Přidat komentář

ahoj určitě je to tohle, já to měla taky, mazala jsem prsa i mimču pusinku genciánou, bacha jde hoodně špatně vyprat i umýt. Musíš to mazat po každém krmení a fakt poctivě a i když už budeš mít pocit že je to pryč radši dýl než pozdějc :-)

Moučnivka u dětí

Projevuje se bělavými povlaky v ústech – na jazyku, tvářích, dásních nebo na patře. Vypadají jako sražené mléko nebo tvaroh a nejdou jednoduše setřít. Někdy bývá doprovázena také mokvajícími puchýřky v okolí konečníku.

Léčí se 0,5 – 1% genciánovou violetí, fialovým protiplísňovým roztokem. Genciána je v lékárnách běžně dostupná. Nanáší se na postižená místa. K aplikaci můžete použít vlastní prst ovázaný kouskem obvazu. Pokud moučnivka nezmizí do 3 – 4 dnů, navštivte lékaře.

Na moučnivku lze použít také výplachy dutiny ústní roztokem tea tree oleje, zeleného jílu nebo aloe vera. Před jeho použitím se však u dětí poraďte s lékařem.

Zároveň je nutné všechny dudlíky, které dítě používá, vyvářet nejlépe ve vodě s trochou octa.

Pokud dítě stále kojíte, pravděpodobně budete mít kvasinky také na bradavkách. Ty se však neléčí, pokud se na nich neprojeví příznaky – pálení, svědění (oba příznaky se zhoršují po krmení), změna barvy, olupování, nebo naopak může být bradavka s dvorcem hladká a lesklá s bělavými flíčky. V tom případě se na bradavky aplikují lokální protiplísňové masti (po poradě s lékařem či lékárníkem).

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka