prosím o radu maminky puberťáků | Moje těhotenství.cz

prosím o radu maminky puberťáků

Obrázek uživatele aisha

Holky, jdu si pro radu. včera na mě padla nějaká depka a pořád se sama sebe ptám, kde jsem udělala ve výchově chybu.
Synovi je 11, dost často řešíme poznámky typu "nevhodné komentáře při hodině". Vysvětluju, trestám zákazem na pc, ale bez úspěchu. včera mi psala i učitelka mail, že používá nevhodné komentáře a dvojsmyslné výrazy při hodinách, aby bavil spolužáky. Už vážně nevím, jak na něj.
Doma takhle nemluvíme. Syn mi na to řekne, že ho to baví a to by mě šlak trefil. Nekonečné debaty o tom, že nemůžeme dělat vše, co nás baví jsou bez úspěchu. Nemá vůbec respekt k učitelům. Kde jsem udělala chybu??

Co se týče vědomostí, tak je nejlepší ze třídy, chytrej kluk. Myslím, že chce aspoň nějak zapadnout mezi spolužáky a ukázat, že není jenom ten šprt. Má nízké sebevědomí, nevěří si, tak si chce dokázat, že má i na kamarády.

Uvítám každou radu :k:

Obrázek uživatele aisha

ahojky, tak hlásím prozatimní výsledek; syn se ve škole za poslední dva dny fakt snaží (kéž by mu to vydrželo :-), i jeho třídní říkala, že je to na něm vidět.
A ted něco pro zasmání. Psala jsem jednomu učiteli, se kterým má problém největší, holky a on my odepsal a hned v první větě hrubku jak hrom... "v mích hodinách....", já jsem na tohle celkem cíťa a kor, když to napíše učitel Koulení očima ... nevím, jestli je ten chlap na mateřský či se jen překlepl :s: , no nic, každopádně jsem si řekla, že lepší blbé kecy v pubertě než "blbý češtin" u učitele. Teda vlastně blbý překlep Pápá

Obrázek uživatele Zdenda3

jj to jsou ty študovaný,dodnes nezapomenu když doktor napsal do zprávy že jsem krájela VOKURKU,gratuluju k uspěchu,ale obrň se trpělivostí,jeho čas přijde

Obrázek uživatele Štěpula

Ahoj, mám doma 15-ti letého puberťáka, tak vím o čem mluvíš. taky rád diskutuje. Na vysvědčení měl tři 2, tak do něj pořád hustíme, aby se choval ve škole slušně, když bude drzej a bude mít známky mezi, dostane tu horší známku. Zase na druhou stranu musím říct, že je celkem rozumnej a dá si říct, možná že si někdy myslí o prdeli, když dávám kázání, ale myslím že je to lepší, než nereagovat vůbec a přehlížet a doufat, že se to urovná.

Obrázek uživatele uz

Chybu si neudělala nikde. Sice nemám doma puberťáka, ale pamatuju si pubertu vlastní. A jediná rada: zavřít oči, zacpat uši a vydržet. Jednou mi přišel mail, že vnoučata jsou boží odměna za to, že si vlastní dítě v pubertě nezabila Smile a to hovoří za vše. Já mám skvělé rodiče, máme výborné vztahy a moje vlastní matka mi řekla, že v pubertě mě chtěla zabít poměrně dost často a když nám bylo asi tak dvacet let, tak najednou zjistila, že jsme skvělé dospělé ženy. Jo a v pubertě jsem byla odporná celkem bezdůvodně, rodiče byli ok a já jsem prostě prudila jen tak. PŘEJDE TO, NEBOJ!!!!

Obrázek uživatele aisha

tys byla teda číslo :-)). Už jsi z toho vyrostla nebo to v těch genech zůstalo? :s: . Néé, to byla sranda, doufám, že to tak bereš.
když jsi byla v podstatě v jeho kůži; co myslíš, že by na tebe v té době pomohlo? Vytíženej syn celkem je, atletika, turisťák, tak už mu víc taky přidávat nechci

Obrázek uživatele Zdenda3

musíš se otupit a pořád do něj hustit ce se má a co ne,i když je to k ničemu, :///: puberta je hrozná věc,mám holky takže poznámky se nám vyhýbají ale máme zase jiný problémy,jedna už je z toho venku,s druhou-14 to tříská jak hrom,neudělala jsi chybu prostě pubertáci jsou jako mimozenštani,něco uplně jinýho než jsem my,neboj jednou to přejde

Obrázek uživatele aisha

s těma mimozemštanama jsi mě rozesmála Lol a vážně to sedí. Hele a víš určitě, že to přejde? Aby nezmutovaly geny nebo tak něco ... Smějící se mimčo

Obrázek uživatele Zdenda3

no u tý druhý mám už fakt pocit že to neskončí Koulení očima a to mě to čeká ještě do třetice :help: :help:

Obrázek uživatele Monulííína

Ahoj
tak ja mam doma desetileteho kluka a mam to same myslism si ze je to nejaka zacinajici puberta ale u nas je to tak ze je drzej uz i na me :jawdrop: ale dost jako nechci ho bít nejsem zastancem biti deti tak to zkousim domluvou apod :k: ted se bojim menime bydliste tak co to a nim udela :#o:

Obrázek uživatele aisha

a jak pomáhá domluva? U nás to jde jedním uchem tam a druhým ven. Proto si říkám, že jsem ve výchově selhala...

Obrázek uživatele Monulííína

hele jsou chvilky kdy bych se najradsi rozbrecela Koulení očima na vsechno ma sto odpovedi a komenteru cokoliv mu zakazu reknu nebo pripomenu tak vse musim opakovat 100krát no hruza fakt hrozim se te prave puberty to bude teprv mazec :bulva:

Obrázek uživatele ivule

Ahoj, nečetla jsem komantáře dole, ale myslím si že už u něho propukla puberta. Já mám doma desetiletého a už z něho taky pomalu začínám šílet. Ono na ně asi nebude platit nic, jen se budeš asi muset obrnit šílenou dávkou trpělivosti

Obrázek uživatele aisha

jenže bojím, že to bude horší. Nechci schvalovat všechno na pubertu, nějaké meze mít musí, chjo a já nevěřila, když mi každej říkal, že malé děti malé starosti,... jak může být ještě hůřřřřř :s:

Obrázek uživatele Salome

Myslím, že sis odpověděla sama a souhlasím s holkama. Puboše doma teda nemám, ale mám v paměti sebe samu. Taky jsem se chovala podobně. Bylo to z důvodů, které jste zde popsaly. Nudila jsem se a chtěla být zajímavá ne tím, že mám samé jedničky, ale tím, že budu za grázla. To děti vidí daleko pozitivněji než nějakého "šprta". Co poradit? Čas a pevné nervy. Navíc, pokud to dělá jen nějakým učitelům, chyba bude jinde. přemýšlíte o víceletém gymnáziu? To by mu určitě pomohlo. Je to tam jak v jiném světě. Děcko přijde, vykají mu, navíc je zde (na těch lepších samozřejmě) i mezi žáky ceněnou hodnotou vzdělání.

Obrázek uživatele aisha

o gymplu jsme přemýšleli a hodně. Dělal i nějaké psychotesty, a psycholožka řekla, at jde, že na to s přehledem má. Ale on nechtěl. Brečel mi doma, že chce zůstat na svojí škole, tak jsem ho taky nemohla lámat, navíc se věnuje atletice, takže chodí do sportovní třídy a bál se, že by pak na to neměl čas.

Obrázek uživatele tessie

ahoj, tak předně se mi zdá, že to je problém spíš paní učitelky než tvůj. Přijde mi zvláštní, aby za něco, co se děje ve škole, dítě trestal rodič. Jak už psala maminka pode mnou, nejspíš to pramení z toho, že se při vyučování nudí, rovněž to může být z toho důvodu, že chce zabodovat před spolužáky. Já bych to řešila tak, že bych zašla za paní učitelkou a v klidu s ní probrala možnosti řešení, např. že mu v hodině přidá navíc nějakou práci. Já (učitelka) jsem ve třídě měla vždycky nejradši právě ty žáky jak popisuješ svého syna, protože se dají výborně využít ve vyučování pro motivaci ostatních. Můj závěr je ten, že ty chybu neděláš, ale dělá ji paní učitelka, to však před synem rozhodně neříkej, spíš než tresty se s ním zkus zamyslet nad tím, jak jeho chování v hodinách změnit, ať zkusí sám navrhnout nějaká řešení.
Tess

Obrázek uživatele aisha

díky za náhled z druhé strany Smile
ono je to od každého trošku, nudí se a zabodovat chce taky. jak už jsem psala dole, problém nemá se všemi učiteli a poznámky má víceméně "jen" od dvou.
Já už s ním mluvila tolikrát, třídní máme bezvadnou a to to s ním taky řeší. Říkala mu, že třeba když se neumí ovládnout, že něco nutně "potřebuje" říct, tak at si to napíše, práci navíc mu dává.
Každopádně mám jasno, zajdu za oběma učitelama (divný, oba chlapi, s učitelkama problém nemá), se kterámi má největší problém a promluvím s nimi o větším zaměstnání v hodinách.
No, ten zákaz počítače do viditelného zlepšení teď už musím asi ustát, když jsem ho vypustila

Obrázek uživatele Jitulena

Ahoj, Denča má podobného spolužáka ve třídě. Má samé jedničky a zlobí, dělá šaškárny. Můj názor je,že se nudí, udělá si svoje a pak jen čeká až to ostatní dodělají, tak holt na sebe upozorňuje. Ať ho učitelka víc zaměstná.

Kamarádky kluk je v 7 třídě, nosí domu poznámky za hovadiny, je fakt,že se špatně učí a musel teť přestoupit na jinou školu. Zakazuje mu PC, Tv, chodit ven a je to na ho....Doporučili jim poradnu, kam Marek dochází jednou týdně a prý to má úspěch. Paní si s ním povídá a kopíruje jeho chování.-)

Obrázek uživatele aisha

u některých učitelů to jde více zaměstnat, takže matikářka mu dává extra příklady a je fakt, že jí problémy nedělá. Pak jsou učitelé, u kterých si to nedovolí, ale u jiných teda jede a není to o tom, že by byli míň přísní.
Kopírovat chování jsem taky zkoušela a to docela koukal. Začal urážet svojí ségru, ...tak jsem počkala a za hodinu jsem na něj začala mluvit stejně a ptala se,jestli mu to přijde normální, když mi říká, že takhle mluví všichni. Uznal, že je to chování špatný, ale za chvíli na to zese zapomněl

Obrázek uživatele Jitulena

Marek přestoupil na jinou školu a je z toho vyjukanej, přišel s tím,že při hudebce, po větě ,"tak budeme zpívat" 10dětí zpívalo a ostatní buť zpívali něco jiného,nebo si sedli na parapet a fotili se do telefonu. Na té jeho pův škole propadal z matiky a tady ho učitel pochválil, že prý konečně někdo chytrej a dostal jedničku.

Obrázek uživatele aisha

já taky někdy žasnu, jak probíhá výuka a co si děti dneska můžou při hodinách dovolit. Ještě před rokem jsem vůbec nechápala jučitelku jak to myslí, když mi popisovala, jak ani nemůže ve třídě vykládat látku, že se děti bavěj a vykřikují nahlas

Obrázek uživatele Jitulena

Já musim zaklepa,že moje Denča chodí na stejnou školu jako já a jsou tady dost přísní, jak na chování,tak na známky. Taky proto si děti z téhle školy ,když nastoupí na střední učitelé chválí. Mi máme už (jako příklad) od druhé třídy čtenářský deníček a každý den musíme číst.

Obrázek uživatele tete

Ahoj,já neporadím,ale když už tady probíráte pubertu,je všeobecně horší u holek,nebo u kluků? Mám dvě zatím malé holky a už ted mě každý straší,že si s nimi v pubertě užiju.Já jsem měla pubertu klidnou,nijak jsem nevyváděla,ale jako malá jsem byla čert,takže jsem se asi vyblbla předem.Ale hOlky jsou hodné,tak čekám,že to příjde později a už se připravuju na věty typu: mami,ty jsi trapná,ty tomu nerozumíš... Mám se bát? Wink

Obrázek uživatele Zdenda3

já myslím že takhle se to všeobecně nedá říct,moje první dcera proplula pubertou bez nějakých výraznějších problému ale co vyvádí ted ta druhá,no to je něco příšernýho

Obrázek uživatele Jitulena

Ahoj dceři je 9let a už jí to chytá, chodí ze školy z hláškama tipu ( co to je kondom, to prý je pro srandu,aby nebylo miminko) ( miluju 5angels,ale teplá nejsem) ale u kluků to bude určitě horší.-) Záleží co těm holkám dovolíš, když koukám jak 6letá cácorka má melír, nalakované nehty,tak by mě trefil šlak! V

Stránky

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

bůlka na jizvě po nástřihu hráze

Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

Ahojky holky tak jsme se dockali..po 10 mesicich snazeni jsem od PM 5+5 a mame za sebou prvni UTZ.,byla videt jen dutinka..16.2 nas ceka kontrola a budeme 6+5 tak doufam ze pujde videt srdicko..chtela jsem se vas zeptat,jestli nevite jak to je u tatinku..radi by jsme tam sli spolu se podivat na cipiska,a jak tluce srdicko,jestli to lekarka dovoli..Jinak mame velkou radost..tak pekny tehulkovani

Vím, že to sem nepatří, ale jsem úplná blbka, teď mi přišla na mysl písnička a já si za boha nemůžu vzpomenout jak se jmenuje a od koho je. Je to něco o tom, teď to možná popletu... "život je jak vánočka a snění a chutná podle toho, co nasypeš si do ní" ... Já fakt přesně nevim, jsou to jen útržky zapletený do sebe... :\/: Víte některá podle toho mála co jsem napsala o co jde? díky moc

Ahojky holky ,máte taky tchýni mrchu !? Řekla že se já neumím postarat o malou ,že mi pošle domů socialku ,jak by jste na tohle reagovali? Co mám dělat !

tak říjňátka máme za sebou to vyšetření refluxu ,žel bohu vím kulový výsledky budou tak do konce týdne ,dr co mu to dělala tomu prý tolik nerozumí Koulení očima a jak to probíhalo , objednaný na 9.15 ale na řadu jsem došli až pomalu v 11 ,před námi byla jedna holčička a prý se pořád ne a ne vyčůra

Tak už dnes... moc se těším, ale zároveň se hrozně bojím dnešní poradny, ale pořád věřím v to, že je mimoušek vpořádku a má se čile k světu, tak doufám, že ho tak taky dnes uvidím. V 9 hod.

Zdravím těhulky, maminky a snažilky Pápá

Holky, jdu si pro radu. včera na mě padla nějaká depka a pořád se sama sebe ptám, kde jsem udělala ve výchově chybu.

Ahojte těhulky Pápá , mám taky termín v červencim, takže se hlásíme s prďolkou k Vám do klubu, jen nevím zda se někde reegistrovat či stačí vždy písat tímto způsobem :///: .

Ahoj holky,mám dotázek,budu nastupovat na poloviční úvazek do práce,hlídání mám zajištěný,ale nevím,jestli to třeba nemám hlásit na sociálku. Poradíte,prosím? díky Pápá

Užijte si dnešní den Sluníčko