Rekonstrukce koupelny, aneb poradíte s pračkou/sušičkou, atd.?

10.01.2016

Ahoj ženy.

 

Vím, že to sem nepatří, ale věřím, že je to téma, ke kterému máme všechny co říct ;-).

 

Na přelomu měsíce začneme s rekonstrukcí koupelny a chci kupovat pračku a sušičku. Sušičku jsem do teď neměla, tam vůbec vlastně nevím, nač si dát pozor, pračku mám Fagor  už 11 let a pomaloučku dosluhuje, takže ji už určitě taky vyměním za novou. Co jsme se tak byli podívat, tuším v Elektrowordu a v Euronicsu, tak nám doporučili pračku LG turbo wash na 7 kg prádla, někde řekli, že dobrý jsou i pračky AEG, v tom druhým zase že ne, že lepší jsou Bosch. No a pak si vyberte ;-). Koukám na recenze na to LG a fakt nevím. Zastávám heslo, že nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levný věci, takže se asi budu vyhýbat těm levnějším pračkám, ale co já vím? Třeba máte jiné zkušenosti? Vypadá to (pokud bude vše v pořádku:€O: ) , že teď bude praní prádla zase na denním pořádku, takže bude potřeba pořádná výbava ;-).

 

Vybrali jsme šedé a bílé obklady (více bílé) v lesku. Byla jsem u kamarádky v novém bytě a má šedobílou koupelnu a vypadá to fakt dobře, tak jsem se rozhodla taky pro tuto variantu. Jinak by asi vyhrálo něco do zelenkava, ale tam už se pak těžko kombinují dpplňky. 

Potom místo vany sprchový kout - koupíme jen zástěnu a místo vaničky se udělá mírný sklon podlahy a kanálek. Zástěnu jakou? Čiré sklo - tam mám strach s údržbou, aby nebyla vidět každá kapka a taky se mi nelíbí, když je člověk při sprchování vidět. Tak bych asi volila zabarvené sklo (nevím, jaký jinak to popsat?), nebo takový ten drsnější povrch, aby jen prosvítalo světlo, ale jinak nic nebylo vidět? 

Topení odstřihneme a necháme jen žebřík na elektřinu. Přitápíme si tam jen občas, a když bude mímo, tak si budeme muset přitopit i v chladnějším květnu, tak je asi zbytečné, aby fungovaly oba zdroje. A taky ho díky tomu budeme moci dát na jinou stěnu.

 

WC dáme Geberit do zdi, tam se taky bojím levnějších variant. Když už se tu bude kutat, tak ať je to kvalitní :€s€: .

 

Tož tak kdo můžete poraďte. Budu ráda za každou řádku. Jaké máte zkušenosti s pračkou, sušičkou, údržbou koupelny, atd. Rozhodně nepatřím mezi rádouklízecí ženy, takže uvítám rady, jak si úklid, výběrem dobrého materiálu, ulehčit ;-).

 

Díky předem za komentáře!!!

Bára

Kliknutím vložíte smajlíky:

Momentálně řešíme úplně to samé, rekonstruujeme dům po rodičích a aktuálně jsme u koupelen. Máme vše navybírané a do týdne by měl architekt poslat návrh. Spodní menší koupelna by měla být v béžové(písková) barvě s kamenným obladem za umyvadlem a horní světle šedá s tmavě hnědou(matné). Spodní je menší, zde bude jen umyvadlo, WC a a sprcha...ta je v nice, takže u ní budou jen skleněné dveře. Horní je trochu větší, kde bude i vana..původně jsem chtěla obdelníkovou)ostré hrany) , ale vlezla by se jen malá, takže nakonec bude rohová a sprcha bude taky v nice se skleněnýma dveřma. Taky jsme se rozhodovali jestli dát do sprchy celoskleněnou zástěnu, vypadá to moc hezky, když je v úrovni s podlahou, ale nechce se mi po každém sprchování leštit to sklo a třeba jak bývají sprch. kouty s těma kapkama vody se mi nelíbí. No ještě je nějaké pískované sklo, tam to možná není tak vidět, ale nevím...nemám zkušenost. Teď u sprchy byla betonová stěna, ale protože chceme sprchu rozšířit, tak ji necháme zbourat a postavit dál novou a zase u ní budou jen skleněné dveře...jinak jak píšeš, taky jí budeme mít ve stéjné výšce s podlahou, možná trošku níž, navrhoval nám to architekt, protože prý z těch koutů ve výšce podlahy vytéká voda, když otevřeš dveře. A jinak s topením...ve spodní koupelně necháme jen žebřík napojený na trubky od radiátoru a nahoře zůstane klasický radiátor...každý nás od žebříku odrazuje, že je to jen na sušení ručníků a koupelnu nevytopí...sestra má žebřík a podlahovku(tu ale moc nezapíná-je na elektřinu) a v koupelně má hroznou zimu a teta to samé..taky dala jen žebřík a pak přidávala ještě radiátor. Mně se moc líbí samotná podlahovka...mají rodiče od manžela a nikde na stěnách ti nezavazí žádné topení a vypadá to hezky, ale já když navrhovala manželovi ať to taky tak pořeším, tak nechtěl ani slyšet. Jaké značky máte vybrané umyvadla, záchod a baterie? My všechno Laufen a vanu Sanytech.A máte oklabdy matné nebo lesklé? My nahoře matné a dolů taky matné, ale je to spíš jakoby taková kamenina, tak jsem taky na to zvědavá...z té údržby mám strach...pořád jsme se nemohli rozhodnout, ještě jsme přemýšlěli jestli nezvolit obě koupelny ve stejném obkladu jen jiných barvách..třeba tu spodní černo šedou, ale zase jsem si říkala, jestli by to nebylo až moc tmavé a navíc ta koupelna je malá. Ach jo...je to složité...A s pračkou..momentálně máme Siemens(cca 6let) a zatím žádná závada nebyla, takže jsem max.spokojená...prý je to stejná společnost jako Bosch. A do domu budeme kupovat novou, což jsem ještě nepřemýšlela jakou, ale nejspíš tu samou nebo Bosch. Susičku nemáme, ale taky bych jí do budoucna chtěla.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka