Vojtova metoda POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC?????????

12.06.2009

ahojte maminky. poradíte prosím?
byli jsme na kontrole ve 3měsících a ta nás poslala na neurologiii (nechceme moc pást koníčky a otáčíme hlavu pořád na jednu stranu) a ta pak na rehabilitace.
včera jsem tam s malým byla poprvé, tak začínáme cvičit vojtovu metodu a hned jsme dostali jeden cvik. Malej leží na zádech, já mu držím jednou rukou hlavičku v úhlu cca 30C a druhou mu mám mačkat reflex. bod mezi 5-7žebrem na druhé straně tělíčka směrem k páteři.Jak je to vůbec bráno 5-7žebro odzhora nebo odspoda?????? cílem je aby vykopával nožičky. Ale teď nevím....má vykopávat nožičky současně nahoru nebo i po jedné????? a s tím mačkáním toho bodu...mačkat směrem dolů nebo trošku "pod žebro směrem k prsu???? sice jsem to včera se sestřičkou zkoušela, ale víte jak, byla jsem vyhukaná, mám strach ať mu neublížím :\\: už tak jsem špatná z toho jak u toho pláče. a na koníčky se mi taky nechce převracet.
help help :r: :r: :r: :r: :r: HOLKY POMOZTE co máte zkušenosti :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj,my vojtíme furt,byla jsem z toho taky děsně vyjukaná,ale tohle byl náš taky první cvik,ten bod najdeš snadno je to přibližně stejná vzdálenost jako od bradavky k ramenu jen na druhou stranu....mačkat by se měl jakoby směrem k ramenu(protějšímu)i mimi bys měla mít mírně šikmo při cvičení(ale neboj se to konzultovat s rehabkou,jsou zvyklé,že jsou mamky vyjukané),jinak nožky by měl vykopávat obě a přitahovat hlavičku k hrudníku,ale chvilku to trvá než nastartuje,jak začne jakoby zhluboka dýchat-uvidíš jak se mu krásně pohybuje bříško....pak začne i dělat ten zbytek,neboj já byla taky celkem vykolejená,když jsem byla poprvé,ale teď děláme i větší vylomeniny a mám co dělat abych Kubíka udržela-ale teď už spíš jen stimulujeme jelikož dohnal vše co nedoležel v bříšku......

Ahojky počítá se to od shora dolu ty žebra. Vykopávat by měl obě nožičky, ale chvíli trvá než se to nastartuje. Mačkej směrem dolů k páteři. Ničeho se neboj, uvidíš že to zvládneš. Největší problém budeš mít ho v té poloze udržet. Uvidíš že až to budeš dělat po desáté nebo dvacáté už to bude lepší.

Ahoj!
Já cvičila vojtovku před deseti lety s prvním synem a jestli jsem tě pochopila tak nožičky by měl zvedat současně tím jak zatne břišní svaly, žebro se počítá od zhora a mačká se směrem dolů. Brečet u toho bude ale musíš to brát tak že mu pomáháš. My to cvičili 5x denně a do 14 dnů byl vydět pokrok. On nepláče že by ho to bolelo jen proto že se mu nelíbí že ho nutíš být v nějaké poloze a on by chtěl být zrovna jinak. Nám to tehdy hrozně pomohlo syn byl nedonošený a cvičili jsme asi od 5 měsíců do 10 on i pak špatně lezl tak to byl jiný cvik a vše mu pomohlo a pak dělal vše jak se má chce to jen poctivě cvičit alespoň 4x denně. Dita

In reply to by mejny

Určitě to bude dobrý. Já pracuju na oddělení pro nedonošence tak vím že vojtovka je supr věc pokud to maminy opravdu cvičí bohužel jsou i takové které se na to vybodnou a nechápou že tím svému mimču spíš škodí.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka