školka

09.08.2011

Holky zajímala by mě jedna věc. :k: Adélce v únoru 2012 budou tři roky. Takže od jejích narozenin by měla nastoupit na denní chození. A do té doby na 5dní v měsíci? A teď záleží na ředitelce nebo na kom, jestli mi jí vezmou od září nebo třeba od ledna na těch pár dní v měsíci? A pokud bych jí dala do školky před třetím rokem třeba začátkem února na víc dní, tak by mi mohli sebrat mateřskou za ten měsíc, nebo co a jak?
Jde mi o to, že se mám 17.2. vrátit do práce a aby si tam zvykla. :) díííky

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak dítě do 3 let může navštěvovat státní školku nebo jesle jen na 5dní v měsíci. Neni stanovno jestli tam je dítě celý den nebo jen 5 hodin. Od 3 let může navštěvovat školku na 5hodin každý den (pokud má matka rodičák na 4 roky). Pokud má matka rodičák na 3 roky, tak od 3 let dítě navštěvuje školku jak je potřeba.
Určitě jste byli v březnu u zápisu. Pokud byla přijata, tak byste tam měli mít uvedeno od kdy může do školky nastoupit. Zda jí vezmou už od září na těch pár dní a nebo až v únoru. Pokud by jsi jí dávala do školky na celé dny i když by malé nebyli 3 roky, tak ti hrozí že ti vezmou RP. U nás ve školce si na toto dávají pozor a děti tam opravdu chodí jen jednou do týdne.
Já se vracim do práce v červnu. Ale tím, že je to před prázdninama tak budu v práci žádat o vyjímku abych nastoupila v září. Malou chci do školky začít dávat posledních 14dní v srpnu (to bude otevřena naše školka). První týden bude chodit po O a další po spaní. Aby si zvykla. Potom nastoupim v září do práce a bude chodit denně po spinkání. Doufám že si zvykne rychle. Přecejen chodíme do školky s bráškou a tak ví, že si tam hraje a že se mu tam líbí. Učitelky má jako tety :-)..No sama jsem zvědavá

In reply to by JaMiOn

že se do toho pletu, moje dcera bude mít 3 roky 18.9.2011 a do školky nastupuje normálně od 1.9.2011 a nikdo mi neříkal, že by měla do těch 3 let - do 18.9.2011 chodit nějak "omezeně" normálně můžem každý den, i na celý den....rodičák mám na 3 roky, ale teď 28.8. budu pobírat peněžitou pomoc v mateřství, jelikož se nám zadařilo a v říjnu čekáme přírustek. Tak teď nevím, jestli ji tam teda nemám dát až od toho 18.9.?????

In reply to by JaMiOn

jé děkuji za rychlou radu, teď jsem se úplně zarazila, my totiž byly s malou u zápisu, když jsem ještě nevěděla, že jsem těhule, takže jsem uváděla, že se vrátím do práce, díky moc ;)

In reply to by JaMiOn

Moc děkuji za odpověď. My máme ve školce schůzku koncem měsíce, tak se pokusím domluvit aby mohla na těch 5dní v měsíci dřív aby si zvykla.
Tak ty to máš ještě komplikované těma prázdninama. Ale když se to dá vyřešit i takhle že ti v práci počkají a školka bude fungovat i v srpnu, tak super! :)

In reply to by janča a adélka

snad to tak půjde. Jsem státní zaměstnanec a tam jedou podle zákoniku práce. Jako matka mám nato nárok. Tak doufám že to klapne. V dubnu půjdu na kobereček na personální a tam se vše dozvim. Tou dobou už budu vědět, zda mi malou přijmou do školky. Snad nedostanu výpověď. Sice vzhledem k odpracovaným letům budu mít nárok na 4 odstupné platy, ale bude to nepříjemné :-(. No uvidíme jak to bude. Sama jsem nato zvědavá a trošku se i bojim :-(

In reply to by JaMiOn

Já jsem taky státní zaměstnanec. :) Zrovna dnes mi volali jestli za půl roku se teda vrátím. tak jsem se domluvila že budu pracovat na 6 hodin, takže super. Mám radost. Bylo to bez problémů. Určitě to budeš mít taky tak hezky v klidu. :)

Malá budou 3 v březnu. u zápisu jsme byli a nepochodili, prej je moc malá a maj velkej zájem takže nám nepřijali ani přihlášku. takže jsme to řešili co jako udem dělat když 11.3 musím do práce a malou nemáme kam dát... nakonec ted čekáme mimčo tak se to vyřešilo ale i tak. malá má děti ráda a školka by pro ní byla skvělá takže ted zas půjdem k zápisu ale pochybuji že nám ji vezmou když budu doma s dalším děckem. Je to tu hrůza se školkama a to chtěj abychom šly do práce pokud možno hned jak to jde ale to že nemáme kam dát děti je jedno.

In reply to by nikaas

No je to celkem výkon to dítko do školky vůbec dostat. Je jasné že berou ohledy jestli půjdeš nebo nepůjdeš do práce..... Tak hodně štěstí až budeš muset tam dostat obě dítka. Snad už nebudou takové návaly. :)

In reply to by janča a adélka

no děcka budou od sebe 3. Děti před školou berou přednostně takže kačka by se dostala a pak je další plus když má dítko ve školce sourozence. takže by se tam mohli nacpat společně ale v březnu jdeme zas k zápisu a snad i zkusíme sponzorský dar nebo něco takového aby malou vzali. Navíc tu u nás te staví další školku ale jelikož tu v Praze v naší čtvrti bydlí 15000 lidí a jsou tu jen 2 školky takže pochybuju že jedna školka to vyřeší. Taky uvažuju a tom si dát přihlášku do školky v okolí což by bylo dál ale za zkoušku nic nedám. Jen čas.

Ahoj, tak malej bude mít v prosinci 3 roky a do školky už jde od září na 5 dní v měsíci. Těch 5 dní nesmí překročit. Pokud nastoupím do práce dřív jak mi skončí mateřská, tak pak může být ve školce každý den.
Jinak dle mého pokud platíš školné, tak by ti malou na těch 5 dní v měsíci vzít měli, ale už jsem slyšela o tom, že maminky si platí jakoby jen místo a děti do školky dát na těch 5 dní ani nemůžou. No člověk je pak asi rád, že dítě do školky vůbec dostal a tak tohle moc neřeší.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak u nás zase asi nebudu mít šanci, aby malou vůbec někam přijali, protože je tu moc dětí a málo školek. A to dokonce už i na vesnici...Takže jsem fakt zvědavá, jak dopadneme. Mám dvě kamarádky ve školce, ale myslím, že mi to bude naprosto k prdu, protože se stejně dává přednost matkám, které musí do práce a já budu znovu na MD s druhým dítkem...Takže asi prd...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky. No tak vy to máte teda ještě komlikovanější. Snad vám Kačenku vezmou aspoň v jedné. To my jsme přijaté, ale jde mi o to, aby si tam stihla zvyknout. Přeci jen 5 dní je málo.... Ale jestli by to šlo a chodila by třeba jen na dopoledne aspoň dva týdny, tak by to pro ní nebyl takový šok...no uvidíme....
Hodně štěstí a ať vás vyberou. :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jééé děkuji. Snad to proběhne všechno hezky v klidu. Ale stejně myslím že to obrečím. :c:
No to ti věřím a pro ty dětičky je to fajn nebýt jen pořád s mamkou.

To vše záleží na domluvě- bud s vedoucí učitelkou, nebo ředitelkou, když bude šikovná - v oblékání a chození na wc, nebo si aspon o něj řekne, tak ti ji vemou dřív. Zuzu se narodila v květnu, předčasně mi ředitelka řekla že ji vemou v září.Ale je možné že i dřív. At už vás vemou v září či dřív, teěch prvním pár dnů se chodí tak do oběda, to je , aby si dítko zvyklo. Pak už až to bude ok, tak na celý den. Vás by měli vzít dřív, než od toho září. Zda ti vemou rodičovskou to nevím. To se zeptej na svém úřadu práce.

Záleží na tom, jestli jsi absolvovala zápis a jestli byla přijata.
jestli ano, měla by nastoupit v den svých narozenin.A když ti to v mš. umožní klidně na pět dní v měsíci od září.Jinak jak píšeš, by ti byla odebrána mateřská.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka