6.týden těhotenství

30.04.2016

Dobrý den, dnes jsem zjistila že jsem tehotná (29.4.2016) , podle doktora 6-3, plod ma velikost 0,67cm a potrebovala bych vědět s co největší přesností datum početí. 1.den poslední menstruace je 12.3.2016. je mozný že podle doktora jsem do jineho stavu prisla hned po menstruaci? nebo ja možné že bylo dítě počato už před menstruací?byla jsem v šoku a nemohl jsem ze sebeb vydat ani hlásku.

moc děkuji za jakoukoliv radu nebo komentář

u všech vyšetření a ultrazvuku se to počítá jak už je zmíněno,až na screening v prvním trimestru,ten je nejpřesnější jak do stáří plodu tak co se týče vyvojových vad plodu,nedělá se automaticky,musíš si o něj říct,dělá se mezi 11tt-13tt (krev a ultrazvuk) a doplácí se na něj ale doporučuju na něj jít.Nicméně stejně ti to neřekne na den kdy přesně jsi otěhotněla,to nelze.

In reply to by Zdenda3

I u něho se to takto počítá. Budeš 11tt a neřeknou, že jsi 9tt. Pokud je dobrý ultrazvuk a dobrá zkušenost toho kdo jej provádí, stáří plodu určí cca i tak. Porodník se ale vždy přikloní k výpočtu na screenigu, jinak se to bere dle p.m. Moje dr. dle menstruace vypočítala 10+6 , tam vyšel dle ultrazvuku 11+6. Jelikož byl rozdíl 7 dní, datum porodu se tedy posunul o 7 dní zpět. Pokud by byl rozdíl 6 dní, termín porodu by zůstal stejný jak ho určila moje dr. 

Nikdy nelze ze 100% jistoutou určit přesné stáří ani pokud víš kdy přesně k početí došlo. Furt tam bude nějaký ten den +-. Takže pokud budeš v pondělí souložit s Pavlem a v úterý s Petrem, kdo je otcem se dozvíš až třeba po porodu:-)

Dle doktora jsi 6+3, ale ve skutečnosti je plod starý 4+3 (samozřejmě +- nějaký den) ty dva týdny se přidávají automaticky, protože za stáří těhotenství a termín porodu vypočítává dle poslední menstruace. Takže to tak nějak souhlasí, že jsi pravděpodobně otěhtněla 14 od začátku poslední menstruace.

 

13.02.2016

Ahoj holky co si o tehle fotce myslíte, já nevím všichni říkaj že tam vidí 2 váčky já jsme přesvědčená o tom že je tam jen jeden a to druhé nahoře sice nevím co je ale mimčo asi ne. Pokud by to druhé bylo snad by mi to doktorka řekla ne? :-:cc): :€O: *smile* 

ULTRAZVUK 6TT co si o tom myslíte? :)
Odběr kategorie 6.týden těhotenství

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka