Porodnice Apolinář | Moje těhotenství.cz

Porodnice Apolinář

Porodnice Apolinář
Porodnice Apolinář
Porodnice Apolinář
Porodnice Apolinář
Porodnice Apolinář

Gynekologicko-porodnická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (LF UK) a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je zdravotnické zařízení, které bylo v minulosti z mnoha hledisek unikátním místem. Tuto výjimečnost si udrželo i do dnešních dnů.Od otevření původně Zemské porodnice v roce 1875 byla v její budově poskytována nejen léčebná péče, ale protože zařízení bylo nedílnou součástí Univerzity Karlovy, získávali zde vzdělání a později i pracovní uplatnění největší osobnosti českého porodnictví. Mnozí z nich byli učiteli nejen studentů lékařství, ale i mnoha generací porodních asistentek a začínajících lékařů.

Kontakty:

Gynekologicko-porodnická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v PrazeApolinářská 18128 51 Praha 2

Telefon (ústředna): 224 961 111

E-mail:info@apolinar.cz

Web: http://www.apolinar.cz

Ukázat na mapě

V budově je Perinatologické centrum pro Prahu a Středočeský kraj. Toto centrum v řadě případů slouží i jako superkonziliární pracoviště pro nejzávažnější těhotenské patologie pro celou Českou republiku. Tím se naplňuje Hlávkův odkaz výstavby Zemské porodnice, která v současné době patří mezi nejdéle nepřetržitě otevřené porodnice na světě.

Perinatologické centrum poskytuje péči zejména ženám s předčasnými porody, především před 32. týdnem těhotenství. Dále jsou zde organizovány materiální, technické a zejména personální podmínky pro další těhotenská rizika, nebo dokonce patologie. Pracují zde týmy lékařů, porodních asistentek a zdravotních sester, které poskytují těhotným s cukrovkou, se závažnými chorobami srdce, s poruchami krevní srážlivosti, s nespecifickými záněty střev (např. Crohnova nemoc nebo colitis ulcerosa), dále s myastenií a revmatoidními chorobami. Ve spolupráci s IKEM Praha zde probíhá významná mezioborová péče o těhotné ženy po transplantaci některého orgánu. V našem Perinatologickém centru dále diagnostikujeme a léčíme některé nemoci dětí ještě před jejich narozením, tedy nitroděložně.

Široká nabídka poskytovaných služeb pro těhotné a rodičky se závažnými zdravotními problémy je umožněna jen díky jedinečnému propojení jednotlivých oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze s klinikami 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Příkladem zachování tradice a pokračování v ní je péče, kterou se na našem pracovišti rodičky dostávají pro úlevu od porodních bolestí, respektive regulace bolestí. Naše porodnice byla již i v dávné minulosti centrem pro zavádění a rozvoj nových metod analgezie u porodu a anestezie u císařského řezu.

V současnosti nabízíme celou škálu metod a prostředků, které umožňují účinnou a přitom pro matku i dítě bezpečnou regulaci porodních bolestí. Můžeme poskytnout nefarmakologické postupy, ale i moderní a velmi účinně bolest tišící metody. Z nefarmakologických metod nabízíme zejména TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace), použití vody (relaxační vany). Z farmakologických metod mají rodičky možnost využít dýchání „rajského plynu“ (Entonox) nebo mohou využít nitrosvalové podání účinného analgetika Nalbuphinu.

V našem porodnickém zařízení je více než 20 let organizována služba velmi erudovaných anesteziologů pro podání epidurální analgezie. Tato služba posledních 15 let funguje nepřetržitě 24 hodin denně.

Žádná z metod není zdravotníky naší porodnice preferována. Vždy záleží na svobodném výběru rodičky. Právě servis v podávání moderních analgetických metod je jedním z hlavních důvodů, proč je naše porodnice těhotnými ženami tak často vyhledávána.

Všechny metody porodnické analgezie jsou zdarma, a to dokonce i podání epidurální analgezie.

Rodičky si u nás mohou vybrat svoji porodní asistentku nebo porodníka, kteří mají řádnou pracovní smlouvu s VFN. Přítomnost partnera je umožněna dokonce i u císařského řezu, avšak s jednou podmínkou, operace musí probíhat s použitím  regionální anestezie (epidurální nebo subarachnoidální metody), na naší klinice se tak stává asi v 70 % císařských řezů.

Lékaři a porodní asistentky kliniky organizují celou řadu postgraduálních programů, ve kterých se lékaři a porodní asistentky nejen z celé České republiky, ale čím dále tím častěji i ze zahraničí mohou seznamovat s novými léčebnými metodami a postupy.

Mnozí z lékařů našeho porodnického zařízení jsou úspěšnými řešiteli celé řady významných vědecko-výzkumných projektů, které jsou podporovány grantovými agenturami ministerstva zdravotnictví nebo české akademie věd. Počtem vědeckých publikací z oblasti perinatologie se řadí naše klinika na přední místo v České republice. To, že je naše porodnice schopna nabízet další vzdělávání lékařům a porodním asistentkám (postgraduální vzdělávání), je zárukou vysoké odbornosti celého týmu zaměstnanců naší kliniky.

Tato porodnice získala v roce 2005 jako první v Evropě certifikát Evropské odborné společnosti pro gynekologii a porodnictví (EBCOG) pro tři udělované subspecializace (perinatologie, urogynekologie a gynekologická onkologie). Certifikát EBCOG se vystavuje pouze za podmínek, že zdravotnické zařízení dodržuje nejvyšší standardy poskytované péče, a proto může být garantem postgraduálního vzdělávání v oboru gynekologie a porodnictví v Evropě.

 

Zdroj: Apolinar.cz

Porodnice: 

Komentáře

Obrázek uživatele veronikaa

Je opravdu fajn,rodila jsem tam před třemi lety a něco a ted tam bud rodit zase..............

Obrázek uživatele iira

Rodila jsem tam před 4tydny a nemužu si stěžovat.Co se tykalo porodu samotneho tak péče byla velmi kvalitni a musim řict , že i velmi profesionální.Neměla jsem porod zrovna lehky , ale doktoři mi vše vysvětlili a následně i pomohli.Co se tyka péče po porodu na oddělení šestinedělí už je jina.Ne že by všechny sestry byly nepřijemne, ale sem tam na některou narazíte.Ale jsme s mojí malou ještěrkou Janou doma a v pořadku a když si na to vše zpětně vzpomenu tak musim říct , že to nebylo hrozné.Každopadně pokud si pořídíme ještě jedno mimčo tak určitě pujdu zase k Apolináři.

Obrázek uživatele janek

Já tam rodila před půl rokem a paráda Jednička , příjemný doktoři, sestřičky. Nemůžu si stěžovat.

Obrázek uživatele Romana

personál byl velmi příjemný a velmi profesionální, akorát bylo vidět na každém kroku, že tam byl velký šrumec. Rychle postavit na nohy, rychle všechno naučit, rychle se dostat do pohody a honem domů...uvolnit místo další. Přesto všechno tam půjdu příště rodit zase. Fakt kvalitní lidé, kteří vědí co mají dělat a někteří si ponechali i lidský přístup.

Obrázek uživatele elimon

Ahoj..rodila jsem tam v dubnu..přístup porodních sester byl super,doktorů také...opravdu dělali vše co mají a klobouk dolů za jejich rady atd..oddělení šestinedělý bylo také dobré,sestřičky,které jsme tam ten týden měli byli ochotné..jak ženské ,tak dětské sestry..poradily uplně se vším..žádná se netvářila,že jí něco vadí..měla jsem nastandart pokoj a nemůžu si na nic stěžovat

Obrázek uživatele Lucina

Kamarádka rodila před 3 lety u Apolináře a šestinedělí hrůůůza, hlavně oddělení P15. Můžu to potvrdit, porod super, ale následná péče na šestinedělí P15, hnus, ale je to už 5 let. Nepříjemné sestry, ukrajinky, které uklízely v noci, blázinec. I když co slyším kolem sebe tak se to tam moc nezměnilo. Kamarádka teď rodila na Bulovce a byla nadšená. K Apolináři už by nešla. Apolinář je výrobna dětí.

Obrázek uživatele Jana 1

Ahoj já jsem u Apolináře rodila před 5 týdny.A musím potvrdit co pířeš porod super sestry ochodný a malá byla od příjmu po 3 hodinách na světě takže jsem tam dlouho nepobyla a ještě k tomu jsem tak byla jako jediná rodička takže nemůžu říct jaký by to bylo kdyby nás tak bylo víc rodících na jednou.Ale pak jelikoš jsem neměla mlíko tak tam se mou dělaly vše možné i nemožné a bylo to nepříjemné a vždy to dopadlo že jsem malou nakrmila cizím mlékem ale to záleželo kdo zrovna sloužil ty horší nevěšily že nemám mléko a jedni mě dokonce daly na elektronickou odsávačku aby se potvrdilo že opravdu nemám mléko a to bylo v půlnoci a druhý den mě pustily domů protože se rodilo hodně dětí a neměly lůžka.Ale už vím co a jak a příště tam pudu zase rodit.

Obrázek uživatele veronikaa

Jak jsem spala níže....Rodila jsem u apolináře před třemi roky a něco a bylo to opravdu fajn,ale td sem tam rodila zase ped třemi měsíci........Na sále bylo vše ok doktorka ktrá mě rodila byla opravdu suprová ale když mě pýchali epidurál nic moc,napýchávali mě ho na čyřikrát a když jsem jim pak už v opravdu elkých bolestech říkala že budu rodit at už toho nechají tak mě paní anestezioložka řekla že je blbost abych se tak rychle otevřela kído si pokračovala dál,tak sem naní zařvala že si musím lehnout a já fakt začla rodit byl to fofor.No ašseti nedělé hrůůůůůůůůůůza hlavně sprchy tobyl přímo hnus,věčně ucpané a špinavé a to tam byli jen tři na celé oddělení..........Takže to by tam měliopravdu změnit

Obrázek uživatele bimbo

Smile tak u mě to bylo rychlé rozhodnutí,protože jsem se tam léčila na neplodnost a byla jsem tam na umělém oplodnění a vyšlo nám to hned na poprvé.Termín porodu mám 7.1.2009 tak doufám,že to ten náš rošťák vydrží.Taky tam rodili dvě kamarádky a celkem to ušlo ta jedna tam dokonce pracovala. Mimčo s dudlíkem

Obrázek uživatele bekanek

Ahoj, já rodila u Apolináře před dvěma lety, akorát tam probíhala rekonstrukce a i přes to, že byla porodnice přeplněná a nebyly volné pokoje, byl personál velmi příjemný a pohotoví. Rodila jsem totiž v 36. týdnu a syn měl velké problémy s dýcháním, takže jsme si prošli i neonatologií. Letos v srpnu se nám narodí další miminko a zase doufám u Apolináře. Jediné mínus, které zde vidím je osobní registrace, která probíhá v hodinu, kdy můj syn spí po obědě. To je trošku nedomyšlené.

Obrázek uživatele Lucky78

Ahoj. Rodila jsem u Apolináře loni v září a nemůžu si stěžovat. Porodní asistentky i doktorka byly profesionálky každým coulem, povzbuzovaly mě a chválily. Byla jsem prvorodička a nebyla jsem na žádném kurzu a ony mi všechno hezky vysvětlily tak, že jsem neměla žádné problémy s tlačením a dýcháním. Na šestinedělí byly taky samé příjemné sestřičky, na moje dotazy vždycky trpělivě odpovídaly. Pomáhaly mi s kojením, prostě si na péči nemůžu stěžovat. Jediný, co je na Apolináři ekl, jsou společný záchody(ty jsou fakt hnusný :sick: ) a ty návštěvy na chodbě jsou taky opruz. Ale vím, že by mi bylo nepříjemný, kdyby se na pokoj nahrnula něčí návštěva a já zrovna kojila. Až budu rodit příště, půjdu zase k Apolináři. Vím, že kdyby se něco nedej bože přihodilo, jsou tam na to připraveni Jednička .

Obrázek uživatele wicca29

Ahoj rodila jsem u Apolináře 30.1.09. Co se týká přístupu a profesionality tak si taky nemohu stěžovat. Jen pokud chcete něco vědět musíte se sama aktivně ptát, všechno Vám tam detailně neřeknou co se bude kdy dít. Jinak trpělivost a podpora u porodu ze strany PA a hlavně mladého doktora byla skvělá. Po porodu na šestinedelí byl sice frmol, narváno, ale našla se sestra která mi trpělivě pomohla s kojením s kloboučky a poradila jak na líné miminko aby sálo, od té doby sme začali pořádně kojit a pak náš mohli pustit domů.
Takže když to shrnu tak služby personálu, čistota, ochota za 1, jídlo v nemocnici za 3, naštěstí tam je fajn bufet )

Obrázek uživatele kayka.k

Ahojky holky,
moc děkuji za vaše příspěvky Jednička Já jsem tam ještě nerodila,ale mám
u Apolináře registraci,takže tam rodit budu a hodně jste mě uklidnil.
Mám z porodu veliký strach,ale jak čtu o fain přístupu,tak si říkám, že to
zvládnu. No a že se na šestinedělí sem tam najde nepříjewmná sestra???
No a kde ne všude je někdo nepříjemný :w:
Ještě jednou Vám moc děkuji, za vaše příspěvky a jsem moooc ráda, že těch
lepších zkušeností je mnohem více Srdce Srdce Srdce

Obrázek uživatele prue

ahoky jaký si měla skušenosti?

Obrázek uživatele KatkaHancova

U Apolináře?Už nikdy!!!!Rodila jsem ve 33týdnu,a tak neochotné a arogantní sestry jsem ještě neviděla.Byl to můj druhý porod,syna jsem rodila u nás v Jablonecké porodnici,a nemohla jsem si na nic stěžovat.Za to v Praze hrůza,jediný kdo tam byl příjemný,tak byla laktační sestra,ale to mi moc nepomohlo,protože mi zastavily laktaci z důvodů mé nemoci,měla jsem nefrotický syndrom v těhotenství a dávaly mi spoustu prášků na ledviny.

Obrázek uživatele prue

Apolinář vřele doporučuji rodila sem tam před měsícem a byla se moc spokojená.Jinak se vyplatí dostat na porodní sál č.1 a na p.1.Sice se platí nadstandart,ale super personál velmi ochotný jak na porodním sále tak na šestinedělí.Boužel nedá se to dopředu zamluvit.

Obrázek uživatele milanjunior

Dostala jsem v porodnici par formularu,ktere jsem vyplnila......jen u jednoho jsem se zarazila a nevim co mam zaskrtnout.Ptaji se jestli souhlasim nebo nesouhlasim s tim,ze pri diagnostickych a lecebnych vykonech mohou byt protomny osoby ,ktere se ve VFN ziskavaji zpusobilost k vykonu zdravotnickeho povolani a jejich odborny dohled.
Nevim co mam zaskrtnou,aby tam pak na me blbe nekoukali......rodim totiz poprve a neumim si predstavit,ze by tam byli nejaky lide,ktere se to na me budou ucit a na druhou stranu si rikam ,ze se to nejak naucit musi.
Prosim holky napiste mi co jste zaskrtli vy.
Mam tyden pred porodem a uz ted jsem s toho pekne nervozni:-(
Moc vam vsem dekuji:-)pa

Obrázek uživatele wicca29

já jsem zaškrtla že mi to vadí, nechtěla jsem aby u mého prvního porodu koukali nějací další lidé, prostě mi uplně stačilo že tam bylo 5 lidí a každej do mně hučel něco jiného....

Obrázek uživatele Kristina.B

Ahoj tak já se taky připojím ........rodila jsem tam 8.7.09 1.dítě doktoři super ale sestry katastrofa malej se narodil o mšsíc dřív vážil 2135g/46cm neměl sílu sát a tak po několika dnech doktor nařídil abych odstříkávala a dávala mu s flašky!Večer jsem šla na sesternu aby mi ohřáli mlíko které jsem měla odstříkané v lednici a sestřičky(2)mi řekli že kvúli nám(malýmu)vstávat a ohřejvat tu trochu mílka nebudou ať se mladej snaží!!!!!!!!!Já málem dostala infarkt by slabej a nikdy neměl sílu vypít tolik kolik měl a oni fakt nevstali a to mlíko neohřáli.........:-((Potom dostal žloutenku a byl několik dní na tom svícení krmili ho oni jen jsem mohla nosit na sesternu mlíko,který se mi začalo rapidně strácet .Po několika dnech mi ho vrátili na pokoj a kluk vážil 1800g!!!!!!!!!hodně zhubnul Sad vedle mne byla na pokoji maminka s holčičkou když ji malou přinesli tak se za chvilku začala dusit paní s holčičkou v náručí běžela na sesternu a na celou chodbu křičela že se ji dusí dítě rychle jsem se nahla z postele a malá byla rudo-fialová najednou jsem zaslechla sestru jak s ledovým klidem na chodbě říká no a co mám dělat jděte si dozadu na dětské já jsem pro dospělý!!!!!!!!!!no nevím podle mne měla pomoct je to přece zdravotník nebo ne?nikdy nám nic nevysvětlily i když jsme se ptali alle to byla maličkos proti jiným věcem co jsem za těch pár dní zažila v tak známé poodnici !!!!!Pochopila jsem proč kluk zhubnul víc než jiný děti co byly aky na žloutence prostě neměl sílu sát a tak se sestry nějak moc neobtěžovali když už ho fakt chtěli nakrmit tak mu ve spaní narvali stíkačku l mlíkem tak do pusy že mu porušili tu kůžičku co spojuje jazyk a spodní čelist protože cca po 3 dnech doma jsem zjistila že tam má nějakej zánět jako by hnisavou bouličku.Ve vinohradský nemocnici mu to vyřízli a už to má v pořádku!Než jsem šla domu začala jsem přicházet o mlíko!ve finále jsem o něj přiška úplně.Můj závěr že Apolinář fakt nikdy víc!!!!!!!!!!
V

Obrázek uživatele prue

ahojky nevim jak to chodí na normálnim oddělení ,ale na nadstandartu super.

Obrázek uživatele Martas30

plánovaný cisař proběhl v pohodě, anestezioložka byla naprosto skvělá!!! Doktoři odvedli dobrou práci, jizvu mám moc pěknou. Pak jsem byla na nadstandartu a sestry byly taky skvělé, až na jednu zamindrákovanou blondýnu. Musela mi nosit malou na kojení, neb byla kvůli žloutence pod lampou a strašně mě vynadala, když toho malá moc nevypila, že mi jí nebude nosit každý 2 hodiny. Jenomže jak byl z té lampy zblblá, tak jsem jí musela otírat studeným perlanem, aby vypila aspoň něco. Byly to šílené nervy. A v noci mi ji přinesla a hnusně mi ji strčila do náruče. Ani se mi jí tam nechtělo vracet.
A jídlo bylo docela hnusný a hlavně skoro vždycky studený a bez možnosti ohřátí. Mikrovlnku měli pro sebe jenom sestry zamčenou v kuchyňce :-g( .

Obrázek uživatele Lucina

Jéé, já jsem taky ležela na P15, už je to teda 5 let Lol Sestry na dětském byly příšerné...:)) jen na jednu, ale ono se to zase dá chápat.... málo personálu, hodně rodiček a jsou to jen lidi. Maminy si to po porodu více berou. Jídlo hrozný, ale to je všude. Ale na porod si stěžovat nemůžu, měla jsem indukci a vše proběhlo skvěle. Manža stále se mnou. A myslím, že o tom to je. mají tam super vybavení - kdyby něco. Příští pátek se tam jdu zase zaregistrovat. I když všechno nebylo super, tak jsem vcelku byla spokojená. Je jasný, že pokud si vyberu takto vytíženou porodnici, že se tam se mnou nebude nikdo "mazat". Tak všem přeji pohodový porod a ať se Vám tam alespoň trošku líbí. Hlavní je aby dítě bylo v pořádku Lol

Obrázek uživatele cory

Ahojky.... mám takovej dotaz skrz porodnici u apolináře,mám tam rodit v únoru...
Příspěvky co jsem si tu přečetla jsou různý,je jasný že každý to vidí trochu jinak...Mě by zajímalo jak to tam chodí po porodu,jsou mimča na pokojích z maminkama a po kolika tak jsou pokoje....?? Taky jsem slyšela že kontroly před porodem tam trvají klidně až 8 hodin,je to možný??? díky za odpovědi.....

Obrázek uživatele critline

Když jsem tam chodila na kontroly nikdy jsem nečekala dlouho. Ale vyplatí se chodit na monitory mezi prvníma.Po porodu te nechaj vyspat a pak ti mimi donesou.Snaž se vyhnout oddelení P3- hrozivá hygiena. Byli jsme tam 3 na pokoji. pak 2- dle stavu přeplnení.

Obrázek uživatele cory

Zajímalo by mě jak si vybereš pokoj,to si asi nevybereš,jen kdybys chtěla nadstandart,že??

Obrázek uživatele critline

Ahoj
rodila jsem v prosinci 2009. Porod dlouhý- 18 hod.Už by jsem určite rodit zde nechtela.Na porodním sálu jsou boxy malé. soukromí žádne, když mne šili tak okolo chodil personál a ja měla pocit že mi videj až do žaludku.Manžel jse dostal ke mne na poslední hodinu porodu- i tak díky za ní. Ale inak tam stál hodinu předem než ho pustili na box.Nevíme proč.
Pak jsem ležela na P3- personál dobrý i detský sestry. Ale oddelení strašné- prošte jednoduše špína. Koupelnu nam umyli raz, postele jsme měli jako kutlochy.Nemohla jsem se dočkat až nás pustej domů
Mrzelo ma to o to víc že sama jsem zdravotní setra- ve VFN. Myslím že na oddelení šestinedelí je hygiena důležitá. Je to ale hodne o lidech co jsou ochotní udelat a zlepšit.

Obrázek uživatele Arutha

ahojky já u apolináře rodila 22.1.2009 a už nidky víc. Přišla jsem tam na normální kontrolu na 2 cm otevřená s nepravidelnýma kontrakcema. Poslali mě na zátěžový test a tam byla hodnota špatná tak mě upíchli na rizikové oddělené s tím že porod se vyvolá. Mamku kterou sem tam měla jako oporu poslai dom at příjde tak odpoledne tak kolem 14. já tam přišla v 7, no dostanu se k věci, na samotné koji mi 3 x vypadl proud, sami jsme se museli zeptat na nejnižší hodnotu srdíčka miminka a sami zavolat sestru která popíjela z druhou kafčo na druhé straně, když malému začal klesat tep, jako být tam sama tak nevím jestli byvh se jí dovolala a nebo jestli by nechali malého umřít a byla bych další co je ve zprávách, tohle mě hrozně zklamalo, stejně jakio přístup některých sester na oddělení šestinedělí, kde mě přivezli z jipky po císaři, sestra my hodila tašku na podlahu, vemte si věci a do sprchy, já se přitom nemohla ihnout ani omylem, jako fakt hnus a kojení ten samej přístup, u každého kojení jsem spotřebovala sestru, ovčem noční se na mě vyprdli dali mi flašku pro malého a čus pipi,nechali mě tam 5 dnů trápit a nikdo nic ani nekvákl o kloubpoučcích na kojení, já měla totiž vpáčené bradavky, takže doma jsme se hodně trápila a nakonec to vzdala, prostě až na světlé vyjímky hnus

Obrázek uživatele Kika-7

Ahojky. Já u Apolináře rodila 26.12.2009.A nemůžu si na nic stěžovat. Je fakt že ne všechny sestry byly příjemné ale kde nejsou.Já byla spokojená a příště tam půjdu určitě zase.

Obrázek uživatele Lucina

U Apolináře jsem rodila 22.6.10... podruhé, stejné oddělení, stejný sál... dokonce si některé sestřičky pamatuji... akorát tentokrát to bylo i na šestinedělí super Lol dokonce i jídlo bylo fajn... porod byl šílený, ale všichni na porodním sále bezva... Smile mám na to moc krásné vzpomínky, jen jsem si to ze začátku moc neužila... 14 dní jsem si nemohla sednout Sad Moc všem děkuji Smile hlavně za velikánskou pomoc paní doktorky Skřenkové Smile L.Z.

Obrázek uživatele Kratik

U Apilnáře jsem rodila v prosinci 2007 a hrůza děs. Ale teď jsem těhu po druhé a jsem tam registrvaná znovu. Prostě se mi jinam nechtělo. byla sem tam na velkém utz. Tak snad to tam teď bude lepší :ooo:

Obrázek uživatele sharrins

Ahoj. Ja rodila u Apolinare v breznu 2010 krom toho, ze se ve vetsine nemocnic najde neco co nam nevyhovuje, nebo personal, ktery se nam taky nazalibi, me prijde normalni, ze to vsude neni stejne. Sestry nejisu roboti a doktori take... Sama jsem zdravotni sestra a u Apolinare jsem si odbyvala i svou praxi. Proto jsem si zvolila i porod tam, ponevadz jsem vedela jak to tam chodi... :s: kontrakce mi zacali v 2,30 rano a do porodky jsme prijeli v pul sesty. Nikdo nebyl neprijemny, vse probehlo tak jak ma. Ve dvanact, kdy jsem se porad neotvirala a prosilala jsem o epidural, me vysvetlili, ze to jde az kdyz budu na 2 prsty, tak v poho, vydrzela jsem...Vsichni byli mili a ohleduplni....Jen anesteziologa bych nakopala do pr....ale nekdo brjt nakopanej musi...To samy ten skrcek jeden, nevim jak se jmenoval, ale byl to doktor takovej malej arogantni s frnakem nahoru....LKdyz se Vam holky neco nezda, nelibi TAK SE NEOJTE A MLUVTE!!!!!!!!! Nikdo na Vas nemuze byt potom neprijemny, hlavne mit svuj nazor a stat si za tim!!! Ja jim jasne jeste tesne pred porodem rekla, ze toho malyho tam nechci ani videt a bylo to!!! Uz se u me neobjevil! Takze nebat se a mluvit s personalem....A klidne si postezovat jedny sestre a potom budou vsechny kolem vas chodit jak vasi andele....Ono jim to chce nekdy dat vedet, ze oni nejsou v te situaci, co VY, takze asi tak...Ja budu u Apolinare rodit podruhe znova....a rada... :s: Pápá

Obrázek uživatele Martina Petraturova

:O
Ahoj ja mam zkusenost takovou: Ve st.mi zacaly dost silne poslicky,ale porad nepravodelne,ve ct rano se to zacalo upravovat a ja kdyz to bylo po 7 minutach jsme se zbalili a jeli.Mame to od domu cca pul hodinky,ale byla spicka a tak jsme vyrazili. Dojeli jsme k apolinari,stahy po 5 min.po prohlidnuti mi bylo receno,ze mam jet domu,ze to jeste nevypada a ze se neotviram,ale dostala jsem dva nejake cipky do toho jeden Hamiltnuv hmat (mim.bolest jak pras...),a tak se sklicenym vyrazem a bolestma jsme sli pryc.Zavolala na s kamaradka at nejezdime domu,ze co kdyby a tak jsme jeli k ni domu,jediny stesti. Uvarila mi kafe a ja zacala mit bolesti po 3 min.,ale bala jsem se jet,ze me zase poslou pryc,nastesti si me tam uz nechali!. To bylo pul 6 odpoledne! prevlikli me do andela a nechali chodit po chodbe,kde normalne jeste snad probihali kontroly pred porodem. Nekolikrat me zavolali na toceni,ale porad jsem se neotvirala az ve 22:00 me vzali do sprchy a poslali manzela opet domu!,ze to jeste neni,ale at je na telefonu.Nastesti byl okousek dal v KFC na veceri. Mezi tim mi dali sprchu,klistyr a pichli vodu a pak prisla uzasna uleva,kdy mi dali epidural.Porad jsem se neotvirala. Do toho chodily PA na kukanou a pak doktori a snad cely personal.Po nekolika hodinach nepostupujiciho porodu a ukrutnych bolestech a zastavovani kontrakci ( nebudu sem vypisovat co vse jsem mezi tim zazila a co mi delali) nakonec pristoupili k cisarskemu rezu. Nakonec jsem se dozvedela,ze Adamek mel 2x omotanou snuru kolem krku a nebyl dorotovany,proto jsem nemohla rodit prirozene.To vse trvalo dlouhych 11 hodin! :w: :w: Ale kdyz jsem pak videla ten nas poklad vse bylo zazehnano a myslenky na "porody" jsem hned zazehnala,ale trapi me to doted. Jinak na 6tinedeli me neprevezli,dali me na JIP na gyndu pry nemeli volne misto na jip na 6tinedelce a az za dva dny pe dali uz na normalni 6ti nedelku. Mimochodem,kdyby nebylo manzela,ktery mi podaval informace o synovi asi bych nic jinyho nevedela. Nikdo me a jeste jedny rodicce nic nesdelil. Na sestinedelce taky nic moc,nepotrebuji zadny luxus ani byt sama na pokoji,ale trochu vstricnosti a vic ohleduplnosti po cisari nic by se nestalo. Takze dalsi porod budu velmi peclive vazit kde bude. I kdyz jiak pece byla dobra,ale nejake vyhrady urcite mam,ale kdo mi zaruci,ze jinde to bude lepsi????!!!! Ne

Obrázek uživatele Kuncovka

omluva a oprava za skomolené jméno Martině - Martina Petraturova :s: Pápá Dance 4

Přidat komentář

Chci dát miminko k adopci

Dobrý den,

Nedávno jsem zjistila, že jsem v 17 týdnu těhotenství bohužel...

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

si asi myslím, že mi v tuhle hodinu někdo dorazí na pokec..jsem to ale naivní :s:

Ahoj holky,rozjela to tu Ošklivé káčátko,pak Ditoušek a já se musím taky přidat:-)))))

Ve dvě hodiny ráno,skláním se nad postýlkou mého 2.5měsíčního kloučka!:-))))

dobré ranko všem zatím nám tu svítí slunko tak snad vydrží :\x:

Ach jo holky,tak už i Majinka07 porodila!! A ja furt nic! Sad Dnes jsem 40+2,ale od 5 od rana mam nejaké poslíčky....neni to po určitenm intervalu,tak nechci plašit!

...u nás teda moc hezké není jelikož nám tady prší. Ajak jste se vyspinkali a co miminka nezlobili? My už spíme krásně celou noc a vzbudíme se kolem 4 nebo až kolem 6 a pak se ještě spí až do devíti, takže máme pohodičku

ale za chvíli jsem zpět

Krásné ráno všem!
Chci se zeptat co mám dělat,když mám na pravém prsu větší bouli u podpaží a nejde nám odsát.Poraď te mi prosím jak se jí zbavit.Jaké obklady apod.
Děkuji!

Byla jsem poucena ze ji musim mit v ramecku tak jsem to dneska napravila.

pro holky z větší dálky, co jedou na sraz do ZOO.... sice vidim jen kus oblohy z okna, venku jsem jeste nebyla, ale to co vidim je supeeeeeeeeeeer, ani mracek. Modra obloha. No, bydlim sice kus od ZOO, ale doufam, ze to vydrzi a budeme mit tak krasne jak je ted venku Biggrin