Konec rodičovské, a péče o dítě-poraďte prosím | Moje těhotenství.cz

Konec rodičovské, a péče o dítě-poraďte prosím

Obrázek uživatele misatko

Ahoj. Potřebuju poradit od někoho, kdo s tím má zkušenosti. V prosinci mi končí rodičovská dovolená. Ráda bych druhé miminko, ale bohužel se nám zatím nedaří Sad Doufala jsem, že to vyjde a navážu. Kam se v tom prosinci mám nahlásit a mám nárok na nějakou podporu, než si najdu práci? Před otěhotněním jsem nikde na smlouvu nepracovala. Slyšela jsem o péči o dítě do 15let. Poradíte mi někdo, jak to funguje? Kam zažádat, kolik dostanu, zda si k tomu můžu přivydělat...Opravdu chci co nejdřív na druhou mateřskou, takže někam nastoupit, zapracovat se a pak jim říct-sbohem jsem těhotná není fér vůči zaměstnavateli a ani pro mě to nemá smysl, tak hledám přechodnou variantu. Vím, že na úřadech moc vstřícní ohledně poskytování informací nejsou a budou se na mě dívat jak na někoho, komu se nechce pracovat, což není pravda. Navíc malého mi do školky u nás nevezmou. Všem moc děkuju za ochotu a rady Pápá

Obrázek uživatele MarcelínaD.

Já jsem se po třech letech přihlásila na pracák a 5 měsíců jsem pobírala podporu
prvních dvou měsících cca 3 500 Kč, v dalších dvou měsících 2 900 Kč a další měsíce potom 2 500 Kč. No a pak nic.
Ale máš placené sociální a zdravotní a dítě ti může chodit do školky (já jsem dcerku měla ještě rok doma). Pokud by jsi se nahlásila že se budeš starat o dítě, platí ti jen myslím sociální (doufám že jsem to nepopletla) a do školky můžeš dítě dávat jen na 4 hodinky.
Nám se taky nezadařilo a pak jsem se rozhodla když bylo dcerce 4 roky jít na chvilku do práce abych měla nárok na nemocenskou a mateřskou, no nakonec jsem tam byla 9. měsíců, než se zadařilo ale uteklo to a už jsem doma Smile

Obrázek uživatele Peťule..

ahoj, trochu se sem vetřu - takže pokud chci bejt s dětma doma a do školky je dávat nechci, tak abych si nemusela platit zdravotko, stačí zajít na pojišťovnu a podepsat se pod to, že do školky dítě nechodí...?? fakt to tak je?? Já měla zato, že si zdravotko budu muset platit sama, pokud budu "žena v domácnosti"..

PápáSluníčko Zdravím těhule a maminky!

Ahoj holky,
jak dlouho jste byli otevřené na 2 prsty než jste porodili? Mně dnes dr řekl, že by to mohlo do týdne :///: . Kéž by!!!

Ahoj, cca 14 dní si všímám u sebe černé stolice. Setkala jste se s tím některé v těhotenství? U první dcery jsem tím trpěla taky , ale brala jsem železo a to bylo tím, teď zatím železo neberu a problém mám zase.

Ahojte, že se vzduch při sexu dostane do vagíny ,to vím,tohle je možné,pak to z ní vychází jako prdění. Ale je možné, že ten vzduch se tam dostane i jinak? Třeba když má žena menstruaci,nebo dlouho sedí,apod? Nebyl sex,ale při čúrání na wc, vagína prděla. Díky za odpovědi.

Holky, nezažila to některá?
Bolí mě už asi 4 týdny v krku s vystřelující bolestí do pravého ucha-jen při polykání, zívání. Byla jsem na ORL, nikde nic. Dneska jsem si volala na výsledky stěru z krku (a přiznám se, chtěla jsem, aby mi tam něco našli a už mi na to dali nějaké léky, aby to skončilo!!!). Ale výtěr byl ok.
Nevíte z čeho to je a co na to?

Ahoj maminky, už jsem úplně vyřízená, tak jdu o radu sem. :r: Máme oční holčičku a zhruba před 14 dni se začala strašně vztekat, když není něco tak, jak chce ona. A to myslím cokoliv. Nejhorší je, když přijde na řadu uspávání. Když ji dáme večer do postýlky, je schopná hodinu, hodinu a půl řvát, než upadne vyčerpáním a spí.

ahoj holky Pápá
určitě mi některá z Vás opět dobře poradí...
V případě operace dítěte s ním můžu být (do 6 let)na pokoji jako doprovod. Jak je to ale s neschopenkou????

Holky, už jsem nešťastná.Dceři budou v květnu 3 roky a vůbec nemluví.Má pár slovíček, ale to má už hrozně dlouho a nic jinýho říkat nechce. Opravdu se snažím, pomalu na ní mluvím, čtu knížky, říkanky od Lady, ale ani jednoduchý slova prostě neřekne.

Ahoj,
jdu s takovým smutným dotazem. Chtěla bych vědět, zda některá z vás podstoupila redukci dvojvaječných dvojčat na jedno? Pokud ano, donosily jste druhé miminko, jak to probíhá? Moc děkuji všem.

Na základě jiné diskuze bych ráda znala vaše názory na domácí vzdělávání protože mě ten příspěvek celkem překvapil, ale nechci aby se autorce u jejího dotazu rozjela debata o kterou nestojí.

Co vede rodiče k tomu aby svoje děti neposílali do školky a do školy a učili je sami doma?

Jaký na to máte názor vy ostatní?

Přímá adopce

Anděla 44.let a Věrka 39.let. Jsme L- pár, spolu v registrovaném partnerství. Oslovujeme touto cestou maminku, která je rozhodnutá, dát...

Přímá adopce

Dobrý den,

jsem ve 12. tt., ale jsem 22letá studentka a nejsem v situaci, kdy bych si miminko mohla a chtěla nechat. Ráda bych mu...

Přímá adopce

Hledáme maminku co se nemůže o své miminko postarat a chtěla by ho dát k přímé adopci. Své vlastní miminko nemůžeme ze zdravotních...

Hledáme dětátko k přímé adopci

Dobrý den,

 

s mojí manželkou hledáme děťátko k přímé adopci, protože nechceme, aby skončilo v kojeneckém ústavu, ale u...

Změnily jsem vám nějak prsa.

Holky ráda bych se zeptala jestli po té antikoncepci nebolí prsa a nebo spíš se zvětšují je poznáte rozdíl děkuji za odpověď.Niki