Adenoviry-dotaz

14.12.2014

Ahoj holky, :a:
už dlouho jsem tu nebyla.A chci se vás zeptat,máte zkušenosti s adenoviry? Mužete mě k tomu prosím někdo něco napsat? nikdy jsem se stím nesetkala a ani neslyšela a až tet,starší dcera 6 let měla od pondělí problémy.Bylo jí zle,nechtěla jíst,v noci na uterý začala zvracet a zvracela často.zvracela i celé uterý,neudržela v sobě vubec nic ani studený čaj.Večer kolem 20h jsem sní jela na pohotovost a nechali si ju tam.Byla už dehydratovaná a dali jí infuzku.Vzali ji krev,stěry,test ze stolice a nejspíš z toho zjistily ty adenoviry a řekli mě že je hodně infekční at zaní nechodíme na návštěvy.jenže nechte tam dítě samotné a nechodte zaním že..Tohle mi řekla suverení mudr.přišla zamnou a říká,ona je infekční neměli byste zaní chodit a šla pryč.Malá tam ležela od ut do pá a pustily ji domu.Už je v pohodě,bříško ju nebolí a má chut jíst tak su ráda,ale měla by jíst dietnějc..chcu se zeptat jak dlouho ji mam dávat dietnější jídlo a kdy najet na normální stravu? a mužem to odní chytnout,? už je to tyden a my všichni jsme doma ok i malá.ta má 9měs ;)
A stejně nechápu pořád jednu věc..mudr mě řekla jak je malá infekční,na žadným infekčním pokoju nebyla,sestřičky co zaní chodily žadné ochrané pomucky nenosily,dveře byli otevřené do chodby a v noci jí dali na pokoj 2 děti s podezřením jen na slepák.Musím se tomu smát ptž mě to připadne fakt přitažené za vlasy :) nevím...
Děkuji moc za jakékoliv info..hlavně mě zajímá co je to za sráča adenovir,a jak dlouho to ze sebe bude dostávat? Doufám,že to nelapne malá 9měs nechtěla bych byt přes svátky ve špitale..děkuji moc :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

nic hrozného to není,jsou to běžné viry,dokonce většinu viroz mají na svědomí právě adenoviry.Je jich hodně typů,takže těžko říct,jaký má právě ona,ale je to opravdu zcel běžný typ virů :€s€: jsou teda spíš respirační,ale některé holt mohou být i gastrointestinální ;) reakci doktorky moc nechápu,umístění na normální pokoj zase ano,protože předpokládám,že takové viry tam má tak 50% všech dětí ;) jinak dieta klasicky,tak týden po vymizení průjmu dietnější strava,plus lactobacily,pak by to mělo být OK ;)

In reply to by lucininenka

Ahoj Luci,jéé díky moc. Uklidnila jsi mě ;) uff.Strašně mě vylekala ta reakce mudr,ptž vážně mě to řekla jak jsem napsala.přišla jak suverén řekla mě že je Sára hodně infekční a že jestli ju budem navštěvovat že budeme mít problémy co ona..a odešla :-/ Myslím si že mudr štvalo že sme se u malé střídali hodně na návštěvách.Přes noc tam byla sama,ale přes den tam byla but tchýně,nebo já,nebo moje mamka,nebo manžel.Jelikož mám doma tu malou a tu sme tam nebrali tak sme se střídali,a myslím si že to je to co mudr asi štvalo,nebo nevím.
A malá prujem nemá vubec.měla prujem jenom v po jednou a v ut jednou a odté doby prujem nemá vubec.Kadí normálně bobky a probiotika ji dávám 2x denně.
Myslíš že to odní teda už nechytneme? je ona ještě infekční? děkuji moc :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

malé není vubec nic ;) jak dlouho se to ze sárinky bude dostávat ven?

In reply to by Kirsche

hele to ti nikdo neřekne,záleží to na typu (je jich 57 sérotypů) a taky na imunitě,ale myslím,že ten týden a víc už je to v pohodě... není to mononukleóza zase,ale nějaký týden bych ještě dávala bacha (hlavně na to jídlo,žužlání věcí apod.)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

ne spíš jsem myslela,aby po sobě nepily pití a tak.Dietnější jídlo pro tu starší tak týden po skončení průjmu a ty lactobacily taky klidně týden,pokuď to bude ještě zlobit,klidně 14 dní ;) a mladší můžeš dát ty lactobacily taky preventivně,u nás to působí,jakmile má jeden průjem,hned dávám i tomu druhému-pro jistotu ;)

In reply to by lucininenka

jo nato dávám pozor.a navíc ta starší je tet skoro pořád u babičky.doma je spíš jen na návštěvě :///: prujem nemá už tyden a je jí už ok. už má chut ládovat vše a je to zase ona..a probiotika jí mám dávat 14dní a my doma berem taky i malá preventivně 1x deně :a: díky :k:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka