živnostenský list a mateřská | Moje těhotenství.cz

živnostenský list a mateřská

Obrázek uživatele luci_l

Ahoj maminky,předně vás všechny po dlouhé době zdravím. Jsem ve 30 tt., utíká to jako voda a pocity se střídají. Moc se těším, ale zároveň mívám i strach, že to nezvládnu, protože máme doma 2,5 letou rošťandu, která má zrovna vzpurné období a dává mi pěkně zabrat.
Chtěla bych si založit živnostenský list na vedlejší činnost (finanční poradenství).První rok bude frmol a tak nějak nepočítám s nějakým výdělkem (jen v okruhu známých)a do budoucna samozřejmě nevím, ale jedná se mi o to, jestli má založení živ. listu nějaký vliv na výběru délky mateřské, na pobírání mateřské a pak rodičovského příspěvku. U treperendy nedosáhnu ještě 3 let jak jsem si zvolila a teď bych chtěla jít také na 3 roky. Prosím moc o radu. Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji Lucka

Obrázek uživatele luci_l

Moc vám oběma děkuji. Zapomněla jsem napsat, že jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, takže prac. smlouvu mám.Teď, během první mateřské mě poprosili o pomoc a tak jsem tam chodila pracovat na dohodu, to by mi v pojišťovnictví také vyhovovalo, ale bohužel to nejde, ptala jsem se. Jinak děkuji i za ostatní info o pojištění, paní (fin.poradce), se kterou jsem v kontaktu, mě do všeho zasvětila.
Naplánovala jsem si školení a dneska jsem byla na gynekologii a dr. mi řekla, že se malá tlačí dolů a mám ležet, nebo mě pošle do nemocnice, tak uvidím, jak všechno dopadne. Mějte se hezky a ať je u vás vše v pořádku. Nechtěla bych rodit teď, miminko je ještě moc maličké, ale za měsíc bych to brala všema deseti, v tomhle dusnu je to náročné a bříško mám skoro od začátku hodně velké.

Obrázek uživatele luci_l

Děkuji moc, jsi hodná. S tou naší cácorkou je těžké se šetřit, ale babičky slíbily, že pomůžou, tak se to snad uklidní a malá v bříšku vydrží co nejdéle.
Ještě mám poslední otázku. Mluvila jsem s kamarádkou, která je účetní, ještě předtím, než jsem se rozhodla pro ten žl a ta říkala, že bych první rok neměla platit žádné, nebo jen min. zdr. pojištění a soc. snad žádné, ale dneska mě známá vystrašila, že jsou zálohy na zdr. a soc. celkem vysoké, i když mi vše teď platí úřad práce, musím platit 2x. Jsem z toho docela zmatená a kdybych měla třeba jen minimální výdělek, vůbec by se to nevyplatilo.Už bylo hodně hodin a tak jsem na sociálku a zdrav. poj. nemohla zavolat.

Obrázek uživatele luci_l

Děkuji :-). Jsem zaměstnaná, mám klasickou pracovní smlouvu na dobu neurčitou, ale protože jsem na mateřské, tak za mě vše platí úřad práce. Z první mateřské, kterou plně neukončím, nastupuji na další. Musím běžet. Ještě jednou děkuji. L.

Holka nebo kluk

Dobry den, 

prisla jsem zde s dotazem ohledne presnosti pohlavi miminka.Do 21 tt me vsichni doktori ujistivali, ze je to holcicka...

Doprovod u porodu

Dobrý den,  mám na Vás dotaz, co je dobré vědět pro doprovázející osobu u ...

Screening v 36

Zdravím,je mi 36,mám 17 a 11 holky a 2x už jsem potratila.Naposledy loni.V 10tt přestalo být srdíčko a ve 12tt jsem částečně sama...

konizace - problémy

Tak jsem holky podstoupila tu konizace, asi jako kazda jsem se vnitrne obavala, ale ze to bue takoveto peklo to jsem fakt necekala....

Rýma

Zdravím. Jaké kapky do nosu užíváte v těhotenství? Děkuji za zkušenosti. 

ahojky holky, tak mám za sebou 5 zkoušek z 8. Nevím jestli jste někdo byly v situaci kdy vás od ukončení studia dělily zkoušky převedené z jiného ročnku. Já měla 2 a jednu už mám z krku, ale ted mě čeká matika a mám hrozný strach. Jak jste na tom vy?

ahoj holky budu mít vestavěnou myčku tak se chci zeptat jakou máte vy a jak jste spokojené? Já osobně váhám mezi Whirpol, která má delší dobu mytí,ale je míň hlučná a má u podlahy světlo, které signalizuje provoz + aquastop, nebo electrolux který myje kratší dobu, ale je hlučnější a nemá aquastop. Máme spojený obývák s kuchyní tak co vy na to?

ahojky všichni tak sem moc sklamana,dnes sem to dostala,tak z toho těhu nic nebude:-(((

Ahoj holky, před týdnem jsem tu psala, že jsem si s chlapem vyměnila vstávání k dětem. Včera jsem se ho ptala, jak to zvládá a řekl, že je jen o trochu unavenější v práci než obvykle. Tak jsem navhla, že si to můžeme tedy vyměnit ještě na měsíc, když mu to neva. Diplomaticky řekl, že jde jen o to, jestli to něco přinese i mně, že stejně na kojení vstávám.

Ahoj maminky,předně vás všechny po dlouhé době zdravím. Jsem ve 30 tt., utíká to jako voda a pocity se střídají. Moc se těším, ale zároveň mívám i strach, že to nezvládnu, protože máme doma 2,5 letou rošťandu, která má zrovna vzpurné období a dává mi pěkně zabrat.

Tak dnes nám zbývaljí 2 dny do dne D:-) Podle včerejší kontroly to sice zatím moc nevypadá, ale to vůůbec nevadí.
Jsem otevřená na dva prsty, monitor jsme museli dělat 2x, páč malej byl nějakej divokej:-))

Ahoj holky, tak Natálce už je 26 měsíců. Od malička nespavec, kolem roku už to to teda vypadalo, že bude spávat sama v pokojíku. Pak už jsem k ní zase musela běhat, uspávat, přenášet - no určitě to všechny znáte. Byla jsem vyčerpaná jak fyzicky tak už i psychicky, protože na to aby spala sama v postýlce nebo v pokojíku nezabíralo fakt nic. Je to týden zpátky co jsem to vzdala.

jak to v té porodnici počítají, že mi malou před a po kojení zvážili a řekli mi, kolik asi zhruba vypila????

Tak v pondělí jsem byla na transferu, zavedli dvě krásná embryjka (po prodloužené kultivaci, prý se vyvíjela moc pěkně). Tak teď už je to jenom na mně. :///:

Aoj holky! Mám 2dotazy: můžu několikrát přihřát čajík ve vodní lázni? Dcerka (6měsíců) nechce pít,trošku se napije jen teplého,což mi v těch polystyrenových futrálech nevydrží. A 2.dotaz: od kdy a jak zavádíte lepek? Díky a krásný den Sluníčko