škůdci na rajčatech-pomoc!!

13.07.2013

Prosím,prosím o radu :( letos jsem poprvé vysadila rajčata a už včera jsem si všimla,že jsou na nich takové černé mušky (nemám je ve skleníku).Zespodu na listu nic není,listy se nijak nekroutí, v půdě kolem kořenů taky nevidím nic... Asi dvě rostlinky jsou takové polochcíplé,ostatní jsou zatím OK.Vůbec nemůžu najít na netu,co by to mohlo být a co s tím :( Nemáte někdo nápad,co by to mohlo být?Mšice to nejsou,má to křídla,sviluška taky ne,molice už vůbec.Jediné,co to trošku připomíná je smutnice,ale zase nevidím ty larvy v půdě a je to spíš n rostlinách,nijak jsem si nevšimla,že by vylétaly z půdy :( Holky prosím,máte někdo nějaký nápad??

Kliknutím vložíte smajlíky:

A co zajít v pondělí do prodejny zahrádkářských potřeb a popsat jim tvůj problém. Já jsem měla podobný problém u pokojovek a pán mi poradil a rovnou mi na to dal i přípravek. :a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

taky si myslím,no moc to nepoznám :( a ty larvy teda nemusí být vidět?A co s tím?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no to žlutý mi nevyřeší problém,že :( co jsem vyčetla,tak vylíhlé mrchy jim celkem nic neděljí,problém je s těmi larvami.Takže teda hlístice,jo?No je to nechutný teda... a co když to ono nebude?Jako mě překvapuje,že jsou tam v různých stádiích vývoje-od menších po ty dospělé :? jsem myslela,že když se to vylíhne z larvy,tak je to už dokončený :? hlavně,aby to nebylo něco jinýho,ale nic tomu podobnýho jsem nenašla :( fuj,jak já nesnáším hmyz :00: :00:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

hle já fakt nevím :( jako podobný to je-teda nejpodobnější,co jsem viděla,ale nelítá to z půdy-vlastně teda jsem to vůbec neviděla letět :? vyšlu tam zítra manžela,ať to prozkoumá,já si nejsem jistá... kdyby to bylo ono,tak určo půjdu do těch hlístic,i když je to fuj :00: chemickým postřikům bych se raději vyhnula...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no co jsem teď vyčetla,tak lítat nemusejí :? já fakt nevím,mě klepne,ale ničemu jinýmu to podobné není :( a nebo máme nějaký speciální druh škůdců :00: :00:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no to mě vůbec nenapadlo :s: :s: jako rajče sebou brát nebudu,ale větvičku bych mohla utrhnout... no ještě uvidím,dík za rady :one: :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka