poradíte??návštěva ORL

04.01.2013

ahoj maminky,
potřebovala bych poradit jestli máte někdo zkušenosti.
22.12. jsem byla s tříletou dcerkou na pohotovosti na ORL - navečer si začala stěžovat že ji pobolívá ouško,říkala sem si za dva dny jsou Vánoce,pojedeme hned, at jí dají atb do ouška a je klid.dcerku bolelo ouško jen lehce,mohla na něm v klidu ležet, normálně si hrala apod.na pohotovosti,jí ho Dr.píchla a ni se semnou nebavila,řekla že je to virový a že máme za týden přijít..vůbec sem to nečekala,všude píšou že po píchnutí z ouška vyteče ten zánět a dítěti se ulevi,Juli ale nic nevyteklo,ouško jí začalo téct až za 36 hodin a to pouze čirá lepkavá tekutina - nějak mám pocit že jí ho píchla zbytečně...no za týden sme šly na kontrolu a Dr. mě opařila podruhé - řekla mi že dcerka na pravé ucho velmi špatně slyší, na levé o něco líp, že je to jak kdyby byla pod vodou, že má na bubínkách jatarovitý sekret,který bude potřeba mikrochirurgicky odstranit a při té příležitosti jí zřejmě zavedou trubičky do učí a vezmou jí nosní mandle.Zůstala sem jak opařená..jen sem se zmohla na to abych jí řekla jestli to nejde nějak přeléčit - to se na mě celkem posměsně otočila se slovy a jak by jste to asi jako chtěla léčit?říkám jí že si to teda nemyslím,že má až takové problémy, že byla před dvěma měsíci na tříleté prohlídce,kde slyšela perfektně,tak řekla no když myslíte tak Vám dáme ještě měsíc a přijdtě pak na kontrolu.řekla že teda má žvýkat žvýkačky a foukat do takovýho balonku (otovant)a mám šplíchat do nosu mořskou vodu.
Jenže já nevím mě se to prostě nezdá - jediné s čím sem ochotná se tak nějak smířit je to vyčištění ouška. Ale rozhodně nemám pocit že by dcerka špatně slyšela....studovala sem kde co a to co se všude popisuje dcera nemá - příznaky, píše se že děti často marodi,dcera ještě ani jednou nemarodila, jen parkrát rýma a asi dvakrát kašel...ano ted měla rýmu skoro měsíc, ale to já taky,navíc chodí do školky...a nebylo to nic hrozného...že huhňají a špatně vyslovují,nehuhňa a vyslovuje parádně,od dvou let i "r"...ano chrápe, jenže manžel taky,šíleně, tchýně taky děsně..navíc ta poloha ve které spí, no to bych chrápala i já...já vím že se snažím najít všechny důvody proč si myslet že je zdravá,ale prostě se mi to nezdá :( je na druhé straně obývaku - zašeptám na ni, do toho hraje tv a ona zareaguje...
No na kontrolu půjdu někam jinam a uvidím....
tak sem se vypsala ze svých velmi smíšených pocitů...jako rozhodně nechci zanedbat dcery zdravotní stav ale nechci ji vystavovat zbytečným a preventivním opatřením... máte někdo nějaké zkušenosti? třeba s tím jantarovitým sekretem na bubínku (prý je to chornický zánět středního ucha) ...?že by zmizel? apod.
moc děkuji za jakoukoliv odpověd...

holky moc Vám děkuji za vaše komentáře....
u nás není zatím žádná změna, včera sem byla s Juli u jedné orl tady u nás,jenže paní dr. to nějak extra nezajímalo, řekla mi že tekutinu na bubínku stále trošku má, nosní mandli má mírně zvětšenou, podle tympografu stále špatně slyší...řekla mi že je divné že dcera netrpívá na angíny a jiné infekty,ale víc to nekomentovala...pak vyzkoušela jestli slyší tím že na ni šeptala..jenže holka slyšela,uplně všechno přec celou místnost a dr. mi na to řekla: "hm..to je divné,slyšet by neměla, no ale budeme se řídit tympografem" ale to je přece divné ne?...povídám jí že se mi ale nelíbí že je jediné řešení kompletní operace (trubičky,mandle)..že přece musí být něco čím bych se mohla zkusit vyhnout tomu...to se na mě jen usmála a řekla no něco vyzkoušet můžete,povídám a co? a ona kupte jí žvýkačky...a pak povídá víte kdyby byla starší dala bych Vám kortikoidy a bylo by po problému ale takhle...není to postavené na hlavu?že být starší tak to vyřeší lék a jen protože je mladší tak musí na operaci? .... no konzultovala sem to s dětskou,té se to taky nezdá a tak mi dala doporučení na nějakého specialistu do Brna,takže se objednám tam a uvidím co mi poví on..samozřejmě bych si nevzala na triko to že bych zanedbala zdravotní stav Julči,pokud i on řekne operace tak začnu hledat nemocnici a konzultovat co bude nejlepší a jak a proč apod. Jen prostě doufám,že on se k nám bude konečně chovat s nějakým zájmem,že konečně něco udělá...No máme cca měsíc k dobru, dneska jdu koupit kapičky Audiron a budu tím vytírat ouška,velmi mi je doporučujou maminky, koupili sme Otovent,budeme profukovat ouško přes nosík, a ještě chci zkusit homeopatika na tu nosní mandličku....a uvidím jestli tam bude za ten měsíc nějaké zlepšení...tak nám držeta palečky at je to lepší...i když moc tomu už nevěřím...moc se o malou bojím :( chjo to je trápení ...tak sem se Vám vyfnukala...

Taky se podělím o svou zkušenost. Má starší dcera trpěla častými záněty středouší. Někdy to bylo na píchnutí, někdy né. Rýmu mívala, ale né zas tak často. Pak ale začala hůř slyšet - když třeba koukala na TV stěžovala si, že neslyší, že jí mám dát hlasitěji. Na ORL nás poslali na tympanograf, kde zjistili, že u jednoho ouška vychází špatně B křivka. A tak ve svých 5 letech podstoupila trhání nosní mandle a právě zavedení stipule (jako bylo doporučeno i Vám). Trubička je v uchu cca 1 rok. Zákrok se provádí v narkóze a dělá se to najednou - mandle i stipule. Po roce ale opět tympano vycházelo špatně, takže další operace na zavedení trubičky. Další rok opět to samé. Teprve po 3 letech už bylo vše OK. Musím, ale říct, že po tu dobu, co měla trubičku, neměla ani jednou zánět ucha. U mladší dcery, jsem už od miminka pozorovala, že se jí hůř dýcha. Časem začala i chrápat a když začla běhat, stačil kousek běhu a byla neskutečně zadýchaná. Vypadalo to, jako by pořád měla plný nos, dýchala pusou, huhňala - ale rýma žádná. Pak jsme byli 2x za 2 měsíce píchat ucho. Opět nám bylo doporučeno trhání nosní mandle a dání stipule. Taky vycházelo špatné tympano. U ní jsem ale žádné zhoršení sluchu nepozorovala, tak s vytržením mandle jsem souhlasila, ale odmítla jsem zavedení stipule - to jí bylo 2,5 let. Oni to totiž dělají raději najednou, aby dítě nemuselo třeba po půl roce znovu pod narkózu, ale aby se zlepšil tympanograf opravdu někdy stačí odstranit mandli. Na trhání mandle jsem se vyloženě těšila a musím říct, že i dcerce se neskutečně ulevilo. Takže tady opravdu stačilo jen vytrhnout mandli a žádná stipule nebyla zapotřebí.
Zajděte si ještě k jinému specialistovi a uvidíte...

Ahojky, já tě nechci děsit zajdi ještě jinam, ale já mám tříletého chlapečka jsme po vyndání nosní mandle, také stále chrápal měl opakované infekty a husté rýmy, ale nejhorší na tom je, že i špatné ouško a bohužel v takovém stavu, že jsem to ani netušila, prý na něj špatně slyší, poslali nás na audio a skutečně, také jsem dělala pokusy a šeptala vše slyšel, ale nález je takový jaký je a to audio to potvrdilo, myslím si, že pravda to asi bude na základě mé zkušenosti, také jsem si to vysvětlovala a nakonec jsme šli na operaci a neskutečná úleva proběhla, nechrápe, rýmy už nemá, ouško už se zhojilo vše se jeví dobře, takže fakt asi bych to neprotahovala, aby neměla poškození bubínku, bud ráda že se na to ještě relativně včas přišlo, držím palce, vše bývá od nosní mandle je to mrcha, která škodí někdy usilovně někdy nenásilně a nenápadně, nás potrápila teda festově.

syn - 3 roky začal pěkně chrápat, dětská nás poslala na dětské ORL, tam ho ledabyle vyšetřil doktor a okamžitě odeslal na objednání k odnětí mandlí, že prý čím dřív, tím lépe a bude mít menší následky.
Ještě ten den jsem si okamžitě domluvila vyšetření jinou ORL lékařkou, která řekla, že kdyby psala skripta, tak ho chce do publikace, protože tak krásné a fyziologické a naprosto ZDRAVÉ mandle se vidí jenom z protekce a že v žádném případě žádný zákrok a chrápání je zřemě alergického původu ( i já mám atypickou alergii na prach a roztoče)
tak asi tak u nás :-)

Ahoj ,tak nejsem doktorka ae já bych zkusila ještě jinou paní doktorku a uvidíš co ti řekne,já mám sice trochu jinou zkušenost ale mám, mého syna na ORL léčila paní doktorka neustále kortikoidníma kapkama a dost dlouho tak jsem přešla jinam a tam nás vyléčila paní doktorka do měsíce a už se nám problém nikdy nevrátil.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka