pomoc, utopím se vlastní krví

09.02.2012

dnes v 16:00 mi zubařka vytrhla osmičku.
stále to krvácí docela hodně, nemůžu spát, protože furt polykám vlastní krev, a samozřejmě už to při tom polknutí i bolí.
Kojím už jen ráno a večer, takže bych si klidně ibalgin vzala, vím že mě dokáže utlumit natolik, žebyhc usnula, ale (třeba to je totální blbina) ale co kdybych se utopila...
jak to mám zastavit?

Kliknutím vložíte smajlíky:

s dotazem, zda je normální že to ještě krvácí. A prý ne :-)
už jsem zpět, vyplnila mi ten kráter nějakou vstřebatelnou pěnou podporující srážlivost.
si tak říkám proč by toto nemohli po trhání dělat rovnou...

In reply to by Dejmalka

ahojky,protože chtějí,aby se ta rána sama zacelila. já měla něco podobnýho,ale teda na krvácení mi nedal nic.ale pak se mi udělal zánět a musela jsem chodit na dreny do té rány ,ale zvládla jsem to bez antibiotik. teď už se to bude hojit pěkně.ale je to sviňa ten zub,co? já mám venku 2 čeká mě třetí ležatá,a už teď vím,že chci pod narkozu.to zaživa nedám.mám z těch dvou prvních hrozný zážitky!držím pěsti a leduj leduj.

Ahoj! Je fajn, že už to máš lepší :one: Jen jsem chtěla říct, že když se tohle někomu stane, že vám nepřestává téct krev, tak upalovat na pohotovost. Mám známého zubaře a ten mi říkal, že se mu stalo, že trhal pacientovi zub a ten potom doma vykrvácel! Je to vzácné, nějaká porucha srážlivosti krve, ale stát se to prý může.

no, krvácení po vytržení zubu jsem měla také šílené...ledovat, vyplachovat zásadně studenou vodou, aby se rána zatáhla
pokud to hodně krvácí na pohotovost, jakoukoliv

In reply to by Makvína

no asi 3h jsem spala...v půl pátý mě probidil Láda a skoro hodinu jsem ho přemlouvala at ještě nachvilku usne, on usnul ale já už ne.
ještě to krvácí trochu i těd ale už jen malinko, nakonec jsem si na bolest ani nic nevzala, jsem jsem ledovala a ted ráno už to ani nebolí.
Ještě že mám zkrácenou uzdičku :s: až na osmičku se jazykem nedostanu, tak si to nemůžu dráždit.
No a 5. dubna si to zopáknu, aleto už jí řeknu, že mito minule hodně krávelo. Ta bude ještě horší, protože ta není skoro prořízlá, chvíli uvažovala, že mě pošle do liberce na stomatochirurgii, ale nakonec to prý zkusí sama.

In reply to by Dejmalka

mně tahal osmičku /rostla do dásně a dělala paseku/ hodinu! a to si dr. myslel, že bude hned venku
po pár hodinách jsem musela na pohotovost, nemohla jsem otevřít vůbec pusu /zánět/ a dostala dvoje antibiotika
zuby jsou sviňa

In reply to by Dejmalka

tak to příště řekni, ona ti to třeba dá něco kvůli té srážlivosti. Já mám vytrhaných už několik zubů včetně osmiček, ale hodně to tedy nekrvácelo nikdy :n: jen vím, že s tím chlazením opatrně, aby to nenastydlo, protože by mohl hrozit zánět v tom lůžku a to je bolest jako prase :(

Kdyz ti to tak moc krvaci,tak budes mit nejspis poruchu srazlivosti krve...Pokud je vetsi krvaceni,tak byt tebou,tak valim k dr.

nevím jestli je to vůbec možný, ale kdyžtak si radši lehni do stabilizovaný polohy apod hlavu ručník, ať si nezaděláš povlečení.. jinak jak píšou holky, chladit a ten ibalgin si vem ať si trochu odpočneš, jinak budeš mít zítra krušný den.

In reply to by shawni_x

jůůů, pod hlavu ručník klidně, ale hlavu podloženou nejmíň 2 polštáři. Jinak se to překrví... I toto mi MUDři po zákroku říkali... (to máš jako když se řízneš do prstu, když dáš ruku dolů, teče to hodně, jakmile ji dáš nahoru/nad srdce, teče málo) Já jsem spala skoro v sedě :s:

vezmi si ibalgin, mimču neublíží a ty se aspon vyspíš, neboj neutopíš se, budeš tu krev nejspíš polykat nebo pouštět koutkem ;) zase tolik ti to určitě neteče ... hlavně ted nevyplachuj a nevycucávej, rána se musí zacelit a výplachama by se jen vymývala, po pár dbech pro lepší hojení je už vhodné výplachy z heřmánku nebo v lékárně mají nějaký dezinfekční prostředek, nevím jak se to jmenuje, ale ulevuje to od bolesti a zlepšuje hojení ... přeju pěkné sny

Ahoj, byla jsem na tom stejném před měsícem. Za 14 dní jdu na druhý :( Mě ji ještě na půl vyřezávali z dásní (neměla jsem ji celou prořízlou ven), měla jsem tam 4 stehy :( Doporučili mi chladit, ale neledovat. Chladit přes ručník nebo jinou látku. Kojím také (víc mám 7 měs. dcerušku), doporučili mi vzít 2 paraleny naráz. A Dr. mi dal ATB/penicilin. V lekárně mi tvrdili, že na tu nejhorší bolest po zákroku si můžu i ibalgin vzít.. že se do mléka tolik nevstřebává (i v porodnici mi po porodu dávali ibalgin na bolest při stahování dělohy!). V lékárně mi tvrdili, že mimi, když má teplotu či něco bolí, také dáme nurofen a tam ta ibup. látka je také. Já jsem si teda na tu první noc (bolestnou) jeden slupla! Abych se alespoň trochu vyspala...

Jo, a řekli mi, že když to bude téct moc, mám si na tom místě zkousnout bavl. hladkou látku (látkový kapesník) na několik minut. Hlavně né něco, co by pouštělo chlupy, jinak se Ti do té dírky může něco dostat a zanítit (to platí i o celozrnném pečivu apod.)

Pozor, bratr (MUDr.) mi důrazně říkal, že plyvat krev mám, polykat můžu, ale hlavně nevycucávat tu krev. Musí se to zahojit a v puse je vlhko, jde to blbě. Neboj, neutopíš se :) Mě to přestalo téct cca 3 den. Pak už jen ten otok a barvami hrající modřina :)) Do týdne jsem byla OK :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka