Hlenová zátka - dotaz | Moje těhotenství.cz

Hlenová zátka - dotaz

Obrázek uživatele Elizabeth

Ahoj všem, jsem ve 38 tt a mám na vás dotaz ohledně hlenové zátky. Sice budu rodit podruhý, ale při prvním dítěti jsem rodila už ve 35 tt (nejspíš vyvolaný zánětem), tak že mi začala odtékat plodová voda. Proto se chci zeptat, jestli před porodem vždycky odejde hlenová zátka nebo jestli může odcházet i v průběhu porodu. Tím chci říct, jestli je možný, že můžu mít už tři týdny každý večer a teď už i přes den poslíčky a zátka mi odejít do porodu nemusí. Děkuju za odpovědi.

Obrázek uživatele Blue Jane

Jo, někomu odejde hlenová zátka před porodem, třeba i několik dní předem, někomu vůbec... mě u prvních dvou neodešla vůbec, u třetího víc jak týden předem... takže všechny možnosti jsou správné...
Teď mám poslíčky už druhý týden skoro denně na programu dne a hlenová zátka zatím asi taky neodešla (nebo jsem si toho nevšimla)... taky jsem 38. týden...

Obrázek uživatele Elizabeth

Díky za odpověď.Když tady pročítám ty diskuze, tak právě všichni píšou, jak jim odešla zátka a pak porodili. Takže jsem ráda, že to není pravidlem nebo spíš podmínkou blížícího se porodu. Už mě to bříško dosti překáží, tak bych se vůbec nezlobila, kdyby byl malej už na světě.

Obrázek uživatele Blue Jane

Jako bych to psala já... mám pocit, že to břicho za chvíli budu muset vozit na vozíčku před sebou, protože už šíleně překáží, je velké a já jsem tak strašně neohrabaná a jen funím... ale po dnešním KTG a kontrole v porodnici to zatím na porod nevypadá, tak musím vydržet a doufat, že se to třeba změní ze dne na den... což sice vím, ale stejně začínám být nervozní, že snad vůbec neporodím... Wink

Obrázek uživatele Elizabeth

Tak to jsme na tom stejně. Taky funím jako lokomotiva při každý sebemenší námaze. Já jdu na kontrolu a ozvy zejtra, tak jsem zvědavá, jestli se něco od minulýho tejdne změnilo. Chodím pořád ke svýmu dr., ale myslím si, že zejtra tam půjdu naposled a pak už mě pošle do porodnice. Já defacto vůbec nevím, jak na tom dole jsem, protože mě od 34 tt neprohlížel, jenom chodím na ozvy a ultrazvukem kouká, jestli malej sestupuje (samozřejmě, že nesestupuje). Uvidíme, jestli bude zejtra nějaká změna, ale radši s ničím nepočítám.

Konizce čípku

Ahoj holky,

byly jste někdo na konizaci čípku?

Mám HPV HR (vysoké riziko).Ted jsem se dovedela vysledek, operace bude...

Dvojčata

Ahoj maminky, těhulky a snažilky,

Cca před 14 dny jsem si dělala těhotenské testy (1.jsem nechtěla věřit). Ty vyšli pozitivní...

Prosím o kontak na maželskou poradnu,jestli někdo ví o někom nebo tam sám chodil.Našla sem jen jednu neplacenou psichologickou poradnu,ale radši bych kdyby měl někdo s nějou zkušenost. Bohužel ale z rozpočtu nejsem schopná platit sezení .Jde o problémy v manželství a konečně je manžel schopnej někam jít.Podle mě to je jediný záchraný bod co jssem ještě nezkusila.

ahoj holky,

Ahoj,v září jdeme na IVF s darovanými vajíčky,kvůli sladění cyklu mě a dárkyně mi předepsali antikoncepci YAZ kvůli posunutí ms,v 5. dnu užívání mě chytly nějaké střevní potíže a neužila jsem náhradní tabletu,za 2 dny jsme měli styk bez ochrany,je možné otěhotnět? V příbalovém letáku je pouze poraďte se s lékařem :?

Ahojte, chtěla bych se zeptat, jak je to s odhadem váhy dítěte. Když Vám doktor váhu odhadl (asi změří končetiny a pak podle tabulky odhadne) byla porodní váha ve skutečnosti vyšší nebo nižší?
Mě včera řekl, že Míša je velký, že má 52 cm a že má 3,5kg.

Ahoj holky, mám takový problém- můj chlapeček ( 9,5 měsíce ) se nám nechce posadit. Jsme narozeni o 6 týdnů dřív. Já nevím jestli se bojí- náznak by tam jako byl,ale dokončení chybí, na druhou stranu krásně leze, zvedá se sám o nábytek, myslím si, že pohybově nijak nezaostává. Máme za sebou cvičení Vojtovky, chodíme na kontroly na neurologii,zde nám Dr. před cca.

Ahoj holky, jsem 13 dní po IUI, test negativní. Šance, že se by to ještě změnilo, už asi není, viďte?

Přeji krásný den...Holčiny, prosím můžete mi doporučit nějakou odsávačku nudlí, která fakt vydrží? Máme už druhou Baby-Vac, ale vždycky mi ten plast po čase popraská. Teď čekáme další mimi, takže min. dva roky zase budeme odsávat. Používáme ji docela často, protože přes zimu používáme odsávání jako prevenci před rýmou, jak nám doporučil Dr. na ORL. Děkuju za tipy.

za hodku me ceka dalsi kontrola,navic utz kde se dozvim kolik prcek vazi,a jak asi budem rodit,predchozi porod byl akutni cisar,mali byl moc veliky, nakonec jeste pasy sand nebude mali spat jako posledne,budili ho,a pak me zbytek dne kopal,si rikal kdyz me vzbudili tak po zbytek dne budu radit.