dlouhé pauzy mezi kojením, dokdy odstříkávat??

30.03.2010

Dobrý večer maminky, měla bych jeden dotázek ohledně kojení. moje holčička spí dlouho a v noci jí jen jednou, a to po 9 hodinách, takže večer než jdu spát ještě odstříkávám, aby ta pauza byla cca 6hod, ikdyž někdy si odstříkám i dřív, takže je to někdy i 6,5hod. 6.4 jí budou tři měsíce, je i potom nezbytně nutné abych odstříkávala?? je už laktace tak zaběhlá abych nepřišla o mléko?? to věčerní odstříkávání už je docela vyčrpávající, někdy bych si šla ráda lehnout s malou, abych taky něco naspala.. budu ráda za kažou radu a zkušenost. nerada bych přišla o mlíko, tak se radši poradím. děkuju moc, pěkný veer přeji, iveta

Kliknutím vložíte smajlíky:

Mám 9ti měsíční dvojčátka, pořád je kojím. Už od cca pol.2. měsíce spinkávali v noci cca 8h v kuse - nakojila jsem je kolem 21.h a pak až kolem 5.ráno. Nikdy jsem neodstříkávala a nebyl problém, že by mlíčko chybělo. Jinak během dne jsme měli do 6.měs., kdy začali s příkrmy, 5-6 kojení a byli spokojení. Občas jsem měla nad ránem prsa trochu více nateklá a citlivější, ale hned, jak se malí trošku nabumbali bylo to OK. ;) Přeju bezproblémové kojení!

měla jsem to samé. Malýho jsem nakojila v 8 večer a pak až v 5 ráno a takhle jsem to měla do 5ti měsíců, takže jsem vždycky kolem 11 hodiny odstříkala z obou prsou po pěti minutách a laktace se mi krásně držela. Dělala jsem to opravdu celých těch 5 měsíců a určitě bych to na tvém místě dělala. Možná se ti to pak změní a prcek bude chtít častěji, tak už pak nemusíš, ale fakt bych do začátku příkrmů odstříkavala a laktaci si držela, hlavně v noci je to potřeba.
http://pechynzoo.mondozoo.com - zapaříme :)

In reply to by Pechy

tak mě spí přesně takhle.. právě se radši ptám, právě že ty tři měsíce jsou pro to kojení taková magická hranice, tak jsem si říkala že by to mohlo stačit.. no zatím asi radši odstříkávat budu:) díky za radu, pa iveta

Ahojky! :ooo: Můj brouček taky spinkal dlouho, tak 6-7 hodin v kuse asi od 2 měsíce... :qu: Nikdy jsem neodstříkávala a vše je ok, teda než si prsa zvykla musela jsem spát v podprdě a s vložkami na prsou tak dvě na každém a stejně bylo mokro ale teď je vše ok. Mlíčko zbytečně neteče a ani nechybí, kojím pořád a malý je spokojený. Někdy jsem tedy vytlačila trošku mlíčka ve sprše ale to jen opravdu trošku aby to tak netlačilo... :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka