"vytlačený konečník"

31.03.2011

ahoj mamky potřebovala bych radu, mám 2 letou holčičku a během 2 týdnů, když kakala na nočníku tak si vytlačila kousek konečníku, nevím jak jinak to mám popsat.... prostě jako by povolil ten svěrač co je na konci konečníku... setkali jste se s tím někdo? nechci hned valit k doktorovi, aby jí nedělal nějaké nepříjemné vyšetření!! a když mrknu na net tak se mi objeví samé erotické povídky:))) možná by to mohlo být tím, že jak už je veliká a sedí na nočníku tak má tu prcku moc vyšpulenou nebo já nevím, ale ona moc do záchodu kakat nechce :(( díky za rady!!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj asi vím o čem mluvíš :)Má kolem zadku jakoby boruvky ?
Mě to má Kristiánek taky (2roky) :(Byli jsme stím u dr .a ten nás s tím poslal i na chirurgii,žádné ale drastické vyšetření se nekonalo,jen se kouknul a pohmatem kolem konečníku zistil co a jak, ten nám řekl že hemeroidy to nejsou ty děti nemivají ,a jestli jo tak je to šíleně vzácné.
je to vlastně ,,vylezlá,,sliznice konečníku a střev ,žr to děti v jejích věku mívají často :(Je to zpusobeno tím ,že ještě ,,neumí tlačit přiměřeně potřebě,,
Nám poradi at si v lékarně koupíme mastičku s příměsí oleje ,nějako heřmánkouvou a regenerační,a tím mu máme zadek po kažkém kakání,kdy mu to vyleze,opatrně namazat a malíčkem jakoby zatlačit ,ale jen kousiček at mu neraníme konečník :)
Taky říkal že to muže dlouho trvat než se to uplně srovná ,my tím začali trpět po vánocích,pak se mu to ztratilo a ted mu to občas vyskočí :( Máme mu dávat jogurty s živou kulturou -aktivia,bilý holandian,a v lékarně at si koupíme NUTROLIN -B ,přírodní probiotikum,na upravu zažívání ve střevech .nám to moc pomáhá :)A ted někdy pujdem zase na kontrolu :)
Stolici má pořád řidkou,zácpu neměl,takže to tím až tak zpusobeno není ;)
Takže závěrem ,podle mně to hemeroidy nejsou ,ale máte to co my :)K dr. se jít neboj vyšetření opravdu není drastické a nebolí ,a jistota je jistota :)

To vypadá na hemeroidy. Tedy divím se, že u takhle malého dítěte, ale...Objevuje se to, když člověk hodně tlačí. Já bych k té Dr. skočila. Jen na to jukne. Pokud má malá potíže s kakáním, možná by bylo dobré zkusit úpravu stravy - víc vlákniny, trochu víc tuků...Jinak když takhle konečník vyleze, tak se u dospělých doporučuje omývat zadek vlažnou vodou po stolici, mazat mastičkou - jsou různé - a zatlačovat ten konečník zpátky. Taky ta dubová kůra, jak píše jana dole. Tak ať se to brzy spraví. Přečti si o tom když tak něco na netu, je několik stádií...

In reply to by DenyPu

no teda!!! fakt myslíš že to jsou hemeroidy?? ona to nemá u každého kakání, má pravidelnou stolici kaká každý den jen vyjímečně třeba jeden den né a až druhý.... nemá ani průjem normální tuhou stolici.... když jí to vylezlo tak jsem jí omyla prcku a natřela si prst vazelínou a zatlačila jí to zpět, určitě jí to nebolí a pak ten zadeček vypadá úplně normálně, není nic poznat....

určo by se měla trochu změnit strava ,možná bude stačit předat na den lžíci kvalitního oleje a jinak v lékárně se prodává krém-mast ,tak ať je brzy líp :-)

In reply to by katerina-kaca

jak změnit strava? jako přidávat do jídla lžíci oleje? ona normálně jí všechno, už chodí do školky takže jí to co ostatní děti, a doma většinou polívky na večeři, jogurty, chleba s pomazánkou, špagety.... a na co mám chtít tu mast? já nevím jak se tomu odborně říká:))

Ahojky. Mě se tohle stalo při porodu(docela běžné), dostala jsem na to čípky na zátáhnutí. Ze začátku to bylo i bolestivý.
Ale jak je to u dětí, nevím. Ale určitě bych alespoň zavolala dr. a zeptala se na to...třeba doporučí nějaký čípky. Ono by se to časem mělo samo zatáhnout, ale nikdy nevíš. Teď jsem si vzpoměla, že mi taky doporučovali koupel v dubové kúře, nebo jen potírání nebvo mast. Tak držím palečky ať to brzy zmizí :one:
:a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka