Co všechno oběhat po narození mimča? | Moje těhotenství.cz

Co všechno oběhat po narození mimča?

Obrázek uživatele Valentine

Ahojky maminky,
chtěla jsem se zeptat, co všechno jste zařizovaly po propuštění z porodnice? Myslím tím, až když obdržíte rodný list dítěte. Ten už máme doma. Nevím,jak je to s trvalým bydlištěm, jestli se musí malinké přihlásit, nebo je automaticky přihlášeno k trvalému bydlišti jako je matka? Vím jen, že musíš na pojišťovnu, vyběhat si porodné a PPM a přihlásit jej na odpady. Díky moc a krásné Vánoce Smile

Obrázek uživatele Monička.Brno-střed

Ahoj,zaujala mne ta fotečka s tím krásným pomalovaným bříškem? To jsi Ty? Čím to máš nakreslené? Nádhera Jednička

Obrázek uživatele ev1cka

ahoj, a kde mam nahlasit ty "odpady" ? Smile

Obrázek uživatele Karluša

Ahojky, tk s rodným listem jsem šla akorát na pojištovnu, tam malou přhlásila. Trvalý jde automaticky dle matky, ale jestli chceš, tak když máš třeba jiný bydlišě a otec dítěte jiný, tak lze nahlásit na otce, ale ten postup neznám. Jinak jsem nic nevyřizovala, bydleli jsme v baráku, kde bydlel i přímo majitel, tak to vyřídil za nás, hned nám od dalšího měsíce zvedl nájem, a úřad, pod který spadáte to myslím taky hne d zaregistruje, že je vás víc, tak to možná zvednou automaticky.Ale tohle fakt nevím.

První vstanutí po sekci (císařském řezu)

Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

Kakání při kojení a dokrmu UM

Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

Čekáme druhé miminko

Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

Těhotenství

Dobrý večer. Jsem již starší, děti už velké, podstoupila jsem před 4 lety podvaz vejcovodu. Menses byla pravidelná, chodila na datum....

Početí

Dobrý den, mam dotaz. Termin porodu 14.8.2019. Nyni jsem 21+5, velikost...

Ahoj maminky, taky některá máte problém usnout mezi nočními kojeními. Já mám vždycky oči navrch hlavy a nemůžu usnout. Pak mi to samozřejmě chybí. Je možné, že si tělo už zvyklo na málo spánku?

Ahoj maminky, taky některá máte problém usnout mezi nočními kojeními. Já mám vždycky oči navrch hlavy a nemůžu usnout. Pak mi to samozřejmě chybí. Je možné, že si tělo už zvyklo na málo spánku?

jdu do sprchy zachvilku jsem zpet

tak ted jsem se divala na net tak nam zrusili poplatky u lekaru jenom jsem to tak preletela ale stejnak si rikam poplatky zrusili ale za recepty budem platit dale nemohli radeji zrusit ty poplatky za recepty a kolik to stalo penez ty pristroje na poplatky ted je asi sundaji a odvezou do zberny Ne :

Tak to bychom měli - na těhotenské průkazce 13+, za sebou 1. screening, 3x sono, s miminkem (provizorně pojmenovaným Fazolka, Fazole) už jsme se vzájemně oťukali. Fazolka měl/a před 5ti dny (15.12.08) tyto hodnoty:
CRL: 68,50 mm (13+1)
BPD: 22,60 mm (13+2)
NT: 1,10 mm = 0,65 MoM

takže DOBROU S KOBROU :'zz):

haloooo, je tu nekdo, kdo ma materskou na 2 roky jako ja a do te doby planuje dalsi mimi?

Ahojky, zajímalo by mne, dokdy perete v prašku pro děti... :?
Zatím jsem používala prášek i aviváš Batole. Párkrát se mi stalo, že mi došel, tak jsem použila náš, Palmex. A malé to bylo jedno. Palmex dochází, tak jsem si pro nás koupili Ariel. Myslíte, že už mohu prát v něm? Malé je 5 a půl měsíce. Pápá už mrkev...a tak bych i doufala, že se mi to bude prát snáz. Co myslíte?

ahojte babušky, tak mi po 3 měsících přišly výsledky z genetiky a není to žádná sláva. Zjistili mi karyotyp 45,X/47,XXX/46,XX. Doktorka mi zatím k tomu moc neřekla, jenom to, že je u mě větší pravděpodobnost, že se vyskytnou vrozené vady u plodu, tak jsem z toho dost špatná. Jen se chci zeptat, jestli je mezi vámi taky někdo takový a jak na tom jste?