nárok na dovolenou před MD | Moje těhotenství.cz

nárok na dovolenou před MD

Obrázek uživatele reserved

Hezký večer, potřebuji radu ohledně nároku na dovolenou.
Od 22.11. jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství, nástup na mateřskou budu mít přibližně někdy 25.1., termín porodu mám 8.3.
Chci se zeptat jestli mi bude zaměstnavatel vyměřovat ještě nějakou dovolenou, nebo když jsme na nemocenské a pak nastupuji rovnou na MD žádný nárok nemám? Smile
Moc děkuji za odpovědi Pápá

Obrázek uživatele ha.nka

máš-li na mysli dovolenou za kalendářní rok 2011, tak pokud dobře počítám na porod 8.3. nebudeš mít tolik zameškaných dnů, aby se ti dovolená krátila, ale platí to jen pro případ, že si o její vybrání/proplacení požádáš po mateřské dovolené. Jsi-li na rizikovce, tak ti zaměstnavatel nemá důvod vyměřovat dovolenou před nástupem na mateřskou a pokud bys ji chtěla čerpat před nástupem na mateřskou, tak ti dá pouze poměrnou část, na kterou ti vznikne nárok za dobu od 1.1. do 8.3.

Obrázek uživatele reserved

Děkuji moc Jednička

Obrázek uživatele Violet

ještě bych doplnila, že nárok na dovolenou budeš mít i za dobu, co budeš na mateřské, takže za rok 2011 budeš mít nárok na 7/12 základní výměry dovolené (pokud ti bude mateřská končit v půlce srpna) Pokud by ti končila až posledního srpna, měla bys nárok na 8/12 ze základní výměry dovolené

Obrázek uživatele Violet

No jo, vždyť máš pravdu. Já jsem ale ťululum. Ještě jsem se sama rozčilovala, že mi tato výhoda utekla o 6 dní.

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

bůlka na jizvě po nástřihu hráze

Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

Dobré ráno všem, musím si postěžovt na svou tchýni a nemám kde jinde, tak se omlouvám, že to dávám sem ale potřebuju to ze sebe dostat.

Hezké ráno těhulinky Těhulka
Jak se máte a jak se celkově cítíte?Já jsem hotová :|€|:

Ahoj holky, jsem tady opět s prosbou o radu. Matýskovi je 8 týdnů a ted poslední asi 3 dny mě po kojení pálí a jakoby štípou bradavky. Trvá to vzdy tak půl hodinky. Bradavka je po kojeni na spisce trosku bila, pak to pali a pak se ji zase vrati za nějakou dobu jeji prirozena barva. Je mi divny, ze mi to zacalo az ted, nevite cim to je? Děkuji vsem moc za radu a odpoved. Lenca

posílám po delší době pár foteček zlatíček z vánoccc

Ahoj holky, dáváte někdo na snídani ovocnou přesnídávku? Malá bude mět rok a rohlík nebo chleba nechce a jogurt jí nechci dávat každý den ... co snídáte?

Maminky, poradíte mi? Matýsek je 10-měsíční mrně. Vstává v 6hodin a chodí spinkat v 6hodin večer, přes den ani minutu. Nevím, jestli je to normální a co s ním?

Mile maminky,ja vim ze to sem nepatri,ale mozna budete nektera vedet.Nastupuji do prace na Dohodu o provedení práce a tak me zajimalo,jak je to s danemi,dekuji Andrea:-)

Ahojda holčiny, tak máme zase rýmu, sakra. V neděli a v ponděli jsme byli venku, jen tak na chviličku a zřejmě jsme zase nastydli či co. Rýmu jsme měli minulý měsíc a teď znovu. Fakt mě to štve. Doufejme, že to bude jen ta rýma, aby chudáček náš neměl něco jiného k tomu ještě. Jak jste na tom vy se zdravím ? Jste všici zdraví ?

Ahoj holky, tatínek mi donesl už jak se malý narodil formuláře na rodičák a nic mi k tomu neřekl. Ten fialový - to vyplňuje prosím kdo? Zaměstnavatel nebo OSSZ?
Díky

Holky prosím pomoc, nevíte jak to je možností čerpání dívolené před mateřskou když by to bylo necelý měsíc odpracováno v novém roce? Mám vůbec nárok čerpat nějakou když nebudu mít odpracovaný ani měsíc?? Měla bych jít na mateřskou 25.1. nevím zda se to dá přesunout např. na 31.1. nevíte prosím některá jak to je? Já jsem z toho jelen...