Rodičák - prosím pomoc | Moje těhotenství.cz

Rodičák - prosím pomoc

Obrázek uživatele Mikitka

  Ahoj holky, tatínek mi donesl už jak se malý narodil formuláře na rodičák a nic mi k tomu neřekl. Ten fialový - to vyplňuje prosím kdo? Zaměstnavatel nebo OSSZ?
  Díky

  Komentáře

  Obrázek uživatele lusylu

  Holky tu máte kalkulačku, že si můžete spočítat kolik by Vám na daních měli vracet
  http://www.mesec.cz/kalkulacky/danova-kalkulacka/
  ten kdo je zaměstnanec vyplňuje příjmy dle §6, ten kdo má živnost dle §7 a dále vyplňujete odpočitetelné položky (poplatník+dítě), případné dárcovství krve, životní a penzijní pojištění (pokud si platíte) a pak jen kliknete na "Vypočítej"

  Obrázek uživatele kackale

  Mikitko četla jsi můj příspěvek dole? Tam to je všechno napsané. Ten fialový si vypiš ty (své jméno a rč a od malého taky jméno a rč.) a zbytek ti vyplní OSSZ. Já to posílala se žádostí, že je prosím, aby mi vyplnili přiložený formulář a odeslala na OSSZ Karviná - ta mi vyplácí mateřskou.

  Obrázek uživatele Mikitka

  Ahoj Kači, díky za info, já jsem než jsi odepsala zašla do práce zažádat o rodičovskou dovolenou a řádnou dovolenou (na kterou máme všechny letos nárok) a tam mi na personálním poradili. Díky

  Obrázek uživatele lusylu

  Ty si podle zákona můžeš vybrat, kdo bude odpočet na dítě využívat, jedinou podmínkou je žití ve společné domácnosti, ani nemusí být pár oddaný. Jako tuto daň si lze uplatnit až 3roky zpětně, ale nevidím jaxi důvod proč až nárazově při nástupu do práce???
  Spíš mi přijde, že tím, že si na mateřské, tak je tak nějak normální, že si příjmy snižuje muž a ne žena...ovšem dle zákona je to čumák Smile A nemůže to uplatit tedy manžel, když máte tak neochotnou účetní? Ona by s tím totiž měla práci!

  Obrázek uživatele Mayuska

  No to by nešlo. Páč nejsme manželé (ale to je asi jedno ne? Je zapsaný v RL malýho tak si to odečíst může žejo?) a hlavně přítel tento rok příjem "neměl"...no ale děkuju za vysvětlení a v pondělí jí kůli tomu ještě brnknu a snad mě neodpálkuje když ví že tomu houby rozumim =/

  Dobré ráno všem, musím si postěžovt na svou tchýni a nemám kde jinde, tak se omlouvám, že to dávám sem ale potřebuju to ze sebe dostat.

  Hezké ráno těhulinky Těhulka
  Jak se máte a jak se celkově cítíte?Já jsem hotová :|€|:

  Ahoj holky, jsem tady opět s prosbou o radu. Matýskovi je 8 týdnů a ted poslední asi 3 dny mě po kojení pálí a jakoby štípou bradavky. Trvá to vzdy tak půl hodinky. Bradavka je po kojeni na spisce trosku bila, pak to pali a pak se ji zase vrati za nějakou dobu jeji prirozena barva. Je mi divny, ze mi to zacalo az ted, nevite cim to je? Děkuji vsem moc za radu a odpoved. Lenca

  posílám po delší době pár foteček zlatíček z vánoccc

  Ahoj holky, dáváte někdo na snídani ovocnou přesnídávku? Malá bude mět rok a rohlík nebo chleba nechce a jogurt jí nechci dávat každý den ... co snídáte?

  Maminky, poradíte mi? Matýsek je 10-měsíční mrně. Vstává v 6hodin a chodí spinkat v 6hodin večer, přes den ani minutu. Nevím, jestli je to normální a co s ním?

  Mile maminky,ja vim ze to sem nepatri,ale mozna budete nektera vedet.Nastupuji do prace na Dohodu o provedení práce a tak me zajimalo,jak je to s danemi,dekuji Andrea:-)

  Ahojda holčiny, tak máme zase rýmu, sakra. V neděli a v ponděli jsme byli venku, jen tak na chviličku a zřejmě jsme zase nastydli či co. Rýmu jsme měli minulý měsíc a teď znovu. Fakt mě to štve. Doufejme, že to bude jen ta rýma, aby chudáček náš neměl něco jiného k tomu ještě. Jak jste na tom vy se zdravím ? Jste všici zdraví ?

  Ahoj holky, tatínek mi donesl už jak se malý narodil formuláře na rodičák a nic mi k tomu neřekl. Ten fialový - to vyplňuje prosím kdo? Zaměstnavatel nebo OSSZ?
  Díky

  Holky prosím pomoc, nevíte jak to je možností čerpání dívolené před mateřskou když by to bylo necelý měsíc odpracováno v novém roce? Mám vůbec nárok čerpat nějakou když nebudu mít odpracovaný ani měsíc?? Měla bych jít na mateřskou 25.1. nevím zda se to dá přesunout např. na 31.1. nevíte prosím některá jak to je? Já jsem z toho jelen...