PORADÍTE MI JAK TO BUDU MÍT?

12.04.2012

AHOJ HOLKY,MÁM TAKOVÝ DOTÁZEK,MÁM TEĎ 21MĚSÍČNÍ DCERU,V LISTOPADU-PROSINCI SE NÁM NARODÍ DRUHÉ MIMI A TED SEM BYLA NA SOC. JESTLI SE MI VYPLATÍ ZMĚNIT SI DĚLKU RODIČÁKU.TEĎ HO MÁM NA 3 ROKY ALE KDYBYCH TO ZMĚNILA MYSLÍTE ŽE MI VYJDE ABYCH BRALA VĚTŠÍ RP?A JAK TO BUDU MÍT PAK S PROPLÁCENÍM DOVČI?MÁM SMLOUVU NA NEURČITO A OD ŘÍJNA BYCH MĚLA BRÁT MATEŘSKOU A TO BY MI MĚL VZNIKNOUT NÁROK ZAS NA PROPLACENÍ DOVOLENÉ NEBO NE?DĚKUJI VŠEM KTERÉ MI PORADÍTE:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky tak určitě se ti vyplatí přejít na nový systém. Já to mám podobně.. termín mám v půlce května a rodičák na první mi končí za měsíc po narození druhého(resp.TP),čili až na konci června.. a taky jsem si to změnila..Ty si hlavně spočítej kolik ti do teď bylo na rd vyplaceno. a hlavně pokud přejdeš na nový systém tak podle tvého dvz si můžeš zvolit kolik budeš pobírat max však 11.500(nebo 11.600 teď nevim). takže můžeš vyčerpat max.těch 220tis při přechodu na nový systém. Já jsem to měla tak, že jsem do prosince vybrala 190tis a na druhou mateřskou jsem nastupovala k 1.4. a zbývali mi vyplatit 30tis. čili jsem si zažádala o nový systém a bylo mi 3krát vyplaceno 10tis místo těch 7.600. jinak s tou dovolenou...tam ti vznikne nárok zase za dobu té mateřské a dostaneš ji proplacenou po dobrání té mateřské. takhle mi to bylo řečeno účetní,také mám smlouvu na dobu neurčitou..

ahoj, pokud tomu dobře rozumím, tak bys měla mít více penez. Prostě, to co jsi měla pobírat do 3. let věku dítěte, tak to budeš pobírat do 2 let, a tím pádem to bude větší částka. Ale musíš přejít na ten nový systém, který platí od 2012, takže možná budou chtít ješte nejaký papíry, jako třeba potvrzení příjmu pro OSSZ, ale to jen tak hádám. Nárok na proplacení dovolené máš, většinou se proplácí následující měsíc, potom co přejdeš z PPM na rodičák. :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka