Prostě nejí :-(

15.09.2011

Potřebuju poradit.Moje dcerka 20m mi už dva dny nic nejí a to opravdu nic,kromě několika soust.Odmítá i oblíbené pamlsky :( Vím,že děti tato období mají,ale už jsem z toho celkem nervozní,vždy mi hezky jedla,není žádné tintítko a mám strach že by jí mohlo něco být :?
jaké máte zkušenosti z hladovým obdobím u vašich dětí?Jak dlouho to trvá?A proč vlastně?
Děkuju moc.Pořád na to myslím,už teď přemýšlím co ji zítra uvařit :|€|:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Matěj má taky nejez období, bez teplé stravy vydrží i týden....za celý den třeba jen jogurt a pak zase jí jako prokopnutý...jak říkáš, i když miluje polívky, nesnědl vůbec nic....prostě zkoušet, až se zase chytí...já třeba zkusím v nestřežené chvíli lžičku vnutit a on po vychutnání chuti pak nazná, že má vlstně hlad a že to chutná dobře :-)

In reply to by DenyPu

my těch nejez dní máme spíš víc, než míň...začneme příští týden zkoušet těch 5 dní v měsíci ve školce, tak jsem zvědavá, pečivo jí jen suché, tak nevím, co na to ve školce a jídlo taky suché, třeba rýže, brambory a maso, žádné omáčky, ničím polité, prostě aby to mohl šrotovat rukama....jinak je možná problém i v tom, že pořád kojím (hrůza, nemůžu to v jeho 29 m odbourat).....a on se tím prostě dojí

nedelej si s tim hlavu,dobrovolne hladovet nebude a hlady ti neumre,nechce tak ji nenut,malej ji minimalne od narozeni a nejedl i nekolik dni a je v pohode,jak bude mit hlad tak se naji neboj

Tak ještě jsem nečetla ostaní komentíky, ale my bojujeme s jídlem od dvou let.... Teprve ve školce mi začal jíst a trvá to doteď (má 4 roky) lítala jsem s ním i po doktorech, ale ta naše mi ujistila, že pokud pije, tak je to v pořádku.... Takže hlavně nenutit, holt nemá chuť no... Teď už vím jídla, které má vyloženě rád, ale jinak je to peklo :a:

U nás s jídlem bojujeme stále. Dřív jsem se snažila, vyvařovala, dávala na výběr ze dvou jídel, dělali jsme kravinky u jídla, zdobili jídlo, lanařili, aby jedla, jinak nebude mít sílu na to a to...Dnes jsou jí dva roky a já se na to vyprdla. Malá už si kolikrát nechtěla sednout ani do židličky a evidentně je to prostě jen šprajc. Prostě: ty si myslíš, že já budu jíst a já tedy zrovna nebudu! Tak se na ni vyprdnu, upozorním ji, že si to má rozmyslet, jestli chce, jinak jí to prostě sním a ona bude mít hlad...Když nechce, vyprdnu se na to (i když mě to štve) a dostane pak jídlo později. Co většinou neodmítne, jsou polévky. Najeli jsme na režim: snídaně: pečivo, svačina: ovoce, oběd před spaním mezi 11 - 12 hod.: polévka, po spaní: druhý chod oběda, svačina: ovoce, jogurt, koláček a pod., večeře: co dům dá pečivo, kaše, Lipánek, to co nesnědla na oběd...Některé chody občas vynechá. Vyhladovění u nás nefunguje. Je schopná ráno kousnout 5x do chleba a pak se najíst až v 16 hod. a to ještě jen jogurt, protože oběd prostě nechce...Sladké se u nás jí jen v případě, když hezky papala a to ještě nejlépe v odpoledních hodinách (když povolím sladké dopoledne - když někdo dostane bezva nápad a dá jí lízátko atp., tak se někdy vyprdne i na polévku...). Sladké nemáme za odměnu, ale vysvětluju, že nejdřív se musí spapat to, po čem se roste a pak teprve může být sladké...Přeju, ať se vám tohle praštěné období brzy spraví...U nás to jsou boje už přes rok a popravdě řečeno už jsem unavená to s ní stále řešit... :a:

Ahojda. Takové jsme měli celé léto. Moje malá mi nesnědla nic, pak jen polívku, zeleninu a ovoce, takže na tom žila celé léto. Není to na ní vidět, ochladilo se a zase baští jak protržená. Já bych jí zas tak extra přes koleno nelámala, ať se jí papání neznechutí, ale chápu tě, já šílela naprosto stejně.Myslela jsem, že se zblázním strachy, ale srovnalo se to samo. Tak zkus taky jen třeba polévku a zeleninu. Zeleninové saláty u nás zabraly. a nebo jen dušenou zeleninku, či aspoň třeba řídkou kaši, kterou může vypít z lahvičky. A neboj, kdyby měla extra hlad, tak sní cokoli, prostě jen asi nemá zrovna pocit hladu a potřebu.

In reply to by beibinatko

Víš ona polévky milovala a nejí ani to už jsem ji za ty dva dny uvařila snad všechna její oblíbená jídla a ani se toho nedotkla.Nejhorší je že už ani mléko nějak moc nechce,vypije tak 30-50 ml a odhazuje flašku :-(
zelenina a ovoce u ní bohužel nebodovaly nikdy,už fakt nevím,snad to brzy přejde :+^*:

In reply to by LucieLoL

Počkala bych tak týden. Uvidíš, jestli to je nemocí nebo šprajc. Zvážila bych ji a pak znovu za týden. Pokud by hubnula, šla bych k Dr. a vylíčila situaci...U nás třeba malá nechtěla jíst i z důvodu, že prostě nemá čas a chuť sedět. Kdybych za ní s jídlem pobíhala, snědla by víc - a v podstatě je to tak dodnes. Na to ale prdím... ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka