Domácí vzdělávání (nechození do školky a do školy) | Moje těhotenství.cz

Domácí vzdělávání (nechození do školky a do školy)

Obrázek uživatele K_9

Na základě jiné diskuze bych ráda znala vaše názory na domácí vzdělávání protože mě ten příspěvek celkem překvapil, ale nechci aby se autorce u jejího dotazu rozjela debata o kterou nestojí.

Co vede rodiče k tomu aby svoje děti neposílali do školky a do školy a učili je sami doma?

Jaký na to máte názor vy ostatní?

Obrázek uživatele K_9

Teda ani jsem nečekala že se tu sejde tolik názorů. Musím říct, že mě některé docela překvapily.
Já sama tedy příznivcem domácího vzdělávání nejsem protože v tom vidím spíš negativa.
Neumím si představit že bych dítě nenechala chodit do školky kde se od útlého dětství začleňuje do kolektivu svých vrstevníků nebo že bych ho nedala do školy kde se učí stylem, který je lety prověřený.
Je sice hezká myšlenka že budu své dítě učit sama doma tak jak to bude mě a dítěti vyhovovat ale obavy z toho abych v té výuce neudělala jako amatér chybu abych některé věci nezanedbala a dítě tím pak bylo poznamenáno do budoucna, aby později při klasické školní docházce mělo dítě problém si zvyknout na přechod z domácí výuky na tu povinnou školní - no nevím je to spíš víc obav a stresu než přínos.
Je samozřejmě každého věc jak se rozhodně a jak přistoupí ke vzdělávání svého potomka ale mě přijde že některým lidem nejde ani tak o dobro potomka a rodiny (ať už v otázce výchovy, stravování, bio potravin nebo stylu života) jako spíš o snahu se něčím odlišovat od ostatních.
Jak už tu psala jedna maminka níže, jsem ráda že patřím ke střednímu proudu.

Obrázek uživatele marienka

Já tedy tím, jak jsem se setkala osobně s mnoha lidmi, kteří učí děti doma a taky se dost pohybuji mezi lidmi, kteří mají tu nálepku "alternativní" (třeba znám lidi, kteří neočkují děti,nebo rodí doma, jí dost striktně makrobioticky nebo naopak syrovou stravu,nebo chodí bosky atd..., tak musím oponovat. Nikdo z těch které znám ty věci nedělá jako pózu. Naopak často se to o nich ani nedozvíš, protože nemají potřebu se každému zmiňovat.
A věř mi, že to děláme (a píšu děláme, jelikož sama nejsem úplně středoproud) v rámci vlastního přesvědčení a prostě je to pro nás přirozený jinak než třeba pro vás. Každý by měl dělat věci tak, jak cítí a neodsuzovat nikoho jiného za to, že to dělá jinak. Pápá

Obrázek uživatele renata 11

Marienko, tohle podepisuju Smile Na této diskuzi je krásně vidět, jak jsme ještě pořád chycení v realitě posuzování, hodnocení - původně jsem to chápala tak, že se vyjadřujeme k tomu, proč DV ano x ne. A máme tu diskuzi o tom, jaké jsme to vlastně ženy, matky, když DV jedeme - takže už zde vlastně máme i rozebrán jakýsi obecný profil naší osobnosti :s: Mnoha lidem pomáhá, když si o druhých myslí tohle nebo tamto, zaškatulkujou, zhodnotí, udělají si v tom pořádek. V lásce je tedy při tom ponechávám - každý jsme strůjcem svého štěstí. Mějte se, ženy, všechny pěkně, krásnou noc. Já jdu ještě dodělat meruňky Pápá

Obrázek uživatele Jita86

Mě hrozně zajímá jedna věc: Jak vypadá vysvědčení, které dostanou děti, když nechodí do školy? je to normální ofiko s razítkem, kam napíšete známky vy? A když nějaké látce nerozumíte (například rovnice, angličtina), jak se to to dítě pak naučí? Musí mít splněny nějaké osnovy, ne? Mě přijde divný, že mu napíšete na vysvědčení jenom předměty, které zvládáte vy bez vysokoškolského vzdělání a ty ostatní se neučíte... není to ve zlém, jenom mě strašně zajímá, jak to chodí, díky

Obrázek uživatele marienka

Ahoj, třeba v naší škole (propojuje metodu projektového vyučování, Montessori metodu a kritické myšlení), která má více žáků v domácí škole než na denní docházku, vysvědčení děti nedostávají. Ve škole probíhá vysvědčení formou povídání o tom kdo jaký je, čeho dosáhl a co mu jde, nejde a podobně.
Ve Valdorfských školách třeba je vysvědčení na papíře fornou slovního hodnocení (podobného ražení).

Obrázek uživatele renata 11

Vysvědčení dostanou děti ve škole, kde jsou zapsané a chodí každý půlrok na přezkoušení - takže normální předměty. Někde se jde domluvit, že tam nejsou známky, ale slovní hodnocení. Osobně si myslím, že jsou známky jedním z důvodů, proč se děti časem přestávají rády učit a že jsou celkem k ničemu. Já jsem teda vystudovaná úča, takže VŠ mám a troufám si říct, že bych zvládla doma odučit ZŠ včetně 2.stupně. Tam, kde si nejsem jistá přece může pomoct profík. Domácí vzdělávání v žádném případě neznamená, že se děti věnují jen některým oblastem života (resp. přemdětům). Naopak, většina doma zvládne víc a navíc v kontextu s reálným životem, učí se to používat přímo v praxi. Jinak - myslím, že VŠ k DV vůbec nutná není, důležité jsou jiné věci.

Obrázek uživatele indoska

Nedá mi to nenapsat. Pořád se mi vybavuje paní Trojanová ve filmu 'Jedna ruka netleská'. Kde praktikovala domácí výchovu a děti nesměly sladkosti a nesměli se dívat na televizi a podobně. Obecně radši na takové diskuze nepíšu, protože jak slyším slovo alternativní tak už vidím ty matky co neočkujou děti a nedávají je do školek a nesmí se dívat na televizi a výchova je alternativní, prostě mají hlavně pocit, že jedině ony můžou dát dětem to nejlepší. Když školka, tak jedině lesní, když potraviny, tak jedině bio, hlavně neočkovat!!! tím své dítě zabijete, takové hrozné jedy.Porodnice fuj hrůza, porod jedině doma atd.atd.
Pro mě tohle znamená extrém.
Určitě matky co vyučují své děti doma mají můj obdiv,musí být vzdělané,maximálně trpělivé a oddané svým dětem , ale nemůžu souhlasit, že by chození do školky a do školy bylo pro dítě traumatizující nebo že jen rodič může dát dítěti to nejlepší včetně vzdělání.Podle mě jsou to pro dítě nové zkušenosti.U nás je školka výborná a to není lesní,( po lese lítame se synem spolu) dopoledne jsou venku nebo cvičí nebo tancujou a učí se nové básničky a písničky, pak oběd, řekla bych, že jídla mají vyvážené a zdravé, pak odpočinek a pak už přichází maminka a jde se domů. Hodně si povídáme o tom, co dělali a jak se měl, syn je tam maximálně šťastný. Nevím, jestli by mě neměl plné zuby, kdybych ho do deseti let učila doma.
Všeho s mírou podle mě, školky jsou fajn.
Ale nechtěla jsem se nikoho dotknout, každý ať si žije podle sebe, je to každého věc jak s životem naloží.
Jsem ráda, že žiju jako normální střed.

Obrázek uživatele Jita86

Souhlasím. Jednička

Obrázek uživatele renata 11

Je zajímavé, že na jednu stranu se Ti k tomuto tématu vybavují, řekla bych, samé negativní představy ulítlých extrémních žen, které máš s pojmem domácí vzdělávání spojené, a na druhou stranu píšeš, že je obdivuješ. To nějak nechápu :? To, že si Ty a spousta ostatních maminek neumí představit a nechtěly by DV praktikovat, je naprosto v pořádku. Stejně tak jsme v pořádku my, které to takto chceme nebo děláme. Nejdůležitější totiž je, že každá z nás (ať už jsme s dítětem doma nebo chodíme do práce) děláme to, co je pro nás a naše rodiny nejlepší, že nám to takto vyhovuje. A jen musím upozornit, že být s dítětem doma rozhodně neznamená trávit čas doma. Jinak už jsem si tak nějak zvykla, že jsme ve spoustě věcí všechno možné, jen ne střed. A opravdu to není touha být zajímaví, jen nás činí šťastnými jiné věci než většinu Pápá

Obrázek uživatele indoska

Ano, zdá se to být dost nepochopitelné. Sama moc nechápu jak moc dobrá musí být žena, která zvládne zastat i roli učitelky. Myslím si, že za slovem alternativa se spíš skrývá touha ochránit dítě před tím strašným tzv. 'normálním světem' který nutí děti chodit do školního zařízení a nutí je očkovat a jíst cukr a pít mlíko.Samé hrůzy.
Mě jde spíš o ty názory a nejsou zrovna jen v téhle diskuzi jakože: do školky? nikdy, a kdybych nemusela, tak bych nedala ani do školy... Proboha proč jako? Nebo poslouchám od různě alternativně smýšlejících co to proboha je za komunistický teror na děti, a musejí jíst v určitou hodinu a spát v určitou hodinu jako stádo apod. a cpou jim tam samé párky a spolužáci je týrají a dítě má být s matkou furt a všude, na hřiště ano, ale jen v doprovodu rodiče :? Prostě některé názory mě dostávají do pozice kdy musím odporovat, a to si o sobě prosím myslím, že jsem docela přírodně smýšlející člověk.

Obrázek uživatele femme.fatale

To se slovem alternativa udělali lidi, kteří se bojí (nebo jim vadí?), že někdo nad věcma přemýšlí a dělá je jinak - podle svýho nejlepšího přesvědčení. Alternativa je ale přece jen jiná možná volba Wink
Nevím, co střednímu proudu vadí na těch "strašných alternativcích"...?

Obrázek uživatele indoska

No právě to co jsem psala nahoře, že to honí do extrému. A to se mi pak vybaví ta podivínská paní z toho filmu. Naprosto posedlá zdravým stylem, že ani dětem nedovolí chodit do školy natož aby snědly čokoládu, když není z karobu, to by se asi otrávily a měly nadobro zkažený život.No te´d to ženu do extrému já, ale někdy to tak je. Já jsem třeba hrozně ráda, že u nás existují lesní školky, ale nerada pak slyším názory, že ty nelesní školky jsou vlasně komunistické továrny na děti atd jiné bláboly.

Obrázek uživatele femme.fatale

To máš pravdu, extrémy jsou na obou stranách! S člověkem, který je přesvědčený, že jeho postoj je ten jediný správný na světě, se těžko mluví...
S těma lesníma vs. běžnýma školkama jsi to napsala tak, jako to vnímám i já. Jinak třeba já taky některý věci dělám jinak (látkový plíny kupř.), spoustu věcí nejíme a nekupujeme a tak, nikomu to nevnucuju, já (resp. my) se tak rozhodla na základě dostupných informací, z nichž jsem si vybrala to, co mi vyhovuje a s čím se ztotožňuju. Ale pak je mi líto, když mi někdo řekne (obecně, ted nemám na mysli nic a nikoho konkrétního), že to přeháním a že "jó, to je ta alter-eko-bio máma".

Obrázek uživatele indoska

Nebudem to už rozpitvávat, napsala to tuším dobře Lada extrémy byly a budou, každý ať si vybere jak si to chce dělat. Mě tady prostě po přečtení téhle diskuze vyvstal ten film kde tu alter mámu hrála Trojanová, kdo ví o čem mluvím se usměje Wink
Končím, teď mě stejně zajímá jenom mimino v břichu a nemocný synek, který je absolutní vegetarián a má v puse aft a je u babičky a já jsem v práci a podle některých bych byla nejhorší matka, co dala přednost práci před tím, být se synem doma, ale bohužel se musíme živit, tak zamáčknu slzu a zítra si to vynahradíme. Dobrou všem

Obrázek uživatele MarcelínaD.

Jednička super napsané, souhlasím

Obrázek uživatele Jajda007

Podle mě je to na matce a na dítku, jak jim to vyhovuje. Mě by určitě nevyhovovalo se od první třídy učit s dětma doma a myslím, že jim také ne. A co školky týče, Moje dcera nastoupila do školky ve 4 letech a 3 měsích a pro ni to bylo přímo akorát, dřív by to bylo brzy a potom už zase pozdě, bylo na ní ke konci vidět, že ten kolektiv potřebuje a je tam ráda, sice měla horší rozjezd, ale má tam plno kamarádů, které tady na hřišti nepotkáme. Nejdradš bych si i syna nechala doma do 4 let, ale bohužel skončila mateřská, žtak hybaj do práce, al eje to pro mě pořád takovej tříleten nunýnek a vůbec nevím, co tam bude dělat, i když vím, že to zvládne - je emočně o hodně silnější než je dcera :s: Je to spíš jen můj blbej pocit Pápá

Obrázek uživatele femme.fatale

Souhlasím Smile Každý si svůj život vede zpravidla podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, stejně tak vychovává děti, vybírá si, co bude a nebude jíst atd. Nikdo není lepší rodič / člověk, protože něco dělá nebo nedělá tak nebo jinak.
Jen je škoda, že ti, kteří něco dělají jinak - jinak vychovávají děti, nejedí maso, jedí jen bio potraviny, používají látkový plíny... - jsou často (ne vždy a ne každým, samozřejmě) šmahem označeni za alternativce, podivíny, zpovykané a znuděné bohaté paničky, nebo magory, co se chtějí za každou cenu vymykat... Smile

Obrázek uživatele Peťule..

musím bohužel souhlasit... používám látkovky, vařím domácí stravu (nekupuju skleničky), druhej porod proběhl jen ambulantně, kojím a budu kojit co to půjde (ovšem, že vše má svý hranice, ale....), nosím v šátku (ale i kočárkuju), mladší (4m) se mnou spí v posteli (to starší spala taky a než se mladší narodila, šupajdila sama a bez řečí do vlastní postýlky i pokojíčku a chodí tam každej večer ráda a dobrovolně - žádný že nás potřebuje a bude s náma spát až do 4let... Smile ) atd..
nejhorší je, když člověk narazí na absolutně netolerantního jedince, pro kterýho neexistuje NIC jinýho správnýho, krom toho jeho jedinýho :///:

Obrázek uživatele Peťule..

jop, máš pravdu Smile

Obrázek uživatele ha.nka

osobně si myslím, že hodně záleží na nastavení konkrétního dítěte a možnostech konkrétního rodiče. A taky samozřejmě záleží na tom, na jakou školku a jakou učitelku dítko "narazí" a jaké "neškolkové" aktivity provozuje.

Já mám čtyřleté a dvouleté dítě a nedovedu si přestavit, že bych sekla s prací a zůstala příštích x let doma s dětmi a byla jejich "učitelka". Moje děti mají rády kolektiv a jsou na něj zvyklé od malička. Vracela jsem se do práce na částečný úvazek hned po mateřské, takže naplno jsem s nimi byla doma "jen" půl roku, potom mi je v mé pracovní době hlídala mamka. Od dvou a půl let synek začal chodit do mimiškolky třikrát týdně. Dcerka od roka a půl chodila do téže miniškolky jednou týdně na dopoledne, v roce a tři čtvrtě jsme začali zkoušet celodenní docházku jednou až dvakrát týdně. Řekla bych, že mým dětem prospívá jak ten dětský kolektiv tak to, že na ně výchovně působí i někdo jiný než maminka. Synek už má za sebou jeden školní rok v klasické mateřské školce. Naučil se tam hrozně moc věcí, které se mnou doma dělat vůbec nechce. Určitě nemám pocit, že bych je nějak negativně ochudila o možnost být se mnou. Myslím, že to není až tak o množství času, který rodič s dítětem stráví, jako spíš o tom, co v tom společném čase dělají.

Obrázek uživatele ZuzaneckaOVA

Ahoj,normálně už tu nekomentuju,ale tohle mě celkem zvedlo ze židle Smile hlavně typicky český názor "je to cizí,pro mě neznáme,je to alternativní,je to špatné ! " návic se tu celkem často objevuje dítě potřebuje kolektiv, dítě musí do školky aby se otrkalo, kdo je živí atd atd... nevím jaká byla předchozí diskuze,ale ohromně mě baví jak všichni diskutujou o něčem o čem ví kulové. domácí vzdělávání je právě krásné v tom,že nemusíte jet zajeté osnovy v 8.00 začít biflovat matiku,češtinu,jazyk.. je na tom kouzelné i to,že si to rozvrhnete podle sebe. chcete víkend ve středu ? super,máme volno. je dítko nemocné,no proč ne naučí se to jindy. i DV má své osnovy a pravidla..podporuje se to co dítku přirozeně jde lépe,nesnaží se ho vydrtit na tom co mu nejde,ale pomoct mu to pochopit a naučit. nehledě na to,že součástí domácího vzdělání jsou i zkoušky pod dohledem takže to jen na okraj pokud si myslíte,že z dětí domácího vyučování rostou asociálové a idioti. a to,že vás to nenaplňuje proto je to špatné ? nebo,že máte dětí plné zuby at si je vezme na krk někdo jiný ? ano taky bych je nejradši prodala do afriky když jsem unavená a nemocná a mám toho dost,ale o tom to snad není. špatné je kolektivní myšlení,že je něco špatné protože to není obvyklé. (k alternativním porodum se nevyjadřuju to je úplně jiná kolej). a to,že otec musí nutně živit rodinu taky není pravda. já ani můj brácha jsme ve školce nebyli. (a nejsem ani asociál ani blbá když mám vysokou) takže 6let a brácha 7 protože je narozen na konci řijna a měl odklad,jsme strávili s mámou doma a ta nás naučila to co bychom se byli naučili ve školce(máma byla švadlena takže dokonce i zvládla obživu no ty brďo! sice ne každý muže pracovat z domu budete oponovat..jo jasně,ale taky ne každý muže nechat živení na partnerovi že ano). A to jestli kolektiv dětí pomáhá není pravda. pokud je někdo stydlín a introvert tak takový bude i kdyby byl v kolektivu 24h denně... mámy,které zvládnou domácnost,vzdělávat své dítě a ještě nezešílet obdivuju a rozhodně je neberu jako alternativní. pokud si troufají naučit dítě informace základní školy jen do toho. pro mě je to dobré,pokud je to dobré pro toho kdo to využívá a šlus bus. komu vyhovuje běžná škola tak proč ne ? proboha o tom je snad celej život ? něco mi vyhovuje ,dělám to . něco mi nevyhovuje nedělám to. tak ,já jsem se tady slovně vyprůjmovala a vy klidně nereagujte. Biggrin Pápá

Obrázek uživatele Jita86

Taky hezky napsaný a dobrý názor, i když se vším nesouhlasím... Jednička

Obrázek uživatele marienka

AHoj všem Smile zajímavá diskuze.
Přidám svůj pohled. Naše školka používá prvky montessori pedagogiky a respektujícího přístupu k dětem. Obě moje děti budou chodit do této školky (pokud okolnosti dovolí) a to cca tři dny v týdnu na dopoledne, pokud nebude nutné, abych začala já pracovat. Dá se říci že jsem zaměstnancem školky, jelikož lektoruju volnočasové aktivity pro děti idospělé v rámci zařízení. Při školce máme i Montessori školu (oba stupně). Znám osobně "učitelky" které vedou výuku a můžu říci že je to perfektní metoda i přístup. V naší škole přijímáme i žáky do domácí školy z celé Čr. U zápisu jsem byla jako jedna z organizátorek výtvarné aktivity pro děti a mám tudíž poznatky o dětech již fungujících v domácí škole. Jsou to děti bystré, inteligentní, většinou více seběvědomé než ty, které fungují již ve škole, nebo školce. Nebojí se ozvat, samy začínají komunikaci, jsou velmi tvůrčí... Zdá se že se socializací a inteligencí problém opravdu nemají Smile
U nás. Vznik naší školy nám vytrhl trn z paty, jelikož už jsme uvažovali jakou alternativu školy pro děti zvolit. Já ještě stále nemám tak jasno, jako můj muž, ale ten už věděl, že děti do klasické státní školy nepůjdou.
Důvody co mě ted rychle napadají.. Nespokojenost s přístupem učitelů k dětem, s metodikou výuky, se systémem hodnocení dětí. Dále nepřirozené prostředí mimo jiné podněcující šikanu, lhostejnost a posuzování dětí mezi sebou. (netvrdím, že to tak je všude, záleží na učiteli, najdou se i světlé výjmky Smile )

Osobně vidím jak děti v domácí škole nebo naší Montessori škole učení "žerou" a stále hledají nové metody a způsoby jak věc uchopit a pochopit.. narozdíl od znuděných a bojkotujících dětí, které jsou do toho tlačeny a hodnoceny.

Pochopitelně návyk na klasickou školu u nás funguje moc dobře a díky tomu vzniká nedůvěra v očích mnohých rodičů k dmácí škole nebo alternativám.

Já osobně obdivuji všechny kteří učí děti doma. Je to veliká výzva, která ohromě propojuje rodiče s dětmi a sourozenci mezi sebou. Myslím si, že tvrzení, že jde o maminky které se nudí, děbo chtějí být cool ukazují na hodně velké nepochopení. Jde o to, že maminka která vzdělává dítě doma bere zodpovědnost sama do vlastních rukou. Je to pro ni přirozený a nechce předávat své dítě institucím, jelikož to nepotřebuje. Má na to být matkou se vším všudy a proto vám, které učíte doma Gratuluju a přeju krásný radostný dny s vašima dětma! Jednička

Ještě bych podotkla, že netvrdím, že by matka která neučí doma nebo ráda pracuje nebyla máma se všim všudy. To je na každém co mu vyhovuje a snad se tu nebude nikdo urážet nad mým nadšením pro věc Smile

Jo a ještě.. Každý dítě je individuální bytost. Někdo potřebuje kolektiv více, jiný méně. Někdo potřebuje volnou ruku, jiný dril a nebo i hodnocení známkami. Každého motivuje něco jiného. NEmůžu teda tvrdit že montessori, Valdorf nebo homeschool jsou jediné východisko a super pro všechny. To ne. Je ale pravda, že ve státních školách nebývá čas a prostor na hledání individuálních potřeb dětí, prostě se jede v zajetých kolejích.

Obrázek uživatele Vanda.D

Samozrejme, ze klasicka skola tu neni od toho, aby se venovali kazdemu diteti zvlast. Ma pripravit a vzdelavat ve vseobecnych vecech, aby deti mely vseobecny prehled a znaly pravidla spolecnosti, ve ktere budou pak cely zivot zit. Na osobni potreby a konicky tu prave proto maji ty zajmove krouzky a sve rodice, kteri jim pomuzou se realizovat. Omlouvam se za psani, pisi to z mobilu.

Stránky

PápáSluníčko Zdravím těhule a maminky!

Ahoj holky,
jak dlouho jste byli otevřené na 2 prsty než jste porodili? Mně dnes dr řekl, že by to mohlo do týdne :///: . Kéž by!!!

Ahojte, že se vzduch při sexu dostane do vagíny ,to vím,tohle je možné,pak to z ní vychází jako prdění. Ale je možné, že ten vzduch se tam dostane i jinak? Třeba když má žena menstruaci,nebo dlouho sedí,apod? Nebyl sex,ale při čúrání na wc, vagína prděla. Díky za odpovědi.

Ahoj, cca 14 dní si všímám u sebe černé stolice. Setkala jste se s tím některé v těhotenství? U první dcery jsem tím trpěla taky , ale brala jsem železo a to bylo tím, teď zatím železo neberu a problém mám zase.

Holky, nezažila to některá?
Bolí mě už asi 4 týdny v krku s vystřelující bolestí do pravého ucha-jen při polykání, zívání. Byla jsem na ORL, nikde nic. Dneska jsem si volala na výsledky stěru z krku (a přiznám se, chtěla jsem, aby mi tam něco našli a už mi na to dali nějaké léky, aby to skončilo!!!). Ale výtěr byl ok.
Nevíte z čeho to je a co na to?

Ahoj maminky, už jsem úplně vyřízená, tak jdu o radu sem. :r: Máme oční holčičku a zhruba před 14 dni se začala strašně vztekat, když není něco tak, jak chce ona. A to myslím cokoliv. Nejhorší je, když přijde na řadu uspávání. Když ji dáme večer do postýlky, je schopná hodinu, hodinu a půl řvát, než upadne vyčerpáním a spí.

ahoj holky Pápá
určitě mi některá z Vás opět dobře poradí...
V případě operace dítěte s ním můžu být (do 6 let)na pokoji jako doprovod. Jak je to ale s neschopenkou????

Holky, už jsem nešťastná.Dceři budou v květnu 3 roky a vůbec nemluví.Má pár slovíček, ale to má už hrozně dlouho a nic jinýho říkat nechce. Opravdu se snažím, pomalu na ní mluvím, čtu knížky, říkanky od Lady, ale ani jednoduchý slova prostě neřekne.

Ahoj maminky i snažilky,jsem dnes 24 DC a už od 19 DC mám vždycky k večeru zimnici a zvýšenou tělesnou teplotu (obden),přes den jsem v pohodě a večer mě to vždycky takhle skolí. Dnes v noci jsem měla dokonce až horečku 38,4 st. A teď mi nic není a teplotu nemám! Jinak mi nic není,ani bolest v krku,nic. Jen jsem více unavená,pořád bych spala.Bolest v podbříšku až dnes lehce.

Ahoj,
jdu s takovým smutným dotazem. Chtěla bych vědět, zda některá z vás podstoupila redukci dvojvaječných dvojčat na jedno? Pokud ano, donosily jste druhé miminko, jak to probíhá? Moc děkuji všem.

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...