Podnikání na rodičovské dovolené

10.12.2010

Ahoj holky. Mám dotaz. Není tady někdo z finančního, živnostenského, zdravotního či sociálního odboru ? Mám ŽL a chci ho zaktivnit, ale jak je to se zdravkou a sockou při podikání na RD?? Platí mi něco stát a já doplácím jen pouze podle výdělku - tak jako kdybych podnikala při zaměstnání, nebo si musím komplet socku, zdravku platit sama, což je cca 3000kč/m? Řeším, zda živnost napsat na manžela (má taky ŽL, takže by ho jen zaktivnil jako já), nebo normálně na sebe. Radši bych ji napsala na sebe, ale pokud by to obnášelo nevýhody, tak to raději dám na manžu. Můžete mi prosím někdo poradit??? Děkujíí.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, ja mam sro, ale rodicak nepobiram, protoze jsem soc. ani zdrav. neplatila pred tehu ani ted. Nejak mi to vzdycky vyjde tak, ze mam zisk do 1000 kc :s:

In reply to by Principessa

Kdo umí, ten umí :ooo: ..Ale já bych měla hrůzu z toho, že mi přijde finančák na kontrolu, když bych měla dlouhodobě tak malé ofiko příjmy..Musí jim být jasné, že za 1000kč výdělku nemůžeš vyžít Ty ani firma :s: ..

In reply to by ZelaZuzu

Ja mam vysoke naklady, fakturuju dost, ale mam firemni auto a tak... Zatim jsem "doma" s dvema detma (syn necele 3 roky, dcera 6,5 mesice), tak co chteji. Samozrejme, ze kdyz budu pracovat vice a vydelavat, pojisteni si platit budu. Navic nektere zisky jsou osvobozene od dani, nefakturuji se.

1. rok si nemusíš platit zálohy na zdravotní ani na sociální, protože za tebe platí stát a neplatí pro tebe minimální vyměřovací základ... další roky už budeš platit podle skutečného výdělku (2. rok podle vyměřovacího základu prvního roku atd..)

In reply to by ZelaZuzu

na sebe... když totiž nebudeš vydělávat statisíce, tak budeš vždy platit nižší zálohy na pojištění (od 2. roku), manžel (pokud by živnost byla vedena jako jeho hlavní činnost) by musel platit minimální povinné zálohy...

In reply to by Kytiii

Super! Díky za info :-)...No, moc ráda si zdravku a socku budu platit sama...když budu vydělávat ty statisíce :qu: .Manžel by to měl jako vedlejšák..pochybuju že budeme mít větší výdělek ři podnikání než má on v práci, ale moc díky. ŽL si bnovím já když je to tak a neplynou mi z toho žádné nevýhody :one: ..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka