Můj porod | Moje těhotenství.cz

Můj porod

Obrázek uživatele Ajčik

  Ahojky maminy,
  tak jsem se konečně dostala k tomu, abych vám popsala svůj porod - už druhý. Termín podle UTZ jsem měla 9.3., ale nic nenasvědčovalo tomu, že "to" přijde, myslela jsem, že spíš budu přenášet. V sobotu jsme byli ještě jako tříčlenná rodinka na oslavě svátku neteře, dala jsem si vínečko, chlebíčky, a probírali jsme se ségrou a mamkou, jaké byly jejich porody a jak to probíhalo.... Večer jsem byla docela unavená a tak si šla ve 20,30 lehnout. No a tak se převracim v posteli a najenou cítím horko a jak ze mě něco začíná téct - plodovka. Praskala mi ve 23,30, tak jsem volala na manžílka, co klimbal u televize a zrovna si chtěl jít lehnout :s: , ať mi přinese ručník, a že už brzy uvidí naše miminečko :||):
  Po bolestech nebylo ani památky, ale vzhledem k tomu, že jsem měla pozitivní výsledky na streptokoka, tak jsem si hodila sprchu a jeli jsme do porodnice. Tam jsme dorazili v 0,30 a pořád žádné bolesti. Říkala jsem si, že to bude pěkná otrava, protože než se všechno rozjede a já se otevřu, budem tam trávit moře času. Doktorka mě vyšetřila - byla jsem otevřená na 2 prsty. Pak mi natočili monitor a stále žádné bolesti, i když na monitoru už byly vidět kontrakce. Mezi tím přijeli další 3 rodičky, takže čekárna na příjmu byla i s tatínkama nabitá k prasknutí a vypadalo to na slušnou pánskou jízdu. Pak mě vzali na přípravnu, dali mi antibiotika, udělali klystýr a holení - to už jsem začínala mít docela silné kontrakce asi tak po 5 až 7 minutách, ale nebylo to nic dramatického, dalo se to rozdýchat. PA mi řekla, že mě tam nechá (manžel tam se mnou být nemohl, protože jsme tam byly dvě, kvůli tomu, že se jim tam sešly 4 porody najednou), a kdyby něco, tak že mám zazvonit na zvonek. Pak jsem ty kontrakce mírnila sprchou, ale najednou mě to už začalo tlačit na konečník, ale po klystýru už nic ven nešlo, tak jsem radši zazvonila. To bylo asi ve 3,45. PA přišla, vyšetřila mě a řekla, že jsem otevřená na 7 cm a že půjde připravit box na porodní sál. Manžílek v tu chvíli odběhl na WC a tím, jak tam bylo málo PA a hodně rodiček, tak ho stále nevolali. Já už ležela (sama) na boxu a začaly pěkně silné kontrakce, který mě ale děsně nutili už tlačit. Pak přišla PA a já jí říkám, co manžel, tak ho po dalších 10 min přivedla a to už se fakt nedalo a děsně se mi chtělo talčit, tak jsem volala na PA, že už to nejde prodejchávat. Zavolala doktora, ten do mě sahnul a říkal, že to pěkně postupuje a budeme moct tlačit. To bylo vysvobození. Dance 4 . Už jsem byla děsně napnutá, že uvidím svého mimíska. Manžel mě držel za ruku a podporoval, jak mohl. Po zatlační mi PA říkala, že už vidí vlásky,což mi dodalo sílu. Pak jsem začala tlačit a na 5. kontrakci jsem uviděla svého chlapečka Vojtíška. Narodil se v 5,15 a hned začal křičet do světa a dával o sobě pěkně vědět. Dali mi ho k prsu a byli jsme nejšťastnější rodinka pod sluncem. Tak doufám, že věříte, že porod nemusí být zrovna horor a budete ho mít podobně rychlý jako já. Ani mě nemuseli stříhat, takže jsem byla celkem v dobré kondici na rozdíl od prvního porodu, který byl delší.
  Tak vy, co to nemáte ještě za sebou se držte a věřte, že ty bolesti a vše stojí za to. A hlavně, že pobyt v nemocnici-porodnici, je ten nejkrásnější ze všech pobytů v nemocnici, protože dá nový život a člověk vůbec nic neztrácí, ale naopak hodně získá. Mějte se fajn Pápá

  Komentáře

  Obrázek uživatele Hankitacz

  Ahoj Ajčiiiiiiiiii, moc blahopreju k Vojtiskovi !!! Porod jsi koukam mela pohodovej, to je moc dobre.. :k: :k:

  Obrázek uživatele Kasandra

  Moc gratuluji :k: Takový porod bych měla taky moc ráda Jednička

  Obrázek uživatele Ajčik

  Maminy, děkuji všem za gratulace, také já Vám přeju zdravá, krásná a spokojená miminka a hlavně rychlé a bezproblémové porody!!! Wink

  Obrázek uživatele Danka

  To bylo krásné počteníčko..... Srdce To je skvělé, že si měla takový porod..... Jednička Také se měj fajn a hodně štěstí a zdraví!!!

  Obrázek uživatele Effka

  to musel být super zážitek, kdyžs to měla takto. Málem mi ukápla slzička... Už se těším, až taky uvidím toho svého drobečka, ale to bude ještě hoooooodně dlouho trvat.

  Obrázek uživatele Effka

  to musel být super zážitek, kdyžs to měla takto. Málem mi ukápla slzička... Už se těším, až taky uvidím toho svého drobečka, ale to bude ještě hoooooodně dlouho trvat.

  Obrázek uživatele Ditousek

  Moc hezky si to popsala a gratuluju, že to proběhlo tak pěkně, aspoň mě se to tak dle tvého popisu jeví. Asi si ho opíšu do porodního plánu, že bych to takle nějak chtěla taky Smějící se mimčo Smějící se mimčo Smějící se mimčo

  Obrázek uživatele kristinka28

  Dirol ahoj,tak to je krásné a moc blahopřeji k synáčkovi.

  Obrázek uživatele Vendula28

  tak to moc gratuluju Jednička Taky bych chtšla takový porod, tak snad to teď výjde.

  Obrázek uživatele Jana Zapletalová

  ahojky,gratulujia přeji hooddnněě zdravíčka,snad i ten můj druhý porod bude rychlejší než ten první.Mějte se

  Obrázek uživatele Marcelka83

  AHOJ Ajčíku, tak k takovému porodu ti blahopřeju a k Vojtíškovi taky, já ho měla ten druhý o něco horší než ten první, ale díky bohu už je to za mnou, tak se opatrujte a hlavně zdravíčko :k: :w: Mimčo s dudlíkem

  Obrázek uživatele jituška

  Ajčíku,díky za popis,ještě jednou moc gratuluju!!!!
  Já čekám a jestli přes víkend nic,jedu na 5 ráno v pondělí na vyvolání :r:

  Obrázek uživatele Ajčik

  Ahojky Jituško, budu na tebe moc myslet. Určitě to proběhne v pohodě. Měj se a drž se. papa Pápá

  Obrázek uživatele Marcelka83

  ahoj Jituško, neboj se to zvládneš...a možná se to rozjede.... Dance 4 :||):

  Obrázek uživatele jituška

  Marcelko,díky,budu doufat

  Obrázek uživatele jituška

  Ajčíku,díky za popis,ještě jednou moc gratuluju!!!!
  Já čekám a jestli přes víkend nic,jedu na 5 ráno v pondělí na vyvolání :r:

  Daruji Utrogestan

  Daruji dvě neotevřená balení Utr...

  bůlka na jizvě po nástřihu hráze

  Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

  Červené pupinky

  Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

  Hledám

  Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

  Tak jak jste se na dnešek vyspaly? Mě se to tak líbilo, že dneska půjdu znova :s: :///: Sice jsem se ve tři ráno vzbudila s ucpaným nosem a strašnou žízní, takže jsem musela si stříknout do nosu kapky, abych se neudusila. Pak jsem za chvíli znovu usnula a probudilo mě buzení v 5.06, že musím do práce a to se mi tak nechtělo, brrrrrrrr :jawdrop: . Ještě, že už je pátek.

  Ahoj holky, jak se vám spalo? Mně dneska dost hrozně, byla jsem stále vzhůru. Kfyž jsem nechodila čůrat, tak jsem zase nemohla spát. Nejmladší fenka taky nespala a pořád kroužila okolo a budila přítele, jestli si nechce hrát nebo se aspoň mazlit. Takže u nás dneska snad nespal nikdo :-D.

  Ahoj holky to je naše Liliane Smějící se mimčo :c: SrdceMimčo s dudlíkem

  tak zítra mam 2 termín a vubec se miminko k ničemu nemá.v 10 jdu do porodnice tak uvidim co řeknou.Vjů a Leontyynko jak jste na tom vy?

  Teď jsem tady dva dny skoro nebyla, manžel byl nemocný, ale pracoval doma, tak jsem nemohla moc k počítači! Ve středu jsem byla na kontrole v poradně, kde mi dr. řekla, že mám téměř spotřebované hrdlo a prostup na prst! Měla jste to taky některá před porodem podobně..respekt.

  Ahojky děvčátka, tak jsem vás přišla pozdravit, dneska tady asi moc dlouho nebudu jelikož mám doma tolik práce, že nevím jestli to vůbec dneska stihnu.
  Četla jsem si tady příspěvky od Michalky15 a je to smutné co se jí stalo :\\:

  Ahoj holky! Poraďtě - dnes kolem poledne se mi vrací ségra s přítelem po týdnu ze zájezdu v Paříži. Jedou busem, takže budou určitě unavený a hladový a mě vůbec nenapadá, co jim uvařit. Navíc mi přijde za chvíli kámoška s 8miměsíční holčičkou a budou tu celý den, takže to budu kuchtit při nich - tak bych potřebovala, aby to bylo něco rychlýho a jednoduchýho... Máte nápad?

  Proč mám pocit,že to neutíká časově,ale na své postavě vidím,že jo???To nechápu.

  holky, tak jak se dnes máte?

  Přeji všem pěkné ráníčko.Tak jakpak jsme s e s mimísky vyspinkaly?My docela dobře až na to,že už mi to přetáčení ze strany na stranu dělá docela problémy a připadám si jako vorváněk :///: ,ale to už nějak doklepem.Doufám,že si fazoka nebude dávat s příchodem na svět na čas a sfoukneme to nejpozději do 30.3.