6 měsíční dítě otáčí se? máte sylné miminko přesto, že kojíte?

23.09.2014

ahoj holky malému bude 25.9 půl roku a stále se neotáčí ze zad na břicho vůbec občas se mu podaří z břicha na záda :r: a také je dost silná přesto, že kojím má 9140g příkrmy baštíme už místo oběda, jinak zatím nic, jsem z toho bezradná má vliv na jeho váhu to co jím? jsem celkem závislá na čokoládě, tak si říkám jestli ten chudák to nemá z toho moc díky

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak jsme tam dnes byli a řekli mi, že má zkrácené vazy na krku a že jsme přišly na poslední chvíli, dala mi cviky, ale ne vojtovku tu jsem nechtěla v podstatě ho mám jen držet na bocích aby se namáhal, ale že se příště vojt. nevyhneme a že přijde i neurol. abychom případně odkryli skryté vady, tak mám strach mám tam být až 9 budu cvičit jak o život říkala, že není líný, že je to na dlouho, že chce ale nejde mu to protože má krátký krk a nenatahuje ho a když pase koníky, že má někdy ruce v pěst a někdy natažené prsty tak jsem zvědavá, starší dcerka ta také vynechala lezení a začala rovnou sedět , také nás tenkrát posílaly na vojt. ale necvičila jsem jí protože řvala jak protržená, tak jsem snad nic nezanedbala, moc vám všem děkuji za podporu :///: :///: moc se bojím jestli se mu to rozhýbe

In reply to by Ivete

to bude dobrý,neboj :one: :one: určitě to cvičením napravíte,některá miminka bývají hypertonická a je to normální,jen prostě potřebují cvičit.Vojtovky se neboj,v půl roce to ještě zvládnete,malý sice bude asi řvát,ale to jen proto,že ho bude nutit do poloh,které se mu nebudou líbit,nebolí to!!Pokuď se Vojtovka provádí správně a u těch dětí,které jí potřebují,tak je to úžasná metoda,co dokáže zázraky ;) jen to není vidět hned a je to trochu nepříjemné... a na neurologii se chodí normálně při rehabilitacích,to aby pak věděli,jak se dítko zlepšuje ;)

moje první dcera uplně vynechala lezení,holt byla po mě,já skákala po prdeli,ona se taky přemístila plazením ale na kolena ne a ne,děsný problém :00: třetí dcera se narodila 10.5 a podruhé se otočila ze zad na bříško na nový rok,poprvé to bylo nějaké nedopatření,ale tady v těch 7 a pul měsících se otočila a od té doby to šlo všechno ráz na ráz,lezení,sezení,chození.Pak už dělala velké pokroky a je uplně v pořádku.Naštěstí mám normální doktorku která jí dala čas.Myslím si že jí pomohlo i to že jsem jí k vánocum koupila koberec,máme všude plovoučku takže jsem jí pokládala na zem na deku a ta samozřejmě klouže,ona se otáčela ale jen na bok,dál ne a jak píšu na vánoce dostala koberec a od nového roku se otáčela furt.Ohledně té tlouštky,někdo má holt místo mlíka šlehačku :s: až se začne pohybovat,tak to bude v poho.

malá miminka, právě ta kojená, bývají silnější, protože nemají zas až tak moc pohybu, tak nemají jak váhu shazovat. Všechna viditelně zeštíhlí, když začnou chodit. A upřímně řečeno, dala bych přednost variantě, že mi dítko v půl roce bude v postýlce "jen" ležet, moje starší v 6,5 měsících v postýlce chodilo, v 9 měsících udělalo první krůčky bez držení v prostoru, v 10 měsících mi utíkalo v parku, v roce a čtvrt nebylo možné posadit ho do kočárku a byl to teda dost očistec zvládnout vše, co jsem potřebovala, a zároveň ho uhlídat, aby si někde neublížil :00:

Nestresovala bych,každé dítko má své tempo,jedno se přetáčí od 3. měsíce,jiné až od půl roku. Váha tvého prcka je hezká,je to krásné mimčo a jestli byl malý větší i při porodu,tak není co řešit.
Naše holky ta starší má 2 roky a cca 13,5 kg a 93 cm (po porodu 4310g a 50 cm),mladší 7 týdnů má přes 6 kg a 58 cm (při porodu 4375g a 51 cm) Obě jsou od malička puclíci a dvouleťačka se krásně vytáhla a není to vzhledově žádný tlusťoch. :-)

nestresuj se.... dcera byla plně kojená do 4 měsíce, pak jsem už neměla mlíko tak byli příkrmy a UM ... sedla si až v 9.měsíci a chodila až v 16 měsících..... prostě se ji nechctělo.... musela si na vše přijít sama a na to že sedí jsme přišli až když si sama sedla v postýlce to samý chození... vždy trénovala když jsme u ní nebyli :-D

Ahoj, prosím tě, to si děláš srandu, že tě spucovala????? :00: Dcerka taky dlouho nic, taky se začala otáčet až v půl roce a teď má 11 měsíců a chodí za ručičky. Já šla raději sama od sebe na neurologii, protože se jí nechtělo lézt a tam se na mě MuDr. dívala jako co řeším, že je zdravá a vše jak má být. Taky je má dcerka větší a vypapaná. MuDr. mi řekla, že je pohybově pomalejší právě kvůli tomu, že hodně váží a protože měla široké balení. Takže nestresuj, vše je jak má, však ona tě brzy překvapí a vše dožene stejně jako ta naše :a: .

no,malej měl 9,5 kg v šesti měsících na plném kojení :s: :s: není to vůbec nic výjimečného a ještě lepší je to,že kojené dítě nemůžeš překrmit jako dítě na UM ;) kojené dítě nikdy není tlusté (tím myslím plně kojené dítě),takže se nestresuj.Mám v okolí pár dětiček,které byly taky takhle hezky vykrmené při kojení a ani jedno z nich není tlusté ;) jinak náš malej má momentálně dva roky a necelých 13 kg-což je třeba oproti staršímu fakt hodně,ale ten je zase pravý opak.Proti ostatním dvouletým dětem je tak akorát ;) a co se týče toho otáčení,tak žádný stres,má čas do sedmi měsíců,zkoušej ho motivovat,třeba mu i pomoz na bok,aby se pak sám už dotočil zjistil jak na to ;) jo a jinak strava opravdu přibírání kojence neovlivní,čokoládou jsem se cpala u obou,jeden měl v půl roce sedm kilo a druhý těch 9,5 :s: :s:

In reply to by lucininenka

to jste mě uklidnily moc děkuji!! já tam jedu ve 14h tak jsem zvědavá, uvidím co mi řekne, on je právě strašný lenoch být i na boku leží nejraději na břiše nebo zádech a když mu dám daleko hračky 2x to zkusí se natáhnout a když nedosáhne raději si cucá prst a kaše na to prostě pohodář

Ahoj . Mám sedmiměsíční dceru, je plně kojená z pv 2950g má 7500g. A není to žádný dlouhán. Normální buclaté miminko.Otáčí se od třech měsíců, po půl roce se začala stavět na kolínka, teď už občas na nohy. Myslím, že to co jíš až takovej vliv nemá. To moje málá by musela mít tak deset kilo. Denně nejsou problém dva až tři zákusky, buchty a čokoládu? Tu já mám taky moc ráda!!! Sním opravdu dost sladkého. A to jsem tentokrát i strašně zhubla (přibrala jsem asi 9kg a zhubla 15kg), u první to tak rychle nešlo a přibírala mi víc. Až se začne víc pohybovat už tolik nepřibere. Třeba je to prostě jen pohodářka! Kam spěchat, mámo, néééé????

Nic si z toho nedělej, každé dítě má své tempo. Moje malá se začla přetáčet až v 7. měsíci. Byla jsem z toho na "nervy", že se mi ještě nepřetáčí a ze dne na den válela sudy. Stejně tak i s lezením po 4 a i chozením. Chodit začla začátkem září, dneska má 15 měsíců. A jinak jez všechno na co máš chuť. Doteď kojím a jím úplně všechno, v ničem se neomezuju. Některé děti jsou hold lenivější, pohodlnější :s:

Mám třetí miminko. Dcera má 5 měsíců a zatím taky ani ťuk :-). První syn se přetočil přesně kolem půl roka. Druhý to dal v pěti měsících a já u něj slavila, jakej je to rychlík a teď se dcerka teda taky netváří, že by to přetočení měla pokořit v následujících dnech. Všechni tři byli buřtíci..cca 8,5 kg v půl roce. Teda dcera má do půlroku ještě čas, ale má 7,5 kilo a dává stále co měsíc to kilo. Jestli má váha vliv netuším, spíš bych řekla temperamtn a "chtění"...ona totiž zatím nechce. Je rozdíl, jestli je miminko na zádech spokojené nebo jestli se přetočit snaží, ale jde na to blbě - záklonem. Určitě to chce trénovat doma, hrát si neustále na zemi a pomáhat správně přetočit..naskočí to, neboj! Já jsem to teď s dcerkou začla dva dny dělat hodně intenzivně a i za ty dva dny je vidět veliký pokrok a na jednu stranu má našlápnuto. A tu váhu z kojení neřeš...jak říkám, všechny mé děti jsou z kojení buřti, ale v roce už krásných 10,5 kg není žádná velká váha..asi mám taky hodně tučné mlíko a to já zase čokoládová tolik nejsem.

In reply to by Rokl

moc vám děkuji za podporu chodíme cvičit na míče a na plavčo a dostala jsem kontak na stacionář dar taková rehabka, tak tam máme zítra jet, po telefonu mě spucovala, že už volám dlouho, že volám v půl roce at okamžitě přijedu, moje Dr mi řekla že mu dáme čas , ale já tam asi raději zítra pojedu jsem z toho na nervy bojím se abych něco nezanedbala, tak nevím on je na zádech pokojený je línej

In reply to by Ivete

Jen bych dodala...pozor na přepečlivé rehabilatační sestry, které tě budou lekat a plašit - viz tvůj příspěvek. Já běhala s prvním synem od tří měsíců taky, byl línej, pucek, větší hlavička..a jedna sestra si na mně fakt smlsla, neustále jsem od ní odcházela s tím, že bych se měla pomalu obávat, aby byl syn vůbec zdravý, když se mu nechce hýbat. Došlo to tak daleko, že mi v jeho půl roce naznačila, že by taky mohl mít DMO. Vyžádala jsem si vyšetření na neurologii okamžitě a tam mi pan primář jen řekl, ať se hodím do klidu, doporučil skvělou rehabilitační sestřičku, která mi jen radila jak s malým manipulovat a podporovat ho nenásilně. Na všechno měl dost času, lézt a sedět dal v necelých 11 měsících, chodit začal v 15ti měsících...dneska je mu šest let, je to krásný zdravý kluk, moc chytrý,moc šikovný i pohybově!! Jen to není žádný ranař...opatrnost a rozvaha mu jsou zkrátka vlastní.

In reply to by Ivete

Přesně tak. Každý dítě je jiný. Má jiný tempo. Prostě je to lenoch spokojenej. Zřejmě mu nic nechybí. Zkus ho motivovat a ono to přijde. Mě ty tabulky štvou. Srovnávaj nesrovnatelný. Vždycky říkám, že do školy pujde každý bez plen a každý po svých!!!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka