Vrzoty, pískoty na průduškách

08.06.2011

Holky mám prosbu. Nepsala jsem to sem, ale třeba bude mít někdo zkušenosti, poradí, uklidní a poví mi vlastní příběh.
Malý má 8,5 měsíce. Od ledna tohoto roku mi začal pokašlávat, vrzoty pískoty na průduškách + zahlenění. Oběhali jsme doktorů až hrůza. Dostal miliony léků. Byl na potním testu, ten dopadl naštěstí v pořádku. Teď je na flixotidu, spiropentu a singulairu. Je na tom už třetí měsíc - flixotide má od února, ale výraozné změny jsem nezaznamenala. Pořád tam ty vrzoty jsou, zahleněný je stále od toho ledna. Alergoložka se o něj nezajímá. Nevím, na koho se obrátit.Chci na pneumologii, ael bojím se, že tam nás budou nutit na bronchoskopii a to se bojím, páč je to pod narkozou. Nemáte někdo zkušenosti? Radu kam se obrátit? co udělat? Nikdo mi ani neřekl, co mu vlastně je, nikdo nemá diagnozu. Přehodili ho na alergoložku a nikdo nic nedělá.
Díky všem.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

je malý? Máta to naštěstí nikdy neměl tak šílený, že by musel do nemocnice na ležato, i když jako v jednu chvíli jo, saturace asi 60, ale měli plno, tak jsme jen docházeli. Singulaire máme taky, Ventolin nám nezabíral, Spiropent byl lepší, ale je to poád stejně, tak jsme ho vysadili. Jinak lék na alergii nemáme, to nám nikdo nedal. K Alergoložce chodíme, já to tam nenapsala, že mi každý říká, že bychom měli k alergoložce :)

Naše malá byla taky pořád nemocná,asi 4krát byla s bronchitidou v nemocnici,samé antibiotika a tak..No v roce nám dali taky ten flixotie,2krát denně vdech.Při potížích ventolin atd...No zlepšení jako nic moc,ted měla od října do května 6tkrát antibiotika,naštěstí už sme měsíc zdraví :) nám řekli že je alergik-astmatik-že z toho vyroste,doufám :) Jinak ona je alergická i na různé léky a na kov,na sluníčko..

Já být tebou tak bych na tu bronchoskopii šla. Podívaj se a budeš mít jistotu, nic to není jen hadička s kamerou a světlem vybavená kleštičkami pro vyndání cizích těles v cestách. Malá byla dvakrát na velké na orl a dvakrát na dětským (to je šetrnější a dítko přispí asi na deset minut). Narkoza je sice nepříjemná věc ale jistota je jistota!

In reply to by czizecka

jí tím něco? mě se nechce jen tak pro nic zanic nechávat dítě dávat pod narkozu, aby mi pak řekli, že tam nic není. Narkoza je prostě narkoza a pro takhle malé miminko mi to přijde fakt zbytečná zátěž.

In reply to by czizecka

jenže to je úplně jiný případ-na vdechnutí cizího tělesa je opravdu bronchoskopie jediné řešení,to je pravda.je to rychlé,bezbolestné a hlavně účinné :) Ale,to co popisuje autorka,to rozhodně není na bronchoskopii-zúžení průdušek,pískoty,vrzoty a zahlenění neudělá vdechnutý předmět,ale spíše stažení průdušek z nějakého důvodu-třeba infekce nebo alergie.A to chce komplexní léčbu a ne pouze bronchoskopii :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

tak ono uvidíš po tom roce,kdy už to berou podrobněji :) Tou pneumologií určitě myslela tu respirační poradnu,taky si myslím,že tam patříte na dlouhodobé sledování.Tak se zkus někde poptat,jestli by vás nevzali :)

Ahoj Pechy. Mám synka (1,6 roku) ,který je taky v kuse zahleněný,nejsou 2 dny v kuse,aby byl klid. Flixotide,spiropent a ventolin je u nás doma pořád. narodil se ale ve 30 týdnu,takže nedovyvinutá plíce s náchylností na každou infekci. V listopadu byl na tom opravdu zle,byli jsme i na JIPce. Potní test taky ok, krev též. u alergoložky je sledovaný pro náběh na astma, které ale zatím prokázané není. Doktoři nám tvrdí, že se to časem poddá.... Dušný malý není? Nám teda nikdo bronchoskopii nenavrhoval. Asi bych být váma ještě počkala,pokud doktorka nenaléhá...Znám malou holčinu,co měla pořád dýchací potíže,alergo už nevěděla co s tím,na nic nemohla přijít až se holka zmínila,že spí pohankové matraci. matraci vyměnila za obyč molitan a bylo po problémech...může to být opravdu cokoliv, dost možná nějaká alergická reakce,kterou ale alergoložka u takhle malých dětí určitě ještě nezjistí. Při odběru krve,zkoumali i jestli má náběh na alergie? Není to sice přesné, ale pomoct to může. My jdem na alergo teď v pátek,tak kdybych se dozvěděla něco nového, dala bych ti vědět. Moc jsem neporadila,jen bojujeme asi s něčím podobným.Jo a zdravím Honzíka,pamatuju si tě,mám září 08 dcerku :)

In reply to by genevie

Já si tě taky pamatuju, tak to máte prcky od sebe fakt jen kousek :O'
Hele, pohankovou matraci taky máme, to mě třeba vůbec nenapadlo a problémy začaly, když začal spát v postýlce u Honzíka v pokoji. Dokud spal tady u nás v kolíbce, tak se nic nedělo. No zkusím to, to je to nejmenší, díky. Já věděla, že když sem napíšu, tak třeba něco dalšího můžu zkusit.
Jinak pozdravuj malou velkou Elinku a co se stalo, že šel malej takhle brzy ven? Jsem ráda, že to nakonec dopadlo dobře a určitě bude v pořádku :h:

byli jste v respirační poradně?Tam vám určitě pomůžou nejlépe.Vypadá to jako trvalá obstrukční bronchitida-někdy takové děti můžou mít ve starším věku sklony k astmatu-ale není to vždy.Astma se dá dobře diagnostikovat až kolem pěti let,kdy je dítě schopné spolupracovat při spirometrii.V tomto věku bych s takovou diagnozou byla hodně opatrná,tenhle stav se spíše nazývá jako zvýšená dráždivost průdušek.V tomhle věku bohužel zatím moc šancí nemáte,na alergologii vás vyšetří až po prvním roce života-ale možná by stálo za to nasadit nějaké antihistamnikum (třeba aerius,fenistil) trvale,aby jste viděli,zda se stav potom zlepší.Inhalační kortikoidy máte,takže léčba jakási je (možná bych trvale přidla nějaké bronchodilatanc-jako ventolin třeba,ketrý napomáhá roztáhnutí průdušek a lze brát v malých dávkách trvale) a to je určitě dobře,ale pokuď nález přetrvává,tak si určitě zařiďte vyšetření ve specializované respirační poradně-tam vám poradí nejvíc.Na pneumologii ho nedostaneš,protože tam se takto malé děti neléčí.A z bronchoskopie bych strach neměla-ta se dělá spíše při opakovaný zápalech plic a nebo při podezření na vdechnutí cizího tělesa.A ještě tě můžu uklidnit-většina dětí co má takové problémy se zcela vyléčí,zůžení průdušek je dáno hlavně jiným anatomickým uspořádáním dýchací soustavy-děti to mají prostě v průduškách úzké a tak sebemenší infekt končí často takto.Jakmile se dýchací systém zvětší,tak už infekce neprobíhají takto dramaticky a děti se celkově lepší.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no právě že nedá,protože rozdodujícím faktorem pro určení astmatu je až právě zmíněná spirometrie-kde se ukáže snížená kapacita plic.A validní spirometrie se dá udělat nejdříve kolem toho pátého roku.Do té doby se to může nazývat třeba jako zvýšená bronchiální dráždivost a nebo třeba náběh na astma.Ale erudovaný lékař pro respirační choroby ti diagnostikuje astma nejdříve,když má v ruce pacientovu spirometrii.Všechno ostatní můžou být pouze příznaky,které mohou a nemusí vést k astmatu.

In reply to by lucininenka

Vůbec nevím, že něco takového existuje. Bronchoskopií mě pořád strašili v nemocnici a zároveň o tom pořád mluví moje obvoďačka. Jinak ventolin jsme brali a ten zabíral hůř než ten spiropent, páč on je pořád hodně zahleněný. K alergoložce chodíme, ale ta nám dala prostě tyhle léky a máme přijít za dva měsíce, ale jemu se nic nelepší, je to pořád stejný stav. Nepomáhá mu to v lepší dýchání, to mi vadí, to mě rozčiluje. Že mu dáváme léky a nic se nemění.
Jinak děkuju moc, nikdo mi to takhle třeba nikdy nevysvětlil.

In reply to by Pechy

jo jo,mrkni na internetu kde máte v okolí nejbližší respirační poradnu a zavolej tam,jestli by vás objednali.Takovéto stavy patří tam a ne k obvoďačce,určitě vám tam poradí lépe,jsou na to specializovaní.Většinou bývají v nemocnicích,ale léčí se tam děti i ambulantně.Dělala jsem léta na dětské JIP a takových dětí mi prošlo pod rukama spousty,tak proto to vím :) Nemá smysl léčit ho jen tak od oka :) A nemáš zač,hlavně,aby vám to pomohlo!!!Bronchoskopie se neboj-jednak to není tak strašné a dělá se to ambulantně a jednak u vás k tomu nevidím důvod...

In reply to by lucininenka

ještě schválně zkusíme tu matraci vyměnit, co mi píše mamina nahoře, za to nic nedáme. K obvodačce nechodíme, jen jsem jí volala o radu, co mám dělat, že léky nepomáhají a alergoložka na něj tak nějak peče, páč je malý samozřejmě. Já se jí nebojím, jen mi přijde zbytečný ho nechávat uspávat.

In reply to by Pechy

Já si taky myslím,že bronchoskopie je u vás zbytečná :) Zkus vyměnit matraci a když to nepomůže,podívej se po těch respiračních poradnách-tam pomůžou určitě :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

nemám zase tak daleko. Každopádně jsem koukala na tu docentku na znamy lekař a nic moc hodnocení, tak nevím, jeslti to zkoušet. Ale píšou tam evidentně dvě maminky, že s dětma dobrý, tak já nevím no...ale díky moc :)

In reply to by Pechy

Uvidíš,rozhodně bych to zkusila-ani nevím,jestli berou děti pod rok.Ale u nás v plzni ve fakultce normálně chodí i kojenci do té respirační poradny-právě oni totiž tvoří podstatnou č¨ást pacientů.Takže by možná stálo za to,mrknout do těch nemocnic,nevím,kterou máte zrovna nejblíže :) u nás v Plzni máme nejlepší Honomichlovou,ta je fakt super,ale to by jste měli dost daleko :) Ještě tady jsem ti něco našla http://www.kataloglekaru.cz/cz/katalog/x/dle-zarizeni/samostatna-ordina…
Ordinace respiračních nemocí
dětští i dospělí pacienti s respiračními nemocemi, psychosomatičtí pacienti s respiračními příznaky, privátní praxe, smlouvy se všemi pojišťovnami, skupinová psychoterapie-Psychosomatická.klinika, Praha 6, s Mgr. Milanem Stiburkem.
tel.: 605281848
email: ivana.jirmanova@atlas.cz

http://kddl.lf1.cuni.cz/oddeleni/ambulance.html

Ahoj.já s tímhle zkušenosti nemám...ale přijde mi to jako náběh na astma....tohle by měla řešit alergoložka,ale píšeš,že ji to nezajímá...to je moc divný...já mám taky s malou lítání po alergologii a dr. mám celkem schopnou,vyslechne,poradí....A nemohla bys ji změnit???Já vím,ono se to radí....ale od kamarádek a známých vím,že někdy stačí změnit dr..a je vše o něčem jiným......No držím palce a přeju pevné nervy :a:

In reply to by džamča

reakci. Já si taky myslela, že je to o astma, ale léky na astma nepomáhají. Ten singulaire je přímo na astma. Navíc on je je fakt ještě maličký, tak prý jiné léky na astma ještě nemůže. Mě to tak štve, že nevím, co mám dělat. No na tý pneumologii by snad taky astma měli řešit ne?

nemá žádnou zkušenost? nikdo neporadí? Vždycky tady všichni všechno ví a když chce člověk fakt poradit, tak nikdo nic neví, to mě tak mrzí :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No on má v papírek z nemocnice protrahovaná obstrukční bronchitida, ale alergoložka mě ujistila, že tohle bronchitida není ani náhodou. Jinak žádný zánět nemá, zánětlivé složky v krvi mu dopadli dobře. RTG mu taky vyšel dobře. Krev má vůbec v pořádku, takže prostě nevím. Ptala jsem se obvoďačky a ona mi řekla, že mi prostě nemůže říct, že astma nebo tak se dá zjistit stejně až později, takže ani tuhle diagnozu mi nemůže říct s určitostí. Můžou tam být vrozené vady, něco, co mu překáží, prostě cokoliv a že ona se přiklání k tý bronchoskopii, jenže toho já se fakt bojím. Myslela jsem, jeslti tu někdo nebude mít radu, jestli se s tím někdo nesetkal. Jinak sádlo samozřejmě můžu zkusit, třeba se mu na pár dní uleví.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka