KLMM-kojení, příkrmy, odstříkávání. Poraďte jak nestratit mléko prosím!!!

31.05.2009

Ahoj holky, tak jsem tu zase s jedním dotazem. Od čtvrtka jsme začali přikrmovat našeho pětiměsíčního Filípka Bebou. Poslední dobou mi ubylo mlíčka a i po dlouhém snažení o zvýšení laktace to bylo stejné. Přistoupila jsem tedy k příkrmům. Zajímali by mě vaše zkušenosti: Lékařka mi doporučila přikrmovat ob kojení, tak jsem to tak začala praktikovat. Myslíte si, že jelepší přikrmovat takto nebo je lepší vždy kojit a potom přikrmovat??? Nerada bych ztratila mlíčko, chci kojit co nejdéle.
Moje další otázka zní: zkouším odstříkávat, abych věděla kolik jsem schopná nakojit. Dnes večer jsem po půl hodině odstříkala 80 ml. Pak jsem malého nakojila a zdálo se mi, že se ještě docela hezky napil. Pak jsem mu dala odstříkané mlíčko. Zajímalo by mě, kolik je ještě miminko schopné z prsou vytahnout po odstříkání. Vím, že to bude asi individuální, ale nevíte někdo???
Mám doma váhu, ale malý se nechce vážit, hrozně sebou mrská, tak je to velice nepřesné. Nemám tedy představu kolik nakojím. Pokud bych tedy dokrmovala po každém kojení, kolik mám připravit mlíčka? Papáme tak 6x denně, na pixle je dávkování na pět krmení 210ml. Tak když to rozpočítám na 6 krmení, tak na příkrm vždy připravím tak 180 ml. Nerada bych malého překrmovala.
Ach jo... Děkuji vám moc, že jste můj obsáhlý dotaz dočetli dokonce... Mějte se krásně

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky Johanko, taky jsem to dneska zkoušela, za 10 minut jsem odstříkala 100 ml a Naty si pak vytáhla 160 ml, ale z obou prsou, tak ti moc neporadím. Ty chceš dokrmovat po každém kojení 180 ml? Proč? Mě říkal náš dr., že ze začátku by se mělo vyzkoušet každé druhé kojení dát dokrm a uvidí se, aby se neztrácelo MM.
Jinak mě včera Naty celej Nutrilon (asi 60), co jsem jí dala, tak vyhodila, usoudila jsem, že je to z přejedení (páč k obídku snědla půl skleničky mrkvičky a odpolko ještě 100 g přesnídávky), v noci spinkala 6 hodin v kuse, takže dneska už zase jen kojím a mlíka mám dost, Naty už má přes 7 kg, čili za tenhle týden 150 g nahoru, na to, že jsem neměla moc mlíka, tak myslím, že dobrý. V tom aby se :pig: vyznalo.

In reply to by ivca.konik

AHoj Ivčo, nechci dokrmovat po každém kojení, dokrmuji jen 2x denně (místo svačinek). Myslela jsem kojit a po každém kojení něco dokrmit, ale to je právě ten problém, protože bych nevěděla kolik... Tak jsem to vyřešila tím dokrmem ob kojení. Snad je to tak správně...Tos odstříkala 100ml a víc už nešlo a Naty si vytahla ještě 160???????? Nebo sis jen tak odstříkala něco do zásoby?? Protože já tak po půl hodině odstříkám tu 80 - 100 ml a víc už prostě nejde. Ale pak dám ještě malému z obou prsou a přijde mi, že si celkem ještě dost vytahne. Potom mu dám to co jsem odstříkala. Jen abych měla představu, kolik tam toho mlíčka přibližně mám... My ale řešíme stejné problémy co?? Ale přijde mi, že ty si na tom s mlíčkem o moc lépe než já. Jo a ty homeopatika mi přijde, že nic moc nezabírají. Tak zatím ahoj

In reply to by Johanka 2

johanko, já myslím, že u vás by to opravdu vyřešil už příkrm něčím pevným - tj. zeleninka, ono se po každým kojení správně dokrmovat ani nemá, nemělo by se v bříšku smíchat MM a UM, Naty mi třeba kvůli tomu často blinkala... Jinak tu 100 jsem odstíkala do zásoby a bylo to cca za 10 minut, šlo by to i dál, ale chtěla jsem jí tam něco nechat.... To co odstříkáš je jen zlomek toho, co v prsu je a co si dokáže vytáhnout mimi (prý asi 1/3)....

In reply to by kaculin

Ahoj, já jsem to taky tak začala dělat. V noci a ráno kojím, pak svačina - příkrm, oběd kojím, odpolední sváča - příkrm a večer kojení a podle potřeby příkrm. Snad to bude tak v pohodě co myslíš? Díky za odpověď

In reply to by Johanka 2

Dělala jsem to tak a problém jsem neměla.Malého jsem odstavila kolem18tého měsíce,protože jsem šla do práce.Sice jen na pár hodin ale nechtěla jsem aby manžel měl doma řvouna.A bylo to v pořádku,polívka a krupicová kaše mu stačila.Ani mě už po pár dnech nechtěl :s:

Johanko,tak já ti nepradím s příkrmem.Ještě plně kojím.Já bych to udělala takhle.Dala bych malému příkrm a pak mu ještě šoupla prso.Toho příkrmu bych nedávala moc k obědu už mužeš dávat mrkvičku.Tak to zkus a uvidíš.Na druhou otázku ti taky neodpovím už malou nevážím před a po jídle,takže nevím kolik vypije.Ale poznám když si dá mín a kdy víc.Jsem ti moc nepoohla vid?

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka