uspávací metoda

31.01.2009

Chci se zeptat, jak je to s tou uspávací metodou? četla jsem tady pár vzkazů ale dohromady jsem to asi nepochopila. můj Nojík je zlatíčko, ale máme problém, že usíná zásadně u flašky. jsou mu 3 měsíce. Spí krásně celou noc až do 9, ale já už to asi nedokážu kolem něho lítat minimálně do 10, párkrát i do půlnoci. včera jsem ho dala spát v 11 večer a hodinu mi řval...chodila jsem za ním co 5-10 min, ale to co předvedl, to bylo strašný, myslela jsem, že sousedi už budou každou chvíli zvonit nebo klepat na strop. dneska ten samý kolotoč od půl jedenáctý, ale za půl hodinky usnul. poraďte mi, jak to udělat? dělám to vůbec dobře? přes den když jsem ho nechala chvíli v ložnici /ne v jeho postýlce/ tak hned spustil, jako by se bál, že ho tam zase nechám, a to mi vážně rve srdce. Děkuju moc za tipy.

Kliknutím vložíte smajlíky:

všechny, kdo mi odpověděli zdravím a moc děkuju za názory. Rozhodla jsem se vydržet, když už jsme to vydrželi 2 dny...a upřímně- třetí den byl jako zlatíčko. Od třetího dne je koupání, flaška a pak trochu hraní a po deváté už si začíná žbrblat, tak ho vezmu do postýlky, zazpívám mu tu stejnou ukolébavku a do 10 minut spí jako dudek. Nevzbudí se před 8 ráno. Tak možná je to náhoda, že to dokázal už takhle malý, ale funguje to. Rozhodla jsem se to udělat, protože už dokázal spát 8-10 hodin v kuse, ale bohužel neuměl sám usnout a když jsme se natrápili u flašky, tak to trvalo i do půlnoci. Nechtěla jsem to sem psát, dokud si nebudu jistá, že to funguje, ale teď to bude 14 dní takhle, tak snad to už zůstane. Ještě jednou díky moc všem.

In reply to by bonparka

Tak to je super! Gratuluju, je to veliký úspěch. Já Daníka nechala řvát jednou v noci, když už jsem nevěděla co s nim a skončilo to tak, že řval hodinu a pak jsem to nevydržela - zbytek noci jsem si pak nadávala jaká jsem kráva, že jsem ho tak trápila ://: Byl úplně vysílený, uplakaný a jen vzlikal ještě asi 10min mě v náručí. Já to nedokážu :(

In reply to by Monila

no žádná slast, první noc měl škytavku ještě dvě hodiny, ale spal při tom...já teda vůbec...ale když už jsme se takhle trápili druhou noc, tak jsem to nechtěla vzdát, pak to ani nemá smysl, nikdy by nepochopil, proč jsem ho tak nechala...takhle to ví, že má spinkat. A spinká, jako andílek, ani mě nebudí v noci na kojení, což je teda zázrak.

Je moc malý, tohle má smysl až tak kolem roku. Vůbec bych se tím nestresovala a dělala to co vyhovuje oběma. Když je "noční ptáče" tak se nauč si s ním lehnout přes den. V noci bývají i nejsilnější bolesti bříška. Rozhodně bych žádnou "metodu" nezkoušela. Opravdu!!! se to srovná časem samo. Můj Kajoušek usínal zásadně u prsa, teď krásně sám spí ve své posteli. A nikdo jsem ho do ničeho nenutili. Přišlo to samo, s vývojem.

ten co jsi vložila níže.....
no základním předpokladem je min.věk 6měsíců !?!?!?!?!? ...... a Vašemu drobečkovi jsou teprve 3 měsíce.....tak Ti nevím.......
Dlouhý pláč, také není to nejlepší....
Ale je to jen Vaše volba..
přeji ať to usínání máte ok.....a malilinko slzyček malému

já tuhle metódu ráda nemám......vůbec
Nikoho nechci v žádném případě kritizovat.
Sestra ji nepraktikovala ani u jenoho dítěte..... řešila to tak že si šla prostě na chvilku lehnou k malé a hladila ji, nebo držela za ručičku......prostě bez nátlaků a stresů pro miminko, a z psychologického hlediska asi lepší...... a těch 10-20minut prospěje i maminkám. Když byla větší tak stačilo přisednout pohladit počelíčku, pusinka na dobrou noc. no a pak už malá hezky sama usla.
Švagrová zase užívala tu "metódu", že si malého prý nebude rozmazlovat........
Je to asi individuální......ale, já nejsem zastánce tzv. šoupnout mimčo do postýlky a jít čučet na bednu a při tom čekat jestli mimčo přestane plakat.
Nechat vyplakat.....to ano.... ale myslím že každá máma pozná-resp.vycítí kdy se miminko-dítě jen vzteká a nebo kdy nění něco v pořádku.
Já bych se na metódu vypr?la, ale rozhodnout si to musí každá maminka sama.
Tak přeju dobré usínání....
Lisa

Ahoj Bonparko!!! Já nevím, jakou uspávací metodu máš na mysli....četla jsem o metodě "kontrolovaného pláče" - tedy lidově řečeno nechat miminko vyřvat - ale pozor - to je vhodné jen tehdy, když je dítěti víc jak 5měsíců a jsi si jistá, že je dostatečně najedené a nic ho nebolí(bříško) - normálně uděláš všechny večerní rituály - vykoupeš, namažeš, nakrmíš...dáš ho do postýlky, řekneš dobrou nebo mu zazpíváš 1ukolébavku a odejdeš - a pak tam chodíš v pravidelných intervalech - 1.den jdeš když (je třeba) prvně po 1min,pak po 3min, a pak už chodíš po 5min pořád, druhý den je to po 3min,po 5min,pak už vždy po 7min, 3.den 5min,7min,apak už pořád po 10min - další dny jsou stejné jako 3.den - vždycky když za mimčem jdeš, tak se tam nemáš zdržovat dýl jak 2min - máš ho jen pohladit,klidně na něj promluvit, aby vědělo, že jsi mu nablízku a že nezůstalo někde samo opuštěné...Prý skoro každé dítě do 3dnů až 2týdnů je chopno se takhle naučit spát. Ale já musim říct, že na to asi nemám - vždy když Daník řve jak tur, tak se naštvu a nechám ho chvilku brečet a za 2 min mi to rve srdce a vyndavám ho. Takže tady je důležitá důslednost a hlavně si musíš být jistá, že to za 2 dny nevzdáš - jinak to nemá cenu a zbytečně ho trápíš. Takže tak.......

ahoj...jo delas to spravne,akurat to chce vydrzet :qu: :qu: a pak se dostavy uspechy neboj..mala ma 2mesice a tuhle metodu jsem delala mezi 4-5tydnem a hrozne mi to pomohlo .my koupeme tak pred 18h,pak papame a sup spinkat...nekdy se stane ,ze je fakt hodne unavena az ztoho nemuze usnout,tak ji povim pohadku,tocim se zviratkama na kolotoci,pak ji dam pusu reknu dobrou noc ona se na mne podiva a ja odchazim. :dance: :dance: pak ji pridu skontrolovat jak hezky spinka...chce to jenom hodne trpelivosti a uvidis :\x: :\x: :\x:

Ahojky, děláš to dobře, zkrátka chce mu vytvořit podmínky, pevný režim a vydržet to. Náš malý (skoro 4 měsíce) si zvykal týden, dnes už zalehne do postýlky bez pláče, dřív mi usínal u prsa a stejný tendence má dodnes, ale já ho budím a nenechám. Děláme ten samý rituál, koupání, mazání, papání, odříhnutí, jdeme do ložnice, tam se s ním chviličku mazlíme, pak ho zavineme, taťka ho pohoupá a dá do postýlky. A dávala bych ho spát dřív než v deset, možná je už přetaženej a nemůže zabrat. Nám se zase brouček pořád budí dvakrát za noc.. ale po kojení vždy zalehne a spí dál. Přes den bych ho nechávala jinde a do ložnice bych ho nosila fakt kvůli spaní, ať v tom prcek nemá chaos.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka