další porody po prvním CS?

25.09.2009

mám dotaz na ty z vás co jste rodily CS jako já.Byl to můj první porod a zajímá mě jestli je možné aby další porod byl klasický?někdo říká že když jednou CS tak se pak dělá po každé ale že tam je nějaká doba až za kterou se může znovu otěhotnět a někdo že to jsou nesmysly,tak mě zajímají vaše názory a zkušenosti.Po tomto CS už bych příští porod raději teda klasický....

Kliknutím vložíte smajlíky:

No tak to jsem ráda, že jsem na toto téma natrefila. Mám týden po porodu - takže čerstvý zážitek - měl být přirozený, nakonec trval od čtvrtka do soboty - při samotném tlačení, kdy už měl být konec - hlavička nesestupovala a doktor rozhodl o císaři. Takže v podstatě druhý porod. ALe nebyla jsem pod celkovou narkózou. Dítě jsem si i tak neužila, byla jsem jak vymydlená, vůbec jsem naší Magdalenku neoslovila, jen jsem se snažila zapamatovat její míry. Na pokoji jsem nebyla na JIP, ale s maminkou, které její dítě řvalo celou noc. Druhý den mi sestry pomohly do sprchy a pak na mě kašlali. Na dítě jsem se šla podívat sama babiččiným krokem, až pak, když jsem ji viděla v inkubátoru, tak jsem se rozbrečela, takový drobísek - a já ho ani neuvítala. Byla jsem zničená tím, že jsem malou nevytlačila a cítila se okradená. Doktorka mě ujistila, že za to nemůžu a že druhé otěhotnění do 1 roka nepřichází v úvahu a že je pro mě lepší mít druhé císařem. A teď mě v tom utvrdily i tyto komentáře - nebudu riskovat pro svou touhu rodit přirozeně svůj a život dítěte. Nestojí mi to za to. Půjdu na plánovaného císaře - nebudu cítit křížové bolesti, kontrakce co 5 minut (3,2) třeba ty 3 dny, nebudu tlačit s pocitem, že to nejde a slyšet, že porod nepostupuje, nebudou do mě píchat oxytocin zesilující kontrakce, ano budu mít bolesti po porodu, ale ono to za to stojí, vidět zdravé dítě. Kamarádka prosila 2x o císaře, po každé v jiné nemocnici, neumožnili ji ho ani po druhé, kdy u prvního byly takové komplikace, že jej porodila postižené (při tom v průběhu těhu bylo zdravé) druhé dítě také postižené. Teď žaluje obě nemocnice.

In reply to by madamecrazy

Mám čerstvě po porodu 7 dní - a musela jsem si to ujasnit ještě v nemocnici, proto jsem znovu svůj stav, proč když bylo vše v pořádku mě hnaly do přirozeného porodu a nakonec mi řekli, že jsem byla prostě malá (159 cm) na velikost mého miminka (50cm 3380 g), že sice bylo hlavičkou dolu ale, že v poslední fázi se má nějak natočit a to už neudělalo - nechápu proč, když mi měřili velikost plodu a velikost pánve si nedali tyto veličiny dohromady, nebudu už na ně spolehát, věřím, že císaře zvládnou. Měla by to být pro ně rutina.

ahojky,já první rodila CS a druhé těhu doporučily po 2letech.A před 14dny jsem zas rodila císařem.Ale bylo vše v pořádku,jizva OK,i poloha malé.Ale jelikož jsem měla první CS,tak jsem se mohla rozhodnout.Takže si myslím,že opravdu záleží,jak se k tomu postaví nemocnice.

ahojky,já jsem byla taky císařem - mám skoro měsíční holčičku..a co se týče znovu otěhotnění,tak by se mělo nejdřív tak za rok a půl od císaře...jinak co se týče toho,že jakmile jdeš jednou rodit císařem,tak že budeš automaticky i při dalším porodu taky Cs,tak to není pravda - nakonec to rozhodně stejně gynekolog - pokud je během druhého těhu vše v pořádku,tak můžeš rodit normálně...

ahojky,tak já rodila první císařem a u druhého, protože bylo vše v pořádku mi dal dr. vybrat, jestli chci císaře nebo normální porod, já protože mi první miminko umřelo a věděla jsem že císařský řez je pro dítě lepší tak jsem zvolila císařský řez. U třetího těhu už se mě dr. ani neptal, automaticky už jsem musela jít císařem!!!

Moje mamka nás obě rodila císařem má hodně dioptrií tak se báli, aby neoslepla. Moje sestra měla oba porody vyvolané a oba skončili císařem. No a já jsem na tom byla stejně taky vyvolaný a nakonec akutní císař. Tak nevím my asi nemáme dáno rodit normálně.

Ahoj také jsem po císaři a tohle mě zajímá. Ale trošku se toho obávám, jedna má známá teď rodila druhé mimi, první bylo císařem a druhé chtěla zkusit normálně a při produ jí praskla děloha!!! Jen tak tak jí zachránili!
Takže sama nevím jak to bude u druhého mimi, trošku se toho bojím, ale představa těch bolestí po císaři je taky šílená :(

In reply to by madamecrazy

ono je to právě hodně sporné... já měla na pokoji 4 maminky co rodily normálně a strašně jsem jim záviděla...měly to téměř bez bolestí,všechny hned skákaly a seděly prostě jakoby nic... vím že to se asi nestává běžně ale já nemohla po císaři ani vstát a byla jsem ráda že je malý v inkubátoru protože jsem si nedokázala představit že bych ho měla na pokoji a měla se o něj starat když jsem měla co dělat sama se sebou... akorát mi vadilo že díky císaři jsem malého viděla až dva dny po porodu!a tím pádem mi i docela trvalo vytvořit si k němu vztah a těžko se ve mě probouzely mateřské pudy ale naštěstí už je to ok,rodina se bála aby mi to nezůstalo.Takže uvidíme,stejně pokud budu mít stejné komplikace tak se císaři opět nevyhnu,ale alesoň už vím do které nemocnice bych stopro šla :-)

In reply to by kacken

Buď si jistá, že se to stává běžně, já jsem po císaři také nemohla skoro chodit, dojít si přes chodbu na záchod pro mě bylo peklo a když jsem se vrátila, plácla jsem sebou úplně zmožená a zpocená do postele. malou jsem dostala také dva dny po porodu na pokoj a i když se mi po ní strááášně stýskalo, vůbec si nedokážu představit, jak bych se o ní starala hned první den od operace! Navíc si ji pak brali ještě další dva dny na noc, což jsem také moc ocenila.
Stále nevím jestli budu druhé dítě rodit císařem, když bude vše v pořádku, uvidíme ;)

In reply to by kacken

počkej,ty jsi malého viděla až dva dny po císaři???Oni ti ho nenosili na JIP na kojení?Já teda byla 24hod na JIPce,o půlnoci mně přeložili na pokoj a v osm ráno mi malou přinesli a už jsem jí měla u sebe..jinak taky jsem ten první den měla co dělat - když ti trčej z těla 2hadice (sice mi je hned ten den co mi malou dali vyndaly ale ten pohyb byl omezenej).Jinak pak další den už jsem byla ok až na to,že jsem chodila jak 80ti letá osoba :D

In reply to by marletka

rodila jsem akutním císařem dost předčasně,byla jsem jen na ozvy a najednou jsem ležela na sále , šlo to fakt rychle.A tím pádem byl malý v inkubátoru tak mi ho nikdo nedonesl ukázat a na JIPce jsem byla déle kvůli šílenému tlaku 180/112 takže jsem ho viděla až po dvou dnech a bylo to hrozné,pro mě tam leželo prostě jen "nejaké" dítě a já jsem se chovala dost chladně,sama nevím proč a všichni kolem z toho byli nešťastní,báli se že to tak zůstane.Ale když už jsem si ho pak mohla bez inkubátoru prohlédnout věděla jsem že je můj,vypadá úplně jako já kdysi a jak jsem si ho mohla poprvé pochovat , nakrmit a přebalit ledy ve mě roztály :-) jinak to vstávání a chození mi ani nemluv :-D jako když pominu tu bolest tak se musím smát,měla jsem kolem sebe omotanou plínu v ní 4 gigantické vložky že jsem ani nohy nedala k sobě a to chození .. no vidět sebe sama tak se asi směju :-D jinak malého mi na pokoj vůbec nedali a doteď za ním jezdím do nemocnice

In reply to by kacken

Tak hlavně,že je malý v pořádku,to je nejdůležitější ;) to jsi se tolik čistila??Já teda měla jen 2 vložky dané za sebou a teď i když je malé necelý měsíc,už potřebuju jen intimku..je to strašný být vycpaná jak dole,tak i nahoře.. :)

In reply to by marletka

Ty jsi měla nějaký problém, že jsi byla na JIPce ??? Mě dali rovnou na pokoj. A hned mi strhla sestra náplast. A já se vzbudila okolo 19.30h zavolala jsem manželovi a v 21.00h mě dvě sestry táhly do sprchy a malýho jsem viděla až v 22.00h

In reply to by Elík 01

Když jsem byla na hekárně tak už jsem vedle na pokoji měla připravenou postel a hned po operaci mě na ní položili a odvezli na pokoj kde byla jedna maminka bez miminka. Sestra jí přinesla holčičku až asi tří den a mě Matýska až pátý. Dneska bych to udělala už jinak, ale u prvního jsem z toho byla docela vyplesklá. Chtěla jsem rodit normálně a moc jsem se těšila až mi ho dají na břicho. Ten císař mě dost zaskočil, ale hlavně, že jsme v pořádku. :dance:

In reply to by Elík 01

Tý jo, tak to já měla celkovou nárokozu a plánovanej císař - v 8:44 se narodil Matyášek, v 9:35 jsem se probudila na aru, tam mě nechali ležet asi do 10:10(tam u mě seděl přítel) pak mě převezli na pokoj a přítel mi hned přinesl ukázat Malého, chvilku na kojení pak jen na koukání, a pak ho šel asi v 11 zapít. a Malého nosili každé 3 hodiny, jo a poprvé jsem se zvedla večer v 8,chodila jsem taky jak 80letá babka, ale chodila, ležet jsem mohla jen na zádech na boku to nešlo, a sedělo se mi taky špatně spíš, když už jsem si sedla tak dobrý, ale jak jsem se měla znovu posavit tak hrozný.
A mě řekli, že min. 2 roky nesmím otěhotnět.

Ahojky jatake rodila cisarem,znami mi tvrdi ze druhe take pujde pod noze...moje setrenka nedavno rodila druhe mimi cisarem ale hodne proto ze ma srdecni vadu... ale ja si myslim ze to zalezi hodne na doktorech a na tobe a mimiskovi,kdyz ty se budes citit na normalni porod a nebudes mit zadne komlikace tam si myslim ze muzes rodit spontanne....ale nevim jestli bych ti to doporucila...ja jsem mela 2dny priserne krizove bolestli a porod mi vyvolavali a reknu ti byl to teda zahul...ja takovej posera se divim ze jsem tech par dni v tech bolestech prezila :!k: :!k: au au ale to fakt bolelo...kdyz pan primar videl ze uz dal nemuzu tak se rozhodl ze pujdem na cisare....i kdyz na druhou stranu si take nekdy rikam ze bych chtel rodit normale zkusit jaky je to pocit..ale nevim jestli bych na to zase mela :? :?

---------------------------------------
Anička+Kristýnka (3/3)
http://Anisek1987.mondozoo.com
http://www.prckoviste.cz/kristinka

Moje kamarádka rodila první dítě císařem a druhé rodila normálně, akorát ji to vyvolávaly přesně na termín.

Ahojky, záleží na tom, proč byl císař udělaný. Pokud je to důvod, který příště nemusí nastat a nenastane, tak můžeš rodit přirozeně. Já jsem rodila císařem kvůli poloze KP, doktor mi řekl (i na netu jsem se to dočetla), že znova otěhotnět je vhodné nejdřív po roce od císaře (pokud nejsou nějaké problémy) - což se ted zadařílo mě :///: a že je pak třeba, aby byly splněny určité podmínky proto, abys mohla rodit spontánně. Sleduje se tam vnitřní velikost jizvy na děloze a celkové změny na jizvě. Váha dítěte nesmí být nad 4 kg. Nesmíš mít žádný jiný problém. První doba porodní nesmí být příliš dlouhá a náročná, neměly by se podávat žádné přípravky na zesílení kontrakcí a skákání na břicho v případě potřeby taky nehrozí. Takže pokud všechno jde, jak má, tak tě nechají rodit normálně, ale je třeba to hlídat kvůli ruptuře dělohy, což je pěkný fičák, když se to stane a na životě jsou ohroženi oba. Já osobně chci hrozně moc rodit normálně, protože u císaře teda není o co stát. Ale zase přes koleno bych to nelámala. Papa :a:

Me doktor rekl, ze pokud budu u nej, tak jedine cisarem. Ze zrovna tedka rodil nejakou maminku prirozene (po predchozim cisari), ze si to "vydupala" a ze se vyskytly vazne komplikace a ze je jen tak tak zachranili. Po pravde, ja jsem naopak rada, ze to bude tedka zase cisarem a planovanym. Mela jsem pred tim akutniho cisare, uzila jsem si par hodin kontrakci a pak malymu zacalo selhavat srdicko a museli jsme okamzite na sal. Ten strach, bezmoc, to, ze jsem musela do celkovy, takze jsem si prcka uzila, az kdyz jsem se probrala, to bylo hrozny. A bolest byla nesrovnatelne mensi, ani ne po 9ti hodinach jsem vstala a rozhodne jsem na tom byla lip, nez maminky, co rodily prirozene. Ty byly vysilene, sotva chodily a vetsina z nich si ani nesedla. Tim nerikam, ze cisar je lepsi, je to velka brisni operace a tak se to musi chapat.

ahojky většinou to tak je,ale nemusí sestra prní rodila císařem ...měla dvojčátka a další normál...záleží jaky je dr.a jak si na tom vtěhu

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka