Kdy se začíná brát mateřská když jsem na pracáku?

02.02.2011

Ahoj maminky,ptám se za známou. Je hlášená na pracáku tak by chtěla vědět kdy začne pobírat mateřskou jestli to je těch 6-8 týdnů před porodem nebo to je až po porodu?
Děkuji za odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, pokud je na prácáku tak na mateřskou (PPM 28týdnů) nemá nárok. Po porodu a vyzvednutí rodného listu zajde na úřad práce-oddělení státní sociální podpory a podá vyplněný formulář (žádost o rodičovský příspěvek)+rodný list dítěte. Formulář si může vytisknout na www.mpsv a nebo vyzvednout před porodem na tom samém úřadu. Rodičák se vyplácí zpětně. Takže ho dostane následující měsíc za měsíc předešlý :-). Bude pobírat rodičák na 4 roky. Tj. do 9měsíců věku dítěte 7600kč a poté do 4 let věku dítěte 3800kč

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

nyní je jedno kolik let má odpracováno. Pokud skončí pracovní poměr a do půl roka od ukončení prac. poměru nenastoupí na PPM, tak na ni nemá nárok. Rovnou nastoupí na rodičák na 4 roky.

Tak to mě taky zajímá,snad se nám ozve někdo kdo na tom byl stejně.Osobně si myslím,že až po porodu.Jistě vím jen jedno nastupuje se rovnou na rodičák.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka