Výroky blbé a ještě blbější tchýně/tchána

17.08.2009

Ahojky,
potřebovala bych rozesmát. Tak schválně, které z Vás se to podaří:-) A budete mít vůbec náladu se anketky zúčastnit? Aby Vás to moc nerozčílilo...

Kliknutím vložíte smajlíky:

..holky ještě jsme si vzpoměla, když se narodila nejmlladší dcera..tak do porodnice přijele "tchýně" a na postel položila balíček (později jsem zjistila že tam jsou 2vajíčkové chlebíčky-mňam), šla k malé a asi 10minut čekala než se usměje..když malá hnula pusinkou a objevil se jí na obličejíčku 1 dolíček tak prohlásila:" JO, JE NAŠE".Pak mi předala ty chlebíčky, popřála a dala pusu na tvář.
Tak že jsem usoudila, že kdyby měla malá dolíčky 2, tak si řekne že není jejich a chlebíčky asi sní cestou zpět, jak rychle by se otočila na podpatku.
Všichni z rodiny se vyznačují tím, že mají jen 1dolíček na tváři při úsměvu. jejich rodina skýtá pouze 11 členů..legálně podle příjmení a všichni se navzájem znají.
Příjde mi to ujeté.

Ahoj,
je to síla, jak to některé máte ...
My tedy nejsme svoji papírově, ale jinak jsme spolu 11 let. Tchán zemřel před 4 lety, byl to takový starý pán, nebyla s ním moc sranda, ale vídali jsme se tak 1x 14 dní a no problem.
S tchýní tedy kamarádky nejsme, ale vztah bych řekla, že máme dobrý. Nebydlíme spolu, ale má to k nám 6 km. Je taková více upjatá a bojácná, ale za celou dobu jsme spolu měly asi 2 problémy. Ten první si už moc nevybavuji, jen to bylo něco, že jsem kritizovala ze svého pohledu podnikatele a plátce a poplatníka všech možných daní náš "sociální" stát. Byli už důchodci, tak se jich to trochu dotknulo. Podruhé se stalo, že když jsme ji šli vyprovodit na bus, tak jsem se zapovídala s jedním hodně starým pánem a jí asi přišlo, že mě pán obtěžuje, tak mi povídá, ať spěchám domů, že tam na nás čeká tatínek, což tedy nebyla pravda. Tak z toho se nakonec vyvinulo trochu drama, kdy bylo mezi námi asi 14 dní ticho, ona se nám neozvala a ani přítel jí nevolal. Já jsem pak jednou vzala Matěje a stavila jsem se za ní a vyříkaly jsme si to.
Jinak si fakt nemůžu stěžovat. Matěje má ráda a on ji, teď v těhu nám i dost pomáhá hlídáním, nikdy nezapomene na narozky nebo svátek (kytka, čokoška), když k nám jede, tak vždy něco doveze (pár banánů, nektarinky, jablíčka,...). Sice si spolu nemáme moc o čem povídat kromě Matěje, ale zase na druhou stranu se do nás nikdy nepletla.
Takže já vlastně nemám ani čím rozesmát :one:

Lištička Kačka + Matýsek + mimi v bříšku

Sice už jsem do diskuze tky přispěla, ale nedá mi to a musím ještě jednou, před hodinkou jsme se neplánovaně vrátily od tchánovců, původně sme měly až v neděli, ale jelikož už jsem nevydržela tchýninu nevšímavost a laksnost k našemu synovi tak jsem prostě vybouchla, ted je mi to líto kvůli tchánovi, ten je super, snaží se nám to za ní vynahrazovat, ale nedalo se fakt nic dělat.

Začalo to tím, že se malej najedl a chtěl do vany aby ho koupal děda, on tam s ním blbnul, tak se malej vykoupal do toho tchýně keci, že kdo jí má jako utírat nádobí, a že ho myje už dneska naposledy(podotýkám, že ho myje po každým sebemenším jídle klidně dva hrníčky po kafi a ona natačí vodu s jarem, takže to se pak nahledá to mytí), taky byla nasraná, že děda si hraje s malým a nepomáhá jí, tak se nabídl manžel, že jí to umeje, tak že ne, že si to utře sama, po vykoupání si malej vzpoměl, že má hlad, tak mu děda šel udelat chleba s marmeládou, uklízím po něm hračky a slyším jak tchýně nadává, že sme nechali pečící papír v troubě po pizze(opravdu hroznej prohřešek) :s: pak nadávala na syna, že zase jí, podotýkám, že od pondělka co jsem tam byly se syna jedinkrát nezeptala jestli nemá hlad a ani mu k jídlu nic nepřipravila, sama si šla dělat večeři viděla nás v kuchyni a ani se nezeptala jestli nemáme hlad nechcem taky. Tak to už jsem nevydžela a řikám jí jestli jí tak moc vadíme, že se mužem sebrat a jet domu, tak se do mě pustila, že jí mám nechat být, že jí ani nepozdravim, když přijde domu z práce, ale to že když přišla tak sem na ní koukala chtěla jí pozdravit a ona nás všechny přehlídla jak širou pláň už nezmínila.

tak jsem se do ni pustila s tím, že se k nám chová jako k povlu, že má jedinýho syna a jediný vnouče, kterýho si vůbe , ale vůbec nevšímá, nehraje si s ním, když na něj mluví což je tak jedna věta denně, tak tonem, že takhle bych nemluvila já ani s dobytkem, a že by se konečně měla začít chovat jako babička, na to ona mi řekla, že se ke mě chová tak jako já k ní (je pravda že její společnost nevyhledávám nemám si s ní co říct, ale do dneška jsem jí respektovala jako matku mého muže, snažila jsem se s ní zavést hovor, ale po marných pokusech jsem to vzdala), od prvního setkání se na mě prostě tváří divně, nikdy se mě na nic nezeptala, ruku mi podala ala leklá ryba, myslela jsem , že nerozením malého se to srovná, ale je to ještě horší, malému jsou příští týden 3 roky, a jeho druhá babička se k němu chová jako saň, když mu byl rok, tak sme byly na zahradě malý spadnul bradou se praštil o křesílko, a ona stála metr od něj a ani se neotočila, smozřejmě věděla, že tam jsem, ale alespon se mohla zajímat co sním je, prostě nic, ono to asi celé zčlo tehdy, kdy jsem jim oznámily, že čekáme mimi(malý byl neplánovaný) manžel musel přeručit vysokou, a tehdy jsem jí slyšela, jak říká své matce, že se podle situace zařídí a že jí nic nezajímá, nevěděla jsem jak to tehdy myslela, ale tedka jsem to pochopila uplně. pak jsem se dozvěděla, že se manžel díky mě změnil, že to říkají všichni z rodiny, no nevim jak to mohli posoudit, když s širší rodinou se vidí tak 1-2 do roka a to se vše točí kolem mlého atd.

na závěr hádky mi řekla že si ode mě nenechá srát na hlavu, tak jse se zbalily a v půl 9 se vydaly na cestu z plzně směr kolín, při odjezdu nám řekla jen si běžte já vás tady držet nebudu, opravdu bych se tam nezdržovala, ale mohla si to odpustit.
promiňte za román, ale chci jen říct holkám co mají starostlivé tchýně co by pro jejich děti udělaly všchno, aby si toho vážily, furt lepší víc péče než žádná

nechápu, kde se to v těch tchýních bere, že dokážou tak hýbat žlučí :D
schválně, jaké budeme my tchýně... až si tu budem za 30 let stěžovat na ty naše šílený snachy :D :D

naše tchýně se mě zeptala, co má koupit synovi ke 3 narozeninám... ocenila jsem, že se ptá a protože potřeboval nový sandálky (je květnovej), tak jsem řekla, že sandálky... slíbila je a tvářila se, že je ráda, že nemusí nic vymýšlet... za týden odjela zpátky domů (150km), synovi na oslavu nepřišla, botky nekoupila... když odjížděla, jen řekla, že přijede v červenci... když v červenci přijela, divila se, že jsem mu koupila sandálky já (asi do té doby měl běhat bosky) a zase slíbila, že mu koupí jiný botky - což už beru s rezervou... syn nedostal nic... svému synovi odmítla přijet taktéž na oslavu (se slovy, já mu popřeju, až tam přijedu - vůbec nepochopila, že nejde o to, mu popřát, ale o to, že jsem na jeho počest chtěla uspořádat večeři :( )... no, příště ji zvát nebudu...

In reply to by Kytiii

Já to měla na vánoce podobně s pyžamkem. Na dotaz tchýně, co má malé koupit, jsem jí sdělila, že pyžamko, které nám je už malé. Pod stromečkem jsem rozbalila pyžamko na dítě ve věku 5-ti let ... dceři byly na vánoce 2 :-D No ale snaha byla. No a pyžamko jsem samozřejmě musela koupit sama.

I když já si na tchánovce nemůžu stěžovat.Moje bývalá tchýně je a vždycky byla zlatá.Je moc hodná,obětavá a udělala pro mě vždy vše co mohla.Takže těch 18 let v manželství nikdy nebyl žádný problém.Každý svátek a narozeniny jsme od ní dostaly 500 a děti navíc ještě dort.Pokud měl někdo kulatiny,dostal od ní 1000.Za to moje máma to je pravý opak.Ta si ani nevzpomene aby svým třem vnoučatům napsala k svátku aspoň SMSku.A čeká že oni jí budou milovat,když vidí že babička o ně nemá zájem.Navíc vnoučata kolik let neviděla.A našeho nejmladšího neviděla ještě nikdy.Dokáže akorát vyčítat že na ní prdim.Jako včera.Před měsícem mi volala teta že u ní moje máma bude,tak abych byla večer v 8 hodin na Skype že si zavoláme.Tak jsem v 8 večer čekala jak blb na skype a oni nebyly přihlášený.Byly tam až někdy po 21 hodině a to náš malej už spí,takže nemůžu volat.No a matinka mi to hned včera vyčetla,že prý jsem se na ní vyprdla.A když jsem jí řekla že já v domluvenou hodinu na skypu byla,ale ona né.Tak mi jen řekla že byly s tetou někde posedět.A víc o tom nechtěla mluvit.Tak mi zase hnula žlučí.A pak se diví že jí nechci volat.

:00: včera se vrátily z dovči na Slovensku a dneska přivezly dětem dárek dohromady jim koupily hopika a tchán povidá Tomáškoj kterému nejsou ještě ani dva roky važ si toho je to kupovaný za eura.Manža jim říká že mněli koupit dva a tchýně na něj vždyt je to stejně za chvíly omrzí tak jim stačí jeden dohromady.Ted v út mám narozky a ve st svátek tak když byly na odchodu že mi popřejou a nemohli se dohodnout kdo má prachy kdo mi je dá tak se složily a dostala jsem 500 kč a přitom mi zdůraznily že to mám k obojímu aby jsem asi nechtěla ještě ??? :zadek:

In reply to by petras2

to je dobré, u vás se na nerozkya svátek aspon vzpomene, u nás toto tchýně neřeší - my jsme na druhé koleji, u nás za celý rok nebyli popřát ani 1x a to už jsme slavili 5x narozky a svátky ... my jim přát chodíme většinou +- na termín přesně a oni nic .... jak měl syn 3 roky tak v neděli tu byli naši, ségra, ještě moje babi a děda a tchýně s tchánem nedošli, že neměli náladu a to bydlíme v jednom domě ... jo ale když má narozky jejicj dcera nebo holky, tak to hned naklušou k nim s bambošou, kytkou a tak .... není to sprosté? mě je fuk, že nepřijdou popřát mě, nemají mě asi 2x v lásce, každou chvíli jim řeknu něco od srdce, ale Kubíkovi by mohli, je to vnuk stejně jako vnučky os švagrové, to mi přijde sprosté - už jsem řekla, že jak nepřijdou ani malé na 1 rok, tak končíme i my jim s přáním

In reply to by petras2

Cooo?? No to snad nemyslíš vážně, jednu hopsulku?? To snad není možný. To bych teda radši nekoupila nic, než jednu věc pro dva prcky, a ještě takovou......

Jo a připomělo mi to tchýňku, ta když přišla "do kouta", tak s sebou přivedla svoji sestru a malé koupily na půl ty malý plínky 2-5 kg, co stojí 199,- :) . Jako mě to ani nevadí, jen jsem přemýšlela, že každej jinej přišel s velkýma plínama a mastičkama, hračkama, oblečkama a babi přinese tohle..

In reply to by Barče

Já si to myslela ale ne stopro :n: Tak to jsi dostala veledar.Moje tchýně si k nám ve třetím týdnu(můžu být asi ráda že né hned první den,to u nás slavila "jen"ona a její dcera s vnučkou)pozvala dvě své kamarádky,nezapomněla se mě zeptat jestli bych jim mohla uvařit kávu :€\€: běžně návštěvám nic nenabídnu :00: jedna mi přinesla plíny,druhá růži a tchýně nic

In reply to by jana a nela

Ona hned jak zjistila, že jsem těhule, tak mazala do šuplíku a dala nám 10 000,- na kočárek, takže ne, že by nebyla dajná!! Jako těm plínám jsem se zasmála, ona preferuje peněžní dary, takže běžně na narozeniny a vánoce chodí s obálkou, minule se vyšvihla :€m: , koupila malé DVd v trafice a strašně se divila, že ji nebaví na to koukat, že si raději prohlížela knížky, co dostala od ostatních :€}€: .

S těma návštěvama, já už jsem to tady psala, že jsem tu měla švagrovou 4 roky nasazenou klidně 4x týdně, pak jsem to i řešila přes přítele, že se mi to zdálo moc čast´é, ale před porodem se to vrátilo do "normálu" (o vánocích za těch 8 dní tu byla 6x!!! a to jsme ty dva zbývající dny byli u našich), takže když po porodu přišla na svoji 4 hodinovou návštěvu a za dva dny volala znova, že přijde, tak jsem se dost netaktně ohradila a od té doby mám klid. Ale jinak bych je tu měla obě nasáčkované pořád, i když tchýňka je lenošná, ta by s náma šla max. na zahrádku na pivo, na prochajdu neeeee........

Tvoje přispěvky jsem taky zaregistrovala, už to máte doma lepší??

In reply to by Barče

My taky dostali na kočárek osm tisíc.Doma to je lepší,tchýně u nás byla před měsícem po půl roce.Snažíme se nehádat,užívat si malou ale není to jako dřív.Ona nám to fakt zničila,ikdyž spolu jsme tak já se necítím dobře,nemám k němu důvěru,nejsem šťastná,nevím jestli pomůže čas já doufám že aspoň trošku ano už kvůli malé,já ji nechci brát tatínka,kdyby nebyla ona tak už s ním nejsem :n:

In reply to by jana a nela

Hm , to je smutný.......Jestli tě to uklidní, tak mám občas taky takový pocity, ale je fakt, že mám možnost (a často toho využívám), na pár dní odjet k našim a to se mi pak zase stýská.....;-) Ale taky si to kolikrát říkám, tak jako ty.....

my jsme našeho malého neolánovaly,já byla čerstvě po škole a manžel na vš, tak to bylo taková blbá situace, ale stejně jsme se rozhodly mimi mít, když jsme to jely říct manželovým rodičům, tak to tak nějak vzaly, ale když přišla řeč na svatbu, tak řikám, že svatba tedka nepřichází v úvahu, že se nebudu vdávat jen proto že musim, a tchýně povídá ,, ale svatba bejt musí s tím já nesouhlasím", tak jí řikám ,, a proč bysme se tedka musely hned brát? Radši počkáme až to bude v klidu" a ona mi na to povídá ,,vezmete se protože já to chci", tak v tu chvíli sem si myslela něco o prdeli abylo vymalováno :s:

In reply to by monika37

U nás to bylo stejné :D Když se rodiče mého přítele dozvěděli že jsem těhu tak hlavně jeho matka říkala ale to se musíte vzít, a já že nechci se vdávat jen kvůli těhotenství a že si chci jednou svou svatbu užít naplno :). Otravovala tak dlouho že jsem jí řekla že se vdávat nechci a hotovo. :)
Nebo když se Pavla přede mnou zeptala jestli je malá jeho , no liskla bych ji. Řekla jsem ne není je to mého souseda :D

In reply to by swwedka

ale víš co ona kdyby řekla rozumné argumenty a jednala v klidu takbych o tom možná přemýšlela, nebo jí to v klidu vysvětlila, že se prostě budu vdávat až na ot bude doba a ne proto že zrovna musím, ale ten ton kterým to řekla, to bylo něco, už jsem nani ani nemela náladu reagovat :s: taky mi to dává dost najevo, že jsem jí odvedla jejího jedináčka 170km daleko, že kvůli mě nedodělal školu, šel pracovat aby nás uživil, nevšímá si mě když tam přijedu ani malýho prostě totální ignorace, zato děda je zlatej a všchno nám to vynahrazuje, a popravdě se mu divim že s takovou ženskou uže bejt 34 let ženatej, já jsem jí mela dost po 5 ti minutách :s:

In reply to by monika37

...tchýně prostě jsou.Neumí si přiznat, že by měly být rády za to, že je má někdo rád a že se o ně dobře postará. Ony si myslí, že jsou nadsamice a že je jejich syn jen jejich..Já říkám, že jsou nemocné a když to chlap opětuje, tak je to to samé..
Jako ignorace tebe..tak to by se dalo..prostě jí nezměníš, ale ignoruje i vnuka, tak to je fakt padlá na palici.. vždyt je to syn jejího miláčka..tohle fakt nepobírám..
Moje moto je, že mi tchýnovci nikdy nepomohli, nikdy neživili, tak jsme se naučila bojovat v životě sama a je to nej.. taky dokážu ignorovat a je mi líp.

In reply to by swwedka

přesně tak máš naprostou pravdu, ona mi fakt nikdy nepomohla,nejlepší je od ní nic nechtít, protože jkmile bych za ní s něčím přišla ona by byla na koni a to nechci, ale to nepatří na dědu ten je suprovej, nic se mu nedá vytknout, zejtra tam jedeme na tejden, a malej se těší i na babičku mluví o ní, těší se tak chudák bude zase zklamanej, přitom se odcela diví, že o ní mluví, když si ho prakticky nevšímá a vidí ke všemu jendou za čas protože my bydlíme v kolíně a oni v plzni

Při poslední návštěvě tchýně mi říká: Martinko měla by jsi si koupit nějaký jiný práše na praní nebo odstraňovač skvrn, jelikož ty trička od Toma jsou katastrofální. A já na to: Myslím, že by bylo nejrozumnější, kdyby si Tom v práci přestal utírat ruce do sebe a použil utěrku (je kuchař).
Tchýně: Jako bych ani nic neřekla....: je potřeba, aby byl ..a v tom zasáhla její dcera a říká, mami kup si ten prášek ty a můžeš ty trička prát sama.
Takových a peprnějších zážitků nejen se svou tchýní,ale i se svou matkou mám dost.
A bez nich by to nebylo ono....i když někdy je to psycho.

..na mojí první "tchýni", tak se mi chce brečet..v těhu mě ignorovala a jen naváděla syna,po porodu pokračovala v ignoraci.Kdy byly malé 3 roky, napsala srdcervoucí dopis, že by malou ráda viděla a že krev není voda a takové ty kecicky..pozvala ns na oběd..ovšem zapoměla se zmínit, že tam bude i expřítel..tak že nálada naprosto pod psa.malá ani nevěděla kdo to je.Po týdnu se pak ozvala, e by si malou vzala k sobě na týden a že za synátora bude platit výživné a že by jí chtěla vídat (otec neplatí výživné do dneška).Při třetí návštěvě to pak skončilo..už si nezavolala, nenapsala výživné neplatí nikdo..ale KREV NENÍ VODA..že?
Druhá tchýně mi taky naznačila, že můj manžel může udělat chybu a že jedna nevěra se dá zapomenout..tak jsem jí řekla, že tu jednu jsem mu odpustila,ale ty další už nemůžu a taky to že mě mlátí je nějak neodpustitelné.její reakce na to:"Udělaj se dva sloupky a napiš si tam co je v jeho prospěch a co proti..srovnej to a pak jednej."
Dala jsem na její radu:)..PRO byly dvě věci..máme spolu dítě a z výplaty 10tis mi dá 4ti.
Proti bylo asi 20věcí..to jsem jí ukázala.
Tak že hned otočila z tykání okamžitě Vy..svatební dar(zlato) jsem musela vrátit a ještě si dělala zálusk na sedačku, kterou jsem dostala jako svatební dar od našich...dneska chodí po ulici, kroutí prdelí, nepozdraví ani svojí vnučku..když k ní holka jde, tak na ní nikdy nemá čas a strašně se diví, když jí napíšu, že její syn je v prodlení s výživným at mu domluví nebo to soudně budu vymáhat po ní a manželovi..on ještě pracuje ona invalidní důchod.
Třetí skorotchýně....byla v pohodě..dneska má její syn manželku a syna,ale já tam můžu kdykoliv na kafe a pokaždé mi říká, jak si mě váží, co jsem u jejícho syna vydržela a že mě má raději, než současnou snachu. někdy měla své dny, ale na jejím území jsem jí nechávala a u sebe doma si vládla já..tak že pochopila, že nejsem trubka a dneska je to v poho...
Nu a nyní žiji s přítelem, se kterým čekáme naši malou holčičku...a jeho rodiče ...svým způsobem mi neudělali nic,ale jak se chovají k přítelovi..je děs..na vánoce jsme tam šli jim popřát a předat dárky..oni si ani nevzpoměli, že mají syna, že by mu popřáli neexistuje, natož dárek, na svátek se mu taky ani neozvali a narozeniny asi podle nich taky nemá.Jediné co mu dokázali říct je, že je blbej, že si našel ženskou s 3dětma, když s bejvalkou má 2 vlastní..tak že se spolčili s ní a kujou pikle proti němu.Slavili narozeniny, několikatery v rodině..ani jednou se mu nikdo neozval..ségry i švárové dělají že ho neznají, když ho potkaj.Nu, holt je nevlastní..jiná máma je jiná máma. Jenže čekáme, kdy se některé s nich něco poto..jedna chtěla předělat linku, tak čekám, že se ozve..protože čeká, že jí ji předělá za hubičku...ale holka se plete....Na druhou stranu máme klídek a nikdo nám nekecá do života.Naši přítele berou a už si i potykali..v sobotu ho pozná ségra a budoucí švára..tak že uvidíme:)

In reply to by swwedka

Tvuj prispevek me dost zaujal, tim,co jsi vse prozila a trochu bych to chtela ujasnit. Pokud to chapu dobre, tak jsi byla dvakrat vdana, jednou skorovdana a ted mas dalsi vztah. Za celou dobu vlastne mas 3 deti-to mas z kazdeho vztahu jedno dite???Neber to prosim te proti sobe, ze jsem tak zvedava, urcite chapu,ze kazdy hleda sve stesti a nekteri bohuzel maji cestu hodne klikatou nez k tomu stesticku dojdou. Jen te obdivuji, obdivuji to, jak to zvladas financne, casove-protoze 3 deti,to neni sranda a jeste si vzdy zvladnes najit chlapa. Blbe je,ze asi jich dost kvalitnich nebylo. Jen by me zajimalo, jak tve deti vychazeji mezi sebou a s novym pritelem, jestli nemaji zmatek z tech chlapu a jak se tvuj pritel k detem a ke svym detem chova,jestli nemate problem mezi moje deti a tvoje deti, jestli te napadlo,proc sis pokazde tehdy vybrala spatne???Dnesni doba je totiz takova,ze nevera se stava beznou a bohuzel i to, ze chlapi opousteji jen tak rodinu a jdou plodit a zkouset dal,aniz by byli zodpovedni za nasledky a zena s detmi to slizne se vsim vsudy. A taky by me zajimalo,kolik ti je let,protoze pri tech zkusenostech bych tipovala tak 50...bez urazky a jakym zpusobem se s chlapama seznamujes? No proste me toho zajima hodne a to proto, ze takova je realita dnesniho sveta. Nemusis odpovidat a nebo muzes odpovedet do osobni zpravy,jestli chces. Tak se mej lip a lip,at se cele rodince dari a mas uz konecne sve stesti na dosah.

In reply to by Martens a Majda

AHojky.
Vdaná jsem byla jen jednou.. s tím druhým blbem.
První blb..se bohužel projevil naplno až když jsme byla v jiném stavu..tak že bylo pozdě řešit mýt dítě/nemít dítě..
Když jsme byla ve 3měsíci..dostal ve rvačce pes "hubu" a pak to šlo z kopce, začal být dost hrubý, nadával, věčně mě osočoval..nakonec mě vlastně vyhodil..s tím, že když zabil jednou(prý v sebeobraně na vojně), po druhé mu to už nepříjde..a to prej mají modrou krev..no jo..holt šlechta má psych.mindráky :)
Druhý..manžel..se taky ukázal až když se narodila dcera..začal lhát, krást doma peníze (výplatu mi dal a pak si to zase vzal), dětem sladkosti i jídlo...coural se po nocích a po příchodu mě znásilnil, někdy k tomu přidal i pár facek nebo pěstí..proto proběhl rozvod na 1 stání, s tím, že jsme soudkyni naznačila, co mi prováděl a ona nás rozvedla po 10minutách.
První blb si našel ženskou s 2dětma s ní se oženil a jelikož ani jeden nemaká, dosáhnou na hmotnou nouzi a tak je osvobozen on výživného..skvělý otec..co?
Druhý splodil pak se svojí další přítelkyní 2děti...jestli jí platí, či ne netuším..to je jejich věc..jen vím, že od něj utekla taky nejspíš po nějaké bitce..to mi řekla dcera po návštěvě u táty..nyní se na něj rozběhlo trestní stíhání..jelikož mi také dluží výživné, ale na socce toto vždy uvádím a tak mi něco dopalatí socka.
Třetí byl prostě šmejd, ale myslela jsem si, že mě miluje a že se změní..bohužel jsem ho akorát odnaučila hrát automaty, chodit do práce a mít zodpovědnost..když tohle získal, udělal mi to samé, co své předešlé přítelkyni a podvel mě a nakonec i opustil. Naštěstí jsem mu za těch pár let dala něco do života, tak že se o holku stará a posílá výživné řádně..dokonce polovinu prázdnin tráví dcera u něj a může i celé prázdniny.
Má sice další dítě a s tou co mě podvedl se oženil,ale tady to funfuje.
Nu a jak jsme to zvládla finančně?
Teď už to snad můžu přiznat..dostávala jsem dávky podpory a přídavky a ost., k tomu jsem si našla (na černo)dost tvrdou práci na stavbě a vydělávala tam 17tis..tak že s tím ze socky jsme měla 30tic měsíčně..z toho jsme si zařídili co se dalo, než jsem omarodila na zápal plic..po nemoci jsme dělala různě brigádu..nebo práci o provedení práce,ale to bylo prodělečné..nakonec mi kamarádka dohodila práci na HPP za cca 13tic+dosáhnu na přídavky a socku..tak že 20tis pořád mám..a to i ted na marodním.
A jak je to mezi přítelem, mými a jeho dětmi?
Moje děti ho berou bezvadně...on je má za vlastní..jeho děti a moje děti..spolu vychází..jen na mojí nejstarší dceru..ta je malinko na jiné úrovni..nemá ráda barbí slečny..ale umí zachovat dekórum.
Jeho děti a já v pohodě...při rozhovoru neříkáme TVOJE a MOJE děti, ale jmény...žádné tvoje těti přijedou,tvoje holky dnes zlobily.
Myslím, že jsem konečně našla chlapa a ne blba..jako každý má své mouchy, ale jinak je super.
Říká se , že žena vydrží víc než chlap...my totiž musíme vydržet víc..už kvůli dětem..naučila jsem se vycházet s málem, když bylo třeba a holky to braly. Teď čekáme mimískovou a žije tím celá rodina..:)
Jo a můj si mě našel v práci..já chlapy už přestala hledat a lovit .)..Navíc jsme zjistili, že se známe ze školy..teda já si ho pamatovala..on mě ne..o mládata se nezajímal :))..A 50 mi ještě není..jen 35:)

In reply to by korelová

Nemám s tím takový problém..a hlavně.. některé mamince zde by to mohlo pomoct při rozhodování.
Když tu čtu některé příběhy, je mi smutno. Hlavní je chtít jít za tím, co si myslíte, že je dobře..pak totiž nikdy nemůžete říct, že něčeho litujete..protože jste to tak právě chtěly a udělaly.
Třeba to čtla i maminka co tu psala, že čeká druhé miminko a manžel se s ní chce rozvést, když to malé nedá pryč..
Ono stát o život o samotě s dítky se nikomu kdo poznal blahobyt nechce a tak radí že raději dát mimíska pryč..ono není o co stát, když si někdo přečte to moje, ale na druhou stranu tak dostane hodně sil a zkušeností, naučí se být silná pro děti, naučí se hospodařit s málem a když se pak najde někdo, kdo stojí za to opustit samotu a kdo finančně přispěje..ije se pak líp a člověk si i víc váží života..i toho, který vedl..protože ho naučil.
Moje sousedka, vychovala sama 2 kluky..a jsou naprosto bezvadní..jeden dokonce studuje Vš..kolegyně v práci taky vychovala sama dceru bez výživného...kolem mě je dost maminek, které vychovávaj děti samy..některé to nezvládají, protože měly manžely, kteří je hodně fin. zabezpečili a po rozvodu mají jen výživné a neumí hospodařit..snažíme se s těmy co ta zvládaj jím nějak pomoct (radou, příkladem,dáváme věci po našich dětech..některé teda ofrnují nos..).Jsou maminky, které se mmusely vrátit k rodičům a svůj byt promajímají, protože by to jinak neutáhly,ale na tom není nic špatného.Důležité je, že dítko mají v pohodě a jednou snad najdou taky toho CHLAPA :)

Víte..dost mi vadí maminky, které jsou doma s 1 dítkem, manžel vydělává 25000 a víc. ..ony mají mateřskou na 3 roky..tudíž 7600 , jíst chodí k tchýni, či rodičům, dítě je NEXT,CHEROKEE, a pod. a stěžují si, jak těžko vyjdou, že nemají na koupálko, na výlet, na boty za 2500..ale k prodeji nabízí kočár, který stál 35000 a použitý je půl roku a přestal je bavit.
A ještě napíší, jak by je druhé dítě finančně odrovnalo, tak si raději jedno rozmazlí...i takové maminky mám v okolí..týden co týden fitko, koupálko, výlet,2xdo roka dovča v zahraničí..a dítě je neposlouchá, kouše a bije ostatní děti, podělit se neumí ani o bonbony s mámou neb je věčně u babiček a doma nic nesní, protože jim BIO/DIA potrava nechutná :))...nechci se nikoho dotknout...ale tohle je na mě moc..po mé zkušenosti..

In reply to by swwedka

Dekuji moc, ze jsi napsala. Urcite to nekomu pomuze, taky uplatnuji stejnou zivotni strategii, podelit se o svuj problem a take to jak jsem jej vyresila, protoze to muze pomoc spouste dalsim lidem, ktere resi podobny problem a jsou na nej sami. Drzim tobe a tve rodine pesti,at mate stesti, ktere se vas bude stale drzet a obdivuji te za tvou silnou osobnost, ktera tak je prikladem pro dalsi a dodava odvahu.Uz to co jsi prozila a jak jsi to resila, jsi svym detem dala vic, nez kterakoliv maminka, protoze maloktera z nas ma odvahu jit do neznama, nejistoty, tak jak pises a projit trnitou cestou nevyslapanou a vystoupat vys nez ostatni...Smekam....Zivot neni pericko a tve deti to budou vedet a vzdycky se s nim poperou,nebudou spolehat na druhe,ale na sebe. :one:

tak moje první tchýně (díky bohu že né i papírově :D s bývalým sme se nevzaly) byla opravdu děs a hrůza zato teď rodiče mého nanžěla to je nebe a dudy no na ně si vůbec nemůžu stěžovat ve všem nám pomáhají a radí (ale nejsou to nevyžádané rady a pomoci) s mími rodiči nám pomohly připravit a zaplatili krásnou svatbu a dceru vzali jako svojí vnučku a mají spoli opravdu krásný vztak a berou ji jako kdyby bala manžela takže když to schrnu lepší tchýni a tchána sem si nemohla přát :h:

Tak já mám tchýně dvě a jednoho tchána,je to na bednu.Jedna mi při oznámení těhu řekla že jí to nezajímá,pak se domáhala práva na malého,druhá uklizečka ve školce která "hrozně rozumí dětem" mi furt říká a poučuje že malý bude retardovaný a tchán?od prvního setkání mi tykal bez zeptání (můj manžel je 12let starší) bral mě jako dítě (bylo mi 18,byla jsem těhu) tak jsem si strikně vyřešila že čekám rodinu a tykačka se mi jako nelíbí (nemusíme se..) z jeho strany kecy na tchýni,tchýně zase žije jenom z nenávisti k němu...radostostné návštěvy opravdu :D

tchánovci se ve středu vrátily z dovolené z Turecka a dostala jsem dárek jeden pár ponožek prý tam bylo všechno drahé :bulva:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak zrovna nad tím bych se tolik nepozastavovala, dřív se prostě na kojení koukalo jinak... ;)

tchýně má na valentýna narozeniny a nejlacinější bonboniéra (kostkovej cukr )ted nikde není v akci co koupit???V loni jsme ji koupily mořský plody ty má strašně ráda a ona mi je v srpnu když mám narozeniny já přivezla jako velikou svátost zpátky alespon by si mohla pamatovat kdo ji to dal,nebo jsme ji dali kytku a ona to donesla na zahradu kde maj zahrabanýho psa,už nevíme co jí dát nic ji není dost dobrý. :a:

In reply to by petras2

Připoměla jsi mi moji babičku. Moje máma je na ni nasaná od doby, kdy zjistila, že dárky posílá dál :-D... Koupili jsme dědovi na narozeniny (listopad) bonbonieru a já tu samou dostala na ten svůj (únor) a poznala jsem ji tak, že mi spadla na zem a uťápnul se rožek:-D. Byla jsem dítě, už uteklo hodně vody, ale máma ji už nic nechce dávat :-D... Kupovala ji totiž samý drahý věci a tak... No někteří jsou takoví. No a s kytkou na hrobečku psa bych si nic nedělala...

In reply to by petras2

Nedávej jí nic, pěkně jí potřes pravicí se slovy, letos vám nic nevezeme, protože nám to stejěn za půl roku dáte zpátky :s: ;) . Ale vážně, upeč třeba nějakej dort, ten se ti zpátky nevrátí. :)

Tak mě řekla tchýně, že v půl roce můžu dát malé párek, že na to tak taky dělala....
A hrozně se divila, že jí nechci dát k večeři bramborák :-)!
No, jo tchýně, to je věčné téma !!

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Mám zlatou tchyni, takže to nejde si jí nevážit. Ale když tu o některých tchyních čtu, tak chápu holky, že si jich fakt vážit nedokážou. Těžko budeš mít v úctě člověka, který ti háže klacky pod nohy nebo ti dává najevo, že jsi něco míň...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

souhlasím...
moje tchýně se chová super, když jsme s ní... ale jakmile je vydána napospas dceři nebo druhému synovi, to pak nestačíme valit bulvy, jak rychle mění své plány a rozhodnutí... bohužel v 99% případů v náš neprospěch :(
příklad za všechny...

Tchýně má slavit v sobotu 60. narozeniny. Plánovala velkou rodinou oslavu. O vánocích jsme se domluvily, že jí tam po oslavě necháme našeho skoro 3letýho Kryštofa na týden na hlídání (už tam týden byl a oba si to moc užili) - byl to ostatně její nápad. Sama se mi nabídla, jestli bych jí ho tam nechtěla zase nechat... Oboustranně výhodný obchod (já bych měla čas na účtování, kterého je v lednu fakt hodně, a ona by si užila vnuka, kterýho zas tak často nevídá, bo bydlí 150km od nás). Na Silvestra tam přijela její dcera. A hle, najednou se oslava konat vůbec nebude (dcera přece nebude jezdit za mámou každých 14 dní). A Kryštofka taky hlídat nebude, najednou má "jiný plány" :(

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Chápu, ale nemůžu si skutečně vážit někoho, kdo si myslí, že ho KAŽDÝ MUSÍ mít rád a vážit si ho, i když sám kolem sebe prská akorát jed v domění, že je to láska...
Markéta s Marcelkou :k:

Koukám, že tohle je fakt vděčné téma. Moje ex-tchýně ani nejde popsat. Vyřkla toho hooodně. Ale jedna věta mi utkvěla v hlavě asi nejvíc, když mi řekla, že její syn: "Má přece jako mladej, zdravej chlap na milenku nárok, nemyslíš?" :jawdrop:

In reply to by Katka_S.

Ufff... asi bych se jí zeptala přímo, jestli její manžel měl (nebo má) samozřejmě taky milenku... tyjo, to je fakt síla toto... já bych radši zdechla než být sviňa tchýně!!!!! Doufám, že budu po své mamince :-)
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by MarkétaT

Přesně tak........bráchova manželka jezdí za mojí mamkou na kafe, byli spolu na dovolené, nedávno spolu byly nakupovat..........

Za to já mám husí kůži, jen když máme jít ke tchýňce jednou za čas na povinnou návštěvu ://:

In reply to by Barče

Ne, to bych byla "kur*a". (Což podle nich stejně jsem, ale ne proto, že jsem si našla milence, ale proto, že jsem při rozvodu odmítla odejít od manžela jen s vlastním zubním kartáčkem 8) ).

tak me bjvala tchyne dva mesice po porodu rekla ze mam dite jako hracku. pak i jeji syn a v prosinci sm s mqlou odesla.jeji urazky nemeli hranici

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já tchýni ani tchána nemám. Teda ještě nejsme sezdanís přítelem, ale žijeme spolu. Můj táta příteli tyká. Máma mu vyká. Je to na hlavu :-D... Ale se svou bývalou tchýní jsem to měla tak, že jsem ji vykala...I po svatbě. Ale to bylo tím, že ona v tom vyrostla. Vykala i svým rodičům a to není nijak stará... Byla jsem připravena ji vykat celou dobu. Nevadí mi to, protože se máme moc rádi i teď....:-)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jÉ, tak buď jsem to špatně pochopila nebo nevím - mě na tom nic divného a urážejícího nepřijde. Já jsem svým extchánovcům vykala celých 17 let manželství a teď tchýni vykám taky. Ale možná to bude jen generačním rozdílem - moje tchýně je jen o málo mladší než má babička :///: . Ale je fakt (teď jsem si to uvědomila), že s bývalým mužem si naši začli tykat na naší svatbě a s mým nynějším mužem si ještě nepotykali (ani taťka :-g( ) ... tak mne napadá, jestli si to nemám brát nějak osobně ...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

taky mi to někdy ulítne, i když mi to nikdy nenabídli a asi ani nenabídnou. ale já jsem radši. kdybych tchýni začala tykat, určitě bych to nevydržela a poslala jí někam :( když jí budu vykat, těžko řeknu: babičko, jděte do pr.ele }:) :C]]:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no to je každopádně zajímavé :!k: ... holt sis to musela zasloužit asi :!k: .... ále, vem to čert, jsou horší věci, ne?

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

takhle v tom kontextu to chápu, když už to u jednoho stolu nabídli jednomu, měli i Tobě... na druhou stranu já bych svý tchýni radši dál vykala, tykání mi nabízela ( a teď si nejsem jistá jestli po porodu nebo po svatbě ) s tím, že je moje druhá maminka, sorry ale maminku mám jen jednu a u ním mi to prostě nejde přes pysk, vůbec nevím jak jí oslovovat, tak mluvím tak, abych ji oslovovat nemusela....
Jinak naši si s mým mužem taky vykají, ale spíš proto, že naši si to představujou tak, že mu přece nebudou nic vnucovat, takže on by se měl rozhodnou jak jim bude říkat ( kromě jména, to by moje mamka nerozdýchala ) a pak jim prostě začít tykat... přitom se mají moc rádi....asi to budu s našima muset ještě probrat.....

In reply to by Tevor

Naši si s přítelem taky potykali až jsem otěhotněla. Já jsem tchýni začala sama tykat už dávno před tím, ale dneska toho lituju. Taky bych jí radši vykala, ale už mě to přijde takový blbý......Pratchýně mě tykání nabízela, ale té jsem řekla rezolutně, že ne, že jí budu vykat........

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jé to jsi mi připomněla mojí svatbu.Když jsem se vdávala,tak za mnou přišli manželovi rodiče že si představovali jinou nevěstu než sem já.A ještě se tchýně pohádala se švagrovou na mí svatbě.Už nikdy pozvat příbuzenstvo na svatbu ze slušnosti!!!!!Jen lidi který za to stojí. :h:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já mám naštěstí naprosto zlatou tchyni, ale když jsem měla 18, matka tehdejšího přítele ho ode mně odrazovala, protože jsem taky neměla ten správný původ. No, holt já jsem byla jen hodná a slušná, ale bez peněz :-D Zato synáček se jí povedl. Před maturitou ho vyhodili ze školy a to jí docela dlouhou dobu tajil. Pak jí kradl peníze a kšeftařil se vším možným. Ale má ten správný původ! Teď už ji moc nepotkávám, ale když se tak výjimečně stane, tak už mě z dálky zdraví a já se tím pěkně bavím, protože tenkrát jsem jí za pozdrav nestála ;)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jejich rodina bydlí v maloměstě a byli tam docela vážení, ale podle mě už se na to nehraje. Oni sami nic nedokázali, vezli se na " slávě" předků. Já jsem pocházela z vesnice a byla jsem obyčejná holka z chalupy, žádný měšťanský dům :D Ale třeba je to krajová záležitost ;) A nebo maloměšťácká? Fakt nevím.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To nevím, ale třeba přítelovo maminka si zakládá na tom, že ona je z města, že není žádnej buran ze strupálova :00: (zajímavý je, že obě její děti si našli partnery z vesnice....)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Hospodský jsi zapoměla ;-)
Mě když říkala paní, co se mnou dělala, co všechno jako hospodští měli a co si mohli dovolit, tak to zůstával až rozum stát.....

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No jo, ale vysvětli to ženské, která ani neví, kde je na mapě sever ;-)
Já to taky nechápu, jak to dělení na vysokoškoláky,...tak dělení na měšťáky a burany......Člověk jako člověk, ne??

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tak já jsem kvůli své tehdejší špatné finanční situaci na VŠ narazila a bohužel ji nedodělala. Ale paradoxně se mám líp než mí spolužáci, kteří sice mají titul, ale zato peníze nic moc. Takže škola je fajn, ale taky to není všechno. Svět není černobílý. A s tou zakomplexovaností jsi to vystihla. Myslím, že o tom to je.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ano, i tak to je.......Já vždycky říkám, že i zedník, prodavačka, uklízečka jsou potřeba. Tak proč mezi tím dělat nějaký rozdíly??? Důležitý snad je, jestli jsou ti lidé slušní a zodpovědní a ne jestli mají miliony na kontě, nebo xy titulů před a za jménem......

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Bože můj toto teda.... fakt jsou ty tchýně někdy (většinou) na vraždu, že? Že si tu hubu nezalepí a perlí a perlí...
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jo to je fakt, jiná už nebude... to si u té své říkám taky... na mě je jak milius, ale jen za mnou zapadnou dveře, tak se pustí do mého muže (do syna) nebo když tam vůbec nejsem a on jo, tak potom poslouchá její hnípy a buzeraci, ale ke mě si nedovolí, páč už se mnou měla konflikt. Ale je tak blbá, že si myslí, že se mi nic nedonese, jak se chová k druhým :s: Tomu se musím jenom smát. Ale to se nedá ani popsat všechno, co ona dělá a říká, protože to se musí zažít, neboť kdo nezažil, nepochopí... ale tak blbou a hloupou ženskou abys pohledal, fakt že jo... hlavně že má vysokoškolský titul, je to učitelka, a i na jídlonosičích má napsáno Mgr. :s: :s: No prostě MaGoR :s: :S:
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

COŽE???? V 60 PRVNÍ DĚTI????? To si snad děláš legraci toto... ??!! :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jinak je to teda smutný, jak ji utrápil, no... co na to říct, některý lidi jsou fakt zmije a mám takovou zkušenost, že svině, na které čeká peklo, tady straší dlouho a dobří lidi odchází brzo... asi je to proto, abychom si jich víc vážili, když tu jsou a dokud tu vůbec nějací dobří lidi jsou.
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

:s: A že mu nevadilo, že si dělá děti s třicítkou :s: Přece ještě nedovršila požadovaného ideálního věku :s: :s: Teda omlouvám se, že se směju, ale tvýho tchána fakt nechápu, ale rouhám se a přeju si, aby takhle stará (90) byla moje tchýně, protože to by byla jediná jistota, že už tu dlouho otravovat luft nebude... no nic, no...
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Aha... promiň... já nevěděla, že máte smutek v rodině... nevím, jestlis to tu nějak psala nebo ne... nezaznamenala jsem to...
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Hmm... ale podle toho, co o něm píšeš, se ani nedivím... jestli to bylo takový peklo, jako že asi jo...
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by Barče

To každopádně :one: Akorát zítra nemůžu, v úterý mám rande s holkama, jak jsem ti psala už jinde, tak uvidíš, jestli nakonec budeš moct dorazit nebo ne... a potom... ale já radši když už, tak odpoledne po obědě, abych jela od nás. Ale jestli máš s malou jiný denní program (spánek po obědě, což se u nás už většinou nekoná...), tak se samozřejmě přizpůsobíme :-)
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by MarkétaT

Já středy chodívám na plavčo, po obědě spíme jak kdy, třeba dnes jsme nespaly a spát nemusíme, o to dřív půjde spát večer, nebo mi třeba usne v kočárku.....

Mě by se to hodilo spíš příští týden......

In reply to by Barče

Víš co, tak si písnem ještě potom na Facebooku, jo? Já se pokusím zítra zapnout online třeba večer, jak bude malá spát a můžeme dát řeč :-)
Markéta s Marcelkou :k:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jo a pak hned druhý, aby jsi měla už splněno ne, takže by jsi přešla z mateřský rovnou do důchodu tudíš by jsi si děti hlídala sama a jeho s tím neotravovala. Dobrý :s: :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka