Do Chorvatska s dítětem - stačí občanka nebo raději pas?

12.04.2011

Prosím, kdo máte zkušenost.. Už jsem tady dnes sondovala, kam s rok a třičtvtě starým dítětem do Chorvatska, ale teď mi došlo, že nemám malého zapsaného ani v pase ani v občance. To bych asi měla co? ;)
Sice žádám o radu, ale už teď, když to píšu, uvažuju, že si ho nechám zapsat do obou dokladů.. Bude to asi nejlepší.
To mám co dělat, abych to do půlky června stihla :00:

Holky,
díky moc. Mě by to vůbec nenapadlo, kdybych na to dnes náááhodou nenarazila na netu.. Vůbec by mi to nedošlo a pak bychom se na hranicích divili :? No jo, první dítko, první dovolená s ním..
Pas snad stihnu, do toho 1.7. určitě, protože chceme jet v červnu, tak budu muset. Musím se nechat i vyfotit, zajet z naší dědiny na úřad.. Otrava, ale musí to být. Díky moc.

In reply to by buksy

Nevím, jak je to u vás, ale asi už všude stejně...já když si loni dělala pas, tak už mě fotili přímo tam, takže fotky nepotřebuješ a žádost taky ne, vše až přímo tam. Stál 600,-Kč a byl do měsíce hotový..berou ti i otisky atd. vše už jde elektronicky.

In reply to by Seema

Ahojky, to jsem nevěděla.. U nás na dědině se dá zanést žádost a ostatní věci k tomu potřebné na úřad a paní z matriky to vyřídí v okr. městě. Ale teď už to tak asi nefunguje. Budu muset zaste do města sama.
Díky moc za info :)

Ahojky, já jsem zjišťovala včera, jelikož jedeme do Chorvatska na konci května a stíháme to tak tak... děti se mohou zapisovat do pasu do 1.7.2011 a od tohoto data musí mít každé dítě svůj pas a do občanek už se děti pro tyto účely nezapisují. Pas získáš pro dítě tak, že zajdeš na matriční úřad nejlépe krajský, kde ti mají udělat na počkání potvrzení o státním občanství dítěte. Pokud nejsi z krajského města, tak tě upozorňuju, že na to mají 60 dní, jelikož to na ten krajský úřad musí zaslat ten váš úřad místní. Toto je spoplatněno 100 Kč. Až budeš mít potvrzení, tak vyraž na úřad, kde vydávají cestovní doklady a tam ti dítě vyfotí, a do 30ti dní vystaví pas nový a to stojí zase 100 Kč. Pokud byste nestíhali termín, tak udělají přednostně myslím do týdne, ale stojí to tisícovku..
Silné nervy!

In reply to by peta.bu

Dítě nemusí mít svůj pas už od 1.7. V tento den končí jen zapisování dětí do pasu, ti, co to stihnou zapsat do 1.7., tak to platí až do 26.6.2012. Až od tohoto data musí mít každé dítě svůj pas.

Ahoj, my jsme byli v Chorvatsku loni (malý měl rok), nechala jsem si ho napsat do pasu. Občanka nestačí, nám na Chorvatských hranicích kontrolovali pasy. Ale od příštího roku bude muset mít každé dítě stejně svůj pas!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka