stěhování do paneláku-jak to děláte s kočárkama?????

18.05.2010

Ahoj holky,
pro některé to bude asi blbý dotaz, ale já fakt nevím! :? :?
Teď ještě bydlíme u rodičů v rod.domku, takže kočárek máme zaparkovaný na chodbě(teď už sporťák, ale byl tam i hl.kočárek)
Ale na pozdim se budem stěhovat do paneláku a absolutně nevím jak to budu dělat s kočárkem! Máme skoro dvouletou holčičku, teď máme golfáč, ale na příští rok plánujeme ještě jedno mimi tak nevím, kde budem parkovat! Nechce se mi ho dávat do kočárkárny! :€\€: A ani nevím jak bych to dělala, jednu malou chodící, druhý mimi v náručí a ještě nějaká taška a už si nemám čím otvírat a zamykat! Nejsem chobotnice!
Jak to praktikujete vy, co bydlíte v panelácích nebo bytech?????
Prosím poraďte!

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahojí tak mi bydlíme v paneláku v 5 patře až nahoře ... do výtahu se vejdem se sportákem se psem já i přítel ... pes je pitbull takže nic malého ... když nejede výtah mám smůlu musím jít k rodičům sama kočárek nevytáhnu a nebo poprosím sousedy a oni mi pomůžou .... navíc ted čekáme další mimi takže doufám,že se Honzík naučí stát na tom skejtu co se přidělává ke kočárku ... jinak nevím ... mimi by se mělo narodit když Honzíkovi bude rok a sedm měsíců takže by jsme to měli zvládnout ... musíme nic jiného nám nezbývá:)

My bydlíme v paneláku, který má 4 patra bez výtahu a my samozřejmě bydlíme až nahoře :-) Naštěstí jsme slušný vchod, přední je na kouli a zadní vede jen k nám pro prostřední vchod, takže mám kočárek normálně dole v chodbě jakoby pod schody, kočárek se tam hezky vejde a mám přes něj přehozený starý ubrus. Ale i tak v zimě byla makačka tahat našeho obříka navlečenýho, tašku, sebe - já vždy splavená..děs...za chvíli snad už bude chodit po schodech za ruku, ale ještě chvilinku si počkám...

My máme kočár v bytě na chodbě. Vyrobili jsme na něj krabici, do které zajedeme rovnou z chodby a pak ho v té krabici pošoupneme do bytu :-) Krabice je vevnitř oblepená igelitem, aby neprotekla na podlahu, když je kočár mokrý. Zespodu máme nalepený zbytek koberce, aby po dlažbě pěkně klouzala. Vyzouváme se před bytem, tak představa, že bychom vjeli se špinavým kočárem do bytu se nám nelíbila. A taky představa, že se mi bude dítě batolit u špinavého kočáru... V kočárkárně jsme ho měli jen měsíc, když nám měnili výtah. A byl to opruz, protože jsem malou vždycky vzbudila, když jsem ji nesla do bytu. Takhle je to lepší, v bytě nalodíme, v bytě vylodíme :-)

In reply to by Eponina

to s tou krabicí mě taky už napadlo! :-)) Ale v hlavě jsem to tak nevymakala! Super nápad s igelitem!
Právě, taky se chceme zouvat před bytem a chci to naučit i naše děti, protože představa, že se vyzuju, pak se v tom pošlapu a roznáším po celém bytě, to se mi ježí vlasy, a můj manžel je děsně čistotnej, ten by to taky nedal!
Takže nejsme jen mi praštění do čistoty! :-))

hele my měli kočárek dlouhou dobu v pokoji, který nebyl zařízený
potom v předsíni
potom jsme nechávali přede dveřma na chodbě jen podvozek a zbytek jsme měli doma
a teď už v kočárkárně
mám zatím i velký kočárek i golfky
takže golfky máme v kočárkárně a ten velký kočárek máme v další místronosti dole v baráku
a hlavně: máme ho v rámci pojištění domácnosti pojištěný, takže pokud je takhle uklizený za 2 zámkama, tak by nám ho v případě ukradení uhradili

Ahoj, tak já mám zatím jen jedno dítě, ale bydlíme v paneláku se dvěmi výtahy, tak kočárek v pohodě vozím až domů, sice v zimě je to namrtvici, mám v předsíni pořád písek, ale nedá se nic dělat. Jinak u našeich třeba v paneláku není výtah, tak paní co tam bydlela a měla děti nechávala kočárek dole v kočárkárně, no měla ty děti taky docela blízko od sebe, tak docela na palici, ale nějak to zvládala v pohodě, holt když není jak, tak si vždycky zvykneš, ono to půjde, neboj :a:

Ahojky,tak my to ted máme v pohodě,dva výtahy,sporták se mi tam v poho vleze,a nechávám ho na chodbě před bytem protože ta chodba je zamčená což je super,ale máme se stěhovat jinam,a tam podle mě se do výtahu nevlezeme,ale kočárek bych měla doma na chodbě,je dost velká,v nějaké špinavé kočárkárně se mi to fakt nechávat nechce.

ahoj, taky hodně záleží zda máte v paneláku výtah a jak je prostornej. My máme 3 výtahy. 2jsou malé osobní a jeden je velkej tzv. nákladní. Naštěstí jsou všechny 3 výtahy dobře řešené a tak se do nich s mým kočárem dostanu. Parkuju v bytě-na chodbyčce. Sice je maličkatá, ale zvykli jsme si že tam mám kočár. Mohla bych parkovat i na chodbě-máme chodby pod uzavřením-ale přecejen se může stát že by kočár někdo ukradl-každej totiž nezavírá jak má...Do kočárkárny bych kočárek taky nedávala (u nás jí tedy ani nemáme)

Ahojky, původně jsem si myslela, že ho budu nechávat v komoře - než z ní uděláme šatnu. Ale pak se ukázalo jako pěkná blbost strkat kočár do bytu, protože přece jen je zvenku i zaprášenej, nejde jen o kolečka :n: takže parkuju na chodbě a zámkem na kolo ho mám přicvaknutej k zábradlí ;) Mám kombinaci s vložnou taškou, takže v té jsem mimčo brala dovnitř. Teď už je z toho sporťák, takže nastupuje na chodbě sám. Největší peklo bylo, když nám na podzim, kdy malému bylo půl roku, dávali nový výtah a přes měsíc jsme do 7.patra chodili pěšky :00: To jsem spodek kočáru měla ve sklepní koji a nosila malého, vložnou tašku s fusakem atd., nákup a hlavně svoji bundu a svetr, protože oblíknutá bych se mohla celá ždímat, jak jsem byla upocená :s:

In reply to by Makvína

Jo jo, tak jsem to taky chtěla dělat v zimě, když jsmě měli doma písek, ale nakonec mě přítel upozornil, že přecijenom u nás v baráku bydlej prasata, a než abych tam měla nablito nebo vajgli, tak ho taky bohužel musím tahat domů. Máte štěstí, že bydlíte se slušnýma lidma :a:

In reply to by Jajda007

Já jsem s manžou v zimě kočárek vynesla i s malou, vyndala malou, svlékla, dala řvoucí do postýlky, sundala kola z kočárku, vydrhla je kartáčem a jarem, osušila, nasadila zpátky a pak šla chystat pití + odstříkávat, krmit - no kolotoč, to jsem byla pak štíhlá.

tak já zatím jezdím s kočárkem domů výtahem, máme jednu místnost prázdnou, ale až uděláme malej pokojík, bud kočár prodam nebo musim do kočárkovny, která je nacpaná k prasknutí, takže se možná ani nevejdem. Až bude druhý mimčo, vůbec netušim, jak to budu dělat.

In reply to by terčula

Ahojky.Co má náš prcek svůj pokojík,kde i spinká,tak máme oba dva kočárky v ložnici.Sice je tam málo místa,ale stejně se tam chodí jen spát.A přez den se tam chodí minimálně.Tak třeba to taky tak uděláte.:-) Až bude druhé miminko.:-)

In reply to by jancek

když my máme ložnici hrozně malou, až tam půjdem, musíme seříznout postel, jinak se tam nevejde a ze skříní taky moc vybírat nemůžeme. Kočár už bych tam nedostala. a na koberec bych s nim taky nechtěla jezdit. ale díky za radu ;)

In reply to by jancek

tak to je mazec! A máš ty návleky na kolečka?
Budem předělávat starej byt, chceme si to udělat krásný a čistý, tak se mi nechce jezdit s kočárem po bytě a po ložnici! Jejda, hlavně když zaprší nebo v zimě! To ho radši šoupnu do kočárkárny!:-((

Ahojky.Malýmu je 1,5 a máme dva kočárky.A jezdím s ním do bytu výtahem.Bydlíme v 5patře.ALe jeden kočárek,který mám oblíbený-trojkolku,tak už 18měsíců musím do výtahu sundávat kolečko,ale zvyjkla jsem si,proto sme taky pořizovali druhý,ale ten je takovej ŕychlo,takže jestli tam budete mít výtah,asi jako že ano,tak si změř výtah-šíři a pak kočárek který si jednou budeš vybírat,at nedopadneš jako já.Mě to prostě nedošlo.Je hodně věcí,co mě u kočárku nedošlo,ale tohle je věc na prvním místě do výtahu no.:-) Když tak máme Coletto austin a ten má opravdu široké rozpětí kol,ale jde lehce sundat.Takže rovnou do bytu to je super s kočárkem,když vám to místo umožní,dělej to taky tak.:-) J+J

In reply to by Wili

Aha,to sem si nepřečetla.:-) Ten má i sousedka ze třetího patra,jen musí sklopit rukojet.No a ona má také dva kočárky a ty stojí u nich na patře v chodbě.Bych se balá,ale stojí tam i dnes.:-D TAkže kdo by zase kradl kočárek od bytu,ale já bych ho tam nenechala asi ani přez den...NKdyž se mi ode dvěří ztratil i mop,který tam větral.:-) Asi spíš děti,ale ... Nevěřím

In reply to by Wili

No ale to už je asi rok.:-) od té doby tam nic nedáváme.... I když je vchod zavřený,ale stejně... To může udělat i něčí návštěva... Strejdovi zase někdo oškubal citróny z chodby v mezi patře-taková bytovka se čtyřmi poschodí bez výtahu.... Tři vchody,průchozí a to se také zamyká...... Takže pozor.:-)

Ahojík, tak naštěstí máme bezbariérový přístu a hlavně výtah, tak beru kočárek taky sebou do bytu ve 4 patře. Můžu ho nechávat i v kočárkárně (je docela dost dobře zabezpečená), ale mě víc vyhovuje, když malého připravím do kočákru už v bytě. Na velké nákupy jezdíme autem a tak nejsem ani ověšena taškama a to málo co koupím se vejde do koše v kočárku

In reply to by Ivik77

právě o to mi jde! V zimě, když musím mimi pořádně zababušit, tak ho přenášet po schodišti, ve výtahu a pak ho položit do vymrzlýho a smrdícího kočárku, no to bych asi nedala! .-(

In reply to by Wili

No to se mi právě taky moc nechtělo a hlavně kam bych malého dala, než bych kočár připravila. To si ho raději doma hezky v klidu nachystám a jedem:) Sousedka to dělá tak, že si malého bere do autosedačky a pak si tam připraví kočárek, ale furt s prckem takhle manipulovat se mi taky nechtělo. No máme v bytě velkou chodbu, kde je dlažba, ale stejně ještě kolečka očistím, než si ho strčím do bytu. Jezdím stejně přes kočárkárnu kde je i uklidový kout a tak není problém si zabahněné kolečky opláchnout

In reply to by Ivik77

právě o to mi jde! V zimě, když musím mimi pořádně zababušit, tak ho přenášet po schodišti, ve výtahu a pak ho položit do vymrzlýho a smrdícího kočárku, no to bych asi nedala! .-(

holky moc děkuju za příspěvky!
Byt budem předělávat, total celý, takže mi taťka slibuje, že na chodbě udělá místo pro kočárek, tak uvidíme, při nejhorším podvozek bude složený na chodbě u výtahu a korbu umístím v bytečku! To by taky šlo. :-)) Vlastně teď jsem to asi vymyslela, ještě, co na to řekně tatínek!:-)

In reply to by Wili

já to dělám podobně, když jedu k babičce. Bydlí v garsonce a ještě se tam mačkat s kočárkem to fakt nejde. Pokud si tam vezu golfáč, tak je to v pohodě, ale pokud mám sporťák, tak podvozek mám za dveřma a korbičku uvnitř :-D

rodiče bydlí v paneláku zaparkuju jim ho do chodby a zabere je skoro celou ale těch par dnu ho vydržíme obskakovat jinak my bydlíme v bytě ale v domku takže ho nechávám na chodbě jsou tu jen 3 byty vchod ze zahrady takže se nebojim že ho někdo ukradne

ahoj, ja bydlim ve 3tim patre (bez vytahu) a prvni dite jsem nosila ve vajicku z auta (v aute jsem nechavala kola od trojkombinace) a doma jsem pouzivala druhy kocarek - sportak (hluboky kocarek nam byl maly v 6ti tydnech!). Jezdime ale vsude autem, takze z baraku vlastne s rozevrenym kocarkem nikdy nevylezu.

já jsem asi dost odvážná,ale nechávám kočárek přímo u zadních vchodových dveří . Kočárek nezamykám,ty dveře bývají věčně zamčené a nikdo tam tudy skoro nechodí. Bydlím v malém paneláčku (jen 12 bytů) a za těch 8 měsíců se mi s kočárkem nikdy nic nestalo. Do kočárkárny se mi kočárek taky nechtěl dávat-je to dost příkrý sjezd a já byla po císaři dlouho hodně bolavá,tak jsem nechtěla 15 kg kočár tahat :00: .Naštěstí se budeme za čtvrt roku stěhovat do domečku,takže bude úplně po starostech ;) :a:

Ahoj, my bydlíme ve 3. patře bez výtahu a to je teda dosela fuška. Podvozek nechávám složený zamčený k plynové trubce dole na chodně a korbu tahám i s malou nahoru, případně občas nechávám podvozek v autě. Když je výtah, tak si myslím že není důvod to nevzít všechno nahoru, nebo nechat v kočárkárně podvozek a nahoru vzít korbu.

Ahojky,tak my kočárkovnu nemáme,sklepy jsou jen takové laťky takže tam nemáme nic.Kočárek máme složený v předsíni,dětský pokoj nemáme takže musí být tam,chci koupit ještě golfá tak taky nevím kam ho pak dáme.Bydlíme ve druhém patře bez výtahu,takže vždycky musím jít ven s koárkem složit ho,nechat ho venku a pak jít domů pro syna.jsem ti teda neporadila ale je to blbě vyřešené koárky a byt

Ahoj já mám kočárek v předsíni na kola mi mamka ušila návleky at z toho nepadá špína a v pohodě. Záleží kolik tam budeš mít místa. Na chodbě bych to nenechávala u nás se třeba zamyká ale nikdy nevíš kdo někoho pustí do baráku.

no tak my jsme 3.patro , ale mame vytah, coz je supr, s kocarem zajedu az do bytu(parkujeme na chodbe

jinak znama bez vytahu arkuje kocar v aute

ahojky,tak to máš opravdu problém,pokud ho nechceš dávat do kočárkárny..my teda zatím čekáme první,takže kočárek bude v dětském pokoji a až přijde na řadu druhý děcko nebo to první trošku vyroste a bude potřebovat dětský pokoj na hraní,tak holt poputuje do kočárkárny,jinak to bohužel nevidím a do sklepa to nepřipadá v úvahu..ale u nás v paneláku to tak dělaj všechny maminy,co maj ještě hlubokou korbu,která zabírá víc místa než golfky,že dávaj do kočárkárny a zatím se tu nic neztratilo..nebo mít prostornější skříň,kam složenej kočárek popřípadě dát,ale to v bytě taky dost dobře nejde :n:

Tak já tahám sporťák do 4 patra, a když je venku auto nechávám ho v něm - je to taková má kočárkárna a v nejhorším vemu malou do šátku. Bohužel jiná řešeni nevidím.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka