živnostenský list a mateřská | Moje těhotenství.cz

živnostenský list a mateřská

Obrázek uživatele luci_l

Ahoj maminky,předně vás všechny po dlouhé době zdravím. Jsem ve 30 tt., utíká to jako voda a pocity se střídají. Moc se těším, ale zároveň mívám i strach, že to nezvládnu, protože máme doma 2,5 letou rošťandu, která má zrovna vzpurné období a dává mi pěkně zabrat.
Chtěla bych si založit živnostenský list na vedlejší činnost (finanční poradenství).První rok bude frmol a tak nějak nepočítám s nějakým výdělkem (jen v okruhu známých)a do budoucna samozřejmě nevím, ale jedná se mi o to, jestli má založení živ. listu nějaký vliv na výběru délky mateřské, na pobírání mateřské a pak rodičovského příspěvku. U treperendy nedosáhnu ještě 3 let jak jsem si zvolila a teď bych chtěla jít také na 3 roky. Prosím moc o radu. Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji Lucka

Obrázek uživatele luci_l

Moc vám oběma děkuji. Zapomněla jsem napsat, že jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, takže prac. smlouvu mám.Teď, během první mateřské mě poprosili o pomoc a tak jsem tam chodila pracovat na dohodu, to by mi v pojišťovnictví také vyhovovalo, ale bohužel to nejde, ptala jsem se. Jinak děkuji i za ostatní info o pojištění, paní (fin.poradce), se kterou jsem v kontaktu, mě do všeho zasvětila.
Naplánovala jsem si školení a dneska jsem byla na gynekologii a dr. mi řekla, že se malá tlačí dolů a mám ležet, nebo mě pošle do nemocnice, tak uvidím, jak všechno dopadne. Mějte se hezky a ať je u vás vše v pořádku. Nechtěla bych rodit teď, miminko je ještě moc maličké, ale za měsíc bych to brala všema deseti, v tomhle dusnu je to náročné a bříško mám skoro od začátku hodně velké.

Obrázek uživatele luci_l

Děkuji moc, jsi hodná. S tou naší cácorkou je těžké se šetřit, ale babičky slíbily, že pomůžou, tak se to snad uklidní a malá v bříšku vydrží co nejdéle.
Ještě mám poslední otázku. Mluvila jsem s kamarádkou, která je účetní, ještě předtím, než jsem se rozhodla pro ten žl a ta říkala, že bych první rok neměla platit žádné, nebo jen min. zdr. pojištění a soc. snad žádné, ale dneska mě známá vystrašila, že jsou zálohy na zdr. a soc. celkem vysoké, i když mi vše teď platí úřad práce, musím platit 2x. Jsem z toho docela zmatená a kdybych měla třeba jen minimální výdělek, vůbec by se to nevyplatilo.Už bylo hodně hodin a tak jsem na sociálku a zdrav. poj. nemohla zavolat.

Obrázek uživatele luci_l

Děkuji :-). Jsem zaměstnaná, mám klasickou pracovní smlouvu na dobu neurčitou, ale protože jsem na mateřské, tak za mě vše platí úřad práce. Z první mateřské, kterou plně neukončím, nastupuji na další. Musím běžet. Ještě jednou děkuji. L.

Chci dát miminko k adopci

Dobrý den,

Nedávno jsem zjistila, že jsem v 17 týdnu těhotenství bohužel...

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

ahojky holky, tak mám za sebou 5 zkoušek z 8. Nevím jestli jste někdo byly v situaci kdy vás od ukončení studia dělily zkoušky převedené z jiného ročnku. Já měla 2 a jednu už mám z krku, ale ted mě čeká matika a mám hrozný strach. Jak jste na tom vy?

ahoj holky budu mít vestavěnou myčku tak se chci zeptat jakou máte vy a jak jste spokojené? Já osobně váhám mezi Whirpol, která má delší dobu mytí,ale je míň hlučná a má u podlahy světlo, které signalizuje provoz + aquastop, nebo electrolux který myje kratší dobu, ale je hlučnější a nemá aquastop. Máme spojený obývák s kuchyní tak co vy na to?

ahojky všichni tak sem moc sklamana,dnes sem to dostala,tak z toho těhu nic nebude:-(((

Ahoj holky, před týdnem jsem tu psala, že jsem si s chlapem vyměnila vstávání k dětem. Včera jsem se ho ptala, jak to zvládá a řekl, že je jen o trochu unavenější v práci než obvykle. Tak jsem navhla, že si to můžeme tedy vyměnit ještě na měsíc, když mu to neva. Diplomaticky řekl, že jde jen o to, jestli to něco přinese i mně, že stejně na kojení vstávám.

Ahoj maminky,předně vás všechny po dlouhé době zdravím. Jsem ve 30 tt., utíká to jako voda a pocity se střídají. Moc se těším, ale zároveň mívám i strach, že to nezvládnu, protože máme doma 2,5 letou rošťandu, která má zrovna vzpurné období a dává mi pěkně zabrat.

Tak dnes nám zbývaljí 2 dny do dne D:-) Podle včerejší kontroly to sice zatím moc nevypadá, ale to vůůbec nevadí.
Jsem otevřená na dva prsty, monitor jsme museli dělat 2x, páč malej byl nějakej divokej:-))

Ahoj holky, tak Natálce už je 26 měsíců. Od malička nespavec, kolem roku už to to teda vypadalo, že bude spávat sama v pokojíku. Pak už jsem k ní zase musela běhat, uspávat, přenášet - no určitě to všechny znáte. Byla jsem vyčerpaná jak fyzicky tak už i psychicky, protože na to aby spala sama v postýlce nebo v pokojíku nezabíralo fakt nic. Je to týden zpátky co jsem to vzdala.

jak to v té porodnici počítají, že mi malou před a po kojení zvážili a řekli mi, kolik asi zhruba vypila????

Tak v pondělí jsem byla na transferu, zavedli dvě krásná embryjka (po prodloužené kultivaci, prý se vyvíjela moc pěkně). Tak teď už je to jenom na mně. :///:

Aoj holky! Mám 2dotazy: můžu několikrát přihřát čajík ve vodní lázni? Dcerka (6měsíců) nechce pít,trošku se napije jen teplého,což mi v těch polystyrenových futrálech nevydrží. A 2.dotaz: od kdy a jak zavádíte lepek? Díky a krásný den Sluníčko