Prdíky: Infacol, Lefax, Sab Simplex, Espumisan, Baby Calm, Bio Gaia, laktobacily swiss

13.08.2012

Ahoj mám druhé mimi, které trápí opět prdíky.... u prvního jsem používala Sab Simlex a nijak velké zlepšení jsme nepozorovali.... Nyní už je toho na trhu více a já bych chtěla znát vaše zkušenosti.
My nyní máme už 3.balení Infacol a zabírá nám, ale přemýšlím jestli nezkusit ještě něco jiného.... nevím jestli se to právě má nebo nemá střídat....
Také uvažuju na kombinaci Bio Gaia + třeba lefax, infacol nebo espumisan....
Prosím o vaše zkušenosti myslím, že mnoha maminkám to pomůže :-)
Jinak klasika nahřívání bříška třešňovými peckami, masáž + cvičení provádíme
Ještě mně napadlo, že jsou gelíky na bříško jako pupík.....

Shrnutí:
LEFAX:
41,2 mg simeticonum v 1 ml (2 stlačení pumpou) suspenze
dávkování: 1 - 2 stlačení pumpou (odpovídá 0,5-1 ml suspenze) při každém kojení nebo do každé lahve s mlékem.

INFACOL:
Simeticonum 40 mg/ml
Jedno plné kapátko (0,5 ml) podávané před každým jídlem. V případě nutnosti může být dávka přechodně zvýšena na dvě plná kapátka (1 ml).

ESPUMISAN:
25 kapek odpovídá 1 ml (což odpovídá 100 mg simeticonu)
Kojenci 5 až 10 kapek se dá do každé lahvičky s kojeneckou výživou nebo se podá kojenci malou lžičkou bezprostředně před každým kojením

SAB SIMPLEX:
Jeden mililitr suspenze (cca 25 kapek) obsahuje dimeticonum 63,999 mg
Kojenci a batolata od 3. týdne do 36 měsíců: 15 kapek (0,6 ml) do každé lahvičky s pitím.

BABY CALM:
je přírodní, glycerin, fenyklový olej, anýzový olej a mátový olej
mohou se dávat dětem od ukončeného 1. měsíce - před každým jídlem 10 kapek, ale dají se dle potřeby aplikovat i častěji, jsou to totiž 100% přírodní kapky
Po otevření je nutné přípravek naředit destilovanou nebo kojeneckou vodou. Použitelnost přípravku je 4 týdny od otevření a naředění.

BIO GAIA:
100 miliónů živých aktivních bakterií Lactobacillus reuteri Protectis na 5 kapek
děti již od 1. měsíce života 5 kapek 1x denně
!!!!!Skladování!!!!
uchovávejte v chladničce (2 – 8°C)
neotevřené lahvičky se mohou skladovat do data expirace při teplotě 8 – 15°C

SWISS LAKTOBACÍLKY:
3 kmeny bakterií prospěšných pro specifickou dětskou mikroflóru: Lactobacillus rhamnosus 80 %, Bifidobacterium longum 10 %, Lactobacillus acidophilus 10 %, minimálně 1 miliarda aktivních buněk v pastilce, unikátní použitá technologie mikroenkapsulace - chrání jednotlivé choulostivé bakterie - zajišťuje, aby do místa určení dorazilo maximální množství buněk živých
obsah 1 - 2 kapslí denně vysypat přímo do lahvičky vlažné kojenecké výživy příp.do jídla

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nám doktorka říkala, že můžeme klidně i kombinovat např. Espumisan a probiotika...ale naštěstí jsme nemuseli...Espumisan nám po pár dnech pravidelného užívání zabral a konečně jsme měli klidnější noci.

Nám Espumisan pomáhal, dávala jsem podle příbalového letáku pět kapiček před kojením na lžičku a potíže s bříškem se rychle upravily. 

In reply to by Breadfish

Některé maminky mi říkaly, že jim Espumisan nepomáhá...jenže pak jsme zkistily, že ho dávají jen nárazově :( Je potřeba dávat opravdu před každým kojením, pak funguje dobře. Není třeba se bát návyku, kapičky jsou bezpečné již od narození a působí jen ve střevech.

Máme doma 3 měs. holčičku a zároveň jsem zdr. sestra. Většina kapiček na prdíky obsahuje účinnou látku simethicon. Cenově i obsahem nejlíp vychází Espumisan...my ho také dávali, a to hned pár dní po porodu, protože dcerka řvala navečer jak tur, jak ji to bříško trápilo :( Ale kapičky to brzy spravily...bříško jsme také masírovali po směru hodinových ručiček a prdíky pak šly pěkně ven :q:

tak za nás po zkušení baby calmu, infacolu a sab simplexu vyhrál nakonec až ESPUMISAN. výborný poměr kvalita a cena. dává se malé množstív a dlouho vydržej. a dětem chutnaj

CHtela bych se zeptat na uzivani lactobacilu swiss uplne u malych kojencu..budou nam 3tydny..myslite ze bychom mohli jiz uzivat? A pripadne jake je uzivani? Uzivali jsme sab simplex a nanic spise to zhorsil..nyni budeme zkouset espumisan..

In reply to by Lidulinka

Za nás teda taky Espumisan,zkoušeli jsem toho víc,ale nakonec jsme skončili na Espumisanu. Vyzkoušeno na dětech mé sestry a teď už i na mém. Máme jen dobrou zkušenost,ale chce to podávat kapičky pravidelně!

šmarjááá jen tak pro info. Zdálo se mi, že by mohl Infacol, kterej jsme měli zabírat víc a zkusila BabyCalm. U prvního kluka v pohodě a teď nastal horor. Křeče jako blázen, nešlo kakat, začal se uplně dávit. No mě nenapadlo, co to je až to padlo na BabyCalm. Jako by byl na něj alergickej. Tak letěl do koše a je zase "klid" byť relativní.

prdíky jsou náš aktualní problém,první dcera naně trpěla a pomáhal nám sab simplex a masaže,teplé obklady a rourka do zadečku...ale stejně se šestinedělím vyložene protrpěla a prořvala...a ted mám druhpou princeznu,má 14 dní a to samé,takže jsem nakoupila sab simplex v domění,že taky zabere a po 2 dnech podávání letel do koše...tu hruzu bych nepřála nikomu,myslela jsem,že malá vypustí duši,jak celé dny a noci křičela,kroutila se a nemohla se vykadit...před tím aspon prdela a sama se vykadila,ale po sab simplexu asi rána...Takže jsem koupila osvědčené laktobacilky a zjistila,že pomáhá když kojím jen z jednoho prsa,aby nepila jen přední mléko,které je sladké a rádo v žaludku kvasí,tím že pije jen z jednoho prsa,vypije vím zadnéího tučného,déle vydrží spát a po 3 dnech je jako vyměnšná,spí v noci,krásně kaká a prdí jak chlap :one: :dance:
Tu ulevu bych přála každému :€s€:
A taky si dávám pozor na čerstvé pečivo,to jsem zjistila,že ji vadí,takže u nás stačilo změnit kojení a nasadit lactobacil a je klid :€s€: :€s€:
Je jasné,že u každeho pomáhá něco jiného,ale snad vám něco zabere a zvládnete to...výrobku je hodně,ale záruka,že pomužou je...v :s:
Tak držím palce... :a:

Tak máme prozkoušeno.... určitě doporučuji bio gaia!!!
a k tomu jsme používaly nejdřív Infacol, ale ten má pomerančovou příchuť a malou to hodně kopalo :-(
pak jsem zkusila lefax... ten má banánovou příchuť nejdřív dobrý, ale nyní mi ho vyloženě bojkotuje a odmítá a natahuje ještě dřív než jí to dám do pusinky :-(
Tak nyní mám koupený Espumisan, protože toho se dává jen 5-10kap. (1ml=25kap.) je to malé množství tak doufám, že to líp zvládne.... bio gaia se dává také jen 5kap. a to zvládá v pohodě....
jinak infacolu i lefaxu jsem dávala 0,5ml

In reply to by lucisek

Já používala Espumisan (z kapiček, jinak jsme nahřívali plenky a cvičili a masírovali), dávala jsem pět kapiček před každým kojením a stačilo to. Cenově vychází Espumisan dobře a do pár dní potíže s kolikou odstranil. *smile* 

Tak u nás espumisan, sab simplex :zadek: k ničemu, infacol, ze začátku dobrý, pak jakoby přestal působit a hlavně malé ani moc nechutnal ... Teď dáváme baby calm a už týden bio gaia, musím říct, že se to o dost zlepšilo ;)

Já mám vyzkoušené na svých dětech, sab simplex - k ničemu (mně třeba pomohl, ale dětem ne), baby calm - super, u obou, dceři stačil jen ten a syn měl k tomu ještě laktobacily swiss a po 4 dnech byl klid.

Dcera se mi moc nenafukovala a na tu trochu jí hodně pomáhal Babycalm, na ten jsem nedala dopustit a moc jí chutnal :s: Sabsiplex byl naprd u obou dětí, vůbec nezabíral, u malého, ten víc prděl jsem zkusila i Infacol - myslím taky bez většího účinku, Babycalm zabíral trochu a víc jsem neexperimentovala, syn se mi víc nafukoval, ale neměl plačtivé záchvaty, jen se mi v noci kroutil po kojení a před kojením a občas poplakával, tak jsem ho vždy před kojením přebalila a nahého pocvičila s nožičkama, cca 5 minut, při každém přitáhnutí nožiček si řáchnul jako starech chlap, jsem zírala, co měl v sobě plynu :00: pak jsme nakojili a usnul, tohle bylo jediné co mu pomáhalo, fakt vyprdět a potom napapat a spát,a le na každé mimčo zabírá něco jiného. Jo a taky jsem mu dávala tedy pítjednou - dvakrát denně čaj na prdíky :a:

In reply to by Jajda007

My teda teď také nemáme nějaké velké záchvaty pláče.... ale ona tak hodně tlačí a skoro vždy po nakojení, že mimo prdíků vytlačí a vyblindí i mlíčko ne moc ale skoro pokaždé....
Hlavně v noci to tlačí usilovně a já jen utírám pusinku....

In reply to by Jajda007

Jak píšu hned v dis. příspěvku... klasiku jako nahřívání třešňovými peckami, cvičení a masáž provádíme.... vždy něco vyprdí, ale evidentně ne vše a jak se nakojí tak ji ty střeva začnou pracovat a potřebuje prdet a tlačit znova..

kdyz byl syn maly, tak byl jen sab sipmlex, bio gaia a pupik na brisko. Davali jsme pupik, ale jinak skvela zkusenost s bio gaia, na ty nedam dopustit.

my máme Infacol a zabírá,ale hlavně skoro všechny obsahují simethiconum, tj to samý + jen jinačí konzervaci a přídatný látky. Jen ten baby calm je fenyklovej olej. Akorát je problém, že se malýmu po dávce Infacolu zvedá žaludek i když to dám na víckrát. U prvního jsem dávala Bio Gaia probiotika a určitě to pomohlo. Pupík gel k ničemu, nic tam ani neni, nám pomohl Větříček olej na prdíky od Eone.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka