Obřík :) | Moje těhotenství.cz

Obřík :)

Obrázek uživatele silvulinecka

  Ahoj holky přeji Vám všem do Nového roku aby se Vám splnila vaše tajn přání a aby se Vaše miminka měli čile k světu.Jinka jsem byla 29.na kontrole a bylo mi sděleno že Tomášek už má 2250g což je na 33.týden docela dost.tak jsem zvědavá jakýho obříka si nakonec poneseme domů.Ale i přesto se na něho všichni těšíme.
  Tak se mějte krásně a do dalšího roku vykročte pravou nohou.

  Komentáře

  Obrázek uživatele sobotce

  Neboj,to nemusí nic znamenat,tyhle měření a vážení jsou orientační a často se seknou.To se nám stalo u našeho Tomáška,den před porodem nám řekli váhu 3,28kg a druhý den se nám narodil obřík,který měl 4kg.Tím tě ale nechci strašit,stejně,jako mimčo podváží ho můžou lehce převážit. Pápá

  Obrázek uživatele silvulinecka

  Holky fakt vám moc děkuji za podporu.snažím se myslet hlavně na to aby byl Tomík zdraví ale i přesto se toho porodu trochu děsím Sad

  Obrázek uživatele sobotce

  Neboj.Já mám 160cm,šla jsem rodit s 63-mi kily a šlo to dobře,i když byl Tomík tak velkej.Za 4,15 hod bylo vše za námi.Je tedy pravda,že jsem rodila podruhé,ale prvně jsem skončila akutním císařem a to byl Adámek menší,než Tom.Tady alespoň vidíš,že velké miminko nemusí znamenat jednoznačně horší porod.Uvidíš,že to bude dobré.Držím palce Pápá

  Obrázek uživatele Kristule

  Ahojky, Domčucha měl ve 33 tt 2400g, pak si cosi zvrtlo, preeklapsie a ve 38tt porod vyvolávali a měl bobík jen 2,65kg, takže se mu v břuchu nedařilo dobře a to jsem celou dobu ležela v nemocnici a tlak mi nikdo nezměřil ani jednou!!! Tím tě nechci strašit, jen si po roce vylívám trochu srdíčko.
  Odhad váhy ber +-200g, někdy se mudři seknou o víc, ale tím nechci vyloučit, že se tvoje miminko má u tebe až takhle královsky Smile . Hezký zbytek těhlukování Pápá

  Obrázek uživatele silvulinecka

  Ahojky,docela čumím,že ti neměřili tlak!!!Kde jsi :s: a v nemocnici?To byl Domčulka nakonec pěkný drobeček.Klidně se vylívej,je potřeba to někomu sdělit i ppo 10ti letech.já jsem se tak sdělovala holkám se zkušenostma z porodnice a s neochotným personálem.Tak jsem zvědává jaký to bude tentokrát. :? Takže klidně písej :s: Do termínu mi zbývá 6 týdnů a na Tomíka se už všichni těšíme hlavně náš 4 letý syn.Tak jsem zvědavá jak se bude chovat až bude Tomášek na světě a bude vědět co to miminko obnáší :^O^:
  Tak se měj krásně a do dalšího roku vykročit pravou nohou Jednička

  Obrázek uživatele Kristule

  Jak mám vypozorovaný, tak je někdy dají zabrat víc malý miminka, než větší. Hele , co kus, to originál. Já mám kámošku, má teda 180cm, ale oba kluci měli 4,5kg a říkala, že vylítli jak po másle.
  Jj, do nemocnice jsem se přivezla ve 32tt s rozjíždějícím se porodem, ležela jsem tam do ukončenýho 36tt a tlak mi nezměřili ani 1(vlastně 1x při příjmu), ultrazvuk mi dělali jen v den příjmu a prohlídli mě celkem 4x, při příjmu, 2x během 3 týdnů a při propouštění, takže tak. No nas.ali mě tam teda festovně. Celou dobu se snaží těhu udržet a nezjistí, že se prďolovi nedařilo dobře. Nakonec z toho byl akutní císař, zapomněli mi obvázat nohy, takže jsem po porodu byla oteklá, flekatá, špatný jaterky, ledviny, nohy jak konve. Mimochodem jaterky mám ok až teď, rok po porodu. Ikdyž určitě ta preeklampsie nějaký dopad v krvi měla, ale stejně.. Chtěla jsem si stěžovat, ale stejně bych to nikomu nedokázala, tak jsem na to hodila boba.
  Užij si posledních pár týdnů s pupíkem a hladký porod! Pápá

  Obrázek uživatele silvulinecka

  Ahojky tý jo tak to docela čumím!!Musela jsem si to přečíst hned dvakrát za sebou abych tomu fakt uvěřila.To je fakt hrozný.No hlavně,že to nakonec dopadlo tak nějak dobře.Ikdyž já být asi na tvém místě tak bych si fakt stěžovala.Ikdyž třeba bys to nikomu nedokázala ale aspoň by si třeba personál dal příště pozor.Anebo taky ne,že!!
  Jinak si poslední týdny snažím užívat ale vzhledem ktomu,že od 16.týdne mám komplikace a nějak se jich nemůu zbavit,tak už se fakt těším až bude Tomášek na světě.Už se bojím chodit na kontroly co mi strejda(gynekolog) oznámí.Mám dobrý akorát tlak.
  Tak se mějte hezky a užívej v poklidu zbytek víkendu.

  Obrázek uživatele Kristule

  Já měla téměř celý těhu na prd. 4 roky jsem se těšila, až budu těhotná a budu ukazovat pupík , no a víceméně mě viděla jen rodina asi 2 kámošky, páč jsem celý těhu proležela.... Taky jsem se těšila, až bude Domča venku a pak mi bylo líto, že ten císař byl takový fičák, že jsem se ani nestačila rozloučit s bříškem. Ony nebyly myšlenky, dr. mi řekl, nojó, to dítě musí okamžitě ven, nebo nepřežije a vy matko s vaší krví, to taky není žádná sláva, pak se seběhlo celý oddělení, všichni se na mě a ve mě hrabali, nechtěli mi přinést mobila, takže další nervy. Nakonec jsem se nasrala a řekla, že prostě bez zavolání domů na sál nejedu, tak to pak šlo. Pak byla ještě jedna nepříjemná věc, ale to už nebudu popisovat a zbytečně tě nějak stresovat.
  Můžu ti říct, že jsem byla vzteky bez sebe a stěžovat si fakt chtěla, jenže při sebemenší vzpomínce, jsem měla hysterák, do toho hormony lítaly. Manžovi ani mě se tam dr. pořádně nepodívali do očí. 22.12. nás pustili domů a 23.12.mě vezla rychlá i s malým do nemocnice, páč jsem měla nějakou obr alergickou reakci, na interně mi malýho vzali, že se mnou být nemůže a že ho dají na dětský odd., tam manžovi řekli, proč ho tam chtějí dát, že tam jsou nemocný děti a on není ani očkovaný(měl jen 2,5kg), tak si ho naštěstí manža vzal domů, jenže chudák byl na mrtvici, páč ho uměl akorát pochovat. Naštěstí bydlíme v baráku i s tchýní, takže ta s malým spala a na papání ho po 2h. nosila manžovi a ten ho krmil přes stříkačku.24.12.mě ráno pustili s tím, že to byl asi celkový kolaps organismu, vyčerpání a po císaři atd... No bylo to něco neskutečnýho, celou noc jsem byla na kapačkách, páč ty nervy, že jsem bez malýho byly hrozný a vyvolávalo to další osypání po celým těle.Však si to dokážeš jako mamina představit, když jsi 6dní po porodu a nemáš mimi u sebe. No hnus :r: . Doteď se mi někdy stane, že při větším stresu se objeví pupínek, podrbu ho a už se začínají objevovat další, takže dithiaden to jistí. Musím na alergošku, jenže jaksi jsem to za ten rok nějak ještě nestihla :$$: . TAkže po tomhle všem jsme si s manžou řekli, že na to z vysoka ..... Jééé, to je román, moc se omlouvám, ale když už jsem to napsala, tak to mazat nebudu :s:

  Obrázek uživatele silvulinecka

  Tak to je fakt slušný horor!!!!! :jawdrop: no fuj už jenom představa mně děsí.doteď jsem si říkala,že jsem v porodnici měla personál,který stál za hovno a nemá u mimišek co dělat ale po přečtení tvé zkušenosti si říkám,že mohlo být ještě hůř!Ani se ti nedivím,že byla s nervama v kýblu.Ještě,že aspoň bydlíte s tchýní pod jednou střechou.
  My s manžou máme rodiče 200km od nás a teď zase řešíme,kam s našim prvorozeným když mně to chytne třeba v noci. :? jestli ho tahat sebou po poorodnicích nebo mě manža zavolá sanitku a já budu v porodnici asi sama.Což je asi jediné řešení.Moc se mi sice nezamlouvá ale přece nebudu synka zbytečně někama vláčet.No uvidíme jak to dopade ,přece jenom mám ještě chvilku čas,tak to nebudu řešit a plánovat teď.Sice dneska jak jsem vedla malého do školky tak jsem myslela,že ani nedojdu jak mně tvrdlo břicho a nebyla jsem schopná udělat krok ale nakonec jsem se domů dobelhala.ještě že to mám akový kousek.
  No nic jde pomalu ale jistě bylit tašku do porodnice. Pápá

  Obrázek uživatele Kristule

  Tak to opravdu doma jen lež, pokud máš malýho ve školce, odpočívej, co to jde. Na úklid atd. se vyprdni. Nemáš nějakou kamarádku, nebo přibuzný, kterým bys malýho mohla odvézt? To je teda prekerka! Pápá

  Obrázek uživatele silvulinecka

  Žel Bohu nemám.Sousedky jsou rády že zvlládají své ratolesti natož tak ještě další.A to musím syna pochválit,že je hodný.Fakt se nám poštěstilo a Ondra je milionový.Ale i přesto bych ho k souedkám nedala když vidím jak nezvládají postarat se o svoje tak abych ležela někde v bolestech a ještě myslela na to jestli je syn v pořádku nebo jestli leží někde s rozbitou hlavou nebo hladový sedí u sousedky v koutě.Noo fůjj.To raději zvládnu porodit sama a budu v klidu vědět že manža se o syna postará.Je to sice nepříjemný ale nějak to budeme muset vykoumesit.A abych ti řekla pravdu docela se toho bojím.ale obávám se že mi nic jiného nezbude.Ještě ej tadxy šance,že stihnu dojet s malým k našim,odrodím si to u nich a o malého se postarají naši nebo tcháni.ale vzhledek tomu,že mi od 16 týdne hrozý předčasný porod musím vymslet i druhou variatnu.což v mém případě je rodit v nejbližší porodnici a sama s pocitem klidu že manža je doma se synem.

  Obrázek uživatele Kristule

  Mě hrozil předčasný porod od 20tt. Ve 32tt jsem byla otevřená na 2, čípek pryč, malej nacpanej dole. 4dny jsme byla na kapačkách, pak už jen magnesko, další leky a samozřejmě ležet. Dokonce jsem se trochu zase zavřela. 37+5 mě museli vyvolávat a to mi říkali při propuštění, že by se ani nedivili, kdybysme se ještě též věčer viděli. Znám i víc holek, co to měly stejné jako já a nakonec přenášely.
  To je naprd, že tam takhle nikoho nemáš. Tak bych to asi udělala tak, že až se bude fakt blížit termín, nebo by jsi na sobě cítila, že už to bude, sbalila bych malýho a poslala ho s taťkou k rodičům. Byl by u nich, dokud byste nepřišli domů a bylo by. No mě se to kecá, ono to nějak dopadne Smile

  Červené pupinky

  Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

  Hledám

  Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

  Holka nebo kluk

  Dobry den, 

  prisla jsem zde s dotazem ohledne presnosti pohlavi miminka.Do 21 tt me vsichni doktori ujistivali, ze je to holcicka...

  Doprovod u porodu

  Dobrý den,  mám na Vás dotaz, co je dobré vědět pro doprovázející osobu u ...

  Screening v 36

  Zdravím,je mi 36,mám 17 a 11 holky a 2x už jsem potratila.Naposledy loni.V 10tt přestalo být srdíčko a ve 12tt jsem částečně sama...

  Dobré ránko holky, prosím poradte mi, co na angínu. Manža ji ted měl a já jsem ji dostala také. zatím mám jen šíleně oteklý krk, nemůžu pořádně polykat, rýma a únava. Prosím pokud s tím máte nějaké zkušenosti, písněte, budu vám moc vděčná. A co na rýmu v těhu? Moc děluji. L.

  Ahoj LPčka, jsem tu nová a moc ráda bych se k Vám přidala.Koukam na Vás celé těhu,ale přihlásila jsem se až teď.Termín porodu jsem měla 28.12.09 a porodila jsem 21.12.09 .

  Ahoj LPčka, jsem tu nová a moc ráda bych se k Vám přidala.Koukam na Vás celé těhu,ale přihlásila jsem se až teď.Termín porodu jsem měla 28.12.09 a porodila jsem 21.12.09 .

  Ahoj holciny,jak si uzivate posledni den v tomto roce?Takze pristi rok rodime Srdce ,no..ja doufam,ze ano,ze me to dnes nechytne,protoze jsem byla vcera u doktora a vypada to na hodne brzy,no...preziji to ikdyz tady s odvozem(severni irsko) bude hruza

  Tak nám tatka jde odpolko do rána do práce,..to bude dnes na bréééčo až to na mě večer padne :r:

  Ahoj tety, hlásím se Vám po probdělé noci. Naše Johanka ji celou proplakala a já s ní. Včera jsme byli na ortopedii na kontrole s nožičkama. Johanka měla nález vlevo 1b/vpravo 2b a hned jí nasadili třmeny. Nezvládla jsem se na to dívat, jak ji do toho šněrují a rozbrečela jsem se už v ordinaci. Holky, máte někdo taky ty třmeny? Jak dlouho to Vaši drobečci nosili a jak jste to zvládali?

  holky prosím o nějaké vtipné novoroční přáníčkooo děkuji vám předem strašně moc Pápá

  Kdopak tu dnes je?Tatka nám šel ještě do dvanácti do práce a taky naposled pak už nastupuje do nové.

  ahojky tak už se smiřuju s tím že druhé těhu je náročnější než první a to jsem vždy chtěla 3děti,2budou stačit :s: .Začala se mi pro změnu motat hlava a nemůžu vůbec spát to se vyspím celou noc tak jednou týdně ky už jsem fakt ko.Ale nemůžu usnout a jak se v noci probudím třeba se 2hodiny vrtím,zkusím to dospat po obědě kluky vyhodím ven a bude:)na to motání mi pomáhá kafe ale nemůžu přece celý