Četnost koupání novorozence? | Moje těhotenství.cz

Četnost koupání novorozence?

Obrázek uživatele Valentine

Maminky,
jak často jste koupali novorozené mimčo, když jste si ho přivezli? Co vám říkali v porodnicích? Mě, že můžeme koupat obden, tak jsem zvědavá co říkali Vám Jednička

Obrázek uživatele kuratko211

my jsme asi první měsíc koupili obden, ale asi od druhého měsíce koupeme denně. Máme takový večerní rituálek - koupání, mazání, kojení a spinkání. Někdy se stane, že okoupat nestihneme, protože Honzík usne, tak ho pak jen omeju žínkou a dám zase spinkat.

Obrázek uživatele Valentine

a olejíčky nebo krémíky používáte jaké?

Obrázek uživatele Pechy

jen na masáž olej od Weledy a teď jsem koupila od Seba medu a taky dobrý. Jinak nic jiného...na zadek Rybilku Smile

Obrázek uživatele Valentine

a olejíčky nebo krémíky používáte jaké?

Obrázek uživatele Alenas

My koupeme Honzíka už od narození obden, a vyhovuje nám to. Ze začátku prvních 14 dnů měl suchou loupavou kůžičku, kterou jsem musela promazávat olejíčkem a proto jsme nekoupali každý den, a i pak jsme to tak nechali a Honzík je spokojený. Večer usíná ve stejnou dobu jak po koupání, tak i když ho nekoupeme. Už máme 7 a půl měsíců a ve vodičce se mu už moc llíbí, ze začátku ve vaničce strašně křičel.

Obrázek uživatele Pechy

od začátku každý den. Honzik byl vždycky takový ulepený nebo tak a udělali jsme si z toho rituálek. Koupání, masáž, kojení, spinkání. zatím nám to funguje. Honzik bude mít 3 měsíce. koupeme jen vodou, 2x týdně šamponkem.

Obrázek uživatele kuskuneho

Tak u nás se koupe většinou obden. Napřed jsem myslela, že bez večerního rituálu, nám třeba nepůjde usínání, ale je to stejný i když nekoupu. V porodnici říkali, že to stačí, ale je to na každé mamince, jak se rozhodne.

Obrázek uživatele krtek

Taky koupem obden!Jinak každé ráno zadeček pod kohoutek a když jsme moc zakakaní,tak taky.

Obrázek uživatele Zuzina

my koupali a koupáme denně - jen nám sestřička radila, že dvakrát do týdne stačí "mydlit" a zbývající dny vodou--mě to přišlo dobré pro mimi každý den, je to jako takový "rituál" před spaním. ale stalo se párkrát, že třeba spinkal a čas koupání prospal, takže šel spát na čuňátko :pig:

Obrázek uživatele Macinka2

mě neříkali nic o koupání a koupala jsem denně, ale ted už někdy koupu obden... malá se narodila v červenci a to byli docela vedra takže jsme museli koupat denně...

První vstanutí po sekci (císařském řezu)

Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

Kakání při kojení a dokrmu UM

Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

Čekáme druhé miminko

Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

Těhotenství

Dobrý večer. Jsem již starší, děti už velké, podstoupila jsem před 4 lety podvaz vejcovodu. Menses byla pravidelná, chodila na datum....

Početí

Dobrý den, mam dotaz. Termin porodu 14.8.2019. Nyni jsem 21+5, velikost...

Ahoj maminky, taky některá máte problém usnout mezi nočními kojeními. Já mám vždycky oči navrch hlavy a nemůžu usnout. Pak mi to samozřejmě chybí. Je možné, že si tělo už zvyklo na málo spánku?

Ahoj maminky, taky některá máte problém usnout mezi nočními kojeními. Já mám vždycky oči navrch hlavy a nemůžu usnout. Pak mi to samozřejmě chybí. Je možné, že si tělo už zvyklo na málo spánku?

jdu do sprchy zachvilku jsem zpet

tak ted jsem se divala na net tak nam zrusili poplatky u lekaru jenom jsem to tak preletela ale stejnak si rikam poplatky zrusili ale za recepty budem platit dale nemohli radeji zrusit ty poplatky za recepty a kolik to stalo penez ty pristroje na poplatky ted je asi sundaji a odvezou do zberny Ne :

Tak to bychom měli - na těhotenské průkazce 13+, za sebou 1. screening, 3x sono, s miminkem (provizorně pojmenovaným Fazolka, Fazole) už jsme se vzájemně oťukali. Fazolka měl/a před 5ti dny (15.12.08) tyto hodnoty:
CRL: 68,50 mm (13+1)
BPD: 22,60 mm (13+2)
NT: 1,10 mm = 0,65 MoM

takže DOBROU S KOBROU :'zz):

haloooo, je tu nekdo, kdo ma materskou na 2 roky jako ja a do te doby planuje dalsi mimi?

Ahojky, zajímalo by mne, dokdy perete v prašku pro děti... :?
Zatím jsem používala prášek i aviváš Batole. Párkrát se mi stalo, že mi došel, tak jsem použila náš, Palmex. A malé to bylo jedno. Palmex dochází, tak jsem si pro nás koupili Ariel. Myslíte, že už mohu prát v něm? Malé je 5 a půl měsíce. Pápá už mrkev...a tak bych i doufala, že se mi to bude prát snáz. Co myslíte?

ahojte babušky, tak mi po 3 měsících přišly výsledky z genetiky a není to žádná sláva. Zjistili mi karyotyp 45,X/47,XXX/46,XX. Doktorka mi zatím k tomu moc neřekla, jenom to, že je u mě větší pravděpodobnost, že se vyskytnou vrozené vady u plodu, tak jsem z toho dost špatná. Jen se chci zeptat, jestli je mezi vámi taky někdo takový a jak na tom jste?