Práce po RD-jak to je?

21.10.2014

Holky, jelikož jsem před RD (která je od roku 2009) pracovala v Praze a hodinu dojížděla, nevím, jak by se to skloubilo s dětmi, jejich školkou a školou... Nejsem si jistá, že bych zvládala být v práci na osmou a mám dojem, že mi nedají půl úvazek (myslím, že už to jedna holčina zkoušela a nene).
No, nicméně co mě zajímá je to, že bych si nějaký čas před koncem RD, začala shánět práci někde poblíž, a kdybych našla. Jak se to potom dělá? Stačí stávajícímu zaměstnavateli jen oznámit, nebo je nějaký problém, když jsem stále zaměstnaná?
Prosím, kdo o tom něco ví, nebo něco podobného řešil, velmi by mě to zajímalo, děkuji.

Ahoj, platí to samý jako bys chodila do práce.To znamená, že jsi pořád zaměstná a váš pracovní poměr musí být ukončen.Někteří lidi to dělají tak, že se s novým zaměstnavatelem domluvý a tomu starýmu to oznámí, jakože už nepříjde, aby něměli kaňku v papírech a proto by je třeba už jinde nezaměstanali.Jinak bych já bych si hledala práci a novýmu zaměstanavateli řekla jak to mám a pak se zkusila domluvit ne dohodu ve staré práci.

In reply to by Kacka9

Já (bohužel) neumím lhát a tohle mám v plánu určitě říci, kdyby se mi náhodou stalo, že by o mě byl někde jinde zájem... Nicméně nemůže mi stávající zaměstnavatel nějak bránit? Ale to je asi blbost, když byl do ted zvyklý, že tam nejsem, že?

In reply to by Tez

no tak pokuď budeš mít práci ještě před skončením RD,tak dáš výpověď ve své stávající práci dva měsíce před skončením RD a máš vyřešeno,ne?Nebo tobě jde o to,že bys nastupovala do nové práce ještě před skončením RD?Většina zaměstnavatelů nemá problém s výpovědí,protože stejně za tebe mají většinou záskok po dobu RD,takže je to nijak neohrozí a pracovní poměr bez problémů ukončí.Každopádně je to určitě slušnost dát o tom vědět (teda ne,že si něco hledáš,ale že už jsi to našla).

In reply to by Tez

Může ti říct, že ti neumožní odejít dohodou a že požaduje abys měla výpovědní lhůtu, ale jak jsem psala, někteří to řeší, tak, že prostě přejdou a hotovo když to novému zaměstnavateli nevadí.JInak pokud bys našla práci, tak si co nejdřív vyřídit rozvázání pracovního poměru.Tohle je to , co o tom vím já , třeba ti někdo poradí nějak konkrétněji a líp.

Ahojky, já jsem se vrátila taky po RD do původní práce také v Praze s hodinovým dojezdem. Jelikož manžel dělá od 6h, vodím v 6:45h malého do školky já, v 7h odjíždím směr Praha a dělám od 8:30h do 17h každý den a přijíždím domů po 18:15 h. Jsem tu necelé dva měsíce a zjistila jsem, že jsem v 3. měsíci těhotenství, tak jsem docela ráda, že tu nebudu na dlouho, protože takové časové odloučení je pro mě osobně na prd. Hlavně přijedu domů, udělám večeři a malý jde pomalu spát. Takže děs.
Ale co se týká polovičního úvazku, četla jsem na netu a i mě v práci říkali (dělám ve státním), že co by matka mám na takový úvazek ze zákona nárok. Každopádně já to musím vydržet, protože by se mi to finančně nevyplatilo dojíždět sem na poloviční úvazek! A jinou práci jsem v místě svého bydliště nesehnala. Takže držím palečky!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka