rodičák na 4 roky

18.10.2016

Dobrý večer, měla bych na vás prosbu ohledně rodičovského příspěvku. Prosím vás chápu, že když je mateřská na 3 roky zaměstnavatel je povinen držet mi po tu dobu práci, ale když bych si rodičák dala na 4 roky, jak je to prosím v případě, že by na mě počkali a dali mi náhradní volno? Kdo by za mě musel platit sociální a zdravotní pojištění? Zaměstnavatel mi tvrdí, že on sám. A v případě, že bychom se domluvili ve 3l na výpovědi a já jsem měla zájem mít rodič. na 4 roky je třeba se hlásit na úřadu práce, když mi peníze na 4 roky ještě zbudou ?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zamestnavatel ti drzi misto po dobu tri let. Pak musis pozadat o neplacene volno,ktere ti muze a nemusi povolit (je to jen na nem). Pokud ti ho neda a ty nebudes chtit nastoupit,tak musis ukoncit pracovni pomer dohodou a nebo vypovedi. Pokud ti neplacene volno povoli,tak jen nahlasis na pojistovnu,ze po vycerpani 220.000,- dale pecujes o dite do ctyr let veku a stat za tebe bude hradit pojisteni. Vysi rodicaku si muzes menit kazde tri mesice a minimalni castka,kterou ti Urad prace muze vyplacet je 50,-Kc.

měl by za tebe socku a zdravko hradit stát. Já to mám stejně, jen teda s tím, že jak nastoupím na pracák, po těch 4 letech, tak nevím, zda mi budou dávat nějaký příspěvek, když mám skoro roční odstupné, což je vlastně taky příjem. Každopádně do ledna pak vydržím na pracáku, pokud mi nabídnou něco seriozního, tak přimu, pokud ne, tak od ledna mám práci zajištěnou. Jinak na SSP nahlásíš změnu, ale můžeš si prodloužit rodičák jen v případě, že jsi nevyčerpala celkovou sumu a její rozpočet by ti, po prodloužení na 4 roky, dělal min.100kč na den.

Tak dle mého ty si můžeš zvolit sama jak dlouho budeš doma. Max tedy ty 4 roky+ tedy to omezení kdyby jsi doma chtěla být pouze roky dva.Každá dostanem po tu dobu stejné peníze s rozdílem, že já po dobu 3 let budu dostávat cca 7600.- a ty po dobu 4 let (přiklad-nevím přesně) 4500.-  Po celou tu dobu ti zdravotní a sociální hradí stát. Zaměstnavatel ti tedy pěkně kecá. Pravdu má jen v tom,že místo ti musí držet pouze po dobu 3 let a pak už je to jen na dohodě. 

Já osobně doma budu 3 roky a 2 měsíce ( jsem si to zaokrouhlila tak abych do práce šla až v lednu) 

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka