Bolesti po císařském řezu

08.07.2012

Holky, co víte, jak ženská funguje po císařském řezu - napište mi, prosím, svůj názor...
Jsem po sekci 8 dní (druhorodička s prvním porodem přirozeným) a chvílemi to bolí jako čert. Dneska ráno už jsem přemýšlela, že pojedu na pohotovost, a to nemyslím, že bych byla nějaká cíťa. Když jsem šla před třemi dny z porodnice, bylo mi mnohem líp, než je mi od té doby. Začalo mě dost bolet na levě straně jakoby nad tříslem i nad venkovní jizvou. Táhne mě to a pálí a to tak, že si musím ulevovat chozením v předklonu nebo i zůstávám předkloněná stát - předpokládám, že mě asi trápí vnitřní šití. Co myslíte? A dneska se mi k tomu ještě přidala dost hnusná bodavá bolest v podbřišku. Očistky moc už nemám. Ani jedno mě v porodnici nebolelo, tak nevím, jestli není něco špatně. Co myslíte? Ráno mi bylo fakt zle při vstávání, teď je to jen chvílemi. Každopádně přemýšlím, že zítra pro jistotu zajedu ke svýmu gynekologovi. Napište mi, prosím, vaše zkušenosti. Moc děkuju za jakýkoli názor. Mája

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by Majae

jsem ráda, že je všechno v pořádku a přeji ať jizva bolí míň a míň a nakonec ani nebudeš vědět, že nějaká operace proběhla :-) já si na ni vzpomenu vždycky, když náš malý vidí tu jizvu a říká - to bebínko má maminka od pánů doktorů, aby mohla mít Ondráška :s:

Holky, tak jsem dneska vyrazila za doktorem. Ráno mě ty bolesti, kvůli kterým jsem chodila v předklonu už přešly, ale rozhodla jsem se přece jenom zajít. A ještě že jsem to udělala. Vnitřek OK, ale vnější jizva horší. Že tam mám krev a to mě táhne. Nějak snad povolil stehy nebo co a vyhrkla hromada krve, jen jsem cítila teplo v klíně. Pak ještě mačkal, co to šlo a nakonec mi dal drén. Jen mi to furt teče, chtělo by to asi totální klid, ale to nejde. A ještě jsem vyfasovala antibiotika a ve středu musím na kontrolu. Navíc mi říkal, že i když jsem to už necítila, krev by se tlačila ven a prasklo by mi to doma. No, představa, že by se to stalo doma, najednou dost krve a já nevím, co se děje, brrrrrrr. Ještě jednou moc děkuju za vaše rady a příspěvky. Už se moc těším, až bude klid :a:

Holky, fakt vám všem moc děkuju, že jste mi napsaly a ujistily mě, že si mám radši k doktorovi zajít. Když sedím, je to v pořádku, ale když mám chodit, je to fakt docela blbý, takže zítra vyrazím.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No, takhle mě to v nemocnici rozhodně nebolelo :( Děkuju za příspěvek :a:

In reply to by martina2105

Já mám velikánskou modřinu přes celý spodek, ale už se to ztrácí. Starší dítko mám taky, ale dodnes s námi byl doma tatínek, tak hodně pomohl. Na stehy nemusím a nezdá se, že by ty uzlíky na koncích nějak zlobily. Tu bolest cítím jinde. No, to ať každopádně zhodnotí gyndař. Díky moc :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Taky musím rozmýšlet pohyb, obzvlášť ráno po vyspání, to je peklíčko. Třeba je to fakt moc brzo čekat zlepšení, ale k doktorovi určo zajdu. Na vyndání stehů nemusím.
Dítko starší mám, ale naštěstí byl s námi doma tatínek, tak se dost postaral. Ale je jasný, že toho odpočinku člověk moc nedá. Jak jsi masírovala jizvu? Díky za příspěvek :a:

In reply to by Majae

No mě o masírování nikdo neřekl v nemocnici, to jsem se dočetla až tady snad po půl roce, ale vzhledem k tomu, že jsem měla jizvu fakt hnusnou a velkou, tak jsem se vždy po koupeli mazala těl. mlíkem, tak jsem prostě masírovala buď břišky prstů, nebo klouby, aby se prokrvila a prý se to má dělat i kvůli příp. srůstům. Víš, co, ona ta bolest nemusí být nic, jen bolí víc, protože už nemáš režim, jako v nemocnici,děsně mě bolela děloha, jak se zavinovala, ale komplikace být můžou, navíc v těhlech vedrech. Dej vědět, jak jsi dopadla!!!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Mně vytahovat stehy nebudou, prý odpadnou samy. Vidíš, nám žádný cvičení rehabilitační sestra na třísla neříkala. Jen nám ukázala, jak masírovat jizvu a posilovat pánevní dno. Díky za příspěvek :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Přála bych si být taky brzo fit, kéž by... Vůbec nechápu, že někdo může dávat přednost císaři před přirozeným porodem! I když i ten přirozený musí být někdy pěkná hrůza. Určitě si k doktorovi zajdu. Díky za příspěvek :a:

In reply to by Cargo

Aspoň že máš doma dva zdravé prcky :) Já měla naštěstí neakutní sekci. Nezdály se jim celý den ozvy, hospitalizovali mě, pak stejně praskla voda a další natáčení bylo opět nestandardní, tak mi doktor navrhl, že raději uděláme v klidu císaře než pak něco rychle honit. Samozřejmě jsem souhlasila. Takže porod pro mě byl "procházka růžovou zahradou", protože jsem ani nestihla kontrakce, jen pár tlaků v podbřišku. Měj se hezky.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka