poradna | Moje těhotenství.cz

poradna

Obrázek uživatele Zuzu

  Tak jsem dnes byla zase v poradně. CS mám 3. Od minula se to nezhoršilo, ale i tak jsem pořád na kritický hodnotě. Do práce už mě nepustí a prej vyžaduju trvalý dozor, takže zase příští týden musím "na šáhnutí". Jinak mám výšku fundu 28. Je to už na tý horní hranici. Nevíte, kdy je ta výška větší než by měla být? No jsem ještě v normě, ale tak tak. Ale doktor nic neříkal. Mimi měl tepovku 160. Je to celkem dost, ne? Zatím jsem přibrala 5 kg. To je tak vše z dnešní poradny.


  Komentáře

  Obrázek uživatele Meg

  jéé já myslela že už mě nemůže v 27tt nic překvapit, ale jak tak koukám, nemám páru co to ten "fund" je Sad mám v kartičce taky políčka pro fund a je tam i cosi načmáráno, ale nevím co to je. Můžete-li mi to někdo nějak přiblížit, laicky prosím, budu moc vděčná Smile děkuji

  Obrázek uživatele Zuzu

  Je to výška, kam až ti sahá děloha. Měří se to od spony stydké.

  Obrázek uživatele Meg

  už jsem si to vygooglila. Stejně vím kulové. 8. ledna jdu do porodnice na prohlídku, tak se na to zeptám. Máme totiž s manželem pocit, že nám nevypočítali datum porodu dobře. Vypadá to, že se náš Albert narodí už v březnu.

  Obrázek uživatele Ajčik

  Ahojky, já teď jukla do průkazky a měla jsem ve 29. týdnu taky 28, ale doktor nic neříkal.... To je jako moc?

  Obrázek uživatele Zuzu

  No asi to teda moc není. Vidím, že máte všecky tak podobně. Jen to je na tý úplně horní hranici v grafu.

  Obrázek uživatele PETRUSE333

  Jsem trdlo....už to vidím.....jsi ve 28tt, že? To jsem měla výšku fundu 26cm.

  Obrázek uživatele PETRUSE333

  A v jakém jsi týdnu?

  Obrázek uživatele PETRUSE333

  Zúzo a CS a čípek je totéž???

  Obrázek uživatele Zuzu

  Ne, CS je celkovej souhrn bodů. Ty body dostáváž za zkracující se čípek, dilataci hrdla, konzistenci, naléhání plodu....Body jsou od nula do dvou. Je to v průkazce u grafů vlevo. Pak se sečtou a vyjde ti to CS. To se zapisuje dolů pod grafy.

  Obrázek uživatele Kasandra

  Ahojky, myslela jsem na tebe Smile Hlavně, že se ti to nezhoršilo. Já nemám takovýhle údaje žádné. Do výšky fundu mi poprvé v 15tt napsal P/3 a pak v 17tt P/2 ale vůbec nevím co to znamená, ale vždy mi říká, že je vše v opřádku, ted tam půjdu znovu až po 5ti týdnech, tak doufám, že je vše stále v pořádku a že mi udělá UTZ. Jinak nevím, kde máte napsaný CS, já to nikde nevidím, jen mám vždy v průkazce napsaný nějaký text, co nepřečtu a je tam 1 v kroužku a pak nějaký K a u toho je přeškrtlá 0 nebo co to je. Čert, aby se v tom vyznal. Držím ti palečky, at je u tebe vše v pořádku at se to nezhoršuje a at miminko narodíš v pořádku v termínu.

  Obrázek uživatele Zuzu

  CS se zapisuje do tabulky dole pod grafem hmotnosti a výšky fundu. Měla bys tam mít do určitý doby samý nuly. Jsou tam i vyznačený kritický hodnoty v jednotlivých týdnech. CS je celkový součet bodů. Body dostáváš za zkrácení čípku, dilataci hrdla...Kolik bodů je za jednotlivý věci je uvedený vlevo nad grafem.
  Jinak díky moc za podporu.

  Obrázek uživatele Kasandra

  Škoda, že máme každá jinou průkazku a jinýho doktora Smile Já tam mám možnosti: datum,týden,hmotnost,otoky KBG, moč, tlak, OP - to nevím co znamená a mám to prázdné, pak výška fundu a pak poloha plodu a to je vše. Takže o cs není nikde nic, jen je vzadu v průkazce takový graf, ale v tom se nevyznám a doktor tam nikdy nic nezapisuje. No z těch doktorů, aby se vždy něco jen tahalo, řeknou málo co sami od sebe, ale když to asi vidí v pořádku, tak proč by mi asi něco říkal jiného, než, že to je v pořádku že?! Smile Už at je 9.1.08 at vím, co je u mě nového. Tobě držím palečky.

  Obrázek uživatele Zuzu

  OP jsou ozvy plodu. Tam mě vždycky psal +UZ (UZ nevím co je) a dnes tam napsal 160. Tu průkazku máme stejnou. Právě to CS je u těch grafů. Taky jsem z toho ze začátku byla jelen, ale při podrobnějším zkoumání se v tom opravdu dá vyznat:)

  Obrázek uživatele Kasandra

  Tak já slyšela, že každá má jinou, no i když by jsme měli stejnou, tak já tam u toho grafu nemám vypsáno nic Sad Je tam vše možné o čípku, ale doktor mi nikdy nic zatím nevyplnil, tak snad je to ok.

  Obrázek uživatele Romana

  to jsou ozvy plodu.

  Obrázek uživatele Kasandra

  Aha, děkuji, to mě nenapadlo, píše Vám tam doktor něco? Mně ne Sad

  Obrázek uživatele PETRUSE333

  To mě tam taky doktorka to CS vůbec nepíše a jen mi vždy řekne, že je to v pořádku! O tom CS jsem se dozvěděla, když jsem byla na pohotovosti mezi svátkama, tak jsem toho zrovna využila a pana doktora se zeptala:-)

  Obrázek uživatele PETRUSE333

  S tím fundem teda taky nevím, ale to CS máš hodně! Já ho mám zatím 1,5....což je v pořádku!

  Obrázek uživatele Zuzu

  Hm, no jo, co se dá dělat. Ale jsem na kritický hodnotě. Naštěstí ne víc. Mám body: Naléhající část 1b, Zkrácení čípku 1b a Konzistence 1b.

  Obrázek uživatele PETRUSE333

  Třeba se to časem upraví a bude to v pořádku!!!!!!!!!!!!

  Obrázek uživatele Veveronika

  jj, je pravda, ze obcas se to upravi...a je to pak OK!

  Obrázek uživatele Zuzu

  A může se ta hodnota ještě i snížit?

  Obrázek uživatele PETRUSE333

  Možná může.....ale myslím si, že by jsi měla hodně odpočívat!

  Obrázek uživatele Zuzu

  No to já jsem teď pěkně zmírnila životní tempo. Ale doktor mi neřek, že bych měla jen ležet. Prostě víc odpočívat, posedávat, polehávat a jen krátký procházky.

  Opar

  Ahojky holky, prosím o pomoc, jsem na začátku 4.měsíce těhotenství a dělá se mi...

  Michalka ve školce,Gábinka 5 měsíců

  Ahojte,tak se po nějaké době zase hlásíme...

  Vývoj novorozence týden po týdnu

  Co mě zaujalo bylo to, že na konci měsíce dítě již dokáže sledovat pohybující se předmět. Mám měsíční dceru, která však hrající kolotoč...

  Vysoký tlak

  ahoj holky, máte některá zkušenosti s vysokým tlakem v těhotenství? Před...

  prima adopce miminka

  Dobrý den,

  jsme státem prověřený pár středního věku (žadatelé o osvojení), který chce s milující náručí přijmout děťátko, které...