Rodičák | Moje těhotenství.cz

Rodičák

Obrázek uživatele Bakurcata

Ahojky,chtěla jsem se zeptat,jestli některá z Vás by mi nemohla poradit.Jsem 4 rok na MD(ten 4 rok mám od zaměstnavatele neplacené volno,které mi končí 3,12 2009)smlovu mám na dobu neurčitou(výpověd jsem žádnou nepodepsala ani neobdržela,takže jsem pořád zaměstnaná),ale v tom prosinci bych měla nastoupit do práce.Jenže jsem rizikově těhotná a neschopenka mě nemine,myslíte,že jí normálně odevzdám do práce a podnik mi bude vyplácet mateřskou na toto druhý dítko nebo to může odmítnout a poslat mě na pracák.Děkuji moc za pomoc

Obrázek uživatele Kačíí

Ahojda,tak já ti řeknu můj případ...Byla jsem zaměstnaná(smlouva na dobu neurčitou) a byla jsem na MD ,v teď únoru mi skončila MD a v březnu jsem porodila druhé dítko,takže jsem automaticky nastoupila na druhou MD,jsem stále zaměstnaná a budu do konce této MD.Sice mi už místo držet nemusí a pak mě může vyhodit,ale teď na to nemá nárok.Takže si myslím,že by tě vyhodit neměl..Já být tebou,tak si zavolám na sociálku a oni už ti poraděj Wink .
No to jsem ti byla teda platná,viď?
Pápá

Obrázek uživatele Bakurcata

A mateřskou Ti paltí stejnou jako s prvním dítkem?Z tvého platu,nebo je to mateřská z mateřský???

Obrázek uživatele Kačíí

Mateřskou mi vyplácel stejnou,jako u prvního dítka a vyhodit tě nemůže,během mateřské a rodičovské,ale až nastoupíš,zpátky do práce( po této druhé MD),tak pak se musíte domluvit co a jak...Mě můj zaměstnavatel byl povinný držet místo po celou dobu první mateřké a teď po té druhé mě může šoupnout na jinou provozovnu( má jich čtyři),nebo ukončit pracovní poměr.Ale doufám,že se budu mít kam vrátit...
Ale teď si s tím vůbec nelam hlavu a užívej si holčičky a těhotenství,času máš zatím dost a člověl neví,co bude potom.
Paa Pápá

Obrázek uživatele Alyanna

Mateřská z mateřský je hloupost.Ta se počítá z odpracovaných dnů.Tak si právě myslím,že je logické,že ze dnů,které jsi odpracovala naposled,tzn před nástupem na Tvou první mateřskou.

Obrázek uživatele Bakurcata

No právě,že si mě přehazují jako horkej brambor.Jedni tvrdí na socce a na socce tvrdí běžte se zeptat na pracák atd..Ale děkuju,za tvou situaci.Tak snad to budu mít stejné

Obrázek uživatele Alyanna

Jak to,že Ti nemusí držet místo :#o:

Obrázek uživatele Alyanna

V žádném případě Tě nikdo nemůže bezdůvodně vyhodit,to je proti zákonné.Zaměstnavatel Ti po dobu Tvé mateřské musí držet Tvé místo,které jsi měla před tím a bohužel pro zaměstnavatele,pouze čekat,jak to s Tebou bude.

Obrázek uživatele Bakurcata

Ano tu neschopenku chápu,ale nejvíc se bojím,že mi už nebude vyplácet tu 2 mateřskou,že mi ukončí smlouvu až budu mít nástup na MD a tím mě pošle na sociálku.Protože tam je to nějak komplikovaný s odpracovanými dny.

Obrázek uživatele Alyanna

Tak si to vem,Ty ukončíš mateřskou,nastoupíš i kdyby jen na jeden den do práce a co se stane-on Ti přeci nemůže jen tak ukončit smlouvu a vyhodit Tě.A ani nemusíš na den do práce,místo nástupu do práce mu dáš neschopenku.Ale další věc je-já jsem také byla na rizikovém těhu a díky tomu se mi mateřská katastroficky snížila,takže to také není nic moc.Ale co bych si být Tebou zjistila je z čeho se Ti bude počítat mateřská,když jsi byla teď 4 roky na MD,to je v Tvém případě důležitější.

Obrázek uživatele Bakurcata

No co jsem už zjistila,tak mateřská by se mi měla počítat normálně zplatu,který jsem měla před prvním dítkem.Aspoň to tak psali v jedné sociální poradně tady na netu. ://:

Obrázek uživatele Alyanna

To si právě také myslím.A s tím vyhazovem by jsem si vůbec nedělala hlavu,moje mamka je mzdová účetní,takže tyhle věci vím Pápá My máme ve firmě také jednu slečnu na mateřské,no a zkrátka musíe čekat,co bude.Teď je také po druhé těhotná,ale ona to stíhá před ukončením první mateřské nastoupit na druhou.A také ji nemůžem jen tak,přestože by se námtřeba i chtělo,ukončit pracovní poměr.Tvé obavy jsou zbytečné :w:

Mohu být těhotná?

Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

vitamíny v těhotenství

Ahoj maminky chci se zeptat brali jste nějaké vitamíny v těhotenství? V lékárně...

Lucka

Ahojte holky mám prosbicku je to asi divné ale moje malinka teď 19.5 bude mít 3 měsíce a chce si strašně sedat otáčí se na bok a chce do...

Menstruace po sterilizaci

Zdravím ženy, tento dotaz je na ženy po sterilizaci, jsem po třech SC a následné sterilizaci, po roce menstruace se mi můj cyklus...

Koupim azalia

Ahoj nemate nekdo doma zbytecne par platicek ha Azalia, dekuji za nabidky. Lenka

...mamka mi pořídila lehátko a mě se v něm móóóc líbí...mamka říká, že začínám být pěkná lumpice :$$:

Ahojky, posílám pár foteček a mám dotaz. Budete nebo už jste nechali svoje broučky očkovat Prevenarem? Jestli můžete uvést důvod proč jo nebo proč ne.

:/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x:
Pojdme si napsat,jakej kocarek,kdo z nas ma.Myslim,ze by to mohlo bejt celkem zajimavy.Ve finale bysme to mohli secist,podtrhnout a vyhlasit nejoblibenejsi kocarek mezi maminkami.

Tak konečně jsem vybrala oblečení, ve kterém pojedeme se Sárinkou z porodnice Smile

Hezký večer,maminky,zejména říjnovky..tak jsem se konečně po 25 dnech od narozní Maxmiliánka rozhodla vám popsat ten bolesti plný,a přesto krásný zážitek..

Právě jsem si dělala testík a vykoukly na mě dvě // Dance 4 ! Ta první je sice slabší, ale objevila se hned po 3 minutách. Bolí mě prsa jak čert a podbříšek taky.

Ahojda holky, jsem maličko víc zmatená. Normálně mám ms pravidelnou i poté, co jsem přestala brát prášky. Tento měsíc jsme se začali pokoušet o mimi, začalo mě bolet v podbříšku, dělalo se mi špatně od žaludku, tak jsem se zaradovala, že by hned vyšlo, ale ms přišla normálně a pravidelně a teď v sobotu skončila a včera jsem začala po 4 dnech špinit znova. Tak to nějak nechápu. Co to je?

Ahojky tety, tak Natálka měla včera své destiměsíční jubileum. Je to frajerka, před dvěma dny se postavila u nábytku (bohužel je mamka hajdalák a ještě to nenafotila), tak čekám, že chození na sebe nenechá dlouho čekat, stejně na nás pořád natahuje ručičky a říká tap tap (ťap ťap) a když jí vodíme po chodbě za ruce, tak je štěstím bez sebe, teď už jen aby začala sama.

Zdravím těhulky i maminky. Včera jsem se byla podívat v obchůdku s kočárky a na první pohled mě zaujal tento kočárek Delti Ekonomic, kolekce 2008. Je zlevněný na 4800 Kč, je to kombinace hluboké korby a sportovní sedačky, která lze snadno připevnit.

Zdravím těhulky i maminky. Včera jsem se byla podívat v obchůdku s kočárky a na první pohled mě zaujal kočárek Delti Ekonomic, kolekce 2008 (polský výrobek). Je zlevněný na 4800 Kč, je to kombinace hluboké korby a sportovní sedačky, která lze snadno připevnit.