Co může a nesmí jíst kojící maminka??

21.06.2009

Ahoj všem. Máme doma týdení holčičku a pořád nějak nevím co můžu a co nesmím jíst??? Aby se nám z toho neosypala nebo neměla průjem. Děkuji za odpovědi ;) . pa :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj ivush to musíš vyzkoušet sama, ale první dva měsíce si dávej pozor radši na všechno... moje malá má 5 měsíců a pořád nemůžu jíst skoro nic páč mi po všem prdí a celou noc se kroutí.... no ale obecně si dávej bacha na čerstvé pečivo, luštěniny, čerstvou zeleninu, nepřevařené mlíko - radši zakysané, květák, brokolice, zelí, cibule, česnek, výrazné koření, paprika, hrušky no prostě to co nadýmá. Kafe víno pivo si občas dám to záleží spíš na tvém názoru:) taky nepíj bublinkované pití no a kvůli alergiím ne čokoláda, jahody, mě se malá osypala i z broskví, pomeranče a celkové citrusové plody... je toho hodně bohužel:) tak hodně štěstí a ať to máte lepší než my:(

všeho s mírou a vynechat v šestinedělí klasické nadýmavé potraviny (cibule, luštěniny, květák, kedluben, atp.) - jinak můžeš všechno, jen to nepřehánět...

na to jídlo bylo těhotenství mnohem lepší že :-) . No já nejím citrusy ani teď na zahradě se nám červenající se rybíz. Nepiju kafe ani alkohol (ani kapku i když prý trocha piva se do mlíka nedostane) jen vodu a ovocné a dojčící čaje .
Kvůli prdíkům jím jen aspo%n den staré bílé pečivo, kmínový chleba už ne. Spousta mamin ale pije fenyklový čaj a jí skoro vše. Ale až po třetím měsíci. První dva měsíce se hlídat musíš.
Luštěniny, cibule, ostré jídlo i česnek to je asi jasné. Moje malá nesnáší i vajíčka.
Někdy mám ale pocit, že prdí i po vodě.
Jediná rada zkoušet vždy jednu potravimu a zjistit jak co snáší a co ne. Já se bála i jahod ale je absolutně v pohodě tak si dávám :hu: :-) a včera jsem papkala třešně a taky v phodě. Normální zeleninový vývar polívku ve které jsem měla květák i růžičkovou kapustu taky unesla.
Jnak jím všechno po čokoládě se mi taky neosypala tak si pochutnávám. diety nedržím a návody typu ne tučné sýry nečtu. Hermelín je můj zamilovaný sýr.

In reply to by Dejmalka

Takže hermelín je o tom, zda to s malou něco udělá?? Ono.. mě to vystrašilo, je to můj milovaný.. zatím jsem 2v1, ale i tak.. pro jistotu jsem si všera zašla na smažený hermelínek :hu: A nevím proč se nesmí..ale někde jsem četla, že se nesmí.. :? nedlabu ho každý den ale miluju ho!! Takže hermelín neí problém??

In reply to by lilian

Je to kvůli těm plísnovým bakteriim a kdysi zminované listerioze či co(myslím)Ale jednou za čas si dát můžeš.Navíc tepelně zpracovyný hermelín prej nevadí.Já si v těhu dala i normálně s chlebem. :a:

In reply to by S.Zuza

To jsem si v těhu dávala na chleba taky :) můj doktor mi řekl.. že je tak malá pravděpodobnost, že by zrovna ten byl s listeriozou, .. no a celkově, prej můžu vše, ale s mírou :) a při kojení to je tedy stejný důvod?? nebo tam vadí ty plísně??

In reply to by lilian

ZROVNA BAŠTÍM HERMELÍN S CHLEBEM :s: KOJÍM...... :a:

http://images.peceodite.cz/otazky-ruzne.html?page=42&str=56

02.11.2007, 19:43:29
Dobrý den ,chtěla bych se zeptat jestli je vhodné při kojení konzumovat zrající sýry (hermelín, tvarůžky..) a jíst cokoliv s mákem. Vím, že v těhotenství určitě ne, ale jak při kojení jsem nikde nenašla. Děkuji
Nic z potravin , na něž se ptáte, není zakázáno při kojení. Plesnivé sýry střídmě 1x týdně, tvarůžky jen čerstvé, mák nevadí, naopak.

In reply to by S.Zuza

:qu: tak to je paráda!! ani nevím kde jsem to četla s tím hermelínem.. takže asi stejně jako v těhu, všeho s mírou a je to!!! :one: Tak asi nebudu dumat. jen se bojím toho čerstvého pečiva, to taky miluju :( tak snad nebude problém, tedy spíš asi přesedlám jen na chleba.. a křupavé pečivo si teda odpustím, alespoň z počátku.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka