prosíím o radu:(

28.04.2011

ahoj,já vím že to sem nepatří,ale moc potřebuji radu.je to prosím Vás nějaká účetní co by poradila?manžel má čistou mzdu zhruba kolem 10 tisíc,dostali jsme vrácenou daň DPFO 1500kč,tak to je napsané ve výplatním lístku,není to málo aby za mě jako manželku dostal 1500 vrácenou daň.nějak se nám to nezdá.mám strach že nás oškubali,manžel už u nich nepracuje a i tak nás šéf oškubal dost na penězích.nečekala jsem nijak velkou čásku,ale chci jistotu že to je správně,nebo po případě kde se o tom informovat.moc Vám všem děkuji za příspěvky.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

podledle kalkulačky my vyšlo že máme menší příjmy jak 15 ticíc,tak jsme neutrpěli žádné daňové stráty.tak teď zas nechápu kde se vzalo těch 1500,no ale hlavně že je vče ok.Všem moc děkuji

In reply to by Verucira

No pokud celý rok měl stejnou částku pak ano. Pak tam písneš do kolonky kolik jste platili různá životka, tam to je rozepsané, pak kolik uplatňujete měsícu na dítě, zaškrtnout že uplatňoval Tebe pak podle pásky kolik ročně zaplatil na soc a zdravotním to jsou ty zálohy To vidíš na pásce . pak případné odběry krve to je vše pod Nezdanitelné části základu daně, používání služebního auta k soukromým účelům a ztráta minulých let
Tak zkus a uvidíš, pokud to vyjde v mínuse, tak buď ráda. Jak říkám já nejsem odborník.

Zaměstnavatel může tu daň vypočítat a nemusí. Ty mu jen podepisuješ svolení - prohlášení o dani, že to počítat může, ale není to jeho povinost. Pokud jste měli nějaké problémy se zaměstnavatelem měli jste si podat daňové přiznání sami přímo na FÚ. Ono to zas až tak složité není, jak to vypadá. Jsou u toho formuláře vysvětlivky.
Pokud podapsal zaměstnavateli prohlášení o dani, výpočet daně dělá pak zaměstnavatel a ne finanční úřad. Finančák tam může jenom vlítnou udělat kontrolu. To co ti dá zaměstnavatel jako přeplatek, pak požaduje od FÚ.
Nejsem účetní, ale takhle mi to vysvětlovala mamka, co se v tom pohybuje.
Snad ti holky poradí, co teď s tím a jak to přepočítat. Protože, když si podáváš přiznání sama, tak hned vidíš přeplatek nebo nedoplatek.
Někteří zaměstanvatelé jsou fakt šmejdi.

Ahoj, nejsem účetní jen maturantka na obchodce. Jediné co mě napadá, tak pokud víš, kolik měl hrubou mzdu Za rok a co odvedl hodit si to do kalkukaček na netu. Případně pokud má výplatnice, tak to dopočítat. A dávala jsi mu podepsané čestné prohlášení o tom, že nepracuješ? Ale ještě si ale uplatňuje dítě a sebe, tak to je divné. Ale jak říkám nejsem účetní, neodhadnu, já potřebuji vidět čísla.
Manžel má o hodně větší příjmy a částku za mě jsme dostaly. Jediné co mě napadá, ale on si v práci může zažádat o nahlédnutí do daň. Přiznání.
Doufám, že Ti holčiny odtud poradí, já jsem moc nepemohla. Tak promiň

In reply to by Verucira

Hmm, to je dobře, že má lépe placenou práci, ale být Tebou bych dala do kupy výplatnice, spočítala hrubou mzdu za minulý rok. Spočítala zdravtní sociální koukla na Finance nebo měšec a spočítala, budeš mít klid. Pak co se dělá pokud je něco špatně nevím, musí se napsat asi opravné daň. přiznání, ale to už by Ti asi poradili na Fú.

by poradili na finančním úřadě, ale chce to jedině za ten rok přepočítat. Nebo se podívejte na výplatní pásky do kolonky daň po slevě, kolik za ten rok zaplatil. Mělo by to vyjít, aby vrátili celou částku, ale pokud zaplatil jen 1500, což je možné, tak Vám víc nevrátí, ale na druhou stranu, pokud uplatňoval zvýhodnění na dítě, tak si myslím, že by to mohlo vycházet víc i s bonusy na dítě.

In reply to by nikitah

no já jsem v tomhle blbec,takže tomu nerozumím,daň na dítě uplatňujem měsíčně.koukala jsem na vyplatní lístek za bžezen a je tu kolonka Daň po slevě/Bonus a napsáno vedle toto 0,00 969,00.takže to bude asi souhlasit né?

In reply to by Verucira

ono totiž, když je výplata kolem těch 10tisíc, tak z ní daň vychází nulová, tudíž nemůže zaměstnavatel ani nic vrátit, když nic neodvedl. A pokud vycházel měsíčně ten bonus i minulý rok vyplacený v každé výplatě, tak už Vám taky víc dát nemůžou. Na jedno dítě to dělalo a dělá i letos 967,- Kč. Tak tam asi mají chybu, pokud je 969 a máte jen jedno dítě. Ale pokud je to na každé pásce daň po slevě/bonus - 0,-/967,-. Tak těch 1500,- vrácených je myslím adekvátních, jen v některém měsíci vyšla daň po slevě nebo je to doplacený ten bonus za rok.

In reply to by nikitah

aha tak to jo,tak to se divím že nám vrátili těch 1500,když máme nulu na každé pásce.taj to jsi mě uklidnila.mě kdosik říkal že měl 10ticíc na vyplatu a dostali 7000kč vrácenou daň za manželku,tak to bude blbost,to jsem se chtěla ujistit že je to vše správně

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka