cestování

16.03.2010

ahoj holky...chtěla jsem se jet s malou podívat na golfky do Polska...ale ještě jsem si ji nenechala zapsat do občanky, může být nějaký problém???? Zatím nás nikdy nekontrolovali...jeli bychom jen kousek za hranice... jak dlouho trvá, než mi ji tam zapíší??? měsíc??

Zapsání do občanky trvá stejně jako výměna cca 3-4 týdny. Na cestování do zahraničí ale musí mít malá svůj pas nebo ty si ji musíš do pasu nechat zapsat což je i na počkání podle toho jaký máš pas. Mně to odůvodňovali že cizinci z RČ nepoznají datum narození prcka.

In reply to by pajulka11

ahoj, pas mít nemusíš na dítě ale musí být zapsáno v tvém pase. Zápis v občance nestačí. Předloni jsme letěli do Řecka a Ondru jsem měla zapsaného v pase a bez problému. Letos mluvili zase o tom, že každé dítě musí mít vlastní pas-i novorozenec. Ale netušim jestli vše skončilo jen u mluvení a nebo už je to povinnost.
Je šílené jak se tu pořád všechno mění. Bylo tady období kdy děti museli mít pas-potom to zrušili a stačil zápis do pasu rodiče no a nyní zase špekulují a špekulují :00:
Musim si to zjistit, protože bysme letos rádi letěli na dovču-tak aby nebyl problém

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka