22.týden těhotenství

09.08.2016

Ahoj maminky :) jak je to s váhou miminka, kterou oznamuje gyn. při UZ ? dnes jsme byli na screeningu a odhad je 513g.. docela mě to vystrašilo, všude se píše okolo 350g.. Samozřejmě jsme šťastní, že je miminko zdravé a těhu už se uklidnilo a nejsou komplikace, ale i tak .. strach z porodu narůstá :D :a: 

Ahoj, opravdu je váha orientační, ničeho se neděs. Po všech možných předporodních UTZV mi při porodu porodní sestra pořád říkala, že tam mám místo, tak ať koukám tlačit. Sdělila jsem jí svůj osobní pocit, že já tam teda moc místa necítím. No a když se pak malá narodila, sestra i doktorka valily oči a říkaly:"Kde jste vzala TAK VELKÝ DÍTĚ?" Malá měla bez pár gramů 4 kg. Takže asi tak. Prostě kříšťálovou kouli fakt nemají *smile* Myslím, že jsem porod zvládla bez nástřihu i šití díky Aniballu. Ale začala jsem cvičit poměrně pozdě 2 týdny před porodem, pořád jsem se k tomu nemohla rozhoupat, stihla jsem max. na 28,5 cm, malá měla hlavičku při porodu 35 cm a po porodu jsem byla jen malinko odřená. Oproti prvnímu šestinedělí to byla procházka růžovým sadem) Takže za mě Aniball :one: Trochu jsem se bála, aby se mi nějak neuspíšil tím cvičením porod (první mimčo bylo dřív o 3 týdny, ale malou jsem porodila 3 dny před termínem, takže OK) a taky jsem měla strach jak někdo psal, že třeba způsobí pozdější inkontinenci po porodu, tak s tím problém nebyl naštěstí taky žádný. Zatím *smile*  (malá má teď 13 měsíců). NIČEHO SE NEBOJ :a: 

In reply to by Kravicka

Přesně tak je to jen odhad záleží i podle uz a hlavně jak se doktor trefí a mimčo změří. Mě říkal můj dr. že bude mít určitě 3,5kg. V Ostravě na jiném uz. Zas že bude mít kolem 3kg. No a den před porodem měl v porodnici odhad 2630g.Nejstarší měl odhad taky 3,5 kg a měl 3750g.

24.10.2015

Tak preci jen i kdyz to na zacatku vypadalo dle nekterych bez nadeje ldyz nam pomalu silily testiky.tak sme se dockali a uspesne dosli do 22.tt za par dni uz zaciname 23.tt mame zadanku na test na cukrovku kam ae mi teda vubec nechce.ja prirustek cca +5kg a mimi odhad 378g vsechny testy v poradku a dle vseho to vypada ma chlapecka i kdyz posledni tydny nam tam dava nozky.moc casto sem nechodim jsem na mobilu tak je to bida.tak preji hezke spolutehulkovani

Přeci jen

Ahoj, dala jsi mi naději. Taky jsem teď asi po třetí těhotná, teda dve deti mám doma (v lednu 6let kluk a holčička 3roky)... :) Ale testy mi sili/nesilí a docela se začínám bát... Doufám, že taky budu brzy těhulka jako ty!

 

Odběr kategorie 22.týden těhotenství

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka