Vzkaz pro T.B.M.

02.06.2011

Ahoj holky,

jediný důvod, proč tenhle článek píšu je to, abych se rozloučila. Z FB jsem včera odešla hodně rychle a vážně jsem se nestačila rozloučit vůbec s nikým. Včerejší den byl hodně náročný a poslední, na koho jsem myslela jste byly vy a slušné vychování - rozloučit se je slušné a vysvětlit proč se loučím také... ale nešlo to, nebylo kdy a nebyla nálada.
Co mi k tomu dovedlo? Péťa vám to jistě napsala - krize v rodině.
Nenechám si svou závislostí na FB zničit život. Takže jsem FB zrušila. Bohužel zatím ne úplně, ten systém nejde zrušit hned, ale na 14 dnů vám účet deaktivují a až poté úplně smažou. Připadám si jak feťák, který má dávku na dosah ruky ale ví že nesmí. Drsné že?

Myslete si o mě co chcete, 90% z vás osobně neznám a můžete mi být úplně fuk. CO ale nezapomenu jsou společně strávené chvíle - snažení, těhotenství, porody, starost o malá miminka, oslavy prvního roku... užívejte si dál svých dětí, partnerů, rodin a s odpuštěním - serte na internetová kamarádství... tyhle lidi, které přes FB či MT a jiné weby poznáte, možná v životě neuvidíte a přesto s nimi kolikrát trávíte víc času než se svými partnery.
Ano byla jsem blbá, že jsem to dokázala nechat přerůst do té míry, že mi to téměř způsobilo rozpad vztahu, nadávám si za to kudy chodím, ale mám naštěstí takového chlapa, že i 5 min po dvanácté jsme to nezvratné ještě dokázali změnit... Jen obnovit tu důvěru nebude snadné...

Kdo chcete, můžete se mi ozvat přes e-mail - misulka009@seznam.cz. Ráda si o vás přečtu, jak se máte vy a vaše zlatíčka. Kdo nechcete, mějte se dobře, ať se vám v životě daří a jste šťastné.

Jestli máte některá z vás potřebu se ke mě či mé situaci vyjádřit, bránit vám v tom nebudu a vaše názory, kritiky či podporu uvítám.

Do zpráv některých z vás jsem tento článek poslala proto, abyste měly tu možnost reagovat, abyste o tom rozloučení věděly, snad vás to moc neobtěžuje.

M.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ja jsem rada že aspon jsem později ale trefila na tebe...nevim co se stalo ani nebudu po tom pidit,ale jsem na vas zvědava jak se mate a tak..jo a viděla jsem fotečky svatebni,a jsi tam jak panenka,a vikinka no sluničko..ja jsem ti vpravě posilala dřive pozvanku na fb..a myslela jsem že jseš třeba na mě naštvana či tak,i když duvod neni,ale asi je otazka jinde,jak jsem již přečetla...ta moje potvurka ma stale plinku a ještě si cucame maminčino prso:)..no jo no:)..tak se měj hezky,a třeba se ozvi..ale řeknu ti nejvic mi chybi na mt to jak jsme byli všechny po hromadě,testiky,břiška,porody,miminka to bylo moc kouzelne obdobi...a ještě jednou moc gratuluji ke svatbě..ludmila+vikinka

Ahoj holky, odešel mi počítač, takže jsem ztratila veškeré kontakty - mailové adresy. Proto vás prosím, kdo jste mi kdy psal, ozvěte se, ať s vámi můžu zůstat v kontaktu.

M.

Miško,chápu tě,držím plečky,ať ten krok pomůže,já chtěla face smazat mockrát,ale zatím jsem na to neměla odvahu a jestli to někdy udělám,tak asi podobně.Brzy máš svůj den,tak ať se Vám vyvede a je krásný a ať se máte už jen dobře,bez mráčků.Na rajče taky nakouknu,jestli dovolíš,mám tam taky fotečky:) a měj se krásně,ty i celá Tvá rodinka.Třeba na sebe někdy někde narazíme :D Krásný život,Mišulko!Katka

In reply to by Kačka28

Kačko moc děkuju za podporu a milá slova. Já k tomu kroku můžu říct jen to, že je to dobře, že se mi sice po některých holkách stýská, ale... spousta z nich se ozvala jinak a jiné vůbec... takže asi tak...
Věřím, že kdo bude chtít, s tím v kontaktu zůstaneme, jen ne v denním povídání, ale v občasném napsání si ;)
Měj se Kačenko s klukama moc krásně a když se ti bude chtít, můj e-mail máš ;)

Miško, to je mi taky moc líto, ale plně to chápu a děkuju za "poučné rozloučení", moc hezky jsi to napsala! Také doufám, že se budeme o to častěji vídat na srázkách a že se od září zase sejdeme na plavču!!!! Přejeme vám ať už jste jen a jen šťastná rodinka, ať si užíváte jeden druhého! Kdyby nám to vyšlo, zajedeme vám popřát hodně štěstí i osobně - na vaší svatbu!!! Jarka a Lukášek :-*

In reply to by jarkav

Jaruško poučovat jsem fakt nechtěla, spíš jen doporučit, vystrašit, jak to taky může dopadnout :-( Myslím, že spousta dalších holek má podobný problém, žije si dva životy - jeden na diskuzních forech a druhý reálný... bohužel tomu virtuálnímu dáváme (některé) mnohem víc než reálnému...
Jary, my se určitě budeme vídat dál, já se loučím s FB a ne s vámi, s lidmi, které znám osobně, s lidmi, se kterými si rozumím a mám co říct ;) loučím se s vysedáváním u PC ale rozhodně nechci přijít o dobré známé či kamarádky, to teda ne :-)
Na svatbu určitě doražte, rádi vás tam uvidíme ;) 9.7. ve 13,00 - zámek Lužany ;)

In reply to by blonďák

Jedna FB skupina, která hodně řešila můj odchod.
Paradoxně se z té skupiny vlastně nikdo k tomu osobně nevyjádřil :DDD
Rozloučení je ale pro vás pro všechny, které chcete vědět, co se vlastně stalo a které o to rozloučení a případný další kontakt stojíte ;)

Miško držím palce, ať všechno dobře dopadne:) A nepochybuji o tom, jsi chytrá silná ženská:)
Já se neloučím, mě se jen tak nezbavíš, budu ti alespoň informovat o našich novinkách a o srazících, tak se třeba častěji uvidíme na písku:)) Kdybys chtěla přijeď, jsem doma:)

In reply to by Magla

Klárko ty jsi trdlo :DDD prý že se tě nezbavím :DDD musím ti přivézt ten babyvak, ať má maličká kde pobývat, až se ukáže na světě ;) každopádně když to vyjde, se za tebou přijedeme podívat do porodnice, když budeš chtít, už se ti ten termín konečně blíží ;)

Ahoj Míšo,
přeju Ti, aby se vše zase dalo do pořádku, užili jste si svatbu a žili si dál krásně ! Já chodím na internet jen když malá spinká po obědě, protože ona nesnese, když u toho PC sedím :-) Ale abych řekla pravdu, občas si přijdu taky jako závislačka, hrozně se těším až ten PC zapnu .... Když jsem chodila do práce, tak mě doma žádný počítač nezajímal, ale teď co jsem na mateřské .... taky bych ten net občas nejradši zrušila .... ! Mějte se s Vikinkou krásně , papa

In reply to by WeWerka

Vidíš Veru, taky jsem už začínala chodit jen dopoledne když malá spala, ale stejně mi to tam táhlo a ani se nedivím, že Honzu už štvalo, když jsem se tam šla podívat i večer.
Věřím a doufám, že už bude jen lépe. Upřímně se těším na to, až vám tady všem odepíšu a sednu si s háčkem nebo knížkou v ruce do klidu ;)

Ahojky Miško,

i já se tedy loučím, doufám ale, i když se třeba v on-line světě vidíme naposledy, v tom reálném tomu bude jinak. Přeji moc štěstí a pohody, vím moc dobře o čem mluvíš, největší krizi jsem měla před několika lety a ne kvůli FB či jiným podobným, ale díky jedné hře, byly doby, kdy jsem hrála od doby, co jsem přišla z práce, do ranních hodin, naštěstí se příroda rozhodla nám život obohatit Ondráškem a i když jsem pařila i s velkým břuchem, po porodu to všechno dostalo překrásný ústup. Lehce se to říká, ale chce to ten nadhled, ano, přiznávám se, hraju stále, mám FB a pravidelně sleduji i forko tady na maminkach, ale ten pocit z toho, že když to nezapnu, o něco přijdu, docela vymizel, prostě mě to jen baví a když je čas, ráda si k tomu sednu a trochu zarelaxuji, a vím moc dobře, že i když to třeba nezapnu půl roku nestane se - vůůůbec, ale vůbec nic :) snad i za nějaký čas Tobě ta krize úplně pomine a třeba Tě zase někde potkáme, ono nikdy neříkej nikdy, že, jen už třeba s jiným postojem ;)
Svatbu máte tento měsíc, že? Přeji ten nejlepší a nejšťastnější průběh, telefon na mě máš, kdyby jsi chtěla, určitě se zajedeme podívat a popřát i osobně :)

On, když člověk občas čte nebo zprávy o těhle situacích maminek na mateřkých, často se pousměje, jaká je to hloupost, ale myslím, že většina z nás se v tom alespoň trochu najde.
Takže ženský, vypnou počítače a hurá na písek! :€s€:

A poslední zprávička, kde bydlíme víš, kdyby byl velký absťák, čapni Vikču, přijeďte a zajdeme do Hvězdy :°°//:

Mějte se nejlépe jak jen to jde
Kristee a Ondrý :k:

In reply to by Kristee

Kristý moc děkuju za tvou zkušenost!!! Fakt moc moc děkuju!
Budu ráda, když se budeme vídat spíš reálně než virtuálně :-) už jsme se neviděly tááák dlouho. Nejdřív ty svatba, teď my na začátku července. Ač si člověk říká, jak vše zvládá, stejně je 7 dní po 24 hodinách málo na to, aby byl aspoň trochu v kontaktu se všemi známými.
Na svatbě vás moc ráda uvidím, je 9.7. ve 13 hodin v Lužanech na zámku, nemáte to daleko, tak přijeďte, pokud vám Ondrášek a volný čas dovolí :-)
A ano, máš pravdu, když člověk jen čte příběh o závislosti na internetu, tak se tomu zasměje, ale když si sebekriticky sáhne do duše, zjistí, že ani on sám na tom není o moc lépe.
Ještě jednou Týnko moc děkuju, budu ráda, když si to necháš pro sebe - znáš to, někde se zmíníš a už to ví celé okolí, a strašně ráda se s vámi zase potkám!
Papa

Ahoj Miško to mě moc mrzí, virtuální svět před reálným přednost nemá, je to tvé rozhodnutí a určitě ho všichni chápem a respektujem. Přeji ti, aby se doma vše vyřešilo a žila jsi krásný život. Budeme na tebe vzpomínat. Marika a Dominiček

Mišulko, moc držíme palečky, ať krize brzy pomine. Máš doma prímového chlapáka, přijít o něj jen kvůli FB, to za to opravdu nestojí. Už se moc těšíme na fotečky ze svatby
Měj se krásně a třeba se ještě někdy potkáme na srazíku

Ahoj Miško,úplně tě chápu,i já jsem závislák :-( a myslím že je nás víc než dost .Mějte se krásně užívejte života s rodinkou.Pokud bys chtěla i tady je můj mail bronicka.b@seznam.cz a určitě pošli fotky ze svatby budu se těšit

Ahoj Míši, to naprosto chápu, taky jsem byla závislák na FB, ale naštěstí jsem to dokázala včas zastavit.
Přeju vám s HOnzíkem a VIkčou hodně štěstí, zdraví a lásky v životě. Snad se ještě o Vás něco dozvím. Ještě jednou moc díky za čepičky pro Káji. Tu poslední nám každý závidí a myslí si, že je z Nextu!! Ještě jsem Ti ani neposlala fotku Káji s čepičkou, ale jsem pořád samý moncl nebo silniční vyrážka.
Tak ať se vám daří!! Jinak můj email je raduskavm@seznam.cz
Míši moc díky, že jsi dala dohromady LPčka!!!!
Radka

In reply to by rmvm

Ráďo jsi šikulka, žes to zvládla, věřím, že se ti to povedlo i díky práci viď ;)
Moc děkuju za milá slova, mailík si ukládám ;)
Na fotečku malé se těším, klidně i s lišejem, na zrovna tuhle čepičku jsem moc pyšná, strašně se mi líbí ta barevná kombinace :D
Tak papa a neděkuj, kdybych nebyla já, byl by někdo jiný, kdo by dal LPčka dohromady :)

Ahojky Miško, tak tohle znám.. :( :00: Je mi to hrozně líto, ale i u nás tohle řešíme. Na rozpad vztahu to tedy není, ale někdy mě to fakt mrzí, že máme vůbec zapojený internet :€[€: Já co jsem chodila do práce, tak jsem vůbec doma na počítač nechodila a hrozně za to byla naštvaná na Romana. Ten přišel z práce a už zapnul noťas a lehnul si k tomu..nešlo o FB ale jiná diskuzní fóra s auty, se cvičením a zkrátka internet.. kolikrát jsme si ani nepopovídali a už se šlo spát a tak pořád dokola..nejdřív jsem ho lámala ať to vypne a pak to vzdala a mávla nad ním rukou.. dali jsme si dny, kdy je u nás počítač tabu. Jsou to tři dny v týdnu a naštěstí to funguje! Protože co jsem začla být doma a těhu, tak jsem do toho spadla taky ...objevila jsem MT a tak to začlo.. ale díky bohu za něj, protože mě osobně jste vy "internetové" kamarádky vytáhly vždycky ze všech splínů (bylo to zrovna po tom neštěstí s tatínkem a vy jste mě přivedly na myšlenky těšit se na miminko) a taky právě vás zajímaly naše starosti radosti a fotečky prcka :dance: Je pravda, že když má člověk hodně starostí tak to ani nestíhá zapnout a ani to nechybí, ale jakmile je zase pohoda, tak se těšim až se kouknu co u vá a pak z toho má člověk špatný pocit, protože tím vlastně zanedbávám Vivinku.. takže já končím, děláš dobře!! Mail si uložim a určitě se někdy ozvu :\x: :girl: pápápí a mějte se kráááásněěě!!!! :|-|:

In reply to by blonďák

Verunko, věřím, že ty i Roman jste rozumní lidé a že to vyřešíte tak, abyste byli spokojení. U nás to bohužel nešlo udělat v klidu, vždycky jsem se nechala stáhnout zpátky, takže tohle - vypnout FB úplně bylo asi jediné řešení... a jak jsem psala v jiném komentáři, nešlo ani tak o závislost na FB jako na diskuzích s holkama odsud... jen se to přesunulo z MT na FB...
Budu moc ráda, když o vás ještě uslyším Veru! Mějte se krásně!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Dokud bych měla k FB přístup, nedostala bych se z toho... takže končím úplně a bude klid... byl to přechod z jedné závislosti (na MT) do druhé (na FB)... vrátila jsem se sem jen kvůli tomu rozloučení a předání kontaktu ostatním,jinak už nebudu ani tady ;) je lepší žít reálný život než ten virtuální... škoda že jsem si to uvědomila tak pozdě...

Míši tak i my s Aleškem se s tebou loučíme.Přeji vám ať jste šťastní!Mrzí mě že neuvidím jaká budeš krásná nevěsta!moc si to užijte!!věra

Ahojky, mrzi me, ze odchazis, rada jsem od tebe cetla prispevky i reakce. Sice te osobne neznam, coz me mrzi, protoze jako clovek bys mi urcite sedla :o) Nicmene te chapu a popreju ti tedy do zivota spoustu stesti, at se vam dari a mala at je porad stejne kouzelna :o) Mej se mooooc fajn!

In reply to by carlottka

Moc děkuju za podporu a milá slova!
Já tímhle "gestem" jako je zrušení FB nechci zpřetrhávat všechny vazby, ale bylo to něco, co jsem prostě už udělat musela. A myslím, že mi nikdo nemůže vyčítat, že přijdu o x holek. Obětuju je ráda, pokud mi to v rodině pomůže.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Eliško za tenhle příspěvek moc moc děkuju! Vidět to z druhé strany je pro mě momentálně hodně důležité.
Jsem ráda, že se tvůj manžel vzpamatoval a ještě raději jsem, že jsem se snad vzpamatovala i já. Hodně štěstí Eliško, ať se vám dobře žije!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Petí doufám, že zrovna s vámi zůstanu v nějakém kontaktu, uvidíme ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka