Mambo003

03.09.2014

Prosím o radu. Kamarádka zůstala s malým sama a už celý den bádáme na netu a furt jsem se nic nedozvěděli. Když si půjde žádat na sociálku, tak dostane příspěvek na bydlení a dostane ještě životní minimum když nájemné má 11.000 tis a mateřskou má 7600+500 přídavek na dítě? Je s malým sama. Je tady někdo kdo tomu rozumí, prosím prosím moc spěchá. Děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:
24.07.2014

Ahoj :a: potřebuji poradit. Teta 42let zjistila že je těhotná. Je na to finančně dost špatně, a dítě si nemůžu v žádném případě dovolit. Já jsem jednou slyšela, že ženě po 40cítce je potrat zdarma ( samozdřejmně, když se nerozhodne si to nechat) nevíte o tom něco, dost by jí to pomohlo. Moc děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, ano, někde se to jde dočíst, že početí po 40. roce věku může být indikací k interrupci (bez poplatku), ale těžko říct, protože všechny diskuse, co jsem našla, jsou starší (ale stačí do googlu zadat třeba "interrupce po 40"). No a zákon o umělém přerušení těhotenství, resp. nějaká doplňující vyhláška, z níž to taky plyne, jsou z roku 1986, resp. 87, takže kdo ví... Asi nejlepší bude se přeptat přímo lékaře ;)

to určitě není,když už zrušily i to podvázání zdarma starším maminkám,s více dětmi nebo i ze zdravotních duvodu

10.07.2014

Ahoj holky. Můj malí 5 měsíců už začal sám sedět. Četla jsem na netu, že dítko má sedět až v 8 měsících, tak jsem ted z toho zmatená. Není to tedy brzo? Mám ho nechávat sedet když sedí sám, nebo vůbec ? Děkuji za odpovědi krásný den :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já ho samozdřejmě sedět nedávám, a ani ho k tomu netlačím. Začal si sedat sám, a to třeba když ho mám na klíně, nebo když je v autosedačce a nebo v lehátku tak se sám přitáhne a prostě sedí, vím že to je právě brzo, ale moc se tomu neubráním. třeba když je v tý autosedačce. Musím ho tam prostě dávat když často jezdíme výdycky ho položím, přitlačím ho at si lehne, ale marně začně se vztekat a prostě chce být v tom sedu. Nevím jak to mám s ním dělat, nechci aby měl pak problémy :r:

In reply to by Mambo003

a to je právě to,co je špatně úplně stejně jako posazování... je to totiž pasivní sed,který je škodlivý,dítě nemá správně vyvinuté zádové ani břišní svalstvo na to,aby správně udrželo páteř :( jinak v autosedačce vůbec nemá být co v sedu,tam máš mít pásy naopak utažené tak,aby se nemohlo posadit,jinak je to strašně nebezpečné!!!A jinak to lze udělat úplně jednoduše-na klín ho nedávej a do lehátka taky ne.Dítě v tomto věku má stejně být převážně na zemi tak,aby si mohlo cvičit přetáčení a volně se pohybovat.Možná bude pár dní se vztekat,ale za pár dní na nějaký sed úplně zcela zapomene a začne se snažit o to,na co má ve svém věku čas... jinak si pamtuj,že aktivně se dítě začíná posazovat z polohy na čtyřech a nebo max. přes bok,či ze stoje.Jiný správný způsob není ;)

je to brzo, nenechávala bych ho sedět. Jestli se umí z polosedu přitáhnout do sedu, tak bych tomu aktivně bránila tím, že ho vůbec nebudu do polosedu dávat. Pokud mu vadí, že nemá výhled v kočárku, raději bych ho položila na bříško než vozila v polosedu.

27.06.2014

Potřebuji pomoc, strašně mě bolí v kříži, nemohu se ani ohnout. Na netu jsem četla že hřejivé mastě které mi vždy pomáhali jako jsou voltaren, fastungul atd se nedoporučuje. Ale co např konská a nebo konopí ? To jsem se nikde nedočetla. Poradte někdo už jsem zoufalá. :r:

Kliknutím vložíte smajlíky:
16.06.2014

Ahojky chci se zeptat jak to máte vy. Syn (4 měsíce) Se mi ze začátku probouzel tak 1 max 2x za noc. Ale poslední dobou tak 4 a někdy i více krát. Myslela jsem si čím bude starší, že to bude lepší, a nám se to spíše zhoršuje.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Malý má 5.měsíců a taky se mi budí častěji a čím dál brzo dneska třeba o půl 6 :00: Normálně mi spí tak do 7 než jdu budit ty dvě starší do školy a školky.Nedá se nic dělat musíme to vydržet než začnou ti naši drobci :€s€: spinkávat celou noc :one:

Ježiš holky, neděste mě :s: ! Maleýmu je přes 3 měsíce a také se budí 1x za noc a pak vstává v 6, nechci aby se to zhoršovalo, takhle jsem max. spokojená :-)

mě taky dcera spala první 4 měsíce i 6 hodin v kuse a potom to začlo. i 10 krát za noc a tak spala s námi a pak se přendala protože bych byla uplně vyřízená.. ted ve 13 měsícich si jí někdy taky musím vzít do postele :) přitulí se a je tuhá :D

U nás se to taky zhoršovalo. U jednoho dítěte to byla hrůza do tří, u druhého se to zlepšilo po roce. Vydržžžžžžž! :€s€:

16.06.2014

Ahojky chci se zeptat jak to máte vy. Syn (4 měsíce) Se mi ze začátku probouzel tak 1 max 2x za noc. Ale poslední dobou tak 4 a někdy i více krát. Myslela jsem si čím bude starší, že to bude lepší, a nám se to spíše zhoršuje.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Přesně jak píšeš.. nám se to taky zhoršuje, ze začátku 2x, teď 4x. Dnes jsem dala poprvé kaši na noc, tak jsem zvědavá, jestli to pomůže.. malej má 5,5 měsíce

13.04.2014

Ahojky chtěla bych se zeptat, chci jít na tetování, ale kojím. Neztratilo by se po tom mlíčko ? Ještě bych to právě chtěla v oblasti pod klíční kostí. Moc děkuji za odpovědi. Krásný den

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ano jsem právě 9 týdnů po porodu. Nakonec jsem si zašla do studia se zeptat, a tatér mi řekl že raději počkat, tak si počkáme, máte pravdu ono mi to přeci neuteče :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jo,to jsem nevěděla,že je těsně po šestinedělí,to jo... Jinak já kojila přes dva roky a nemocná jsem nebyla ani jednou,kojení určitě nesnižuje imunitu.Pokuď ano,dělá něco špatně matka,není to kvůli kojení ;)

01.02.2014

Tak zdravím všechny, psala jsem tu příspěvěk minulý pátek, že odjíždíme do nemocnice, můj Dr mě poslal, že máme méně plodové vody, a že menší plod a malí už nemá moc místa v bříšku, a že se pravděpodobně bude vyvolávat. Tak jsem si hned zbalila a odjela.V nemocnici mě primář prohlédl udělal ultrazvuk, řekl, že tak méně plodové vody je, ale že to je furt v normě, že zatím malí není v ohrožení, ale nechají si nás tady na pozorování. Tak týden jsme tam leželi jen tak, jen točili monitor, a další ultrazvuk mi udělali až na konci týdně ( že se muselo čekat na odstup, jestli se voda doplnuje) Tak udělali ultrazvuk, vše v pořádku, tak nás propustili domu.Tak ted jen čekat než brouček na svět příjde sám. Termín máme 15.2.. už se nemůžu dočkat, až ho budu mít u sebe :h: :h: :h:

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ahoj,můžeš být samozdřejmě těhotná když máš sex, a snažíte se. Zkus ten test, třeba se tam objeví aspoň ducháček. A pak testuj každej den.

24.01.2014

Zdravím všechny, moc příspěvků nepíši, ale sleduji to tady furt :€s€: Dnes kontrola, sestra natočila monitor, a dr začal prohlížet. Ptal se mě, jestli cítím pohyby. Říkám že ano, ale rozhodně méně než před tím, hmatal po bříšku, břicho jak kámen. Tak nám oznámil, že dnes si odjedem už do porodnice. Máme malej plod, méné plodové vody, takže to vypadá na vyvolání.Mám strach, aby to vše bylo v pořádku, ale ten pocit, že už nebudem muset čekat a budu mít broučka už u sebe :h: :h: :h: :h: Tak držte palečky, aby to bylo bez komplikací :kiss:

Kliknutím vložíte smajlíky:
05.01.2014

Ahoj holky :a: Tak jsem tak přemýšlela, že by měl náš prďola dvě jména. Jedna známá mi říkala, že se za to ale platí, nevíte někdo kolik ?? :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Náš malý se jmenuje Dominik Jakub a nic jsme za to neplatili ;) Došli jsme normálně na matriku,jelikož nejsem s přítelem manželé a chtěli jsme příjmení po něm a rovnou jsme mu enchali zapsat i jména :€s€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky