Poraďte ohledně křtin prosím..

08.05.2012

:a: Ahojda holky, uvažujeme, že necháme pokřtít děti. Za knězem jsme ještě nebyli. Nevíte jestli bude problém v tom, že nejsme manžele? Když jsem četla, co je ke křtu potřeba, tak mezi jinými tam byl oddací list. Partner je věřící, já ne i když jsem křtěná, ale manželé nejsme. Děkuji moc, Tereza.

Kliknutím vložíte smajlíky:

nejlip zajdi za fararem,my nepotrebovali nic jen krestni zapis-to sou udaje o vas,a farazi se neplati ale dava se dar kostelu-neni to povinne,u nas sme pokazde davali 500kc ale muzes dat klidne min nebo vic
problem asi nastane v tom ze ty nejsi krtena nez ze nejste manzele,
ale opravdu zalezi na farari,nektery je hodne dusledny a jiny je"rad"za kazdou"ovecku"nebo jak to rict ;)

ahojík, záleží na knězi.. třeba já nejsem věřící, můj moc taky né, manželé nejsme a kněz nám malou pokřtil.. je to fajn farář, prostě takový realista.. ovšem znám i případy, kdy farář nepokřtil.. musíte se na to zeptat, přímo toho faráře, kde chcete nechat dítě křtít :) jo a já nejsem ani pokřtěná :00: moje rodina je celá prostě ateistická :D a mojeho zase věřící :)

In reply to by Janinka07

Ahojda, můžu se zeptat co vás k tomu vedlo, že jste nechali malou křtít, když nejste věřící?? nemyslím to zle jen mě to zajímá, já věřící sice nejsem, resp. se nehlásím k žádné církvi, ale mám k tomu repsekt, přece jen se křtem zavazuješ že dítě vychováš ve víře, ne?

předem děkuju za odpověď, opravdu mě to zajímá :)

In reply to by Terka Z.

no já myslím, že to dělají zadarmo :00: neplatili jsme nic, ale vím, že děda (jako praděda malé) strkal farářovi po křtinách nějakou igelitku s ovocem, a dalšíma věcma co jsem neviděla.. ale myslím, že to byla jen pozornost.. asi se to tak dělá, ale nevím, já nebyla v kostele snad nikdy :D

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka