Potřebuji poradit - od maminek

02.07.2008

Mám velký problém. Rodila jsem před 4 a půl měsíci. V těhotenství jsem přibrala 18 kg, 12kg zůstalo v porodnici a od té doby se snažím zhubnout. Samozřejmě musím pomalu, neboť kojím. Snažila jsem se jíst zdravě, ale měla jsem obrovskou chuť k jídlu. V důsledku toho jsem přibrala další 3kg. Snažím se cvičit na břicho, občas si zaběhat, chodím na procházku, ale je to težké, vím, že je to hlavně jídlem. Máte někdo trik, či povzbudivou radu, jak jste to zvládly vy? Moc by mi to pomohlo. Děkuji.

Romči - a můžu se zeptat na tvoji výšku ;) ? Na Adámka se na Bulovce chodili koukat jako na obříka - měl 54 cm a 4310 g (já mám cca 164 cm) - ale koukám, že Tobiášek byl ještě o kus delší :w: :w: :w: Sice je pravda, že se mi v břiše točil do poslední chvíle :00: (hlavou dolů se otočil až 5 dní před porodem a to jsem už 12 dní přenášela :) ), ale takhle zase nevyrostl :one: :one: :one:

In reply to by Beni

a manžel 188 cm. Bolelo mě pod žebrama 3 měsíce před termínem. Že je to ale takový obr zjistili až když jsem začala přenášet. Chtěli porod vyvolávat, ale Tobík si to mezitím rozmyslel a chtěl na svět sám. Než jsme na to přišli, tak jsem byla na 5 cm, jenže za dalších 8 hodin na 6 a tak jsem musela na císaře. Prcek to zkoušel, ale při operaci zjistili, že jsem přechodně zúžená a tak by se tudy Tobík nedostal ani kdyby se na hlavu postavil:-)

Ahoj Romči, tak já neporadím, ale ráda si nějakou radu taky přečtu. Držím palce,ať se ti to podaří dát dolů. Malému jsou 3 týdny a já mám z 5 kg navíc pořád ještě 10 :r: :r: :r:

In reply to by Beni

Tak to se sžíváte a asi máš pěkný záhul. Myslela jsem si, že když budu kojit toho mého obra, tak to zhubnu, ale kdepak. Mám velkou chuť k jídlu, asi si tím příroda jistí dostatečný přísun živin do mléka. Nesmím čokoládu ani kakao, neboť malý měl ekzém a tak jsem hledala náhražky. Sice zdravější, ale pořád kaloricky vydatné. Potřebuji zhubnout do kostýmu, neboť v září mě čekají závěrečné státnice na vysoké a opravdu odmítám kupovat větší velikost. No snad to zvládnu, začala jsem tím, že nejím pozdě večer. To byl můj obrovský problém...prostě pomalinku a navíc denně zdravě vařím a to se líbí i manželovi. No uvidíme, co ostatní.

In reply to by Romana

Máš štěstí,že alespoň koíš. Já mám už druhého syna a mlíko ani při jednom. Takže mi ani kojení s kily dolů nepomůže :n: :n: :n: :n: :n:

In reply to by Beni

Co se stalo? Myslela jsem, že může kojit skoro každý... Nic si z toho nedělej, já sice kojím, ale také jsem v důsledku velkého apetitu nic nezhubla. Musím na to vědomě a cíleně. Samo to prostě nejde.

In reply to by Romana

No, nestalo se nic, ale asi to máme v genech - nemohla kojit ani máma ani babička a ani teta :r: . Si máme kozy jak vozy, ale mlíkárny nemáme :n: . Ještě že existuje umělá výživa :qu: . Myslím, že 10-30ml by malému k přežití fakt nestačrilo. :n: :n: :n:

In reply to by Romana

Já se na to mámy ptala - a prý jim kojení doporučovali i tenkrát. Jenže, kde nic není ani smrt nebere :n: :n: :n: :s:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka