Porucha růstu u dětí - Růstový hormón

20.08.2012

Ahoj mamky,
mám na Vás dotaz. Léčí se tu někdo, tedy něčí dítě, s poruchou růstu? Ráda bych znala nějaké detaily, je celkem pravděpodobné, že nás to s mým starším čeká.
Co by mě zajímalo zejména:
- jak jste zvládly stimulační test?
- jaká jsou omezení při podávání růstového hormónu?
- na jak dlouho to je?
- zjišťovali jste vedlejší účinky, příp. se nějaké projevily?
Mně včera volala dr. z Motola ohledně výsledků testů, na kterých jsem byla s Matějem v červenci. Vše má v pořádku, jen má právě snížený růstový faktor a RTG vývoje zápěstí má o cca 1-0,5 roku opožděný. V říjnu půjdeme na stimulační test a pokud dopadne špatně, tak hned na další, aby se potvrdil. Roste pod 3. percentilem vzhledem k naší výšce.
Budu ráda za každou zkušenost.
Zdravím a všem přeji hlavně zdraví.
Kačka a kluci

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak jsme absolvovali stimúlační test a měření. No za 3měs vyrostl 0,9cm :( , dr. antropoložka říkala něco o učebnicovém případu :? Test Matěj zvládl super, při prvím odebírání krve ani slzička, pak dostal něco po čem do půl hoďky usnul a pak už jsem ho musela všude nosit a při druhém odebírání plakal jen proto, že jsem ho vzbudila :h: Pak spal v kuse ještě 3 hodiny. Výsledky budou za měsíc ..., když budou pozitivní, tak se musejí opakovat :r: To je trápení, no i když jsou mohem mnohem horší.

In reply to by Lištička

Tak to je fajn že jste to zvládly :) hodně záleží jestli má dostatek toho růstového hormonu držím palce :) :)
Já už jsem si ted tak nějak zvykla a už mi to ani nepřijde.Přesto mám také obavy když jsme byly na kontrole po 6 měsících tak vyrostla strašně málo tak jsem zvědavá jak dopadneme na další kontrole na kterou jdeme v listopadu.
Přesně tak jsou i horší nemoci a já si vždy říkám že tohle není nic oproti jiným :) . Tak se držte a budu čekat na dobré zprávy. :a: :a:

In reply to by opicka46

Ahoj, tak bohužel dobré zprávy nemám. Stimulační test dopadl s výsledkem nedostatek růstového hormónu. Navíc má opakovaně vysokou sedimentaci, tak dr. chce pátrat po příčině, tak máme za sebou ORL a moč a oboje OK. Tak ve čt opět endokrinologie a SONO břicha a domluvíme se na dalším. Měl by prodělat ještě další test na RH.
Mám spoustu dotazů a obav, mám strach, že nevyroste a jak to bude snášet, mám strach, že se nebude moci léčit nebo léčba nebude fungovat ... chjo, je mi to líto. Ale to všechno znáš. Kdyby byl alespoň holka ...
Tak jsem zvědavá, jak dopadnete na měření. Kam vůbec chodíte?

In reply to by Lištička

My chodíme na Endokrinologii do Plzně ke Sv. Jiří, my byly i na CT hlavy ted pícháme růstový hormon přes půl roku a dr. se to nelíbí že vyrostla moc málo a tak jdeme ted v pondělí na další vyšetření tak jsem zvědavá .... ale neboj po růstovém hormonu určitě vyroste dcera taky roste jen to jde pomalinku, dr si myslela že to půjde rychleji.Léčit se určitě bude moct.Dceři taky ze začátku vycházely špatné krevní testy, my byly i z ledvinami na vyšetření protože vyšly špatně testy.
V pondělí napíši jak jsme dopadly .
Zatím držím palečky :a:

In reply to by opicka46

Tak jak jste dopadli? Co měření?
U nás se čtvrtek nesl v duchu hysterického odmítání všech vyšetření (vážení, měření a UTZ břicha ...). UTZ OK, jen zvětšené uzliny, ale to je prý v tomto věku běžné. Tak nás dr. ještě pošle na revmatologii kvůli tomu, že občas má horečky bez příčiny. Pak zřejmě inzulinový test, to bude chuťovka s kanylou v ruce :r:
Mějte se prima :a:

In reply to by Lištička

:a: :a: Ahoj tak jak jste na tom?My byly před týdnem znovu na odběrech a dnes nám přišly výsledky a asi nic moc jelikož v květnu jdeme znovu na CT hlavy tak jsem zvědavá :? už se u vás nějak rozhodlo?My pícháme růstový hormon a každý den a dr, ted byla spokojená jak vyrostla. :a: :a:

In reply to by opicka46

Ahoj, my taky pořád chodíme po vyšetřeních. Protože má Matěj pořád vyšší sedimentaci, tak nás dr. poslala na spoustu různých vyšetření, aby se vyloučily jiné nemoci, které by mohly mít za symptom nedostatek RH. 11.3. si jdeme pro komplexní výsledky (sono břicha, RTG hrudníku, sono srdce + EKG, odběry, výtěry, moč, chloridový test) a pokud budou tyto v pořádku, tak předpokládám druhý stimulační test (inzulinový) a pak asi už zahájení léčby ... No začali jsme to řešit přesně před rokem a pořád nemáme konečnou diagnózu ... no zatím máme čas, Matějovi jsou čerstvě 4 roky a má necelých 94cm a 12kg, je to drobek.
A kolik Ti dcerka vyrostla od začátku podávání RH (cm, za jak dlouho?)?
Taky myslím čekáš další miminko, že? Tak vám všem držíme palce a ať jste zdraví!

In reply to by opicka46

10cm lepší než nic nebo 2cm. Matěj vyrostl za poslední rok 2cm :00: a přibral asi 0,5kg :r: Přeji hodně štěstí a ať je vše v pořádku.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka