živnostenský list a mateřská

23.05.2012

Ahoj maminky,předně vás všechny po dlouhé době zdravím. Jsem ve 30 tt., utíká to jako voda a pocity se střídají. Moc se těším, ale zároveň mívám i strach, že to nezvládnu, protože máme doma 2,5 letou rošťandu, která má zrovna vzpurné období a dává mi pěkně zabrat.
Chtěla bych si založit živnostenský list na vedlejší činnost (finanční poradenství).První rok bude frmol a tak nějak nepočítám s nějakým výdělkem (jen v okruhu známých)a do budoucna samozřejmě nevím, ale jedná se mi o to, jestli má založení živ. listu nějaký vliv na výběru délky mateřské, na pobírání mateřské a pak rodičovského příspěvku. U treperendy nedosáhnu ještě 3 let jak jsem si zvolila a teď bych chtěla jít také na 3 roky. Prosím moc o radu. Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji Lucka

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Moc vám oběma děkuji. Zapomněla jsem napsat, že jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, takže prac. smlouvu mám.Teď, během první mateřské mě poprosili o pomoc a tak jsem tam chodila pracovat na dohodu, to by mi v pojišťovnictví také vyhovovalo, ale bohužel to nejde, ptala jsem se. Jinak děkuji i za ostatní info o pojištění, paní (fin.poradce), se kterou jsem v kontaktu, mě do všeho zasvětila.
Naplánovala jsem si školení a dneska jsem byla na gynekologii a dr. mi řekla, že se malá tlačí dolů a mám ležet, nebo mě pošle do nemocnice, tak uvidím, jak všechno dopadne. Mějte se hezky a ať je u vás vše v pořádku. Nechtěla bych rodit teď, miminko je ještě moc maličké, ale za měsíc bych to brala všema deseti, v tomhle dusnu je to náročné a bříško mám skoro od začátku hodně velké.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji moc, jsi hodná. S tou naší cácorkou je těžké se šetřit, ale babičky slíbily, že pomůžou, tak se to snad uklidní a malá v bříšku vydrží co nejdéle.
Ještě mám poslední otázku. Mluvila jsem s kamarádkou, která je účetní, ještě předtím, než jsem se rozhodla pro ten žl a ta říkala, že bych první rok neměla platit žádné, nebo jen min. zdr. pojištění a soc. snad žádné, ale dneska mě známá vystrašila, že jsou zálohy na zdr. a soc. celkem vysoké, i když mi vše teď platí úřad práce, musím platit 2x. Jsem z toho docela zmatená a kdybych měla třeba jen minimální výdělek, vůbec by se to nevyplatilo.Už bylo hodně hodin a tak jsem na sociálku a zdrav. poj. nemohla zavolat.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Děkuji :-). Jsem zaměstnaná, mám klasickou pracovní smlouvu na dobu neurčitou, ale protože jsem na mateřské, tak za mě vše platí úřad práce. Z první mateřské, kterou plně neukončím, nastupuji na další. Musím běžet. Ještě jednou děkuji. L.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka